Hotel Primavera

Albania, Vlora
Cena od:
949 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów9

Średnia ocena  4.8/5
(24 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
24.07 - 04.08.2018 r.
Brak miejsc
02 - 13.08.2018 r.
Brak miejsc
11 - 22.08.2018 r.
Brak miejsc
20 - 31.08.2018 r.
Brak miejsc

Świadczenia

W cenie

 • zakwaterowanie w hotelu Primavera*** w miejscowości Vlora,
 • 9 noclegów,
 • wyżywienie (9 śniadań),
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opiekę rezydenta na miejscu.

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL/NNW: 60 PLN/os.,
 • opłata klimatyczna i administracyjna: 20 EUR/os. (płatne w autokarze),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os.,
 • ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.,
 • dopłata do HB: 70 EUR/os.,
 • wycieczki fakultatywne.

Zakwaterowanie

Hotel Primavera *** położony jest niedaleko centrum Vlory. Do miasta wiedzie nadmorski deptak, na którym znajduje się dużo restauracji, kawiarni oraz barów. W najbliższym otoczeniu hotelu znajdują się również sklepy spożywcze oraz stragany z warzywami i owocami. Najbliższa piaszczysta plaża znajduje się około 50 m od hotelu. Jednak we Vlorze mieszkańcy mają możliwość znalezienia również plaż żwirkowych oraz kamienistych położonych w malowniczych zatoczkach. Koszt wypożyczenia dwóch leżaków oraz parasola na cały dzień: 300-500 leków ( 2-3 euro) Wszystkie pokoje posiadają balkon. Większość z widokiem na morze oraz panoramę miasta i góry. Na balkonach znajdują się krzesełka. Pokoje wyposażone są w klimatyzację (bezpłatną), telewizor, lodówkę, suszarkę, ręczniki oraz internet. Pokoje są codziennie sprzątane, wymiana pościeli następuje co trzy dni.

Lokalizacja

Vlora - słynie z różnorodności. Dzięki swojemu niezwykłemu położeniu jest doskonałym miejscem zarówno dla turystów lubiących zwiedzanie i aktywny wypoczynek, jak również dla osób preferujacych plażowanie. Położona w południowo-zachodniej części kraju, w centralnym punkcie wybrzeża albańskiego jest idealnym miejscem by zwiedzać największe atrakcje: Berat, Tiranę, Gjirokaster czy przełęcz Llogary. We Vlorze przebiega również granica dwóch mórz: Jońskiego oraz Adriatyckiego. Zróżnicowana linia brzegowa sprawia, że można korzystać z ponad 20 kilometrów wybrzeża. Bliżej centrum znajdują się piaszczyste plaże publiczne, dalej na południe pojawiają się zatoczkowe, kamieniste plażyczki oraz szersze żwirkowe. Wzdłuż morza ulokowanych jest wiele restauracji oraz knajpek, słynących z doskonałej oraz niedrogiej kuchni. Albańscy kucharze często praktykowali we włoskich restauracjach, dzięki czemu przygotowują świetnie makarony oraz pizze. Poza tym warto skosztować owoców morza, ryb oraz grillowanej jagnięciny, która jest najpopularniejszym mięsem w Albanii.

Program ramowy

1 dzień - Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, Czarnogórę.

2 dzień - przejazd przez kraje tranzytowe. Przyjazd do Vlory w godzinach południowych. Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.

3 - 11 dzień - wczasy w Albanii w miejscowości Vlora. Istnieje możliwość wykupienia ciekawych wycieczek obejmujących zwiedzanie Albanii. W ofercie: zwiedzanie Butrintu, zwiedzanie Gjirokastry, zwiedzanie Beratu, wycieczka na przełęcz Llogara oraz wycieczka do Tirany. Szczegółowy program zwiedzania Albanii znajduje się w opisie wycieczek fakultatywnych.

11 dzień - wykwaterowanie w godzinach porannych, czas wolny. Wyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych. Przejazd przez Albanię, Czarnogórę i Chorwację.

12 dzień - przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy . Przekroczenie granicy polskiej w godzinach wieczornych.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 9 śniadań w formie bufetu. Możliwość wykupienia 9 obiadokolacji w cenie 70 euro/osobę. Obiadokolacje dwudaniowe, są serwowane do stołu w sali na parterze hotelu.

