Austria - z wizytą u Mozarta

Austria

Cena od:
799 PLN
Ilość noclegów2

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
03 - 06.05.2018 r.
Hotel pok. 2os.
799 PLN

Świadczenia

W cenie

 • 2 noclegi (hotel **/***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami),
 • zwiedzanie według programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opiekę pilota / przewodnika,
 • wyżywienie BB (śniadania).

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,
 • koszty realizacji programu - około 60 EUR/os. (kwota nie podlega rozliczeniu),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Rezerwacja miejsca w autokarze - 30 PLN/os.,
 • Kup Sobie Spokój: 40 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelch **/*** położonych w okolicach miast na trasie zwiedzania. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

Program ramowy

Dzień 1 - Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem i przejazd przez kraje tranzytowe. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg w hotelu na południu Austrii.

Dzień 2 - Po śniadaniu wyjazd w kierunku wysokich Alp. Tego dnia przejedziemy najbardziej widowiskową drogą w Austrii- Hochalpenstrasse. Niekończące się serpentyny i niesamowita panorama gwarantuje niezapomniane przeżycia. Na odcinku 50 kilometrów pokonamy prawie 1800m przewyższenia. Zatrzymamy się na jednym z licznych punktów widokowych, gdzie będziemy mogli podziwiać najwyższą górę Austrii- Grossglocker. Przejazd do miejscowości Werfen, nad którą góruje jeden z najbardziej imponujących, średniowiecznych zamków Austrii – Hohenwerfen. Zwiedzanie wybudowanej w XI wieku twierdzy i czas wolny. W godzinach wieczornych przejazd na nocleg w okolicy Salzburga.

Dzień 3 - Po śniadaniu przejazd do Salzburga - jednego z najpiękniejszych miast Austrii. Spacer po Starym Mieście, które w 1996 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Zobaczymy m.in. Ogród i Pałac Arcybiskupi Mirabell, Opactwo św. Piotra, Katedrę św. Ruperta z XVII wieku, Residenzplatz, pomnik Mozarta. Będziemy spacerować Getreidegasse - najstarszą i najpiękniejszą uliczką miasta, gdzie pod nr 9 znajduje się Dom Mozarta. Wjazd na wzgórze z Twierdzą Hohensalzburg. Czas wolny. Następnie przejazd do Prien nad jezioro Chiemsee. Przeprawa stateczkiem na wyspę Herreninsel, na której zwiedzimy największy z zamków Ludwika Bawarskiego, będący wierną kopią pałacu wersalskiego. Spacer wśród fontann po przepięknym parku. Powrót na stały ląd. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 4 - Przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych. Powrót do poszczególnych miast wyjazdowych.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 3 śniadania. W trakcie zwiedzania planujemy czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Dobrze wiedzieć

_Austria jest krajem niezliczonych tras alpejskich (uznawanych przez wielu za najpiękniejsze w całych Alpach) i krystalicznie czystych jezior.

Do dziś w Alpach występują lodowce górskie, po których można jeździć na nartach nie tylko zimą ale i latem. _

60% prądu elektrycznego produkowanego w Austrii pochodzi z elektrowni wodnych.

Austria to kraj muzyki i walca. Żyli tu i tworzyli Mozart, Haydn, Straussowie, czy Ludwig van Beethoven.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem około 10 godzin od granicy polskiej. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce w godzinach rannych i południowych.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.