promocja 100 pln
Hiszpania i Portugalia
Hiszpania, Portugalia
Cena od:
2799 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów9

Średnia ocena  4.7/5
(18 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
14 - 25.09.2022 r.
12
Hotel pok. 2os.
2799 PLN
Program ramowy
POLSKA - COSTA BRAVA - SARAGOSSA - MADRYT - TOLEDO - FATIMA - LIZBONA - CABO DE ROCA - SEWILLA - GRANADA - ALHAMBRA - WALENCJA - BARCELONA

1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach rannych.  

2 dzień - przyjazd na nocleg na Costa Brava/ Costa del Maresme w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu*** i nocleg.  

3 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Saragossy, gdzie zobaczymy: most rzymski, sanktuarium maryjne z Bazyliką Santa Maria del Pilar oraz Aljaferię z pałacem królów mauretańskich. W godzinach popołudniowych przejazd na nocleg w okolicach Madrytu, zakwaterowanie w hotelu*, nocleg.  

4 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Madrytu. W programie zwiedzania przepięknej stolicy Hiszpanii umieściliśmy: spacer po Puerta del Sol - owalnym placu otoczonym ze wszystkich stron kremowymi, XVIII wiecznymi domami, będącym hiszpańskim “Punktem Zero", od którego mierzy się wszystkie odległości. Z Puerta del Sol udamy się na Plaza Major, nazywany “teatrem pod niebem Madrytu”, nad którym góruje statua króla Filipa III. Zobaczymy również Plaza Espana - zamknięty z 2 stron wysokimi wieżowcami, jeden z głównych placów Madrytu. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest oczywiście Pałac Królewski, wzniesiony na pozostałościach starożytnego zamku obronnego Alcazar. Jego wnętrza zajmują: Farmacia Real pełna szklanych pojemników z egzotycznymi medykamentami, Museo de la Real Almeria, w którym można zobaczyć miecze Cortesa i Ferdynanda Katolickiego, piękny Salon Tronowy i Salon Kolumnowy. Na zewnątrz mieszczą się wyjątkowe Ogrody Sabatiniego i Campo del Moro oraz Plaza de la Almeria. Z Madrytu przejedziemy na zwiedzanie Toledo, dawnej stolicy Hiszpanii. Toledo to miasto trzech kultur i religii z zabytkami odzwierciedlającymi wpływy kultury arabskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej. Zobaczymy: Katedrę, Synagogę oraz Kościół św. Tomasza. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, nocleg.  

5 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, Przejazd na zwiedzanie Fatimy. W ośrodku kultu maryjnego odwiedzimy Bazylikę de Rosario, Kościół Trójcy Przenajświętszej oraz Kaplicę Objawień konsekrowaną przez Papieża Jana Pawła II w 1982 r. Istnieje możliwość udziału w wieczornej procesji maryjnej. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.  

6 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, Przejazd na zwiedzanie Lizbony. Według większości szacunków Lizbona jest starsza niż Rzym o około 4 wieki. Jest to druga najstarsza stolica europejska po Atenach. Wielu historyków uważa, że została ona założona przez Fenicjan ok 1200 r p.n.e., którzy wykorzystywali doskonałe możliwości komunikacyjne, które oferowało ujście rzeki Tag. W stolicy Portugalii zobaczymy: zamek św. Jerzego, klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, katedra. W godzinach południowych przejazd na Cabo da Roca, najdalej wysunięty na zachód punkt Europy. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, nocleg.  

7 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Sewilli, miasta flamenco, fiesty, sytości i ognistej pasji latynoskiej. Hiszpanie lubią powtarzać, że inni żyją, aby pracować, a oni pracują, być żyć. W Sewilli łatwo w to uwierzyć. Zwłaszcza w weekend, gdy mieszkańcy miasta z rodzinami i przyjaciółmi tłumnie wylegają na Alameda de Hercules oraz inne place i uliczki, by w słońcu cieszyć się pysznymi tapas, winem i dobrym towarzystwem. W stolicy Andaluzji zobaczymy: wieżę Torre del Oro, katedrę z przyległą dzwonnicą La Giralda, budynek giełdy - Casa Lonja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.  