Pozostałe informacje

Wczasy w Albanii to doskonała okazja, by zobaczyć najciekawsze zabytki tego przepięknego kraju.

Zwiedzanie Albanii podczas wakacji na Riwierze Albańskiej jest łatwe, ze względu na doskonałe centralne położenie Vlory. Najczęściej wybierane wycieczki to: Riwiera Albańska oraz Miasto tysiąca schodów czyli wyprawa do Gjirokastry i Niebieskiego Oka. Bardzo popularna jest również wycieczka do stolicy czyli Tirany.

Miasta wyjazdowe/ Transport

 • Transport autokarem trwa około 26 godzin od granicy polskiej,
 • przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, Czarnogórę,
 • przyjazd do miejscowości Vlora w godzinach południowych,
 • wyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych,
 • ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podany harmonogram może ulec zmianie.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dokumenty

Do przekroczenia granicy z Albanią wystarczy dowód osobisty, z określoną datą ważności dokumentu.

Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób

  Riwiera Albańska

  Wycieczka wiedzie najpiękniejszą nadmorską trasą Albanii. Zwiedzamy całą Riwierę Albańską rozpoczynając od przełęczy i Parku Narodowego Llogara, w którym zatrzymujemy się na tarasach widokowych żeby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Na poranną kawę zatrzymujemy się w miejscowości Himara, w której poczujemy grecko-albański klimat. Porto Palermo to przepiękne miejsce znane z bazy wojskowej, niezwykłej urody oraz postaci Ali Pasy Tepeleńskiego, który otoczony jest legendą. Następnym przystankiem jest Borsh i piękne wodospady, które stanowią tło dla restauracji. Kolejnym punktem wycieczki jest Butrint i znajdujący się tam park archeologiczny, na którego obszarze możemy odkryć jak bogata jest historia tych terenów. Odbędziemy spacer od czasów pierwszych Słowian, poprzez okres hellenistyczny, rzymski, bizantyjski itd. Następnie czeka nas przerwa na przepięknych plażach Ksamilu, które królują we wszelkich rankingach. Na zakończenie relaksujący spacer deptakiem jednego z najbardziej znanych kurortów, czyli Sarandzie, w której, jak na miejscowość turystyczną przystało, można kupić pamiątki.

  Cena: 40 EUR/ os.

  Miasto Tysiąca Okien

  Pierwszym przystankiem jest Ardenica, gdzie zwiedzamy monaster, w którym możemy podziwiać pięknie zachowane freski oraz ikonostas. Kolejny punkt to Berat, czyli słynne „miasto tysiąca okien” znajdujące się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz nazwane miastem muzeum. Berat uważany jest również za jedno z najstarszych miast regionu. Tam zwiedzamy m.in. starą cześć miasta położoną w obrębie twierdzy oraz monaster i muzeum Onufrego – najsłynniejszego twórcy ikon. Twierdza jest rozległa i można z jej murów podziwiać panoramę miasta. W monastyrze Najświętszej Marii Panny podziwiamy niezwykły ikonostas, a ze względu na to, że już w świątyni nie odbywają się nabożeństwa możemy również znaleźć się po jego drugiej stronie. Po opuszczeniu twierdzy zwiedzamy dolną część miasta z orientalną zabudową. W drodze powrotnej odwiedzamy ruiny starożytnego miasta Apollonia, w którym znajduje się park archeologiczny.

  Cena: 35 EUR/ os.

  Albania Północna

  Kiierujemy się do stolicy Albanii - Tirany. Spacer zaczynamy w dawnej zamkniętej dzielnicy dygnitarzy komunistycznych. Następnie idziemy główną ulicą miasta, na której znajdują się m.in. Pałac Prezydencki i inne budynki rządowe. Zatrzymujemy się również pod Piramidą Hodży i docieramy do Placu Skanderbega, gdzie znajduje się charakterystyczna mozaika, która jest jednym z symboli kraju. Kolejną atrakcją jest miejscowość Kruja. Tu najważniejszym punktem jest tzw. turecka uliczka, na której możemy kupić oryginalne pamiątki. Prowadzi ona również do twierdzy Skanderbega – najważniejszej postaci w historii Albanii.

