Najpiękniejsze w Gruzji
Gruzja
Cena od:
2990 PLN
Transport  Samolot
Ilość noclegów7

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
17 - 24.09.2019 r.
Brak miejsc
05 - 12.10.2019 r.
Hotel pok. 2os.
2990 PLN
Program ramowy
TBILISI - BODBE - SIGHNAGHI - KVATELI - TELAVI - TSINDALI - ALAVERDI - MTSKHETA

Dzień 1 - spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot w godzinach wieczornych.

Dzień 2 - Tbilisi. Przylot do Tbilisi we wczesnych godzinach porannych, zakwaterowanie w hotelu, śniadanie. Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie urokliwego starego Tbilisi, najładniejszego miasta Kaukazu, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzimy: Metekhi (XII w.) – kościół położony na skale- najlepsze miejsce na podziwianie twierdzy Narikhala, następnie udamy się do twierdzy Narikhala –główna cytadela miasta, z której rozciąga się malowniczy widok na Tbilisi oraz rzekę Kura, czas na fotografie. W porze obiadowej skosztujemy lokalnej kuchni. Po obiedzie udamy się do muzeum historycznego oraz archeologicznego, aby zapoznać się z kulturą oraz tradycją różnych okolic Gruzji. Następnie udamy się do ulubionego miejsca mieszkańców oraz turystów - do łaźni azjatyckich, zbudowanych na gorących źródłach siarki. Bywali tutaj m.in.: Pushkin, A. Duma, A. Tolstoy). Oczywiście będziemy mieli możliwość skorzystania z kąpieli oraz masażu. Zwiedzanie zakończymy spacerem po ulicy Rustaveli, gdzie koncentruje się życie polityczne, kulturalne i towarzyskie współczesnej Gruzji. Na zakończenie dnia kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji wraz z degustacją win. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3 - region Kakheti . Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu. Zwiedzanie kompleksu klasztornego Bodbe (IV w.), gdzie znajduje się m.in. grób św. Nino, która pochodziła z Kapadocji oraz nawróciła Gruzinów na chrześcijaństwo w 337 w. p.n.e.;. Obiad zjemy w tradycyjnej restauracji regionalnej. Następnie przejazd do Sighnaghi (XVII w.). Piękne miasto otoczone murem (2,5 km), nazywane gruzińskim Carcassonne, ładnie odnowione i oferujące turystom wiele atrakcji. Spacer wąskimi uliczkami otoczonymi przez 23 starożytne wieże. To właśnie tutaj król Gruzji zbierał swoją armię przed bitwami. Odwiedzimy również bazar, aby zobaczyć lokalne wyroby, m.in. dywany oraz kupić pamiątki. Następnie odwiedzimy lokalną winiarnię w Signagi, gdzie będziemy mieli możliwość spróbowania różnych lokalnych win oraz znanej gruzińskiej wódki winogronowej - Chacha. Zgodnie z gruzińską tradycją oraz ogromną gościnnością, co nam- Polakom powinno bardzo przypaść do gustu, zostaniemy zaproszeni do “supry”, czyli tzw. “gruzińskiego stołu”, gdzie będziemy wznosili toasty jak prawdziwi mieszkańcy tego kraju. Wieczorem przespacerujemy się po Signagi. W godzinach wieczornych powrót na nocleg w Tbilisi.

Dzień 4 - Kvateli, Telavi, Tsindali. Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu. Przyjazd do miasta Kvateli, gdzie odwiedzimy firmę, która produkuje słynne gruzińskie wino Kindzmarauli. Oczywiście będziemy mieli możliwość degustowania trunku, z którego Gruzja słynie na cały świat. Następnie udamy się na obiad do lokalnej restauracji. Po obiedzie przejazd do Telavi, które jest centrum kulturalnym oraz administracyjnym regionu. Miasto usytuowane jest na wzgórzu, nad doliną Alazani z górami Kaukazu w tle. Zwiedzimy Zamek Królewski, panteon i pałac króla Erekle II (XVIII w.), zbudowany w perskim stylu. Kolejno udamy się do Tsinandali - jednej z najwybitniejszych posiadłości ziemskich w Kakheti - muzeum oraz winiarni. Będziemy mogli podziwiać urokliwie położoną posiadłość oraz spróbować doskonałego wina. Powrót na nocleg oraz kolację do Tbilisi.

Dzień 5 - Alaverdi, Telavi, Tbilisi. Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu. Przejazd do Alaverdi, zespołu klasztornego (XI w.), gdzie zobaczymy letnią rezydencję królewską z późnego średniowiecza, jedną z największych konstrukcji w Gruzji. Zwiedzimy również kościół św. Grzegorza (XI w.), w którym znajdują się fragmenty malowideł ściennych. Zobaczymy również piwnicę win z XV w.. Oczywiście będziemy uczestniczyć w degustacja tamtejszych specjałów. W drodze powrotnej zatrzymamy się na obiad w Telavi. Powrót na kolację do Tbilisi. Wieczorem udamy się na romantyczny spacer nocą po Tbilisi.