8 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Granady. „Kto nie widział Granady, w ogóle nic nie widział”. W stolicy prowincji zobaczymy: kaplicę i mauzoleum z grobami królów katolickich oraz Albaicin – dawna dzielnica. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Po obiadokolacji istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu na Wieczór Flamenco - pełen ekspresji andaluzyjski show w cygańskich grotach na wzgórzu Sacromonte. Jest to wycieczka fakultatywna, koszt: 30 euro/os. kwota zbierana przez pilota.  

9 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, zwiedzanie Alhambry, gdzie zobaczymy: Pałac i Ogrody sułtana Genarlife. Po zwiedzaniu przejazd do Walencji, zakwaterowanie, nocleg.  

10 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Walencji. W tym niezwykle nowoczesnym mieście zobaczymy: Bazylikę Królowej Opuszczonych i barokowy kościół usytuowany na tyłach Katedry; w Katedrze przechowywany jest Święty Graal – legendarny kielich używany przez Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy. W dalszej części programu udamy się do La Lonja - jedynej w Europie starej giełdy jedwabiu. Na zakończenie zwiedzania odwiedzimy wizytówkę miasta - dzielnicę przyszłości, sztuki i nauki zwaną Calatrava. Na zakończenie dnia przejazd w kierunku Barcelony, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu udamy się do Barcelony. Miasta Gaudiego, które mogło mieć najważniejszy zabytek Paryża u siebie... Pierwotne plany zakładały wybudowanie Wieży Eiffla w Barcelonie. Miała ona zostać wzniesiona na Wystawę Światową w 1888 roku. Projekt został odrzucony, ponieważ jak tłumaczono był "zbyt drogi i dziwny". Rok później Eiffel zaczął realizować swój pomysł w stolicy Francji. W programie zwiedzania stolicy Katalonii umieściliśmy: Sagradę Famillia - najsłynniejsze dzieło Antonio Gaudiego oraz zaprojektowane przez niego kamienice: Casa Mila i Casa Batllo, które znajdują się na najsłynniejszej i najbardziej luksusowej ulicy Barcelony - Passeig de Gracia. Kolejne punkty naszego zwiedzania to: Barri Gothic (Dzielnica Gotycka), najsłynniejszy deptak - Las Ramblas, Plac Katalonii, Plac Hiszpański oraz Wzgórze Montjuic, skąd rozpościera się przepiękna panorama Barcelony. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.  

12 dzień - przyjazd do Polski w godzinach nocnych.  

Funclub zastrzega sobie możliwość zmiany punktów programu.

Świadczenia
W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 9 śniadań,
 • 1 nocleg w hotelu*** na Costa Brava/ Costa del Maresme,
 • 7 noclegów w hotelach*** w trakcie zwiedzania,
 • 1 nocleg w hotelu**/*** w okolicach Barcelony,
 • zwiedzanie Hiszpanii i Portugalii wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka rezydenta.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL, NW: 90 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy: 150 euro/os.
 • dopłata do wyżywienia HB - 90 euro/os. (płatne w autokarze).
 • opłata klimatyczno - manipulacyjna : 15 euro/os.(płatne w autokarze).
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 zł/os.
Opcjonalne
 • pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 150 PLN,
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
 • bezpieczny bagaż: 50 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 75 PLN/os.,
Zakwaterowanie

Hotel *** - w trakcie pobytu na Costa Brava/ Costa del Maresma zakwaterowanie w hotelu o dobrym standardzie, gwarantującym udany wypoczynek. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, wyposażone w TV.

W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach **/*** położonych na peryferiach miast.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 24 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy, Francję oraz Hiszpanię. Przyjazd do Hiszpanii w okolicach godziny 14:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 19:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Przyjazd do niektórych miast dnia następującego po katalogowym zakończeniu imprezy. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

✅ #OdDrzwiDoDrzwi obejmuje wszystkie rezerwacje z dodatkowo płatnym miastem wyjazdowym ✅ wyjazd na imprezę realizowany jest minibusem z miejsca zbiórki w wybranym mieście wyjazdowym ✅ na zakończenie imprezy minibus odwozi uczestników pod wskazany w umowie adres, pod warunkiem, że adres ten mieści się w limicie 30 km od wykupionego miasta wyjazdowego
✅ #OdDrzwiDoDrzwi nie jest dodatkowo płatne ✅ #OdDrzwiDoDrzwi realizowane jest bez względu na godzinę powrotu autokaru

