Europejski TOP 1
Niemcy, Holandia, Włochy
Rabat do 13%
1522 PLN
Cena od: 1749 PLN
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów5

Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
26.05 - 01.06.2019 r.
Hotel pok. 3os.
17491522 PLN
20 - 26.07.2019 r.
Hotel pok. 3os.
19491696 PLN

Świadczenia

W cenie
  • 5 noclegów w hotelach **/***; (Pokoje 2,3, os. z łazienkami)
  • przejazd autokarem klasy LUX (klmatyzacja, DVD, barek, WC),
  • opiekę pilota,
  • zwiedzanie wg. programu,
Obowiązkowe
  • bilety i opłata przewodnicka, komunikacja miejska, opłaty wjazdowe, zestawy słuchawkowe ok. 130 euro/os. (kwota płatna w autokarze, nie podlega rozliczeniu)
  • ubezpieczenie KL/NNW: 60 PLN/os.
  • dopłata do wyżywienia HB: 70 euro/os.
Opcjonalne
  • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy,
  • usługa Kup sobie spokój (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi):80 PLN/os.
Zakwaterowanie
  • Hotele na trasie **/*** (pokoje 2,3, osobowe z łazienkami).
Program ramowy

Program ramowy:

1 dzień: Wyjazd zgodnie z rokładem. Nocny przejazd przez Niemcy do Amsterdamu.

2 dzień: Przyjazd do Amsterdamu. Stolica Holandii zwana „Wenecją Północy” położona jest na 90 wyspach połączonych ze sobą tysiącem mostów. Odwiedzimy tutaj Plac Rembrandta, targ kwiatowy, Plac Dam z Pałacem Królewskim, oraz legendarne centrum Amsterdamu z dzielnicą czerwonych latarni. Obiadokolacja i przejazd na nocleg w hotelu na terenie Francji.

3 dzień: Po wczesnym śniadaniu przejazd do Paryża. Wizytę w stolicy Francji zaczniemy od przejazdu przez dzielnicę Montmartre, gdzie zobaczymy: Place Blanche z Moulin Rouge - kabaret w którym narodził się kankan; Place Pigalle; Bazylikę Sacre Coeur - górującą na najwyższym wzgórzu miasta, imponującą śnieżno-białą świątynię w stylu grecko-bizantyjskim. Następnie pojedziemy na Pola Elizejskie, najsłynniejszą aleję świata, gdzie zobaczymy Łuk Triumfalny. Stamtąd udamy się do najstarszej części Paryża Wyspy Cite (Ile de la Cite), która jest sercem Paryża i najchętniej odwiedzanym zakątkiem stolicy Francji. Zobaczymy katedrę Notre Dame- zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią. Koniec dnia spędzimy w okolicach Wieży Eiffla (Tour Eiffel) - symbolu miasta, najwyższej budowli Paryża. Czas wolny na wjazd lub wejście na II p. Obiadokolacja i przejazd na nocleg.

4 dzień: Po śniadaniu przejazd w Alpy. Przejedziemy przez słynny tunel Chamonix na granicy francusko – włoskiej do miejscowości Courmayeur. Tam kolejką górską wjedziemy na punkt widokowy, z którego będziemy mogli podziwiać przepiękny widok na najwyższy szczyt Mont Blanc (4810 m.n.p.m). Przejazd na obiadokolację i nocleg.

5 dzień: Po śniadaniu przejazd na wybrzeżę Morza Śródziemnego. Odwiedzimy słynny fragment riwiery liguryjskiej Cinque Terre w skład którego wchodzą: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore. Podróżując pociągiem będziemy mieli okazję zwiedzić te niewykle urokliwe, kolorowe wioski rybackie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

6 dzień: Po śniadaniu przejazd przez Alpy do miejscowości Schwangau, gdzie odwiedzimy jeden z najsłynniejszych i najwspanialszych zabytków niemieckich: zamek Neuschweinsten. W godzinach wieczornych obiadokolacja i spacer po centrum Monachium. Zobaczymy m.in.: Katedra Frauenkirche z XV w., Marienplatz z gotyckim Ratuszem, Pałac Wittelsbachów. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

7 dzień: Po śniadaniu przejazd do Norymbergi. Zobaczymy m.in Kościół św. Wawrzyńca, Rynek Główny z Piękną Fontanną i kościołem Frauenkirche, Stary Ratusz, Kościół św. Sebalda. Wyjazd do Polski. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych.

Wyżywienie

Śniadania w hotelu. Obiadokolacje w hotelu lub w restauracjach w trakcie zwiedzania.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport od granicy polskiej trwa ok. 13-14 godzin do Amsterdamu.

Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.