[Dla Seniora] W+Z Włochy
Włochy - dla seniora
Cena od:
2099 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów11

Średnia ocena  4.8/5
(29 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
26.09 - 07.10.2019 r.
Hotel pok. 2os.
2099 PLN
Hotel
Wycieczki autokarowe dla seniorów za granicę to oferta, którą przygotowaliśmy specjalnie z myślą o osobach w wieku 50+. Zostaliśmy za nią uhonorowani Certyfikatem Miejsca Przyjaznego Seniorom. Wiemy bowiem, że każda grupa wiekowa ma swoje potrzeby i oczekiwania. Dlatego w ofercie wycieczek objazdowych dla seniorów zapewniamy brak nocnych przejazdów, terminy omijające szczyt sezonu, zajęcia rekreacyjne, wieczorki taneczne, pokazy zdjęć czy ciekawe prelekcje. Wygodne i bezpieczne autokary o podwyższonym standardzie sprawią, że podróż zamieni się w przyjemny relaks. Każdą wycieczkę dla seniorów umilają nasi doświadczeni i pomocni kierowcy, zawsze świetnie poinformowani piloci i doskonale zorganizowani rezydenci.

Hotel Enterprise*** położony blisko prywatnej plaży w miejscowości Montalto di Castro Marina, około 120 km na północ od Rzymu. Hotel dysponuje pokojami 2 oraz 3 osobowymi z klimatyzacją, lodówką oraz balkonem, z którego roztaczają się widoki na ogród lub morze. Każdego ranka w hotelu serwowane są śniadania w formie bufetu, w restauracji z dwoma dużymi tarasami, na których można delektować się posiłkiem, podziwiając widoki na przepiękny ogród. W hotelu znajduje się również basen, wokół którego jest mnóstwo leżaków i parasoli do dyspozycji dla gości hotelowych. Prywatna plaża oddalona jest od obiektu zaledwie o kilka kroków.

Usługi w cenie: wieczór integracyjny z muzyką i zabawą, klimatyzacja, korzystanie z basenu, leżaki i parasole przy basenie, Wi – Fi, sprzątanie pokoi i wymiana ręczników, przechowalnia bagażu,

Usługi płatne: przy plaży hotelowej 2 leżaki + parasol około 12 euro za dzień, wypożyczanie roweru 5 euro za dzień.

Program ramowy
POLSKA - WENECJA - MONTALTO DI CASTRO - WATYKAN - RZYM - SIENA - SAN GIMIGNANO - BOLONIA

1 dzień – rozpoczęcie imprezy Senior Travel Włochy. Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Wieczorem przyjazd do hotelu tranzytowego w Czechach. Zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie, w godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu w okolicach Wenecji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Następnego dnia od rana zwiedzanie Włoch.

3 dzień  – po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miasta położonego na ponad 100 wyspach, posiadającego 170 kanałów liczących łącznie 100 kilometrów, oraz ponad 400 mostów, mostków i kładek. Miasta, które odkryło dla nas kawę, wydało Marco Polo i Antonio Vivaldiego, gdzie swoich podbojów dokonywał Giacomo Casanova. Zwiedzanie Wenecji rozpoczniemy od rejsu vaporetto (tramwaj/taksówka wodna). Słynnymi kanałami weneckimi dostaniemy się na plac św. Marka, skąd rozpoczniemy spacer wzdłuż Kanału le Grande obok Pałacu Dożów przez Most Westchnień i Most Rialto. Po zwiedzaniu przejazd autokarem do hotelu w Montalto di Castro, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3-10 dzień - wczasy w hotelu Enterprise * w Montalto di Castro**. W trakcie pobytu realizowany jest program zwiedzania:

1 dzień zwiedzania – zwiedzanie Watykanu.

Po śniadaniu wyjazd do stolicy Kościoła Katolickiego. Autokar zatrzymuje się na przedmieściach, dojazd komunikacją miejską. Zwiedzanie Watykanu rozpoczniemy od Placu Świetego Piotra ze słynną kolumnadą Berniniego, przepiękną Bazylika św. Piotra - jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, zbudowana nad grobem św. Piotra Apostoła oraz Kaplica św. Sebastiana, w której został pochowany bł. Jan Paweł II. Dla chętnych opcjonalnie Bazylika św. Pawła za Murami z przepięknym dziedzińcem otoczonym delikatnymi kolumnami. Czas wolny, podczas którego możliwość zwiedzania Muzeum Watykańskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień zwiedzania –  zwiedzanie Rzymu.

