Hiszpania+Portugalia
Hiszpania, Portugalia
Rabat do 13%
1914 PLN
Cena od: 2199 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów9

Średnia ocena  4.6/5
(12 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
13 - 24.05.2019 r.
Hotel pok. 2os.
21991913 PLN
01 - 12.10.2019 r.
Hotel pok. 2os.
21991913 PLN

Świadczenia

W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 9 śniadań,
 • 1 nocleg w hotelu*** na Costa Brava/ Costa del Maresme,
 • 7 noclegów w hotelach*** w trakcie zwiedzania,
 • 1 nocleg w hotelu**/*** w okolicach Barcelony,
 • zwiedzanie Hiszpanii i Portugalii wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka rezydenta.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy około 120 euro/os.
 • dopłata do wyżywienia HB - 90 euro/os. (płatne w autokarze).
 • opłata klimatyczno - manipulacyjna : 15 euro/os.(płatne w autokarze).
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi.
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy
 • ubezpieczenie chorób przewlekłych: 100 pln/os
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 50 pln/os.
Zakwaterowanie

Hotel *** - w trakcie pobytu na Costa Brava/ Costa del Maresma zakwaterowanie w hotelu o dobrym standardzie, gwarantującym udany wypoczynek. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, wyposażone w TV.

W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach **/*** położonych na peryferiach miast.

Program ramowy

1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach rannych.  

2 dzień - przyjazd na nocleg na Costa Brava/ Costa del Maresme w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu***, nocleg.  

3 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Saragossy, gdzie zobaczymy: most rzymski, sanktuarium maryjne z Bazyliką Santa Maria del Pilar oraz Aljaferię z pałacem królów mauretańskich. W godzinach popołudniowych przejazd na nocleg w okolicach Madrytu, zakwaterowanie w hotelu/*, nocleg.  

4 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Madrytu, gdzie zobaczymy: Plaza Mayor ze statuą króla Filipa II, Pałac Królewski, Stare Miasto, Muzeum El Prado. Z Madrytu przejedziemy na zwiedzanie Toledo, dawnej stolicy Hiszpanii. Toledo to miasto trzech kultur i religii z zabytkami odzwierciedlającymi wpływy kultury arabskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej. Zobaczymy: Katedrę, Synagogę oraz Kościół św. Tomasza. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, nocleg.  

5 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, Przejazd na zwiedzanie Fatimy. W ośrodku kultu maryjnego odwiedzimy Bazylikę de Rosario, Kościół Trójcy Przenajświętszej oraz Kaplicę Objawień konsekrowaną przez Papieża Jana Pawła II w 1982 r. Istnieje możliwość udziału w wieczornej procesji maryjnej. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.  

6 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, Przejazd na zwiedzanie Lizbony: Katedra, Bazylika św. Antoniego, Wieża Belem oraz Pomnik Odkryć Geograficznych. W godzinach południowych przejazd na Cabo da Roca, najdalej wysunięty na zachód punkt Europy. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, nocleg.  

7 dzień - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Sewilli; w programie: Katedra z wieżą La Giralda, Stare Miasto - Santa Cruz, Plac Hiszpański. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.  

8 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Granady i zwiedzanie miasta: Kaplica i Mauzoleum z grobami Królów Katolickich, wizyta w Albaicin – dawnej dzielnicy, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Po obiadokolacji istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu na Wieczór Flamenco - pełen ekspresji andaluzyjski show w cygańskich grotach na wzgórzu Sacromonte. Jest to wycieczka fakultatywna, koszt: 30 euro/os. kwota zbierana przez Pilota.  

9 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, zwiedzanie Alhambry, gdzie zobaczymy: Pałac i Ogrody sułtana Genarlife. Po zwiedzaniu przejazd do Walencji, zakwaterowanie, nocleg.  

10 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd na zwiedzanie Walencji. W programie zwiedzania: Bazylika Królowej Opuszczonych, Katedra, Giełda Jedwabiu. W dalszej części programu wizyta w dzielnicy przyszłości, sztuki i nauki zwanej Calatravą, następnie przejazd do hotelu w okolicach Barcelony, zakwaterowanie, nocleg.  

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Barcelony: Sagrada Familia, Stare Miasto, Las Ramblas, port. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.  

12 dzień - przyjazd do Polski w godzinach nocnych.  

Wyżywienie

W cenie 9 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 9 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 90 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Pozostałe informacje

Ważne : Dotyczy oferty na dokwaterowanie – w przypadku braku chętnych na dokwaterowanie (osoba tej same płci) wymagana jest dopłata do pokoju jednoosobowego na 14 dni przed wyjazdem - 600 zł.

Do zakwaterowania niezbędny jest ważny dokument tożsamości ze zdjęciem.
Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed rozpoczęciem programu zwiedzania i jest bezzwrotna. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 120 euro. Pilot rozlicza się ze wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania._

Dobrze wiedzieć
 • od 2010 roku Katalonia – pierwszy kontynentalny region Hiszpanii - mówi ‚adios‘ corridzie,
 • w 1992 roku w Walencji przyrządzono największą w historii paellę, którą spożywało ponad 100 tysięcy ludzi,
 • najbardziej romantycznym, ekscytującym i zmysłowym pałacem w Europie jest Alhambra w Grenadzie, uważana za arcydzieło ar- chitrekury mauretańskiej,
 • po śmierci Amalii Rodrigues w 1999 roku, która była niekwestionowaną królową fado, rząd portugalski ogłosił 3-dniową żałobę narodową.
Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 24 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy, Francję oraz Hiszpanię. Przyjazd do Hiszpanii w okolicach godziny 14:00. Wyjazd do Polski w okolicach godziny 19:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Przyjazd do niektórych miast dnia następującego po katalogowym zakończeniu imprezy. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Opinie

Średnia ocen:  
 12 opinii

18.10.2018 r.  przez Ela

Wycieczka godna polecenia. Najlepszy hotel w Portugalii, najgorszy pod Barceloną, wyżywienie dobre. Bardzo zależało mi na obejrzeniu Alhambry, niestety biuro nie zakupiło biletów do wszystkich obiektów i najlepszych kąsków - pałaców Nasryda nie widzieliśmy. Duże rozczarowanie. Należy się przygotować na zwiedzanie Barcelony środkami komunikacji miejskiej. Program nie obejmuje zwiedzania wnętrza Sagrada Familia. Reszta programu wycieczki ciekawa. Warto przejechać taki szmat drogi żeby obejrzeć te wszystkie wspaniałości.

