BELKA GÓRA
-
Londyn City Break KTW
Anglia

Cena od:
2700 PLN

(Najniższa cena z ostatnich 30 dni)

Transport  Samolot
Ilość noclegów3

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
10 - 13.10.2024 r.
4
Hotel pok. 2os.
2700 PLN
21 - 24.11.2024 r.
4
Hotel pok. 2os.
2700 PLN
16 - 19.01.2025 r.
4
Hotel pok. 2os.
2700 PLN
13 - 16.02.2025 r.
4
Hotel pok. 2os.
2700 PLN
Program ramowy

UWAGA !!! Jedynym dokumentem uprawniającym do wjazdu do Anglii jest PASZPORT

Dzień 1 - spotkanie na lotnisku w Katowicach z przedstawicielem BP FUNCLUB. Wylot do Londynu. Przejazd do centrum miasta, złożenie bagaży i start zwiedzania Londynu. Rozpoczniemy od nastarszej części miasta, słynnego City of London, które dziś jest uważane za finansowe centrum świata. Niesamowita architektura, która w unikatowy sposób komponuje ze sobą nowoczesne drapacze chmur z tradycyjnymi kościołami i kamienicami. W trakcie spaceru zobaczymy m.in Bank of England i Leadenhall Market - rozsławiony m.in przez sagę o Harry'm Potterze (to tam znajdowało się wejście na ulicę Pokątną). Następnie udamy się w kierunku Tower of London – jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower znajdowało się okryte złą sławą więzienie w którym przetrzymywano najważniejszych jeńców. W pobliżu tej twierdzy znajduje się jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych Londynu – Tower Bridge – symbol Wielkiej Brytanii. Następnie przejdziemy wzdłuż Tamizy, po drodze mijając dawne zabudowania portowe, fanstastyczny Borough Market na którym będziemy mogli spróbować przysmaków z różnych części świata oraz modne puby i sklepy. W trakcie spaceru dotrzemy do teatru Williama Szekspira – The Globe, a następnie Mostem Milenijnym i przejdziemy pod wyróżniająca się ogromną kopułą Katedrę Św. Pawła. Czas wolny do dyspozycji grupy, przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2 - po śniadaniu przejazd do dzielnicy Westminster gdzie zobaczymy m.in: Opactwo Westminsterskie – miejsce koronacji i spoczynku królów Anglii oraz pochówku wielu słynnych osób, m.in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona, Karola Darwina (z zewnątrz), Parlament i Big Ben, 10 Downing Street – rezydencja i biuro premierów brytyjskich, budynek Gwardii Królewskiej, St. James’s Park i Pałac Buckingham, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli zobaczyć fragment uroczystej zmiany warty, a być może spotkać kogoś z brytyjskiej rodziny królewskiej. Spacer przez eleganckie i prestiżowe dzielnice pełne unikatowych sklepów i klubów dla gentelmenów, a następnie przejście przez serce miasta - Piccadilly Circus, gdzie zobaczymy słynną fontannę i świetlne reklamy, będące dziś jednym z symboli miasta. Tego dnia zobaczymy również dzielnicę Chinatown oraz słynny West End z licznymi kinami i teatrami. Czas wolny w okolicach placu Covent Garden. W godzinach popołudniowych zwiedzanie British Museum - jednego z największych na świecie obiektów tego typu, które od 1759 roku zgromadziło bezcenne skarby dokumentujące historię ludzkości. Rocznie jest odwiedzane przez ponad 5 milionów zwiedzających. Powrót do hotelu komunikacją miejską w późnych godzinach wieczornych.

Dzień 3 - po śniadaniu. Przejazd metrem pod Emirates Air Lane - stację kolejki linowej łączącej dawne tereny portowe. "Przelot" kolejką w okolice O2 Areny - największej hali widowiskowo-sportowej w mieście. Przejazd metrem do centrum Londynu. Dla chętnych możliwość przejażdżki London Eye, największym diabelskim młynem na świecie, skąd z wysokości 135 metrów roztacza się najlepszy widok na panoramę miasta (płatne we własnym zakresie). Następnie dotrzemy do stacji South Kennsington gdzie będziemy mogli spędzić czas m.in w Muzeum Historii Naturalnej z niezwykle interesującymi zbiorami pokazującymi tajemnice życia na Ziemi. Jedną z największych atrakcji jest galeria dinozaurów oraz symulacja trzęsienia ziemi. Nieopodal znajdują się również fantastyczne Muzeum Victorii i Alberta, oraz Muzeum Techniki. Dla chętnych zamiast muzeów będzie możliwy spacer do słynnego domu handlowego Harrod's lub wypoczynek w Hyde Parku. Wieczorem dla chętnych przejazd do alternatywnej, słynącej z życia nocnego dzielnicy Camden. Powrót do hotelu.