Po śniadaniu wyjazd do Rzymu, miasta magicznego, wzbudzającego niezatartą tęsknotę, począwszy od niezliczonej ilości zabytków do miejsc związanych z legendami i przesądami. Te najbardziej znane wiążą się z najważniejszymi zabytkami. Wrzucenie pojedynczej monety do Fontanny di Trevi sprawi, że z pewnością jeszcze kiedyś wrócicie w to miejsce. Wrzucenie 2 monet gwarantuje romans z jakimś przystojnym Włochem czy Włoszką. Kto wrzuci 3 monety może spodziewać się szybkiego zakochania i ślubu. Po ślubie niepewnym wierności swoich kobiet panom z pomocą przyjdą Usta Prawdy. Jeśli kobieta, która zdradziła swojego męża włoży rękę do otworu imitującego usta, ręka zostanie odcięta przez boga jako kara za niewierność. Zwiedzanie Rzymu realizowane będzie metrem (autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach). W stolicy Włoch zobaczymy m.in.: Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dodatkowo możliwośc udziału w wycieczkach fakultatywnych: Florencja i Piza, Montepulciano, Perugia, Asyż, Winnica

10 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Sieny, którą wielu uważa za najpiękniejsze miasto Toskanii. Siena jest wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Legenda głosi, że została założona przez Seniusza, syna Remusa, dlatego na ulicach, podobnie jak w Rzymie, nietrudno znaleźć symbole wilczycy. Wszystkie drogi w Sienie prowadzą na Piazza del Campo. To na tym placu odbywa się najsłynniejsza na świecie gonitwa koni Palio. Tutaj też kończy się jeden z najtrudniejszych wyścigów kolarskich Strade Bianche. Z Piazza del Campo przespacerujemy się przepięknymi uliczkami Starego Miasta. Następnie przejedziemy na zwiedzanie San Gimignano – miasta „14 wież“ zwane średniowiecznym Manhattanem, gdzie zobaczymy m.in. kolegiatę Santa Maria Asuntapo. Przejazd do hotelu w okolicach Bolonii, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejedziemy na krótkie zwiedzanie Bolonii, miasta szynki, erotycznej fontanny, wieży oraz najstarszego i największego Uniwersytetu we Włoszech. Z Bolonią wiąże sie jeden z zabawniejszych sekretów włoskich. Dotyczy on głównego zabytku miasta, Fontana del Nettuno, zwanego przez mieszkańców il Gigante. Autor pomnika, Jean de Boulogne, zwany Giambologną, chciał obdarzyć Neptuna o wiele bujniejszym przyrodzeniem, na co oczywiście nie zgodził się Kościół. Artysta dostosował się do próśb swego zleceniodawcy, kardynała Karola Boromeusza, ale też nie chciał umniejszać rzymskiemu bogu wody chmur i deszczu. Sprawił więc, że kciuk Neptuna widziany z określonej perspektywy wygląda jak penis we wzwodzie :) Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w Czechach.

12 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych i nocnych.

Świadczenia
W cenie
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-osobowych.
 • 2 noclegi tranzytowe w Czechach.
 • 7 noclegów w hotelu Enterprise *** w Montalto di Castro.
 • 2 noclegi na terenie Włoch podczas zwiedzania.
 • 11 śniadań i 9 obiadokolacji.
 • Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta).
 • Zwiedzanie wg programu (Wenecji, Rzymu, Watykanu, Sieny, San Gimignano, Bolonii).
 • Opieka pilota.
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW: 60 PLN/os.
 • Koszty realizacji programu (m. in.: opłaty lokalne, wjazdy do miast, opłaty przewodnickie, zestawy słuchawkowe) - ok. 110 EUR/os. (kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi).
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi).
 • Ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy (pozwala na bezkosztową rezygnację z imprezy zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia).
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.
 • Rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.
 • Wycieczki fakultatywne.
Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 10 godzin na nocleg tranzytowy.

Przyjazd na pierwszy nocleg w okolicach godzin popołudniowych.

Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami (tzw. antenki)

