promocja 100 pln
Grodno - nad Niemnem bez wizy
Białoruś
Cena od:
199 PLN
Transport  Autokar
Lux

Średnia ocena  4/5
(1 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
15 - 16.05.2021 r.
2
Wyjazd weekendowy 1 os.
199 PLN
Program ramowy

1 dzień: Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Przejazd nocny przez Polskę.

Poranny przyjazd do Grodna. Grodno to miasto bardzo mocno związane z historią Polski, stolica Obwodu Grodzieńskiego, od 1413 było miastem powiatowym I Rzeczypospolitej.

Grodno uważane jest przez wielu za najbardziej niesamowite z białoruskich miast. Przepełnione śladami czasów świetności miasta, sięgających średniowiecza, obecnie łączy klimat spokojnego, urzekającego miasta pełnego zieleni z największą liczbą zabytków w całej Białorusi. Największymi atrakcjami miasta są oczywiście jego zamki, z czego tylko dwa przetrwały do czasów dzisiejszych. Poza tym ciężko byłoby wymienić wszystkie warte uwagi miejsca, ponieważ jest to jedno z najstarszych miast Białorusi, którego historia sięga 1127 roku. Centrum miasta pełne jest bardzo dobrze zachowanych dwu- i trzy- piętrowych budynków. Spacerując pośród nich można poczuć niesamowitą atmosferę Grodna.

Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi:

 • Stary Zamek – był Królewską rezydencją Stefana Batorego w XVI w., i miejscem obrad sejmowych w XVII w.,
 • Nowy Zamek – XVIII-wieczna Królewska rezydencja i miejsce podpisania abdykacji przez Stanisława Augusta Poniatowskiego oznaczającego II rozbiór Rzeczypospolitej.
 • Katedrę Św. Ksawerego - miejsce odprawienia mszy żałobnej po śmierci Elizy Orzeszkowej.
 • Kościół Bernardyński - miejsce ślubu Piotra Orzeszko i Elizy Pawłowskiej.

Po zwiedzaniu czas wolny. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

2 dzień: Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce.

**UWAGA! DO PRZEKROCZENIA GRANICY BIAŁORUSKIEJ WYMAGANY JEST WAŻNY PASZPORT! KAŻDA OSOBA PRZEKRACZAJĄCA GRANICĘ MUSI POSIADAĆ RÓWNOWARTOŚĆ MINIMUM 42 RUBLI BIAŁORUSKICH. PRZY DOKONYWANIU REZERWACJI OBOWIĄZKOWO NALEŻY UZUPENIĆ DANE PASZPORTOWE:

 • NUMER PASZPORTU
 • DATĘ WAŻNOSCI DOKUMENTU WPISYWANE DANE MUSZĄ BYĆ ZGODNE Z PASZPORTEM. *Szczególnie prosimy zwrócić uwagę na wpisanie wszystkich posiadanych imion, i podanie pełnego nazwiska**
Świadczenia
W cenie
 • przejazd autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, WC, DVD),
 • zwiedzanie według programu,
 • opiekę pilota,
 • zestawy słuchawkowe.
Obowiązkowe
 • koszty realizacji programu - 20 EUR/os. - płatne obowiązkowo w autokarze,
 • ubezpieczenie KL, NNW - 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • rezerwacja miejsca w autokarze: 20 PLN/os.
Miasta wyjazdowe/ Transport
15.05.2021 - 16.05.2021
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Częstochowa
Stacja paliw Orlen ul.Drogowców 23/25
15.05.2021 r.Sobota01:3540 PLN
Katowice
STACJA PALIW BP z McDonald's przy A4, kierunek Kraków, ul. Górnośląska 40
15.05.2021 r.Sobota00:0550 PLN
Konin
Zajazd Blue Stare miasto k/Konina, Modła Królewska 5F
15.05.2021 r.Sobota01:4550 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
15.05.2021 r.Sobota03:0030 PLN
Piotrków Trybunalski
Oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław
15.05.2021 r.Sobota02:5040 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
15.05.2021 r.Sobota00:3050 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
15.05.2021 r.Sobota05:000 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
15.05.2021 r.Sobota00:0550 PLN
Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Opinie

Średnia ocen:  
 1 opinii

19.05.2019 r.  przez Michał Krawiec

Jak za te pieniądze to warto. Podróż bez zastrzeżeń. Opiekunka grupy super babka! Niestety przewodniczka na miejscu fatalna. Zwiedzaliśmy miasto na własną rękę i to była najlepsza opcja. Warto informować przed wyjazdem turystów że w weekendy bardzo ciężko jest znaleźć kantor wymiany walut który jest czynny. Miasto skromne ale klimatyczne. Trochę jak podróż w czasie. Moja ocena ogólnie pozytywna.

4/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.