Dzień 4 - po śniadaniu, wykwaterowanie, złożenie bagaży i przejazd do wschodniego Londynu. Spacer po Parku Greenwich - dawnych terenach łowieckich należący do Tudorów, zobaczymy m.in Muzeum Żeglarstwa, pałacyk Queen's House, a także Uniwersytet Greewich. Podejdziemy do Royal Observatory Musuem, gdzie znajduje się symboliczny południk ZERO (wejście dodatkowo płatne). Ze wzgórza w parku Greenwich spojrzymy na piękną panoramę tej części miasta. Wrócimy nad Tamizę, nieopodal stoi Cutty Sark – ostatni na świecie oryginalny żaglowiec, którym transportowano herbatę z Chin. Godziny popołudniowe to czas na zakupy w okolicach Oxford Street i Regent Street. Odebranie bagaży i przejazd na lotnisko. Przelot do Katowic i zakończenie wycieczki w późnych godzinach nocnych.

Pomimo, że internet w Anglii działa w każdym hotelu i w miejscach publicznych, przed wyjazdem polecamy zakupienie specjalnego pakietu danych u swojego operatora telefonii komórkowej. Dzięki temu korzystanie z internetu w telefonie komórkowym nie będzie musiało się ograniczać wyłącznie do wifi.

Świadczenia
W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 3 noclegi ze śniadaniami w hotelu 3 gwiazdkowym w LONDYNIE
 • przelot na trasie Katowice - Londyn (wylot z Katowic o godz. 06:30)
 • przelot na trasie Londyn - Katowice (przylot do Katowic godz. 01:55 w poniedziałek)
 • opieka pilota,
 • transfery lotniskowe,
 • zwiedzanie według programu,
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL, NW: 120 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: 150 GBP
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
Opcjonalne
 • w przypadku przekroczenia limitu bagażowego Uczestnik pokrywa wszelkie dopłaty we własnym zakresie, zgodnie z taryfami obowiązującymi u przewoźnika.
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 120 PLN/os.
 • bagaż podręczny do 10kg - 230 pln/os.
 • bagaż rejestrowany do 20 kg - 300 pln/os.
 • Obiady w trakcie zwiedzania - ok. 20-25 GBP/obiad dwudaniowy + napój (szczegóły u pilota).
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w pokojach 2 lub 3 osobowych w hotelu 3 gwiazdkowym - (nazwa hotelu podawana jest na 7 dni przed wylotem)

Miasta wyjazdowe/ Transport
 • Przelot samolotem linii Ryanair lub Wizzair. W cenie podstawowej mały bagaż podręczny o wymiarach 40 × 20 × 25 cm do umieszczenia pod fotelem.
 • W przypadku przekroczenia limitu bagażowego Uczestnik pokrywa wszelkie dopłaty we własnym zakresie, zgodnie z taryfami obowiązującymi u przewoźnika.
 • Zakup biletu w imieniu Klienta dokonywany jest po zarezerwowaniu imprezy.

Informujemy że płatne miasta wsiadania (dojazdy antenowe) są realizowane od minimum 4 osób.

10.10.2024 - 13.10.2024
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Lotnisko Katowice
ul. Lotnisko 1
10.10.2024 r.Czwartek04:300 PLN
Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Pozostałe informacje

Uwaga:

 • w przypadku przekroczenia limitu bagażowego Uczestnik pokrywa wszelkie dopłaty we własnym zakresie, zgodnie z taryfami obowiązującymi u przewoźnika,
 • wycieczki realizowany przy zebraniu grupy minimum 8 osobowej,
 • 1 pilot maksymalnie na 25 osób.
Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.