26.09.2019 - 07.10.2019
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
26.09.2019 r.Czwartek05:15100 PLN
Chodzież
Stacja Orlen, ul. Władysława Jagiełły
26.09.2019 r.Czwartek06:05100 PLN
Częstochowa
McDonald's przy BP, kierunek Katowice
26.09.2019 r.Czwartek11:150 PLN
Dojazd Własny
30.11.1899 r.Czwartek00:00-150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
26.09.2019 r.Czwartek02:45150 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
26.09.2019 r.Czwartek01:45150 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
26.09.2019 r.Czwartek13:150 PLN
Głogów
Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15
26.09.2019 r.Czwartek08:30130 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
26.09.2019 r.Czwartek05:15130 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
26.09.2019 r.Czwartek04:45130 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22
26.09.2019 r.Czwartek07:35150 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
26.09.2019 r.Czwartek12:300 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
26.09.2019 r.Czwartek03:15150 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
26.09.2019 r.Czwartek08:400 PLN
Kraków
STACJA PALIW ARGE, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
26.09.2019 r.Czwartek11:10100 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
26.09.2019 r.Czwartek09:45100 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
26.09.2019 r.Czwartek09:050 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
26.09.2019 r.Czwartek09:15100 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
26.09.2019 r.Czwartek09:000 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS
26.09.2019 r.Czwartek07:30130 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
26.09.2019 r.Czwartek12:150 PLN
Ostrów Wielkopolski
Stacja paliw SHELL z McDonald's ul. Kaliska 104
26.09.2019 r.Czwartek08:05150 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93, 64-920 Piła
26.09.2019 r.Czwartek05:45100 PLN
Piotrków Trybunalski
Oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław
26.09.2019 r.Czwartek10:150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku
26.09.2019 r.Czwartek09:00100 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
26.09.2019 r.Czwartek07:450 PLN
Rawicz
Stacja paliw BP, Dębno 1A, 55-140 Dębno
26.09.2019 r.Czwartek09:350 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
26.09.2019 r.Czwartek08:40150 PLN
Słupsk
Dworzec PKP
26.09.2019 r.Czwartek02:15150 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
26.09.2019 r.Czwartek03:45150 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, ul. Dworcowa 1
26.09.2019 r.Czwartek04:30150 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
26.09.2019 r.Czwartek06:15100 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
26.09.2019 r.Czwartek09:40130 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm
26.09.2019 r.Czwartek03:45150 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto
26.09.2019 r.Czwartek04:15100 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
26.09.2019 r.Czwartek07:000 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
26.09.2019 r.Czwartek11:000 PLN
Zielona Góra
Parking przy NETTO, ul. Ułańska 1, 65-980 Zielona Góra
26.09.2019 r.Czwartek07:00130 PLN
Żory
STACJA PALIW LUKOIL
26.09.2019 r.Czwartek14:000 PLN
Wyżywienie

W cenie 11 śniadań oraz 9 obiadokolacji.

Serwis HB w Hotelu Enterprise *** (2 x dziennie):

 • śniadania kontynentalne (włoskie - słodkie) wzmocnione o ser i wędlinę
 • obiadokolacja: 1 danie: pasta lub ryż lub zupa lub pizza, 2 danie: mięsne lub rybne, przystawka deser lub owoce.

Uroczysta zabawa pożegnalna przy muzyce i lampce wina.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Opis miejsca

W Montalto di Castro tętni wakacyjne życie wieczorne i nocne przy głownym deptaku. W sezonie organizowane są targi, koncerty przy morzu, występy, animacje przy plażach.

Plaża jest ciemna powulkaniczna. Morze czyste i przejrzyste, zrównoważony brzeg o dość łagodnym zejściu – przy wszystkich plażach (również publicznych) czuwają ratownicy.
Pogranicze regionu Lazio i Toskanii to świetna lokalizacja do zwiedzania najpiękniejszych miejsc we Włoszech. z Montalto wiodą główne szlaki turystyczne Włoch.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Włoch jest paszport bądź dowód osobisty.

multimedia
  Lista odtwarzania
Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed realizacją programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. W podanej kwocie nie uwzględniono między innymi biletu wstępu do Koloseum w Rzymie (zwiedzanie z zewnątrz) – bilet 15 euro. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 110 euro.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

10°
15°
19°
22°
22°
17°
13°

Śr. opady

75mm
69mm
70mm
69mm
66mm
53mm
45mm
51mm
83mm
95mm
107mm
78mm
Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Perugia, Asyż

  po śniadaniu wyjazd do stolicy Umbrii - Perugii. Spacer po średniowiecznej starówce, zabudowane stare miasto pełne jest wąskich uliczek i malowniczych zaułków ale także monumentalnych kościołów i budynków publicznych. Muzeum sztuki w Perugii posiada liczne dzieła mistrzów włoskiego renesansu. Na zakończenie dnia pojedziemy do Asyżu miasta Świętego Franciszka i Świętej Klary. W programie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka pochodzącej z XIII w. Bazylika zbudowana na Wzgórzu Piekielnym w całości poświęcona jest św. Franciszkowi. Następnie wizyta w Bazylice św. Klary gotyckim kościele powstałym na miejscu kościoła św. Jerzego i Katedry św. Rufina kościoła romańskiego z XII w.

  Cena: 55 EUR/ os.

