Giro d’Italia - rowerowa majówka

Włochy

Cena od:
2499 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Ilość noclegów5

Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
28.04 - 05.05.2018 r.Platinum
Brak miejsc

Świadczenia

W cenie

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-osobowych
 • 5 noclegów w hotelu *** lub hotelu **** w miejscowości Merano lub okolicach
 • 5 śniadań
 • Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
 • Transport rowerów w specjalnie przygotowanej przyczepie
 • Bus do dyspozycji podczas realizacji programu
 • Realizacja programu (w tym zwiedzanie dla rodzin z dziećmi)
 • Specjalistyczne wsparcie techniczne
 • Wieczorne wykłady dotyczące treningów kolarza
 • Konsultacje treningowe i żywieniowe
 • Opieka trenera – przewodnika

Obowiązkowe

 • Ubezpieczenie KL, NNW: 80 PLN/os.
 • 5 obiadokolacji: dopłata w autokarze 50 EUR/os. lub przy rezerwacji w złotówkach.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi)
 • Ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy (pozwala na bezkosztową rezygnację z imprezy zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia)
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.
 • Rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.
 • Wycieczki fakultatywne

Zakwaterowanie

Hotel *** lub hotel **** - w miejscowości Merano, do dyspozycji gości pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami. W pokojach TV, klimatyzacja, Wi-Fi. Hotel posiada restaurację, salę konferencyjną i miejsce do rekreacji.

Opis miejsca

Merano to przepiękne włoskie miasteczko położone w regionie Trydent - Góra Adyga. Jest jednym z najsłynniejszych uzdrowisk w Alpach oraz świetną bazą wypadową. Zwiedzanie najciekawszych atrakcji turystycznych w części północnej Włoch, zapierające dech w piersiach widoki, czy znane na całym świecie alpejskie trasy rowerowe są tu na wyciągnięcie ręki!

Program ramowy

1 dzień (28.04) – wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień (29.04) – w godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (30.04) – po śniadaniu zbiórka i spotkanie z trenerem - przewodnikiem. Omówienie trasy i szczegółów dotyczących bezpieczeństwa. Na rozgrzewkę proponujemy pokonanie Passo di Monte Giovio (2094 m n.p.m.). Wyjazd z Merano do San Leonardo, gdzie rozpoczniemy typowo alpejski podjazd przez wioskę, między wąsko osadzonymi budynkami, często tuż nad skarpami. Część trasy przebiega w cieniu drzew, jednak ostatnie kilometry prowadzą wzdłuż zbocza góry, przez otwarte przestrzenie. Na samym szczycie będziemy mieli do dyspozycji dwie kawiarnie. Tam podejmiemy decyzję o dalszej trasie. Albo w dół zbocza, w kierunku miejscowości Vipiteno albo do bazy w Merano (powrót tą samą trasą, którą był podjazd). Łącznie 85 km lub 115 km z sumą przewyższeń 1370 m lub 2300 m. Powrót do hotelu, obiadokolacja, spotkanie z trenerem (wykłady tematyczne), nocleg.

4 dzień (01.05) – po śniadaniu zbiórka i spotkanie z trenerem - przewodnikiem. Omówienie trasy i szczegółów dotyczących bezpieczeństwa. W planie mamy trasę Maso Corto, Val Senales, 2000 m n.p.m. Wycieczka rozpocznie się od przejazdu jednej z najdłuższych włoskich ścieżek rowerowych. Przyjemnie, przestronnie i bezpiecznie, z wieloma punktami na ewentualny postój. Podjazd rozpocznie się ciekawym, długim na ok. 1 km tunelem, stromym na ok. 7%. Trasa prowadzi przez wąwóz, często wzdłuż potoku, który płynie obok drogi. Celem każdego uczestnika tej wyprawy będzie jezioro Lago di Vernago. Tu czekają na nas bajeczne kolory i niezapomniane pejzaże. Kolejnym celem jest miejscowość Maso Corto (2000 m n.p.m.). Stąd będziemy mogli wybrać się wraz z rodzinami na spacer lub skorzystać z wyciągu, który podwiezie nas na szczyt góry Grawand. Zjazd będzie najszybszym, którego będziemy mogli doświadczyć. Z łatwością będziemy osiągać prędkości do 80 km/h. Całość to ok. 42 km i 2100 m przewyższeń. Wyjazd na około 4 h jazdy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, spotkanie z trenerem (wykłady tematyczne), nocleg.