Dzień 6 - Mtskheta. Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do Mtskhety - starożytnej stolicy Gruzji, która położona jest na szczycie wzgórza, z niezwykłym widokiem na dwie rzeki. Na miejscu zwiedzimy m.in.: katedrę Svetitskhoveli (XI w.) - największą chrześcijańską świątynię w Gruzji, która została wzniesiona w miejscu pierwszego chrześcijańskiego kościoła w Gruzji. Klasztor jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to święte miejsce, w którym trzymana jest szata Chrystusa. Obiad zjemy w regionalnej restauracji. Następnie udamy się do Gori - serca regionu Kartli. Stoi tu dom, w którym urodził się Stalin. W Gori znajduje się również pomnik Stalina. Popołudniem przyjazd do Uplistsikhe - starożytnego miasta jaskiń oraz muzeów, istniejące od II tysiąclecia p.n.e. po XIV w. n.e.. Uplistsikhe w tłumaczeniu to twierdza Boga. Jest to największe miasto skalne na terenie Gruzji, porównywalne do Petry. Składa się z wielu imponujących rozmiarem systemów pomieszczeń. Największe wrażenie robi dobrze zachowane pomieszczenie zwane salą tronową królowej Tamary, teatr i wybudowana w XII w. na szczycie góry cerkiew. Po zakończeniu zwiedzania powrót na kolację oraz nocleg do Tbilisi.

Dzień 7 - dzień wolny w Tbilisi. Czas na zakupy oraz możliwość wybrania się na obiad z tradycyjną muzyką gruzińską oraz niezwykłą atmosferą. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 8 - wylot do Polski o godz. 04.50. Przylot do Warszawy o godz. 06.20.

Biuro Podróży Funclub zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania.

Opłata rezerwacyjna wynosi 30% ceny imprezy. Pozostałe dopłaty: 30% na 90 dni przed imprezą i 40% na 30 dni przed imprezą. W przypadku rezerwacji na mniej niż 90 dni przed imprezą opłata rezerwacyjna wynosi 60% i dopłata do 40% na 30 dni przed imprezą.

Świadczenia
W cenie
 • przelot na trasie Warszawa-Tbilisi-Warszawa,
 • zakwaterowanie w hotelu,
 • transfery lotniskowe,
 • powitalny i pożegnalny obiad w Signaghi (w cenę wliczone 0,8l gruzińskiego wina),
 • 2 posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje),
 • transport klimatyzowanym autokarem w Gruzji,
 • opieka przewodnika,
 • wszystkie lokalne podatki (VAT, itp.)
Obowiązkowe
 • bilety wstępu do muzeów, łaźni oraz zabytków i winiarni – 80 USD (płatne pilotowi na miejscu),
 • usługi dodatkowe w hotelu (telefon, mini-bar, internet etc),
 • ubezpieczenie KL/NNW: 100 PLN,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 30 PLN
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 900 PLN
Zakwaterowanie

Hotele 3 gwiazdkowe

Miasta wyjazdowe/ Transport
17.09.2019 - 24.09.2019
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Lotnisko Warszawa
Lotnisko Warszawa
17.09.2019 r.Wtorek22:250 PLN
Wyżywienie

W cenie wyjazdu zapewnione jest wyżywienie w postaci dwóch posików dziennie - śniadania i obiadokolacje.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Piloci
  Aneta Głogowska

  Energiczna i charyzmatyczna profesjonalistka. Jest pilotem wycieczek oraz podróżnikiem, a także miłośniczką aktywnego wypoczynku. Sympatyczna i urocza pod każdym względem ;) Wycieczki przez nią prowadzone to najczęściej egzotyczne podróże pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń, gdzie przygoda goni przygodę. Jak sama mówi o sobie- serce zostawiła gdzieś w Azji. Prywatnie miłośniczka sportu, mocnej kawy i tańca. Żyje, aby robić to, co kocha. Anetę spotkasz przede wszystkim na kontynencie azjatyckim: zabierze Cię do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Wszystkie programy przez nią realizowane to na pewno świetna zabawa i wspaniała przygoda.

  Kasia Sobczyk

  Studiowała prawo i politologię, ale odkąd zasmakowała w świecie podróży już bez nich nie potrafi żyć. Od kilku lat współpracuje z biurem podróży FUNCLUB: była rezydentką w Bułgarii, obecnie w sezonie letnim, można ją spotkać w malowniczej Czarnogórze. Po sezonie Kasia oddaje się w wir egzotycznych pordróży. Samodzielnie odbyła kilkanaście wypraw: Mongolia, Chiny, Sri Lanka, Azja południowo – wschodnia, Etiopia, Kenia, to tylko niektóre z dobrze jej znanych kierunków. Szczególnie pokochała Indie i Nepal, gdzie wraca najczęściej. Wędruje himalajskimi szlakami, medytuje i poznaje tajniki lokalnych kulinariów. Tam gdzie pojedzie, zawsze nawiązuje nowe przyjaźnie. Na miejscu chętnie zabierze Cię do najlepszej loklanej restauracji i w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny :) Uwielbia dzielić się swoim postrzeganiem świata z innymi. Jest autorką większości programów wypraw egzotycznych na naszej stronie. Zajmuje się nie tylko organizowaniem wypraw, ale też ich realizacją. Praca jako pilot i rezydent to jej prawdziwa pasja. Kocha to co robi i robi to najlepiej jak potrafi.

  Robb Maciąg

  Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi.Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Robba Maciąga. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Robba spotkasz głównie w Azji, jego ulubine kierunki to Indie i Nepal.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.