  Winnica

  W godzinach południowych przejazd do jednej z włoskich winnic. Na miejscu oprócz zwiedzania winnicy czeka na nas degustacja produktów lokalnych, muzyka i zabawa.

  W cenie zwarty jest przejazd autokarem, degustacja wina i lokalnych produktów.

  Cena: 20 EUR/ os.

  Florencja i Piza

  po śniadaniu wyjazd do Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego). Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Następnie zobaczymy piękną miejscowość Lucca, która ze swoimi późnorenesansowymi budowlami i plątaniną wąskich uliczek Starego Miasta pozostanie na długo w pamięci każdego. Po zwiedzaniu przejazd do Pizy, gdzie zobaczymy Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale - XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę, odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

  Cena: 60 EUR/ os.

Opinie

Średnia ocen:  
 29 opinii

13.10.2018 r.  przez Bożena i Bogusław

W terminie 12-23.09.2018 przeżyłam cudowne chwile. Ta wycieczka była z okazji 35 rocznicy ślubu. Dziękuję Wioli i panom kierowcom za opiekę, świetną jazdę. Naprawdę warto było pojechać. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Z całego serca polecam. Pozdrawiamy wszystkich uczestników, Basię i Grzegorza szczególnie. W skali od 1 do 10 dajemy 35. 😍😎😍😎😍

5/5

10.10.2018 r.  przez Kazimierz

Polecam. Program mi odpowiadał. Hotel Enterprise był super, jesteśmy bardzo zadowoleni. Pilotka Wiola jest cudowna! Jak do Włoch to tylko z nią.

5/5

25.09.2018 r.  przez Krystyna i Adam

Byliśmy na wycieczce 12-23.09.2018 W+Z Włochy.Pani polot WIOLA dwoiła się i troiła aby zadowolic wszystkich uczestników i o dziwo udawało jej się to pomimo iż byli to seniorzy chyba gorsi niż małe dzieci.Wszystko zapięte na ostatni guzik,program zrealizowany na 110 procent.Wszystko zgodnie z ofertą a nawet lepiej.Panowie kierowcy Paweł i Jerzy fachowcy w swojej branży uczynni i mili.Zjezdziliśmy świat wzdłuż i wszerz z wieloma biurami ale po raz pierwszy byliśmy zaskoczeni iż Pani Pilot WIOLA rozliczyła się co do eurocenta z kwoty wpłacanej w Euro i zwróciła całkiem pokażną/niewydaną sumkę w Euro.GRATULUJĘ PANIE PREZESIE TAKICH PRACOWNIKÓW TAK TRZYMAC.POLECAM TO BIURO.

5/5

27.06.2018 r.  przez Jagoda

Tydzień temu wróciłam z wycieczki ( 17 czerwca). Było super.Organizacja bardzo dobra."Antenki"dograne co do minuty.Kierowcy nie dość że bardzo mili to jeszcze profesjonaliści. Pan Zbyszek pilot i rezydent w jednym robił wszystko aby uczestnicy byli zadowoleni.Udało mu się nawet zorganizować wycieczkę przy zbyt małej ilości chętnych.Hotel ładnie położony,czysty.Pokoje sprzątane , ręczniki wymieniane. Usterka zgłoszona w recepcji była tego samego dnia naprawiona. Wyżywienie typowo włoskie. Wszystkie wycieczki z przewodnikiem. Zobaczyliśmy wiele urokliwych miejsc. Moim zdaniem pobyt mogłaby trwać ze 3 dni dłużej wtedy pomiędzy wycieczkami był by dzień przerwy , a tak jak ktoś korzysta ze wszystkich wycieczek fakultatywnych to ma 1,5 dnia na plażowanie.Więc pobyt bardzo intensywny. Poza tym Ok. Już planuję następny wyjazd z ty Biurem.