  Cena: 35 EUR/ os.

  Miasto Srebrnych Dachów

  Wycieczkę rozpoczynamy od przejazdu wzdłuż malowniczej rzeki Vjosa. Zauważymy, że krajobraz staje się coraz bardziej górzysty. Przejeżdżamy przez miejscowość Tepelena, w której możemy zobaczyć słynny pomnik Ali Pashy Tepeleńskiego oraz pozostałości jego twierdzy. Następnie jedziemy do Gjirokastry, w którym zwiedzanie zaczynamy od rozległej i pełnej zakamarków twierdzy, gdzie znajduje się również wiele eksponatów wojskowych. Z murów roztacza się niezwykły widok. Możemy podziwiać charakterystyczną zabudowę i tzw. srebrne dachy. Po opuszczeniu twierdzy kierujemy się do zabytkowej dzielnicy, w której można pospacerować klimatycznymi uliczkami oraz kupić pamiątki. Następnie jedziemy do Suri i Kalter, czyli Niebieskiego Oka, w którym możemy podziwiać niezwykłe zjawisko przyrodnicze. Położone w gaju źródło nie zostało nadal do końca zbadane, nie wiadomo jaka jest jego dokładna głębokość, ale legenda głosi, że kiedyś było to oko smoka. Nazwa pochodzi od tej legendy oraz od niezwykłego koloru wody.

  Cena: 40 EUR/ os.

  Rejs

  propozycja dla osób, które chcą pobawić się w albańskim stylu i przy okazji podziwiać przepiękne widoki. Popołudniowa impreza, gdzie oprócz tańców oraz doskonałej zabawy proponujemy poczęstunek w postaci tradycyjnej albańskiej raki z winogron oraz wina. Dodatkową atrakcją jest serwowana grillowana ryba.

  Cena: 30 EUR/ os.

Opinie


Średnia ocen:  
 24 opinii

02.07.2018 r.  przez Janina Kłosowska

Pierwszy raz korzystaliśmy z oferty biura Fun Club. Pobyt we Wlorze ( 17.06 - 29.06.2018r.) uważamy za bardzo udane, nowe doświadczenie. Długa podróż trochę męcząca. Hotel zgodny z opisem. Obsługa hotelowa bardzo miła. Kolacje urozmaicone i wystarczające -godne polecenia. Śniadania niestety bardzo monotonne. Bardzo dobrze oceniamy pracę rezydenta Pana Krzysztofa. Ma dużą wiedzę o samej Albanii, a swoją pracę traktuje poważnie i z oddaniem. Jest bardzo pomocny. Taka obsługa to duży plus dla biura. Dziękujemy i pozdrawiamy. Janina i Marek.

4.4/5

26.06.2018 r.  przez Elwira i Andrzej

Właśnie kończymy wakacje we Vlorze. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu. Hotel kameralny, miła obsługa, dobre jedzenie. Fantastyczny rezydent Kris z dużą wiedzą na temat tego regionu, bardzo dbający o swoich podopiecznych. Piękne plaże, czysta woda. Dobre ceny w restauracjach jak na polską kieszeń. W wielu miejscach można porozumieć się po polsku. Spokojne i bezpieczne miejsce. Z czystym sumieniem polecamy na odpoczynek.

5/5

23.06.2018 r.  przez Jolanta i Marek

Kolejne wczasy z Funclubem od 9.06do 20.06.2018 r.we Wlorze (Albania), hotel Primawera.Wròciliśmy zadowoleni, wypoczęci, pełni uznaniia dla rezydenta Krysa za jego wiedzę i profesjonalizm w tym co robi. Jedyne co mogło być lepsze to zmiana w śniadaniach, ciągle jaja.