5 dzień (02.05) – po śniadaniu zbiórka i spotkanie z trenerem - przewodnikiem. Omówienie trasy i szczegółów dotyczących bezpieczeństwa. W planie mamy trasę Passo del Rombo (2509 m n.p.m.). Passo del Rombo to wyjątkowa przełęcz Alp Oatzalskich, najdłuższa i najwyższa w okolicy. Droga nachylona jest momentami do 14%. Od 35 lat przełęcz pokonują kolarze biorący udział w prestiżowym wyścigu Otztaler Radmarathon (230 km). Początkowe 22 km trasy wzniesie nas tylko o 400 m. Kultowy odcinek zacznie się w miejscowości San Leonardo. Podjazd będzie wyjątkowy, ponieważ do samego końca nie będziemy widzieć mety. 29 km ciągłej wspinaczki zapewni minimum 3 godziny w siodle. Przy odrobinie szczęścia będzie nam towarzyszyć słońce z południowej strony. Podczas podjazdu przejedziemy przez kilka kamiennych tuneli. W ostatnim i najdłuższym tunelu (ok. 500 m) nasze kaski delikatnie zmoczy woda kapiąca z sufitu. Szczyt przełęczy pozwoli nam zobaczyć niezrównaną przestrzeń na samej granicy austriacko - włoskiej. Chętni kolarze będą mogli pokonać kilka kilometrów zjazdu po austriackiej stronie, żeby sprawdzić doskonałą jakość asfaltu. Powrót będzie wymagający. Czeka nas wiele ciasnych nawrotów. Wyjazd na ok. 6-7 godzin. Powrót do hotelu, obiadokolacja, spotkanie z trenerem (wykłady tematyczne), nocleg.

6 dzień (03.05) – po śniadaniu zbiórka i spotkanie z trenerem - przewodnikiem. Omówienie trasy i szczegółów dotyczących bezpieczeństwa. W planie mamy trasę Passo di Stelvio (2758 m n.p.m). Kultowa przełęcz największego kolarskiego wyścigu Włoch Giro di Italia. Pokonamy podjazd, na którym sprawdzają się posiadacze najlepszych nóg świata. Przygodę rozpoczniemy od miejscowości Prato. Ponumerowane zakręty ułatwią odliczanie do szczytu. Ostatnie 8 km będzie jednym z najlepszych kolarskich doświadczeń. Droga wytyczona na zboczu góry rozgrzeje nogi do czerwoności, a zmieniający się o kilkanaście stopni Celsjusza klimat będzie skutecznie chłodził ciało. Na górze czeka nas niepowtarzalny widok na serie kilkunastu agrafek. Szybkie zakupy na szczycie obowiązkowego suweniru, ubranie kurtek i nogawek i ruszymy w dół w stronę Umbrialpass, czyli włosko-szwajcarskiej granicy. Kolejne kilometry wyjątkowo ciasnych nawrotów, szybkich łuków i skarp, tuż za białą ciągłą linią, rozpali emocje do nieosiągalnych wcześniej wartości. Po ponad 20 km stromego zjazdu pojedziemy w stronę Włoch, przechodząc krótką i obowiązkową kontrolę na granicy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, spotkanie z trenerem (wykłady tematyczne), nocleg.

7 dzień (04.05) – po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sirmione. Przejazd autokarem na zwiedzanie przepięknie położonego miasteczka nad słynnym jeziorem Garda, spacer po miejscowości (dla chętnych wjazd na Monte Baldo za dodatkową opłatą). Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

8 dzień (05.05) – przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

platinum

Oferta Platinum to ekskluzywne i innowacyjne podejście do turystyki autokarowej. Najnowocześniejsze autokary w Polsce gwarantują jeszcze większą przestrzeń i wygodę. Dedykowane programy wycieczek i liczne udogodnienia sprawiają, że oferta Platinum to zupełnie nowa jakość. Zacznij swoją podróż platynowym autokarem. Usiądź wygodnie, jeszcze wygodniej. Rozłóż podnóżek i poczuj ten komfort. Włącz swój ulubiony film albo poczytaj wiadomości w internecie. Wieczorem zaśnij spokojnym snem, bo przecież czujesz się tu, jak w łóżku. Obudź się rano i wypij aromatyczną, świeżą kawę z ekspresu. Nie kryj zdziwienia, że tak szybko jesteś u celu. Uśmiechnij się.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 5 śniadań wzmocnionych. Obowiązkowo należy wykupić 5 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 50 EUR/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze w euro lub przy rezerwacji w złotówkach.