5/5

22.06.2018 r.  przez Janusz Monkiewicz

Byliśmy z Żoną na wycieczce objazdowej do Włoch w dniach 06.06.2018 do 17. 06. 2018 roku. Zobaczyliśmy bardzo dużo, ale ta wycieczka miała mieć charakter W-Z, czyli zwiedzanie i wypoczynek. Zwiedzania było bardzo dużo, ale z odpoczynkiem to dla takich starszych ludzi jak my, to raczej było marnie. Jeśli miała to być wycieczka dla seniorów, to należało wziąć pod rozwagę możliwości zdrowotne takich ludzi. Nie każdy senior może pochwalić się zdrowiem, a szczególnie możliwościami chodzenia jak człowiek młody. I to było moim największym problemem w czasie tej wycieczki. Zastanawialiśmy się z Żoną, dlaczego dla ludzi starszych ktoś stworzył bieganinę po uliczkach i oglądanie faktycznie mało ważnych miejsc, których nazw zapewne żaden z uczestników tej wycieczki nie zapamiętał? Coś takiego to dla ludzi pełnosprawnych. Widocznie ktoś młody stworzył program dla tej wycieczki i jedynie pamiętał, by dodać dwa dodatkowe noclegi podczas jazdy do Włoch i jazdy powrotnej, zaś samo zwiedzanie to stworzył odpowiednie dla ludzi młodych i silnych. Warto by było, by taka osoba skontaktowała się z pilotami takich wycieczek i może ci ludzie lepiej by to zorganizowali. Przecież można było zorganizować to inaczej, można było faktycznie dostosować wycieczkę do możliwości ludzi starszych i nie męczyć ich godzinnymi marszami, od których i ludzie młodzi czuli zmęczenie nóg. A co mówić o ludziach starszych? Ale podczas tej wycieczki program był tak napięty, że to był morderczy maraton!

Ale te wszystkie niedogodności rekompensował pan Zbyszek (pilot) i wspaniali i uczynni panowie Kierowcy. Ci ludzie starali się jak mogli, by jakoś pomóc takim jak ja i moja Żona. Za to jesteśmy im bardzo wdzięczni!

PS Coś jest nie tak z tymi ocenami, bowiem wciskam "piątkę" a program zaznacza jedynie jedną gwiazdkę czyli "jedynkę".

5/5

13.09.2017 r.  przez Teresa Mirosław

Wspaniała wycieczka.Program napięty ale bardzo ciekawy. Pani Ola bezkonkurencyjna! Autokar i kierowcy również. Dziękujemy i pozdrawiamy.

5/5

06.06.2017 r.  przez Zofia

W czasie od 11.05 do 22.05 byliśmy uczestnikami wycieczki do Rzymu. Pragnę serdecznie podziękować naszej pani pilot OLI za życzliwość i przemość oraz za wiedzę którą nam przekazała. Za to że pokazała nam przepiękne zakątki tego kraju, za audięcję u Ojca Świętego i za to, że mogliśmy odwiedzić Grób naszego Ojca Świętego. Pani Ola zapewniła nam także inne atrakcje takie jak koncert muzyczny i ujeła nas swą wrażliwością. Zwiedziliśmy wiele atracyjnych miast w pieknej ITALII. Dziękujemy również panom kierowcom za bezpieczeństwo w czasie jazdy i opanowanie. Z taką załogą można jechać choćby na koniec świata. Zofia.

5/5

26.05.2017 r.  przez Krystyna

Dziękujemy za fantastyczny wyjazd.Wspaniała przewodniczka Pani Ola, miła, taktowna, kompetentna i zawsze dyspozycyjna.Będziemy polecać wyjazdy z Panią Olą ,które będą mile wspominane.Kierowcy autokaru 8A Pan Rafał i Jacek to profesjonaliści.Po tych wakacjach szukamy następnych. Krystyna, Irena, Ryszard, Albin z Trzcianki

5/5

26.05.2017 r.  przez Grażyna

Witamy! Niedawno wróciłyśmy z super wycieczki po Włoszech autokarem A8. Pragniemy podziękować za profesjonalnie przygotowaną podróż, która przebiegła w przesympatycznej atmosferze. W szczególności chciałybyśmy złożyć wyrazy uznania dla załogi, bez której niemożliwe byłoby poznanie tylu fascynujących miejsc: Pani Oli – niesamowitej pilotce, zabawnej, życzliwej i uzdolnionej osobie, która wykazała się dużym profesjonalizmem i wiedzą oraz urokiem osobistym oraz Panu Jackowi i Panu Rafałowi – kierowcom, którzy nie tylko perfekcyjnie pokonywali dziennie wiele kilometrów, ale również posiadali dużą kulturę osobistą, poczucie humoru, wyrozumiałość i cierpliwość dla nie zawsze zdyscyplinowanych turystów (zwłaszcza podczas ciągłego załadunku i rozładunku naszych bagaży), a tym samym zyskali naszą sympatię.

						Dziękujemy 
								Turystki z Torunia 
5/5

27.01.2017 r.  przez Stanisław

Hotel Appia bardzo ładny i z miłym właścicielem. Pozostałe hotele były ok i jedzenie bardzo dobre. Program zwiedzania dostosowany do seniorów dlatego spokojnie polecam wszystkim. Bardzo miłe, że Pilotka dodatkowo organizowała nam wieczorki zapoznawcze z muzyką, zabawą i zakrapiane włoskim winem.

5/5

1 z 3

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.