5/5

02.05.2018 r.  przez Tomasz

Bardzo fajny przyjemny hotel przy samej plaży.Bardzo czysty sprzatany codziennie.Plaza niestety nie nadaje się do korzystania, remont.Trzeba jechać z przystanku nad morze jonskie i tam są plaże jak z bajki.Polecam Bora Bora i dla szukających spokoju Vajana.Koszt lezakow 500 leków na Vajana 700 .Nie ma co kombinować z autobusem stanąć na przystanku i zaraz ktoś podjedzie Koszt 100 leją od osoby czyli około 3 zł. Można umówić się na powrót język nie jest wymagany trzeba pokazać na zegarku .W taki sposób mieliśmy prywatnego szofera na cały turnus Polecam.Miejscowosc ogólnie na plus ,tanio.Spotkania integracyjne i rezydent porażka Polecam Pobyt lipiec 2017

4.4/5

31.01.2018 r.  przez Magdalena

Witam.Wraz z Funclubem tym razem wybraliśmy się do Albanii.Nie zapomniane wczasy.Wlora to prężnie rozwijająca się miejscowość,jest jeszcze dużo do zrobienia,ale tempo prac jest niesamowite.Cudne widoki,kraj wielu kontrastów al e ludzie sympatyczni i życzliwi.P.Agnieszka-rezydentka kompetentna,pomocna,zawsze uśmiechnięta i życzliwa dla wszystkich,z dużą wiedzą o Albanii.Polecam wszystkim wypoczynek w tym kraju,oczywiście z Funclubem.

4.8/5

24.08.2017 r.  przez Bozena

Witam. to moj drugi pobyt w tym hotelu. Mila obsluga ,czysciutko i smaczne posilki. Teren naokolo w porownaniu z ubieglym rokiem super. Deptak plazowy - piekny. Wycieczki - rejs lodzia - nie polecam zmarnowane euro. " spotkania integracyjne grupy"- dla mnie porazka - to tylko sped ludzi na piwo do "piera" pani agnieszka musi sie jeszcze podszkolic jako KO. Bardzo dziekuje pani Agnieszce z biura za mila i fachowa obsluge i zyczliwosc. Kierowcy super. To juz moj 4 wyjazd z tym biurem i napewno nie ostatni

5/5

19.08.2017 r.  przez Zadowolona Turystka

Byliśmy z rodziną w Primaverze w sierpniu 2017 roku, hotel jest bardzo czysty, codziennie sprzątany, pościel i ręczniki wymieniane kilka razy w ciągu turnusu. Śniadania bardzo smaczne, dla niektórych monotonne, jednakże nikomu niczego tu nie zabraknie, zaczynajac od uwielbianych przez Albańczyków jajek pod przeróżnymi postaciami do ich specjału - dżemu figowego. Obsługa w hotelu bardzo miła, płynnie mówi po angielsku, rozumie także po polsku. Hotel usytuowany jest przy promenadzie, dzięki czemu jest blisko do plaży, supermarketów i niezliczonych restauracji. Najładniejsze plaże są za tunelem (Morze Jońskie), gdzie można dojechać busem sprzed hotelu za około 100 Leków, bądź przed tunelem, dokąd transport kosztuje 30 Leków autobusem miejskim. Vlora prężnie się rozwija, więc plaża miejska w tym roku pozostawia jeszcze trochę do życzenia, jednak znając tempo wprowadzanych przez Albańczyków zmian do przyszłego roku miasto może być nie do poznania. Obiady na mieście stosunkowo tanie, gorąco polecamy Proper Pizza (od hotelu w lewą stronę promenadą), gdzie za naprawdę dobrą cenę można zjeść pizzę jakiej się nie dostanie nigdzie indziej, na idealnym cieście i z dużą ilością składników (co jest raczej niespotykane w polskich pizzeriach). Polecana nam restauracja Piera 6 na końcu promenady może i serwuje smaczne owoce morza i jagnięcinę, jednak poziom obsługi klienta jest nie do przyjęcia. Długość oczekiwania choćby na kartę czy napój, a także wielkość i różnorodność potraw jest stricte uzależniona od wysokości napiwku ówcześnie pozostawionego. Raz czekaliśmy 50 min na rachunek, ponieważ kelner flirtował z grupką młodych dziewczyn, zupełnie przy tym zapominając o swoich obowiązkach czy jakiejkolwiek kulturze. Wycieczki fakultatywne oferowane przez biuro bardzo ciekawe, Riwiera Albańska dosłownie zapiera dech w piersiach. Można poznać zupełnie inną Albanię niż ta przed hotelem i kawałek dalej. Oprowadzała nas rezydentka Agnieszka, kompetentna i pomocna, bardzo ciekawie opowiadała o zwiedzanych miejscach, ale także o chyba wszystkich możliwych aspektach życia w tym przepięknym kraju. Gorąco polecamy, teraz jest najlepszy czas na odwiedzenie Albanii, ponieważ nie ma tu tabunów turystów jak w innych południowoeuropejskich państwach, ceny są naprawdę przyjazne, a sama kraj jest urokliwie niezniszczony globalizacją i wszechobecną cywilizacją XXI wieku.

