Oktoberfest w Monachium

Niemcy
Cena od:
249 PLN
Transport  Autokar
Lux

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
05 - 07.10.2018 r.
Wyjazd weekendowy 1 os.
249 PLN

Świadczenia

W cenie

  • przejazd autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, WC, DVD),
  • zwiedzanie według programu,
  • opiekę pilota,
  • zestawy słuchawkowe.

Obowiązkowe

  • opłata administracyjna i parkingowa 10 EUR/os. - płatne obowiązkowo w autokarze (opłata nie podlega rozliczeniu),
  • ubezpieczenie KL/NNW - 10 PLN/os.

Opcjonalne

  • rezerwacja miejsca w autokarze: 20 PLN/os.
  • Kup Sobie Spokój: 20 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,

Program ramowy

1 dzień:

Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Przejazd nocny przez Niemcy.

2 dzień:

Poranny przyjazd do Monachium i krótkie zwiedzanie stolicy Bawarii. W programie m.in. Katedra Frauenkirche z XV w., Marienplatz z gotyckim Ratuszem, Pałac Wittelsbachów (obiekty zwiedzane z zewnątrz). Od godzin południowych zapraszamy do udziału największym na kuli ziemskiej święcie piwa – słynnym Oktoberfest.

Oktoberfestto rewelacyjna zabawa w bawarskim stylu, przepełniona piwem, śpiewem i tradycyjnymi potrawami. Świętowanie odbywa się na wolnym powietrzu, gdzie przy długich drewnianych stołach i ławach spożywane są ogromne ilości złocistego napoju (podobno ok. 5 mln. litrów rocznie). Tradycyjnie początek ma miejsce pod ratuszem skąd przechodzi tradycyjny pochód na czele z burmistrzem miasta i dziewczyną w charakterystycznym stoju i z kuflem w dłoni. Na każdym kroku spotykamy ogródki piwne i wielkie namioty, w których piwo podawane jest tylko w litrowych kuflach zwanych Mass. Symbolem imprezy są również bawarskie kelnerki w tradycyjnych strojach, które przyciągają nie tylko męskie spojrzenia. Ich siła i sprawność, dzięki którym są w stanie przenosić wiele litrowych kufli słynne są na całym świecie. Najwięcej osób podczas Oktoberfestodwiedza piwne namioty. Każdy namiot posiada własnego gospodarza lub reprezentuje konkretny browar. Podawany jest w nich tylko jeden gatunek piwa. Liczba miejsc siedzących w największych halach dochodzi nawet do 10 tysięcy. Swoje namioty może wystawiać tylko sześć monachijskich browarów z długimi tradycjami warzenia piwa, spełniającymi normyBawarskiego Prawa Czystościustanowionego jeszcze w 1487 roku. Są to Spaten-Franziskaner-Braeu, Augustiner, Paulaner, Hacker-Pschorr, Hofbreau, Loewenbreau.

Zbiórka w godzinach wieczornych i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

3 dzień:

Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce.

Organizator nie zapewnia biletów wstępu do płatnych stref Oktoberfest. Konsumpcja w trakcie festiwalu we własnym zakresie.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.