4.8/5

04.06.2018 r.  przez Marta

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Kompetentni przewodnicy. Zadziwiająco dobre hotele za tak niska cenę. Sympatyczni kierowcy. Wiele wrażeń, pięknych widoków i wspomnień. Wycieczka dość wycieńczająca ale liczbę godzin spędzonych w autobusie rekompensuje piękno zwiedzanych miejsc.

5/5

30.06.2017 r.  przez ANETA I ROBERT

Kierowcy bardzo sympatyczni, mili i uczynni a nasz pilot Grzegorz to po prostu kopalnia wiedzy którą przekazuje w bardzo ciekawy sposób. Ogólnie wycieczka 06.06.2017-17.06.2017 bardzo nam się podobała, gdyby właśnie nie stłuczona szyba i brak możliwości podziwiania krajobrazów i miast oraz jazda dwa dni bez klimy. Droga niestety bardzo męcząca zwłaszcza do i z Hiszpanii. Pozdrawiamy pilota i kierowców żółtej strzały.

5/5

23.06.2017 r.  przez Jacek

Wycieczka bardzo ciekawa, bardzo ciekawe i porywające miejsca. Pilot Grzegorz duża wiedza opowiadana w ciekawy sposób . Kierowcy mili i pomocni. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Całość przyćmiło wydarzenie, które pozbawiło mnie i wielu innych uczestników podziwiania tych pięknych krajów w czasie objazdu . W trakcie powrotu do hotelu w jednej z ciasnych uliczek kierowca przeliczył się i jego brawura pozbawiła nas dwóch szyb (całe szczęście ,że nic nam się nie stało. Większą część wycieczki podróżowałem patrząc w białą plekse, która zastępowała zbite szyby.

5/5

22.07.2016 r.  przez Helena i Lucyna

Wróciłyśmy z koleżanką z objazdówki Hiszpania Portugalia 13.06.16-24.06.16. Piękna wycieczka p.Sebastian Chojnacki jako pilot wspaniały. Cierpliwy, grzeczny posiadający wiele ciekawych informacji na temat zwiedzanych zabytków i miejscowości.Dziękujemy za udaną imprezę p.Sebastianowi i wspaniałym kierowcom. Helena i Lucyna z Oświęcimia

5/5

19.11.2013 r.  przez Olka

Polecam, było bardzo fajnie. Właśnie szukam sobie wycieczki podobnej też objazdówki ale tym razem w inne miejsce, lepiej sobie wcześniej zaplanować. Hiszpania jak i Portugalia super !!!! Dużo można zobaczyć przy tym programie więc warto. a krótkie wyjazdy też macie super, polecam sylwester Paryż i Amsterdam w maju :)

4/5

18.11.2013 r.  przez Karina

Wspaniale zorganizowana wycieczka, przewodnik to skarbnica wiedzy.Autokary i hotele równie dobre! Była to moja pierwsza taka wycieczka, którą otrzymałam w prezencie od dzieci. Zobaczyłam najpiękniejsze zakątki Hiszpanii i Portugalii. Dziękuję Fanclubowi za świetny wyjazd. Polecam z całego serca wyjazd na tę wycieczkę!

5/5

14.11.2013 r.  przez Anna

Jako studentka wyjechałam na wymianę do Portugalii i... od tamtej pory kocham swoją ojczyznę i Portugalię właśnie. Program Portugalia+Hiszpania Funclubu pozwolił mi na przypomnienie sobie najpiękniejszych miejsc Półwyspu Iberyjskiego. Do tego przepyszne dania kuchni portugalskiej i hiszpańskiej, muzyka i cudowni ludzie. Całą imprezę oceniam bardzo dobrze - super przewodnik, autokary i kierowcy. Świetna organizacja! POLECAM!!!

4/5

07.11.2013 r.  przez Małolat

zawsze marzyłem żeby zobaczyć Lizbonę i Madryt. Udało się w trakcie jednej wycieczki. Pilot Pan Waldek to mega zakręcony koleś. Specjalista od kościołów:) Troszkę z niego polewaliśmy ale ogólnie był spoko. Kierowcy autokaru nr 10 byli rewelacyjni. Autokar zresztą też. Jak dla mnie wszystko grało, no może poza kilkoma zrzędzącymi babciami:)

5/5

04.11.2013 r.  przez Krystyna

Bardzo się bałam tej podróży, jestem osobą już nie młodą i wybrałam się sama. Wycieczka rewelacyjna.Wrażenia niezapomniane.Mam ogromną ochotę wybrać się jeszcze raz, ale inną trasą, Francja, Hiszpania, Portugalia, Maroko i już nie sama. Polecam wszystkim wycieczki z fanclubem.Ja jestem stałą klientką. Możesz być pewien, że zamieszkasz w ładnym hotelu i zjesz bardzo dobrze. Bardzo się cieszę,że jest takie biuro podróży i że ja emerytka mogę sobie pozwolić na tak wspaniałe wycieczki , za cenę wcale nie wygórowaną. dziękuję

5/5

1 z 2

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.