Karnawał w Szwajcarii
Szwajcaria
Cena od:
899 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów2

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
09 - 12.03.2019 r.
Hotel pok. 2os.
899 PLN
Program ramowy

Dzień 1 - wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg we Francji.

Dzień 2 – Po śniadaniu przejazd do wpisanego na listę UNESCO miasta La Chaux-de-Fonds, gdzie już w XVII wieku rozpoczęła się produkcja zegarków. Całe miasto zaprojektowane jest z iście zegarmistrzowską precyzją. Spacer po symetrycznych ulicach miasta i zwiedzanie Centrum Zegarmistrzostwa. Następnie przejazd do miejscowości Gruyere, w której produkowany jest jeden z najbardziej znanych Szwajcarskich serów. Zwiedzanie serowarni połączone z degustacją tego specjału. Czas wolny. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3 – Po śniadaniu przejazd do Bazylei, miasta położonego na styku Szwajcarii, Francji i Niemiec. Miasto skrywa liczne perełki architektoniczne, takie jak zbudowana z czerwonego piaskowca XI-wieczna Katedra, czy bardzo klimatyczne i doskonale zachowane budynki starego miasta sięgające XIII wieku. W czasie wolnym będziemy mogli przejść się jedną z pięciu zabytkowych tras, nazwanych imieniem innego historycznego obywatela miasta. Następnie możliwość uczestnictwa w największym w Szwajcarii Karnawale – Basler Fasnacht, który wpisany jest na Listę UNESCO. Tego dnia przez miasto przemaszeruje wielka parada pełna zamaskowanych muzykantów wyposażonych w bębny, gwizdki, talerze i inne instrumenty muzyczne. Poniedziałek to najbarwniejszy dzień Karnawału w Bazylei, który rozpoczyna trzydniową zabawę na ulicach miasta. Łącznie w festiwalu bierze czynny udział około 20000 artystów. Czas wolny. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski (w Bazylei spędzimy około 9 godzin).

Dzień 4 – w godzinach porannych przekroczenie granicy Polski. Powrót do poszczególnych miast.

Świadczenia
W cenie
  • 2 noclegi (hotel * * /* * *, pokoje 1, 2 osobowe z łazienkami),
  • zwiedzanie według programu,
  • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
  • opiekę pilota / przewodnika,
  • wyżywienie BB (śniadania).
Obowiązkowe
  • ubezpieczenie KL, NW - 30 PLN/os.,
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.,
  • koszty realizacji programu - 60 CHF (kwota nie podlega rozliczeniu).
Opcjonalne
  • Kup Sobie Spokój - 40 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
  • miejsce w autokarze - 30 PLN/os.
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelch **/*** położonych w okolicach miast na trasie zwiedzania. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 2 śniadania. W trakcie zwiedzania planujemy czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 10 godzin od granicy polskiej.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

13°
16°
18°
18°
14°
10°

Śr. opady

90mm
79mm
80mm
91mm
122mm
121mm
127mm
117mm
104mm
101mm
107mm
91mm
Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.