5/5

30.06.2017 r.  przez Ela z Julkiem

Hotel bardzo czysty, zadbany, codziennie sprzątany. Ręczniki i pościel wymieniane średnio co trzy dni. Śniadania może dla niektórych monotonne, ale nam bardzo smakowały. Omleciki z warzywami lub serem,jajeczka, serek typu feta, dżem figowy. Jedzenie na mieście tanie i smaczne.Jedynym minusem było usytuowanie hotelu przy ruchliwej ulicy i brak ciepłej wody w godzinach rannych i dopołudniowych. Jednak całość rekompensowali fajni ludzie, których poznaliśmy(pozdrawiamy Kluczbork) i przesympatyczna rezydentka Agnieszka, która troszczyła się o nas i była bardzo pomocna. Super wieczorek integracyjny, który zorganizowała w Pierra 6 i zabawę z Macedończykami na długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Wycieczkę po Rivierze Albańskiej, gorąco polecamy, aby mieć obraz innej Albanii niż ta we Wlorze(niezbyt czysta plaża)

4/5

12.05.2017 r.  przez Izabela z rodziną

Polecam gorąco. Byłam z rodziną w sierpniu 2016r. Często wspominamy cudowne wakacje. Wspaniały kraj. Super rezydent Kris. Hotel Primavera polecam czysto, codziennie zmieniają ręczniki i pościel. Smaczne śniadania - dla niektórych monotonne ale pyszne. Obiady polecam na mieście - taniej. Plaża przy hotelu jest ale my woleliśmy żwirkową, kamienistą - polecam Bora Bora, albo 20 km dalej - można dojechać busem, polecam też wycieczkę na Rivierę Albanską oraz rejs statkiem na wyspę. Zazdroszczę Wszystkim tym którzy tam pojadą - zakochałam się w tym kraju :) tydzień wypoczynku tam to tak jakby pół roku :) miłego wypoczynku

5/5

19.07.2016 r.  przez Aneta

Hotel bardzo czysty,pokoje codziennie sprzątane, codziennie wymieniane ręczniki, nawet gdy się prosiło aby tego nie robić.Bardzo życzliwa obsługa.Klimatyzacje sprawna,suszarka na balkonie, w każdym pokoju,żelazko i deska do prasowania na korytarzu.Wifi bardzo dobrze działające, przynajmniej w moi pokoju.Widok z pokoju na morze i plażę i góry.Przy plaży i blisko centrum.Szkoda tylko że plaża w remoncie, choć nie przeszkadza korzystać z niej, fantastyczne morze przy hotelu.Do tunelu, dobrym marszem około 45min.Proponuję pojechać na plażę do Radhime, 11km od hotelu. Przystanek przy samym hotelu, autobusy,busy zatrzymują się na żądanie, nie trzeba znać języka wystarczy powiedzieć nazwę miejscowości i powiedzieć "beach"-plaża,kierowcy zatrzymają się bez problemu.Proszę tylko pamiętać żeby przed 18.00 wyjechać z miasta , bo później nie kursują busy, ani autobusy,ale to też nie jest problem,stopem można wrócić, jest bardzo bezpiecznie.W stronę tunelu jest restauracja, z polską flagą , jest menu w języku polskim, przemiła obsługa ( i tak raczej jest wszędzie, ale niestety zdarzają się wyjątki),jadłam tam pieczoną jagnięcinę , była fantastyczna. Ogólnie, polecam hotel, mały cichy, spokojny, przemiła obsługa, przy plaży.

5/5

1 z 3

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.