Niemcy Północne - UNESCO je lubi + Urodziny Portu w Hamburgu

Niemcy

Rabat do 150 PLN

549 PLN
Cena od: 699 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Ilość noclegów2

Średnia ocena  3.7/5
(3 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
10 - 13.05.2018 r.
Hotel pok. 2os.
699549 PLN

Świadczenia

W cenie

  • 2 noclegi (hotel **/***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami),
  • zwiedzanie według programu,
  • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
  • opiekę pilota,
  • wyżywienie BB (śniadania).

Obowiązkowe

  • ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,
  • bilety wstępu, opłata przewodnicka, zestawy słuchawkowe – 40 EUR/os. (kwota nie podlega rozliczeniu).

Opcjonalne

  • Kup Sobie Spokój: 40 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
  • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy,
  • rezerwacja miejsca w autokarze 30 PLN/os.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach **/*** położonych w okolicach zwiedzanych miast. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

Program ramowy

1 dzień (czwartek) - zbiórka w godzinach wczesnoporannych i wyjzazd z Polski. Przejazd przez Pojezierze Meklemburskie do Stralsundu - jednego z najpiękniejszych miast Niemiec, posiadającego unikatową zabudowę typową dla miast hanzeatyckich. Wizyta w Oceanarium - największej atrakcji turystycznej w regionie. Spokojny spacer po zabytkowej starówce (wpisanej na listę UNESCO). W programie zwiedzania m.in: kościół św. Marii, kościół św. Mikołaja i św. Jakuba, średniowieczne mury i bramy miejskie, ratusz, Kamienica Wulflama, domy kupieckie. Czas wolny. Przejazd do Rostocku i zwiedzanie starego miasta: Nowy Rynek z charakterystycznym dla Rostocku ratuszem z siedmioma wieżyczkami, Kościół Mariacki, zegar astronomiczny z XV wieku, fragmenty murów miejskich, Brama Kamienna, Plac Uniwersytecki. Przejazd na nocleg w okolicy Rostocku.

2 dzień (piątek) - po śniadaniu zwiedzanie Wismaru - miasta wpisanego na listę UNESCO. W miasteczku zobaczymy m.in gotyckie kościoły św. Mikołaja i św. Jerzego, rynek ze studnią "Wasserkunst", port ze spichlerzami i browarem. Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego na zakup pamiątek. Kolejnym punktem na naszej trasie będzie Lubeka często nazywana "królową Hanzy". Zwiedzanie przepięknego starego miasta, pełnego dawnych zabytków pochodzących z czasów kupieckiej potęgi tych terenów. Będzeimy mieli okazję wypicia kawy w otoczoeniu pięknie położonej nad wodą starówki, która zauroczy nas średniowiecznymi uliczkami(Stare miasto wpisane na listę UNESCO). Zobaczymy tam m.in: Bramę Holsztyńską - symbol miasta, gotyckie kościoły św. Piotra i NMP, ratusz - najstarszy w Niemczech, szpital św. Ducha. Dom Buddenbrooków. Czas wolny na zakupy. Przejazd na nocleg w okolicy Hamburga.

3 dzień (sobota) - po śniadaniu przejazd do Bremy, nazywanej także "Rzymem północy". Zwiedzanie zabytkowej części miasta, m.in. rynek, gotycki Stary Ratusz z ozdobną fasadą, "czterej muzykanci z Bremy", czyli osioł, pies, kot i kogut z baśni braci Grimm, pomnik Rolanda. W trakcie czasu wolnego będziemy mogli spróbować m.in legendarnego niemieckiego piwa BECKS, które pochodzi właśnie z Bremy. W godzinach popołudniowych przejazd na zwiedzanie Hamburga – największego północnoniemieckiego portu handlowego. W programie zwiedzania m.in : promenada Alster, Dzielnica Spichlerzy - największy na świecie zabytkowy kompleks magazynowy, w którym pięknie wyeksponowano spichlerze z licznymi kawiarniami i tawernami, Stare Miasto z neorenesansowym ratuszem,kościołem św. Michała - który jest przykładem łabskiego baroku.

Czas wolny w centrum miasta, w polbiżu St. Pauli - hamburskiej dzielnicy czerwonych latarni. W czasie wolnym możliwość udziału w 829. edycji Urodzin Portu w Hamburgu- największym tego typu corocznym festiwalu na świecie. W programie festiwalu są liczne atrakcje, takie jak: zwiedzanie największych jednostek pływających, specjalny program kulturalny z muzyką na żywo, koncerty, czy zabawy dla dzieci i dorosłych.

W godzinach nocnych udział w najważniejszym punkcie programu- pokazie sztucznych ogni AIDA. Wyjazd w drogę powrotną do Polski około północy.

4 dzień (niedziela) - przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych. Przyjazd do poszczególnych miast.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 2 śniadania. W trakcie zwiedzania planujemy czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Dobrze wiedzieć

W Stralsundzie urodził się Carl Wilhelm Scheele- odkrywca tlenu,

Wismar był jednym z miast, w których kręcono film Nosferatu-symfonia grozy Friedricha Wilhelma Murnaua,

Hamburg słynie z największego portu morskiego w Niemczech i jest drugim po Berlinie miastem pod względem liczby mieszkańców,

W Hamburgu jest więcej mostów niż w Wenecji,

W Hamburgu znajduje się tez największy w Europie i drugi na świecie cmentarz, który zajmuję powierzchnię 405 hektarów,

W Bremie rozgrywa się akcja słunnej Baśni Braci Grimm „ Muzykanci z Bremy”.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 5 godzin od granicy polskiej. Ostatniego dnia planowany wyjazd do Polski w godzinach wieczornych ok. 21-22.

Opinie


Średnia ocen:  
 3 opinii

03.02.2018 r.  przez EWA L.

W roku 2017 bylismy z mężem na urodzinach portu ale bez zwiedzania Niemiec Północnych. szkoda, że wtedy nie było takiego programu. Ale samo zwiedzanie portu było cudowne! Coś pięknego! Dużo atrakcji, dużo ludzi, dużo wszystkiego. Polecamy to miejsce! Biuro zrobiło bardzo dobrą wycieczke. Nie mieliśmy problemów z niczym.

5/5


04.06.2017 r.  przez Gosiaczek

Spoko wycieczka, polecam większą grupą bo jest weselej.

5/5


29.05.2017 r.  przez ksawery

Dla mnie sporo zamieszania na miejscu. Tłumy turystów i jeśli ktoś nie zna języka to może czuć się zagubiony. Dlatego polecam trzymać się przewodnika. Z nim było bezpiecznie i zabawnie. Dziękuję Panu za opiekę nade mną i małżonką.

1/5


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.