Hotel Mediteran

Czarnogóra - dla seniora
Cena od:
2399 PLN
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów13

Średnia ocena  5/5
(2 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
21.09 - 04.10.2018 r.
Brak miejsc

Świadczenia

W cenie

 • zakwaterowanie w pokojach 2 lub 3 osobowych,
 • 2 noclegi tranzytowe w Chorwacji ze śniadaniami,
 • 11 noclegów w Czarnogórze z wyżywieniem HB,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka rezydenta na miejscu,
 • zajęcia z cyklu Zdrowy kręgosłup (należy zabrać ze sobą matę do ćwiczeń, gruby ręcznik lub koc, pasek do jogi),
 • warsztaty dotyczące medycyniy naturalnej i zdrowego odżywiania,
 • warsztaty fotograficzne,
 • pokaz slajdów z wypraw egzotycznych.

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL, NNW: 80 PLN/ os.,
 • opłata klimatyczna i administracyjna: 15 EUR/ os. (płatne w autokarze),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/ os.

Opcjonalne

 • Kup sobie spokój: 80 PLN/os. - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy opłata za usługę “Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR 3 - 4% wartości imprezy - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy, zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/ os.,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 50 PLN/ os.,
 • wycieczki fakultatywne.

Zakwaterowanie

Hotel Mediteran z basenem***- bardzo ładny kompleks hotelowy, położony 100 m od plaży i centrum miasta. Jego największym atutem jest basen z panoramicznym widokiem na Morze Adriatyckie oraz Stare Miasto w Ulcinj. Do dyspozycji gości są 2 oraz 3 osobowe pokoje z łazienkami, TV, minibarem oraz klimatyzacją. Internet dostępny jest przy recepcji. Hotelowa restauracja zaprasza na obfite śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. W obiekcie dostępny dla gości jest odkryty taras słoneczny przy basenie, z którego można podziwiać widok na Stare Miasto i Morze Adriatyckie.

Program ramowy

1 dzień - wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry. Nocleg tranzytowy na terenie Chorwacji.

2 dzień - przejazd przez Chorwację i Czarnogórę. Przyjazd do Ulcinja w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie i zebranie organizacyjne. Zapisy na wycieczki fakultatywne odbywa się następnego dnia w godzinach rannych.

2 - 12 dzień - wczasy w Czarnogórze w miejscowości Ulcinj. Na miejscu możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. _Dodatkowo w ramach programu odbędą się warsztaty fotograficzne, wieczorek z pokazem slajdów z wypraw egzotycznych, oraz zajęcia z cyklu _Zdrowy kręgosłup połączone z warsztatami o zdrowym odżyianiu i medycynie naturalnej.

13 dzień - wykwaterowanie w godzinach porannych. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Czarnogórę w kierunku Węgier, nocleg tranzytowy na terenie Chorwacji.

14 dzień - przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy. Przekroczenie granicy polskiej w godzinach wieczornych.

Wyżywienie

 • 2 śniadania w hotelu **/*** w Chorwacji,
 • wyżywienie HB w Czarnogórze: 11 śniadań i 11 obiadokolacji w formie bufetu.

Pozostałe informacje

Kto może wyjechać na "Dla Seniora "?
Wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat oraz ich osoby towarzyszące, bez względu na wiek, mogą być uczestnikiem programu "Dla Seniora " z Funclub'em. Wycieczka ta nie nie jest wycieczką senior travel w ramach programu Europe Senior Tourism. Stanowi ona wyłączną ofertę Funclubu i nie jest produktem oferowanym do sprzedaży przez jakiekolwiek inne biuro podróży pod nazwą „travel senior.”

Dodatkowe atrakcje:

NOWOŚĆ: W ramach programu odbędą się zajęcia z cyklu Zdrowy kręgosłup, połączone z warsztatami o zdrowym odżywianiu i medycyną naturalną, a także warsztaty fotograficzne. Przewidziany jest również wieczór z pokazem slajdów z podróży egzotycznych. Chętnych do udziału w programie prosimy o zabranie ze sobą maty do ćwiczeń oraz aparatu fotograficznego, który będzie niezbędny podczas warsztatów fotofraficznych.

Miasta wyjazdowe/ Transport

 • wyjazd z Polski w nocnych lub wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry. Przyjazd na nocleg tranzytowy w Chorwacji w godzinach wieczornych. Po śniadaniu wyjazd do Czarnogóry. Przyjazd do Ucinj i zakwaterowanie w godzinach wieczornych,
 • wyjazd z Czarnogóry w godzinach porannych. Przyjazd na nocleg tranzytowy w Chorwacji w godzinach wieczornych. Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy. Przekroczenie granicy polskiej w godzinach wieczornych.

multimedia

  Lista odtwarzania

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dokumenty

Do przekroczenia granicy z Czarnogórą wystarczy dowód osobisty, z określoną datą ważności dokumentu.

Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób

  Boka Kotorska

  wyprawa statkiem wycieczkowym po jednej z trzydziestu najbardziej malowniczych zatok na całym świecie. Lord Byron pisał: „w momencie powstawania naszej planety najpiękniejsze połączenie ziemi z morzem przypadło wybrzeżu Czarnogóry”- Zatoka Kotorska, określana mianem południowych fiordów, jest najlepszym potwierdzeniem dla słów poety. Podczas tej wycieczki zwiedzimy również miasto Kotor, którego starówkę wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Zatrzymamy się na sztucznie usypanej wyspie z pięknym barokowym Kościołem Gospy od Skarpjela oraz odwiedzimy urocze miasteczko Herceg Novi. Na sam koniec zatrzymamy się na plaży Żanice, gdzie będzie możliwość skorzystania z kąpieli morskich i słonecznych. Rejs po Boce Kotorskiej to najbardziej popularna atrakcja turystyczna w Czarnogórze.

  Cena: ok. 40 EUR/ os.

  Kaniony

  całodniowa wyprawa do najbardziej malowniczych miejsc w Czarnogórze. Podczas tej wycieczki zobaczymy: Park Narodowy Durmitor, który wraz ze swoimi kanionami wpisany został na światową listę UNESCO. Główną jego atrakcją jest słynny Kanion Tary, najdłuższej rzeki Czarnogóry. Jest to najgłębszy kanion w Europie i trzeci pod względem głębokości kanion na świecie! Drugim, robiącym niesamowite wrażenie jest kanion rzeki Moracy, który też pojawi się na naszej trasie. Oprócz zapierających dech w piersiach widoków, spotkamy na naszej trasie dodatkowe atrakcje. Do najciekawszych z nich zaliczyć można wybudowany w latach 1937- 1940 nad kanionem imponujący, 360 metrowy betonowy Most Durdevica. Podczas wycieczki pojedziemy również do górskiego kurortu Zabljak, gdzie przespacerujemy się do Czarnego Jeziora i zatrzymamy się w urokliwym, górskim kompleksie klasztornym. Dla chętnych, w lokalnej restauracji będzie możliwość spróbowania górskich specjałów: pstrąga prosto z rzeki lub sznycla Karađorđeva, czyli słynnego „marzenia dziewicy”.

  Cena: ok. 40 EUR/ os.

  Albania

  mniej znany sąsiad Czarnogóry, kojarzony z egzotyką i wzbudzający emocje. Inspirująca mieszanka cywilizacji i kultur czyni Albanię wyjątkowym krajem europejskim. Zwiedzanie rozpoczynamy od miasta Szkodra, nad którym góruje twierdza Rozafa. Z potężnych murów roztacza się wspaniały widok na okolicę. W oddali widać centrum miasta, rzeki Bunës i Drin oraz otoczone wzgórzami Jezioro Szkoderskie. Po zwiedzaniu twierdzy udamy się do centrum miasta, gdzie przespacerujemy się uliczkami i odwiedzimy lokalny meczet. Następnie pojedziemy do Kruji- historycznej stolicy Albanii, miasta ich narodowego bohatera Skanderberga, gdzie główną atrakcją jest twierdza, do której prowadzi tzw. turecka uliczka, gdzie można kupić typowe albańskie wyroby.

  Cena: ok. 40 EUR/ os.

  Montenegro tour + Jezioro Szkoderskie

  pierwszym punktem wycieczki jest rejs po malowniczym Jeziorze Szkoderskim, podczas którego będziemy relaksować się podziwiając piękne krajobrazy, zażywać kąpieli i wypatrywać pelikanów, które są symbolem tego miejsca. Następnie rozpoczniemy nasz Montenegro Tour, czyli najbardziej popularną trasę zwiedzania czarnogórskiego wybrzeża, ukrytego za wzgórzami Lovcen. Podczas wycieczki odwiedzimy również dawną stolicę Montenegro, a obecnie jeden z najważniejszych kulturowych ośrodków oraz miasto ambasad i urzędów: Cetinje. Zobaczymy tam m.in. siedzibę prezydenta Milo Dukanovica, budynek ambasady, a także wejdziemy do klasztoru, w którym według legendy, znajdują się relikwie św. Jana Chrzciciela. Na koniec, podziwiając urzekające i malownicze widoki, przejedziemy do górskiej wioski Njegusi, która słynie z wyrobu czarnogórskiego specjału: długodojrzewajacej szynki (prusta). Wracając w kierunku Budvy zatrzymamy się na punkcie widokowym z przepięknym widokiem na Zatokę Kotorską.

  Cena: ok. 45 EUR/ os.

