Czechy - Morawy po sąsiedzku
Czechy
Rabat do 13%
652 PLN
Cena od: 749 PLN
Wyżywienie  HB (PŁATNE W AUTOKARZE)
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów2

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
02 - 04.05.2019 r.
Hotel pok. 2os.
749652 PLN

Świadczenia

W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami,
 • 2 śniadania,
 • 2 noclegi w hotelach **/***,
 • zwiedzanie według programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opiekę pilota.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,
 • dopłata do wyżywienia HB: 20 EUR/os.,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty loklane, opłaty wjazdowe, koszty przewodnickie i lokalne - 40 EUR/os. (kwota nie podlega rozliczeniu).
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 50 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy.
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach **/*** w Czechach. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

Program ramowy

Dzień 1 – Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Przejazd przez Polskę i Czechy. Przyjazd do Ołomuńca w godzinach porannych. Spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczymy Kolumnę Świętej Trójcy, Katedrę Św. Wacława, Zegar Astronomiczny i Ratusz Miejski. Przejazd do Brna, w programie zwiedzania m.in. Zamek Śpilberk, gotycka katedra Św. Piotra i Pawła na wzgórzu Petrov, kompleksy budynków klasztornych, fontannę Parnas, dwór biskupi, renesansowe pałace panów z Lipé i panów z Kunštátu, kościół św. Jakuba, Hausperský palác - siedzibę teatru Husa na provázku. Następnie przejazd i zwiedzanie jednego z najbardziej spektakularnych zamków w Czechach- Pernstejn. To dawna siedziba rodu o tej samej nazwie, która przez wieki pozostawała niezdobyta. W godzinach wieczornych obiadokolacja i nocleg w okolicy Brna.

Dzień 2 - Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie fascynujących Jaskiń Punkevni położonych na obszarze Moravskiego Krasu. W trakcie zwiedzania spływ łódkami wewnątrz jaskini. Następnie przejazd do miejscowości Lednice, gdzie znajduje się wpisany na listę UNESCO, piękny, neogotycki zamek. Czas wolny. Dzień zakończymy w miejscowości Mikulov znanej przede wszystkim z produkcji wina. Zobaczymy górujący nad miastem pałac- pierwotnie romańska warownia z XI wieku. Odwiedzimy jedną z lokalnych winiarni, gdzie będzie można spróbować miejscowych win. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w okolicy Mikulova.

Dzień 3- Po śniadaniu przejazd do miejscowości Czeski Krumlov – przez wielu uznawanego za najpiękniejsze miasto Czech. Położone nad Wełtawą miasto zostało wpisane na listę UNESCO w 1992 roku. Przespacerujemy się przez Stare Miasto, w którym zachował się średniowieczny układ urbanistyczny z ciasną zabudową i brukowanymi uliczkami. W mieście zobaczymy między innymi: Kościół Św. Wita, kolegium jezuickie, browar miejski i przede wszystkim – monumentalny zamek górujący nad miastem. Czas wolny. Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przekroczenie granicy w godzinach wieczornych.

Wyżywienie

W cenie 2 śniadania. Obowiązkowo należy wykupić 2 obiadokolacje w cenie 20 EUR/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem około 2 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy. Wyjazd do Polski w ostatnim dniu w okolicach godziny 14:00.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.