14.09.2022 - 25.09.2022
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
14.09.2022 r.Środa00:00250 PLN
Bielsko Biała
Stacja paliw AMIC, Aleja Generała Władysława Andersa 545
14.09.2022 r.Środa06:50200 PLN
Bochnia
Stacja paliw ORLEN, ul. Brzeska 42
14.09.2022 r.Środa05:55150 PLN
Bolesławiec
Stacja Orlen, Łąka/Bolesławiec
14.09.2022 r.Środa13:350 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
14.09.2022 r.Środa10:5080 PLN
Brzesko
Stacja paliw JAGA, ul. Tadeusza Kościuszki 90
14.09.2022 r.Środa05:35150 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
14.09.2022 r.Środa05:40150 PLN
Ciechocinek
Restauracja Mc'Donalds, Szosa Ciechocińska 9, 87-700 Odolion
14.09.2022 r.Środa04:15200 PLN
Czarnków
Parking przy ul. Wodna 43
14.09.2022 r.Środa06:30150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
14.09.2022 r.Środa01:50250 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
14.09.2022 r.Środa00:55250 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
14.09.2022 r.Środa09:05160 PLN
Głogów
Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15
14.09.2022 r.Środa10:35150 PLN
Gniezno
Stacja paliw LOTOS ul.Gdańska 126
14.09.2022 r.Środa07:15100 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
14.09.2022 r.Środa05:25170 PLN
Gostyń
Parking przy Tesco ul. Leszczyńska 5
14.09.2022 r.Środa08:30100 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
14.09.2022 r.Środa04:10200 PLN
Inowrocław
Stacja Paliw SHELL, ul. Toruńska 181
14.09.2022 r.Środa06:00150 PLN
Jarocin
Stacja paliw ORLEN ul.Wojska Polskiego 135a
14.09.2022 r.Środa07:20150 PLN
Jastrzębie Zdrój
Stacja paliw BP, ul. Wodzisławska 1
14.09.2022 r.Środa07:35200 PLN
Jędrzejów
Stacja paliw TOTAL, ul. Partyzantów 73
14.09.2022 r.Środa05:50200 PLN
Jędrzychowice
STACJA PALIW SHELL na drodze 94 przy węźle z A4
14.09.2022 r.Środa14:050 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22
14.09.2022 r.Środa07:10150 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
14.09.2022 r.Środa08:20170 PLN
Kielce
Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266
14.09.2022 r.Środa05:05200 PLN
Kłodzko
Restauracja Mc'Donalds, ul. Objazdowa 26
14.09.2022 r.Środa09:20170 PLN
Konin
Zajazd Blue Stare miasto k/Konina, Modła Królewska 5F
14.09.2022 r.Środa06:30100 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
14.09.2022 r.Środa02:45250 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
14.09.2022 r.Środa09:0050 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
14.09.2022 r.Środa07:05200 PLN
Krotoszyn
Dworzec PKP, ul.Dworcowa 1
14.09.2022 r.Środa08:25150 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
14.09.2022 r.Środa12:200 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
14.09.2022 r.Środa09:2550 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
14.09.2022 r.Środa11:20100 PLN
Łagiewniki
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 25
14.09.2022 r.Środa10:30100 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
14.09.2022 r.Środa05:15100 PLN
Międzyrzecz
Stacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69
14.09.2022 r.Środa05:55150 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
14.09.2022 r.Środa00:40200 PLN
Modlin
Lotnisko Modlin, stanowiska BUS przy hali odlotów
14.09.2022 r.Środa02:00100 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
14.09.2022 r.Środa04:55200 PLN
Niemcza
Stacja paliw BP, Osiedle Podmiejskie 1a
14.09.2022 r.Środa10:20100 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS
14.09.2022 r.Środa09:50150 PLN
Nowy Tomyśl