Pozostałe informacje

Oferta przeznaczona jest również dla rodzin z dziećmi oraz dla tych, którzy nie są zainteresowani wycieczkami rowerowymi. Przygotowaliśmy bogatą ofertę wycieczek fakultatywnych.

Program tej wycieczki jest bardzo wymagający. Dlatego zadbamy o formę i zdrowie każdego uczestnika. Zapewnimy opiekę trenera - przewodnika, który zagwarantuje:

 • stałe wsparcie dotyczące możliwości uczestników,

 • wstępną ocenę sprawności układu krążeniowo-oddechowego,

 • ocenę sprawności układu krążeniowo-oddechowego podczas każdego wyjazdu,

 • zalecenia dotyczące nawodnienia i odżywiania w trakcie całego wyjazdu,

 • wsparcie dotyczące prędkości pokonywania podjazdów,

 • zaplanowania ewentualnych przerw.

Dodatkowo istnieje możliwość uczestnictwa w wieczornych wykładach dotyczących m.in. metodyki treningu kolarza, odżywiania w sporcie wytrzymałościowym, planowania procesu treningowego, higieny życia sportowca.

Podczas wyjazdu będzie możliwość indywidualnej konsultacji treningowej i żywieniowej z trenerem, co skutecznie poszerzy horyzonty oraz świadomość każdego z uczestników.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 18 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej. Przyjazd na pierwszy nocleg w okolicach godzin popołudniowych. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami (tzw. antenki). Podczas realizacji programu do dyspozycji rowerzystów jest bus.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób

  Werona i Vicenza

  przejazd na zwiedzanie Werony, która swoją popularność zdobyła dzięki roli w sztuce angielskiego dramaturga Williama Shakespeare’a – Romeo i Julii. Dom Julii, a w szczególności jej balkon, to jeden z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. W trakcie zwiedzania planowany jest spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti. Czas wolny. Następnie przejazd do miejscowości Vicenza, gdzie zobaczymy najwspanialszą architekturę renesansu. Spacer główną ulicą Corso Palladio, gdzie zobaczymy m.in. Bassilica Palladina, Teatro Olimpico czy Piazza dei Signori.Czas wolny i powrót do hotelu.

  Cena: 60 EUR/ os.

  Padwa i Wenecja

  przejazd na zwiedzanie Padwy, urokliwego miasta uniwersyteckiego, które przez około 600 lat, wykształciło niezliczone włoskie umysły. Dante, Petrarka i Galileusz to tylko trzy nazwiska spośród 40 000 poprzedników studentów, którzy dziś ożywiają to niewielkie miasteczko. W programie zwiedzania: wizyta w bazylice św. Antoniego, spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Czas wolny. Następnieprzejazd na zwiedzanie Wenecji. Rejs tramwajem wodnym do placu św. Marka, piesze zwiedzanie miasta: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Czas zorganizaowny na zakup pamiątek, pozwalający na „zgubienie się” pośród niesamowitych, urokliwych uliczek Wenecji.Czas wolny i powtót do hotelu.

  Cena: 70 EUR/ os.

  Mediolan

  przejazd do Mediolanu. W programie m.in.: Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, La Scala, Castello Sfarcesco to najsłynniejsze zabytki stolicy włoskiego biznesu. Przejazd do Genui, największego z włoskich portów, jednego z najbogatszych miast. W programie zwiedzanie gotyckiej katedry San Lorenzo, spacer obok domu Krzysztofa Kolumba na Piazza Ferrari, via Garibaldi z pięknymi pałacami. Czas wolny i powrót do hotelu.

  Cena: 75 EUR/ os.

  Gardaland

  przejazd do jednego z największych i najsłynniejszych na świecie parków rozrywki – włoskiego Gardalandu. Na powierzchni ok. 60 ha. czeka ogrom atrakcji. W krainie Fantasy spotkać można bohaterów filmowych z “Madagaskaru” i “Epoki lodowcowej”. W wielkiej części Przygód można zdobyć dżunglę i spotkać… mamuty, uczestniczyć w rejsie pirackim okrętem czy łodzią popłynąć wzdłuż rzeki Colorado. Najpopularniejszą częścią parku jest kraina Adrenaliny. Największe rollercostery, diabelskie młyny i domy strachów. Po zabawie powrót do hotelu.

  Cena: 70 EUR/ os.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.