[Dla Seniora] Włochy w Pigułce
San Marino, Włochy - dla seniora
Cena od:
2199 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów11

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
10 - 21.09.2019 r.
Hotel pok. 2os.
2199 PLN
Hotel
Wycieczki autokarowe dla seniorów za granicę to oferta, którą przygotowaliśmy specjalnie z myślą o osobach w wieku 50+. Zostaliśmy za nią uhonorowani Certyfikatem Miejsca Przyjaznego Seniorom. Wiemy bowiem, że każda grupa wiekowa ma swoje potrzeby i oczekiwania. Dlatego w ofercie wycieczek objazdowych dla seniorów zapewniamy brak nocnych przejazdów, terminy omijające szczyt sezonu, zajęcia rekreacyjne, wieczorki taneczne, pokazy zdjęć czy ciekawe prelekcje. Wygodne i bezpieczne autokary o podwyższonym standardzie sprawią, że podróż zamieni się w przyjemny relaks. Każdą wycieczkę dla seniorów umilają nasi doświadczeni i pomocni kierowcy, zawsze świetnie poinformowani piloci i doskonale zorganizowani rezydenci.

Hotel ARENA*** Bardzo wysokiej jakości serwis oraz dogodne położenie to największe atuty tego obiektu. Hotel ARENA oferuje pokoje 2-, 3-, 4-osobowe z łazienkami i TV, restaurację z regionalną kuchnią, bezpłatną klimatyzację (regulowaną automatycznie) oraz bezpłatne WiFi. Do dyspozycji gości jest także basen z leżakami i parasolami oraz strefą relaxu. Raz w tygodniu przy basenie organizowany jest wieczór z muzyką i zabawą. Hotel jest usytuowany w miejscowości Cattolica, 150 metrów od piaszczystej plaży. Zejście do morza jest łagodne i płytkie – idealne dla dzieci, osób starszych lub nieumiejących pływać. Spacer do głównej promenady w mieście zajmuje ok. 5 minut.

Podczas zwiedzania noclegi w hotelach *** - pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami.

Program ramowy
POLSKA - CATOLLICA - SAN MARINO - RAVENNA - ASYŻ - RZYM - WATYKAN - CASTEL GANDOLFO - SIENA - PADWA

1 dzień – rozpoczęcie imprezy Senior Travel Włochy. Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Wieczorem przyjazd do hotelu tranzytowego w Czechach. Zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie, w godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu w Cattolica, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień  –  śniadanie i wypoczynek w miejscowości Cattolica, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie San Marino - najstarszej z republik świata. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Ravenny, znanej wszystkim z najpiękniejszych na świecie zbiorów mozaik bizantyjskich. W Ravennie zobaczymy m.in. Bazylikę San Vitale, Bazylikę świętego Apolinarego w Classe, ze wspaniałymi mozaikami bizantyjskimi z VI wieku, Mauzoleum Teodoryka. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Asyżu – miasta Świętego Franciszka i Świętej Klary. W programie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka pochodzącej z XIIIw. Bazylika zbudowana na Wzgórzu Piekielnym w całości poświęcona jest św. Franciszkowi. Następnie wizyta w Bazylice św. Klary gotyckim kościele powstałym na miejscu kościoła św. Jerzego i Katedry św. Rufina kościoła romańskiego z XIIw. Kolejno zobaczą Państwo Bazylikę Santa Maria degli Agneli zbudowaną w pobliżu Asyżu na polecenie Papieża Piusa V oraz kościół św. Damiana, gdzie znajduje się kopia cudownej ikony Krzyża z San Damiano. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

7 dzień - po śniadaniu wyjazd do Rzymu, miasta magicznego, wzbudzającego niezatartą tęsknotę, począwszy od niezliczonej ilości zabytków do miejsc związanych z legendami i przesądami. Te najbardziej znane wiążą się z najważniejszymi zabytkami. Wrzucenie pojedynczej monety do Fontanny di Trevi sprawi, że z pewnością jeszcze kiedyś wrócicie w to miejsce. Wrzucenie 2 monet gwarantuje romans z jakimś przystojnym Włochem czy Włoszką. Kto wrzuci 3 monety może spodziewać się szybkiego zakochania i ślubu. Po ślubie niepewnym wierności swoich kobiet panom z pomocą przyjdą Usta Prawdy. Jeśli kobieta, która zdradziła swojego męża włoży rękę do otworu imitującego usta, ręka zostanie odcięta przez boga jako kara za niewierność. Zwiedzanie Rzymu realizowane będzie metrem (autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach). W stolicy Włoch zobaczymy m.in.: Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu wyjazd do stolicy Kościoła Katolickiego - Watykanu. Autokar zatrzymuje się na przedmieściach, dojazd komunikacją miejską. Zwiedzanie Watykanu rozpoczniemy od Placu Świetego Piotra ze słynną kolumnadą Berniniego, przepiękną Bazylika św. Piotra - jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, zbudowana nad grobem św. Piotra Apostoła oraz Kaplica św. Sebastiana, w której został pochowany bł. Jan Paweł II. Dla chętnych opcjonalnie Bazylika św. Pawła za Murami z przepięknym dziedzińcem otoczonym delikatnymi kolumnami. Czas wolny, podczas którego możliwość zwiedzania Muzeum Watykańskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Castel Gandolfo - letniej Rezydencji Papieża. Spacer po startówce i przejazd w okolice Sieny. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Sieny. Rozpoczęcie zwiedzania miasta, które przez wielu uważane jest za najpiękniejsze w Toskanii. Siena jest wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Legenda głosi, że zostało założone przez Seniusza, syna Remusa, dlatego na ulicach, podobnie jak w Rzymie, nietrudno znaleźć symbole wilczycy. Wszystkie drogi w Sienie prowadzą na Piazza del Campo, gdzie zobaczymy Katedrę oraz przespacerujemy się przepięknymi uliczkami Starego Miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Bolonii, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd na krótkie zwiedzanie Padwy urlokliwego miasta uniwersyteckiego, które przez około 600 lat wykształciło niezliczone włoskie umysły. Dante, Petrarka i Galileusz to tylko trzy nazwiska spośród 40 000 poprzedników studentów, którzy dziś ożwywiają to niewielkie miasteczko. W programie zwiedzania: wizyta w bazylice św. Antoniego, spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w Czechach, zakwaterowanie i nocleg.