Stacja paliw BP Przyłęk 125A, 64-300
14.09.2022 r.Środa07:15100 PLN
Oborniki Wlkp.
Parking przy markecie LIDL, ul. Lipowa 16a
14.09.2022 r.Środa07:15100 PLN
Olsztyn
Stacja paliw SHELL, ul. Sielska 45A
13.09.2022 r.Wtorek22:50250 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
13.09.2022 r.Wtorek23:50250 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
14.09.2022 r.Środa09:50150 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
13.09.2022 r.Wtorek23:20250 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
14.09.2022 r.Środa01:30150 PLN
Ostrów Wielkopolski
Dworzec PKS, Dworcowa 15, 63-410 Ostrów Wielkopolski
14.09.2022 r.Środa07:40150 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93
14.09.2022 r.Środa05:30150 PLN
Pleszew
Stacja Paliw LOTOS ul. Poznańska 136
14.09.2022 r.Środa06:55150 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
14.09.2022 r.Środa01:30150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku
14.09.2022 r.Środa11:05100 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
14.09.2022 r.Środa08:1550 PLN
Pszczyna kier. Katowice
Stacja paliw ORLEN, ul. Górnośląska 42
14.09.2022 r.Środa07:20200 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
14.09.2022 r.Środa09:5550 PLN
Rybnik kier. Gliwice
Stacja paliw AMIC, Wodzisławska 181
14.09.2022 r.Środa08:10170 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
14.09.2022 r.Środa04:05200 PLN
Słupsk
Dworzec PKP, ul. Hugona Kołątaja 32
14.09.2022 r.Środa01:45250 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
14.09.2022 r.Środa01:20250 PLN
Starogard Gdański
Dworzec PKP
14.09.2022 r.Środa03:10250 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
14.09.2022 r.Środa04:05200 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP
14.09.2022 r.Środa04:00250 PLN
Śrem
Stacja paliw ORLEN, ul. Gostyńska 59
14.09.2022 r.Środa08:00100 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
14.09.2022 r.Środa06:30150 PLN
Świecie
Stacja Paliw ORLEN, Morsk 25, 86-100 Morsk
14.09.2022 r.Środa04:40200 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
14.09.2022 r.Środa05:05200 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
14.09.2022 r.Środa02:40250 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
14.09.2022 r.Środa05:00200 PLN
Trzcianka
Dworzec PKP
14.09.2022 r.Środa06:00150 PLN
Tychy kier. Katowice
Stacja paliw BP, ul Przemysłowa 48
14.09.2022 r.Środa07:35150 PLN
Wałcz
Dworzec PKP
14.09.2022 r.Środa05:00150 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
14.09.2022 r.Środa03:00100 PLN
Wieliczka
Stacja paliw BP, ul. Krakowska 37
14.09.2022 r.Środa06:35100 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
14.09.2022 r.Środa03:45100 PLN
Włocławek
parking przy Hali Mistrzów, al. Fryderyka Chopina 8
14.09.2022 r.Środa03:45200 PLN
Wodzisław Śląski
Stacja Paliw SHELL, ul. Rybnicka 15
14.09.2022 r.Środa08:00200 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
14.09.2022 r.Środa11:200 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
14.09.2022 r.Środa02:00150 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
14.09.2022 r.Środa01:00200 PLN
Ząbkowice Śląskie k. Kłodzka
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 31
14.09.2022 r.Środa09:50150 PLN
Zielona Góra
Parking przy NETTO, ul. Ułańska 1, 65-980 Zielona Góra
14.09.2022 r.Środa09:20150 PLN
Żnin
Stacja Paliw Maxoil przy drodze wojewódzkiej 251 (zjazd z S5 w kierunku Żnina)
14.09.2022 r.Środa06:40150 PLN
Żywiec
Dworzec PKP
14.09.2022 r.Środa06:20250 PLN
Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Wyżywienie