  Smaki południa

  wycieczka podczas której wybierzemy się na południe Czarnogóry. Zaczniemy od zwiedzania starego miasta Bar, które uchodzi za jedno z najbardziej tajemniczych miast wybrzeża czarnogórskiego. Trochę opuszczone, trochę zapomniane, mimo wszystko pozostało perłą wartą zobaczenia, ponieważ to właśnie tu przeplatają się rzymskie zdobienia, czarnogórskie pałacyki, tureckie hammany i włoska architektura. Kolejnym punktem programu jest miasto Ulcinj, gdzie będziemy spacerować po starej Kalaji- twierdzy wybudowanej przez Ilirów, na ktróej swoje ślady odcisnęło również Bizancjum, Wenecja i Imperium Osmańskie.Po zwiedzaniu udamy się na Wielką Plażę, z której słynie Ulcinj. Jest to najdłuższa, piaszczysta, 13 km plaża, znajdująca się po tej stronie Adriatyku. Tam będziemy mieć czas na kąpiele morskie i słonecze. Na sam koniec przejdziemy do restauracji prowadzonej przez niezwykle miłą i gościnną albańską rodzinę, która słynie z wyrobu lokalnych alkoholi, serów, wędlin. W miłej atmosferze skosztujemy wszystkich produktów: rakiji, wina i przede wszystkim wyśmienitego likieru gruszkowo- mandarynkowego. Powrót z degustacji w szmpańskim nastroju: gwarantowany.

  Cena: ok. 35 EUR/ os.

  Integracyjna zabawa

  w rytmach dyskotekowych z lat 70' i 80' podczas której, każdy będzie mógł poczuć się jak na dawnych, dobrych dyskotekach :) Odświeżamy stare hity, ubieramy się jak "kiedyś" i bawimy całą noc. Wybieramy Lwa i Lwicę parkietu, oraz najciekawszą kreację damską i męską. Wieczór umilać nam będzie zespół grający NA ŻYWO oraz DJ. Kto był bardziej hippie, a kto wolał klimaty w stylu disco ? To wszystko okaże się na naszej imprezie !! :) W cenie imprezy: zespół muzyczny i 2 welcome drinki. Stroje na imprezę przygotowujemy we własnym zakresie. Do zobaczenia na parkiecie :) !!

  Cena: ok. 10 EUR/ os.

Opinie


Średnia ocen:  
 2 opinii

28.06.2018 r.  przez Urszula i Edward Kabała

Już ósmy raz wybraliśmy się na imprezę z funclub. Trzy poprzednie (Włochy, Bułgaria i Holandia) nie były szczególne pod względem organizacyjnym. Wyjazd do Czarnogóry zrekompensował poprzednie imprezy. Panowie kierowcy Marcin i Karol w sposób profesjonalny wykonywali swoje obowiązki. Wykazali się wysoką kulturą i bardzo bezpiecznie prowadzili autokar. Pan Marcin na wycieczce do kanionów wykazał wysoki kunszt prowadzenia pojazdu w trudnych warunkach. Nasza rezydentka pani Katarzyna Sobczyk doskonale zorganizowała nam cały pobyt. Wszyscy wiedzieli kiedy i co będziemy robili. Wszystkie imprezy były na wysokim poziomie organizacyjnym, merytorycznym i metodycznym. Osobowość pani Katarzyny stwarzała miłą i sympatyczną atmosferę. Dla każdego znalazła czas i dobre słowo. Interesowała się też naszym zdrowiem. Wysoka kultura, ujmujący sposób bycia i bardzo duża wiedza sprawiały, że ten pobyt pozostanie nam długo w pamięci. Świetnie dobrani przewodnicy- Dino i Filip w ciekawy sposób pokazali nam uroki Czarnogóry i” egzotycznej” Albanii. Byliśmy zafascynowani zajęciami jogi prowadzonymi przez panią Kasię. Zasiała ziarno, które może zakiełkować. Zamierzamy kontynuować takie zajęcia, jeśli tylko znajdziemy taką osobę prowadzącą( co będzie bardzo trudne). Całą imprezę podsumowujemy bardzo dobrze. Czyste pokoje w hotelu, bardzo dobre i urozmaicone jedzenie. Sympatyczna obsługa restauracji i hotelu. Dziękujemy za tak dobrze zorganizowaną imprezę.

5/5

21.12.2014 r.  przez Renata Olborska

Hotel"Mediteran" w Ulcini jest luksusowy ale dla sprawnych ruchowo ponieważ w miejscowości jest mnóstwo schodów.Autokar i kierowcy super. Położenie hotelu ciekawe i zróżnicowane.Pokoje spore z balkonami. Czyste i codziennie sprzątane. Wyżywienie super. Rezydentka młoda i z małym doświadczeniem ale starała się. Plaża z ciemnym piaskiem skromna.

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.