12 dzień - po śniadaniu wykwterowanie z hotelu, przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych i nocnych.

Świadczenia
W cenie
 •   Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-osobowych,
 •   2 noclegu tranzytowe w Czechach,
 •   4 noclegi w hotelu ARENA *** w Cattolica.
 •   5 noclegów na terenie Włoch podczas zwiedzania.
 •   11 śniadań i 9 obiadokolacji.
 •   Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta).
 •   Zwiedzanie wg programu: San Marino, Ravenna, Asyż, Rzym, Watykan, Castel Gandolfo, Siena, Padwa.
 •   Opieka pilota.
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW: 80 PLN/os.
 • Koszty realizacji programu (m. in.: opłaty lokalne, wjazdy do miast, opłaty przewodnickie, zestawy słuchawkowe) - ok. 100 EUR/os. (kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi).
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi).
 • Ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy (pozwala na bezkosztową rezygnację z imprezy zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia).
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.
 • Rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.
 • Wycieczki fakultatywne.
Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 18 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej.

Przyjazd na pierwszy nocleg w okolicach godzin popołudniowych.

Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami (tzw. antenki)

10.09.2019 - 21.09.2019
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
10.09.2019 r.Wtorek05:15100 PLN
Chodzież
Stacja Orlen, ul. Władysława Jagiełły
10.09.2019 r.Wtorek06:05100 PLN
Częstochowa
McDonald's przy BP, kierunek Katowice
10.09.2019 r.Wtorek11:150 PLN
Dojazd Własny
30.11.1899 r.Czwartek00:00-150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
10.09.2019 r.Wtorek02:45150 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
10.09.2019 r.Wtorek01:45150 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
10.09.2019 r.Wtorek13:150 PLN
Głogów
Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15
10.09.2019 r.Wtorek08:30130 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
10.09.2019 r.Wtorek05:15130 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
10.09.2019 r.Wtorek04:45130 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22
10.09.2019 r.Wtorek07:35150 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
10.09.2019 r.Wtorek12:300 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
10.09.2019 r.Wtorek03:15150 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
10.09.2019 r.Wtorek08:400 PLN
Kraków
STACJA PALIW ARGE, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
10.09.2019 r.Wtorek11:10100 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
10.09.2019 r.Wtorek09:45100 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
10.09.2019 r.Wtorek09:050 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
10.09.2019 r.Wtorek09:15100 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
10.09.2019 r.Wtorek09:000 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS
10.09.2019 r.Wtorek07:30130 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
10.09.2019 r.Wtorek12:150 PLN
Ostrów Wielkopolski
Stacja paliw SHELL z McDonald's ul. Kaliska 104
10.09.2019 r.Wtorek08:05150 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93, 64-920 Piła
10.09.2019 r.Wtorek05:45100 PLN
Piotrków Trybunalski
Oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław
10.09.2019 r.Wtorek10:150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku
10.09.2019 r.Wtorek09:00100 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
10.09.2019 r.Wtorek07:450 PLN
Rawicz
Stacja paliw BP, Dębno 1A, 55-140 Dębno
10.09.2019 r.Wtorek09:350 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
10.09.2019 r.Wtorek08:40150 PLN
Słupsk
Dworzec PKP
10.09.2019 r.Wtorek02:15150 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
10.09.2019 r.Wtorek03:45150 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, ul. Dworcowa 1
10.09.2019 r.Wtorek04:30150 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
10.09.2019 r.Wtorek06:15100 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
10.09.2019 r.Wtorek09:40130 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm
10.09.2019 r.Wtorek03:45150 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto
10.09.2019 r.Wtorek04:15100 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
10.09.2019 r.Wtorek07:000 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
10.09.2019 r.Wtorek11:000 PLN
Zielona Góra
Parking przy NETTO, ul. Ułańska 1, 65-980 Zielona Góra
10.09.2019 r.Wtorek07:00130 PLN
Żory
STACJA PALIW LUKOIL
10.09.2019 r.Wtorek14:000 PLN
Wyżywienie

W cenie zapewniamy 11 śniadań wzmocnionych oraz 9 obiadokolacji serwowanych do stołu (przystawka + danie głównie + deser).

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Opis miejsca

Cattolica to niezwykle urokliwa i klimatyczna miejscowość położna na wybrzeżu Adriatyckim nieopodal Rimini. Centrum Cesenatico to długi deptak wypełniony restauracjami, barami, sklepami, butikami oraz dyskotekami. Ta miejscowość w sezonie letnim zamienia się w tętniący życiem kurort turystyczny.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Włoch jest paszport bądź dowód osobisty.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem. W podanej kwocie nie uwzględniono między innymi biletu wstępu do Koloseum w Rzymie (zwiedzanie z zewnątrz) – bilet 15 euro. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 110 euro.

Uwaga! Koszty uczestnictwa w programie mogą ulec zmianie w zależności od ilości osób i aktualnych cen wjazdówek do miast o ok.10%.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

10°
15°
19°
22°
22°
17°
13°

Śr. opady

75mm
69mm
70mm
69mm
66mm
53mm
45mm
51mm
83mm
95mm
107mm
78mm
Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.