W cenie 9 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 9 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 90 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty.

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Pozostałe informacje

Ważne : Dotyczy oferty na dokwaterowanie – w przypadku braku chętnych na dokwaterowanie (osoba tej same płci) wymagana jest dopłata do pokoju jednoosobowego na 14 dni przed wyjazdem - 600 zł.

Do zakwaterowania niezbędny jest ważny dokument tożsamości ze zdjęciem.
Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed rozpoczęciem programu zwiedzania i jest bezzwrotna. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 120 euro. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania._

Dobrze wiedzieć
 • od 2010 roku Katalonia – pierwszy kontynentalny region Hiszpanii - mówi ‚adios‘ corridzie,
 • w 1992 roku w Walencji przyrządzono największą w historii paellę, którą spożywało ponad 100 tysięcy ludzi,
 • najbardziej romantycznym, ekscytującym i zmysłowym pałacem w Europie jest Alhambra w Grenadzie, uważana za arcydzieło ar- chitrekury mauretańskiej,
 • po śmierci Amalii Rodrigues w 1999 roku, która była niekwestionowaną królową fado, rząd portugalski ogłosił 3-dniową żałobę narodową.
Opinie

Średnia ocen:  
 18 opinii

09.06.2019 r.  przez Dorota

Wycieczka 13-24 maj 2019. Jestem bardzo zadowolona z z tego wyjazdu. Autokar wygodny,duża odległość między siedzeniami. Kierowcy i pilot mili. To wszystko ważne , bo praktycznie codziennie 6-7 godz. spędzaliśmy w autokarze, ale nie czuło się tego, bo klimatyzacja świetnie działała i każdy mógł się przespać lub obejrzeć puszczany film. Wyżywienie dobre, hotele również. Ogólnie wycieczka dość intensywna , ale dla tych pięknych widoków i miejsc warto się trochę zmęczyć-każdy da radę !!! Pozdrawiam uczestników tej wycieczki. Panie Rysiu, czy dało się odzyskać zdjęcia z aparatu zalanego przez ocean? Mam nadzieję, że tak.

5/5

30.05.2019 r.  przez Natalia i Paweł

Wyjazd 13.05.-24.05.2019r. Wycieczka rewelacyjna, polecamy w 100%! Program bogaty i intensywny. Plan wycieczki ułożony w sposób przemyślany i dopasowany pod względem tempa zwiedzania tak aby zobaczyć najważniejsze zabytki i wspaniałości Hiszpanii i Portugalii w określonym czasie. Każdego dnia znalazł się czas wolny do wykorzystania. Hotele oraz wyżywienie bez większych zastrzeżeń. Warto jechać tyle km, aby zobaczyć te bajkowe i urokliwe widoki. Przywieźliśmy mnóstwo niezapomnianych wrażeń i wspomnień! Ogromne podziękowania dla naszego pilota p. Grzegorza M, wspaniałych kierowców (p. Zbigniew i p. Tomasz) oraz lokalnych przewodników. Cały wyjazd udany również ze względu na przemiłe i sympatyczne osoby, które tworzyły "zdyscyplinowaną grupę" ;) Pozdrawiamy i zachęcamy do zwiedzania tych krajów razem z Funclub.

5/5

29.05.2019 r.  przez Monika

Byłam na tej wycieczce w maju tego roku. Wycieczka warta polecenia. Hotele i jedzenie dobre. Autokar, kierowcy super. Pilot Grzegorz super. Przewodnicy bardzo fajni zwłaszcza w Lizbonie Marcin i w Valenci Michał. Jedno małe ale...... Barcelona przepiękna ale pamiętam ją z innego wyjazdu bo tu przewodniczoka beznadziejna i nie pokazała dużo miejsc. Uwaga do biura : inny przewodnik, park Gaudiego, stadion Barcy konkretniej, katedra itp Nawet jeśli trzeba będzie dopłacić z 10 euro to myślę, że przy takich kosztachety każdy skorzysta i biuro i turyści. Ogólnie wycieczka SUPER

5/5

29.05.2019 r.  przez Natalia i Paweł

Wyjazd 13.05.-24.05.2019r. Wycieczka rewelacyjna, polecamy w 100%! Program bogaty i intensywny. Plan wycieczki ułożony w sposób przemyślany, aby zobaczyć najważniejsze zabytki i wspaniałości Hiszpanii i Portugalii. Każdego dnia znalazł się czas wolny do wykorzystania. Hotele oraz wyżywienie bez większych zastrzeżeń. Warto jechać tyle km, aby zobaczyć te bajkowe i urokliwe widoki. Przywieźliśmy mnóstwo niezapomnianych wrażeń i wspomnień! Ogromne podziękowania dla naszego pilota p. Grzegorza M, wspaniałych kierowców (p. Zbigniew i p. Tomasz) oraz lokalnych przewodników. Cały wyjazd udany również ze względu na przemiłe i sympatyczne osoby, które tworzyły "zdyscyplinowaną grupę" ;) Pozdrawiamy i zachęcamy do zwiedzania tych krajów razem z Funclub.

5/5

28.05.2019 r.  przez Natalia i Paweł

Hiszpania i Portugalia 13.05-24.05.2019r. Wycieczka godna polecenia w 100%! Program bogaty oraz ułożony w sposób przemyślany, aby każdy dzień był wykorzystany na zwiedzenie najważniejszych bogactw Hiszpanii i Portugalii. W ramach programu zawsze znalazł się czas wolny w ciągu dnia. Warto przejechać tyle km, aby zobaczyć te wszystkie bajeczne widoki i zabytki. Przywieźliśmy mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Wyżywienie oraz hotele bez większych zastrzeżeń. Ogromne podziękowania dla naszego pilota p. Grzegorza M., wspaniałych kierowców, lokalnych przewodników. Wycieczka bardzo udana również za sprawą bardzo "zdyscyplinowanej grupy", którą tworzyły sympatyczne i miłe osoby ;)
Pozdrowienia! :)

4.8/5

25.05.2019 r.  przez Uczestniczka

13-05.2019 - 24.05.2019. Wycieczka bardzo fajna. Organizacyjnie super. Wycieczka godna polecenia. Bardzo mili kierowcy. Dużo zobaczyłam ciekawych miejsc. Trochę maraton, zwłaszcza w ostatnim dniu w Barcelonie. Ale takie są uroki wycieczek objazdowych. Noclegi bardzo dobre. Dziękuję za tą wycieczkę. To był mój pierwszy pobyt w Hiszpanii, i mam nadzieje, że nie ostatni.

4.8/5

18.10.2018 r.  przez Ela

Wycieczka godna polecenia. Najlepszy hotel w Portugalii, najgorszy pod Barceloną, wyżywienie dobre. Bardzo zależało mi na obejrzeniu Alhambry, niestety biuro nie zakupiło biletów do wszystkich obiektów i najlepszych kąsków - pałaców Nasryda nie widzieliśmy. Duże rozczarowanie. Należy się przygotować na zwiedzanie Barcelony środkami komunikacji miejskiej. Program nie obejmuje zwiedzania wnętrza Sagrada Familia. Reszta programu wycieczki ciekawa. Warto przejechać taki szmat drogi żeby obejrzeć te wszystkie wspaniałości.

4.8/5

04.06.2018 r.  przez Marta

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Kompetentni przewodnicy. Zadziwiająco dobre hotele za tak niska cenę. Sympatyczni kierowcy. Wiele wrażeń, pięknych widoków i wspomnień. Wycieczka dość wycieńczająca ale liczbę godzin spędzonych w autobusie rekompensuje piękno zwiedzanych miejsc.

5/5

30.06.2017 r.  przez ANETA I ROBERT

Kierowcy bardzo sympatyczni, mili i uczynni a nasz pilot Grzegorz to po prostu kopalnia wiedzy którą przekazuje w bardzo ciekawy sposób. Ogólnie wycieczka 06.06.2017-17.06.2017 bardzo nam się podobała, gdyby właśnie nie stłuczona szyba i brak możliwości podziwiania krajobrazów i miast oraz jazda dwa dni bez klimy. Droga niestety bardzo męcząca zwłaszcza do i z Hiszpanii. Pozdrawiamy pilota i kierowców żółtej strzały.

5/5

23.06.2017 r.  przez Jacek

Wycieczka bardzo ciekawa, bardzo ciekawe i porywające miejsca. Pilot Grzegorz duża wiedza opowiadana w ciekawy sposób . Kierowcy mili i pomocni. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Całość przyćmiło wydarzenie, które pozbawiło mnie i wielu innych uczestników podziwiania tych pięknych krajów w czasie objazdu . W trakcie powrotu do hotelu w jednej z ciasnych uliczek kierowca przeliczył się i jego brawura pozbawiła nas dwóch szyb (całe szczęście ,że nic nam się nie stało. Większą część wycieczki podróżowałem patrząc w białą plekse, która zastępowała zbite szyby.

5/5

1 z 2

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.