Oslo i Kopenhaga promem
Norwegia, Dania
Cena od:
1199 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów4

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
06 - 10.10.2019 r.
Dokwaterowanie kobieta
1199 PLN
Program ramowy
POLSKA - KARLSKRONA - KOPENHAGA - OSLO - KOPENHAGA - KARLSKRONA

PROSIMY O UZUPEŁNIENIE W REZERWACJI NUMERU DOWODU OSOBISTEGO LUB PASZPORTU ORAZ DATĘ WAŻNOŚCI DOKUMENTU

Dzień 1 - Spotkanie z pilotem w Gdyni przy dworcu PKP o godzinie 18.30. Przejazd autokarem do portu, czas wolny w okolicy portu i wieczorem zaokrętowanie na prom. Czas wolny na promie i nocleg na promie.

Dzień 2 - w godzinach porannych śniadanie na promie i wyokrętowanie. Przejazd autokarem przez malownicze tereny południowej Szwecji. Po drodze czeka nas także przejazd mostem przez cieśninę Sund, który jest drugim co do długości mostem na świecie łączącym dwa państwa i na długości 7845 metrów łączy Malmo z Kopenhagą. Około południa przyjazd do Kopenhagi, krótkie zwiedzanie miasta i czas wolny. Po południu zaokrętowanie na prom do Oslo. Czas wolny na promie i nocleg.

Dzień 3 - w godzinach porannych śniadanie na promie, wyokrętowanie w Oslo i zwiedzanie nordyckiego miasta światła. To jedno z najszybciej rozwijających się w miast w Europie. Każdy zakamarek tętni życiem: od nowo powstałych osiedli, poprzez najwyższej klasy dania, po modę i sztukę. Zniewalające punkty charakterystyczne, takie jak gmach opery, muzeum Astrup Fearnley, czy budynki, będące częścią projektu „Barcode”, zmieniają oblicze miasta. Jednak pomimo zmian Oslo zachowuje swoją odświeżającą bliskość natury, którą niewiele innych stolic może się pochwalić. W programie zwiedzania miasta: słynny park rzeźb Vigelanda, spotkanie z gwardzistami pod pałacem królewskim, przespacerujemy się reprezentacyjną Karl Johans Gate, poznamy twórczość Edvarda Muncha w Galerii Narodowej i dowiemy się więcej o Pokojowej Nagrodzie Nobla w miejscu jej wręczania. Na zakończenie dnia czas wolny. Po południu zaokrętowanie na prom do Kopenhagi, czas wolny na promie i nocleg.

Dzień 4 - w godzinach porannych śniadanie na promie, wyokrętowanie w stolicy Danii - Kopenhadze. Wspólne zwiedzanie miasta rozpoczniemy pod najsłynniejszym pomnikiem Danii przedstawiającym Małą Syrenkę. Przespacerujemy się przez fort Kastellet do fontanny Gefion. Następnie odwiedzimy Amalienborg – miejsce zamieszkania królowej Małgorzaty II. Idąc wzdłuż kopenhaskich kanałów zobaczymy nowoczesny budynek opery narodowej. Klimat miasta poczujemy spacerując po przystani Nyhavn i dalej jednym z najdłuższych deptaków Europy – Strøget. Spacer zakończymy na Placu Ratuszowym znanym z czołówek filmów o gangu Olsena. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta i późnym popołudniem wyjazd w kierunku Karlskrony na przeprawę promową do Polski. Wieczorem zaokrętowanie na prom, czas wolny na promie i nocleg.

Dzień 5 - godzinach porannych śniadanie na promie, wyokrętowanie w Gdyni. Przejazd autokarem do punktu rozpoczęcia wycieczki.

Świadczenia
W cenie
 • zakwaterowanie w kajutach 4 osobowych,
 • 4 śniadania na promie
 • 4 noclegi na promie ,
 • zwiedzanie Skandynawii wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • przeprawa promowa Gdynia - Karlskrona w kajutach 4-osobowych,
 • przeprawa promowa Kopenhaga - Oslo w kajutach 4-osobowych,
 • przeprawa promowa Oslo - Kopenhaga w kajutach 4-osobowych,
 • przeprawa promowa Karlskrona - Gdynia w kajutach 4-osobowych,
 • opiekę pilota.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL/NNW: 50 PLN/os.,
 • koszty realizacji programu 50 EUR (opłata nie podlega rozliczeniu),
 • opłaty portowe - 40 EUR/os.,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 60 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 50 PLN/os.,
 • dopłata do kajuty 2-osobowej bez okna - 60 EUR/os.
 • dopłata do kajuty 3-osobowej bez okna - 50 EUR/os.
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie na promach w kajutach 4-osobowych wewnętrznych bez okna z łazienką. Istnieje możliwość dopłaty do kajuty 2-osobowej lub 3-osobowej.

Miasta wyjazdowe/ Transport
06.10.2019 - 10.10.2019
0
Wyżywienie

W cenie 4 śniadania w formie bufetu na promach. W czasie wolnym przewidziane są przerwy na obiadokolacje we własnym zakresie.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Waluta

Korona norweska - NOK, 1NOK - 0.50 PLN. Korona duńska 1DKK - 0.55 PLN (wartości orientacyjne)

Szczegóły oferty

Podstawą kuchni norweskiej są ryby i mięso. Niekwestionowanym królem jest oczywiście łosoś, nazywany “morskim srebrem”, o którym mówi sie tutaj, że podać go można na 1000 sposobów. Norwegia to kraj, gdzie zjeść można kanapkę z mięsem z wieloryba, łosia lub renifera. Ulubionym deserem jest tutaj “geitost” - słodki, kozi ser o smaku toffi.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu jest dowód osobisty bądź paszport (wymagany jest co najmniej 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od daty wjazdu).

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Koszty realizacji programu nie podlagają rozliczeniu.

Dobrze wiedzieć
 • Norwegia słynie z niezwykłych zjawisk przyrodniczych: białych nocy, czyli dni polarnych - występujących na północy kraju od połowy maja, do połowy lipca oraz zorzy polarnych - te zaobserwować można od października do lutego,
 • Bergen to europejska stolica opadów - za sprawą Golfsztromu pada tutaj 250 dni w roku...
 • Norwegia jest jednym z najdroższych krajów europejskich. Przyjeżdżając tutaj należy zapomnieć o przeliczaniu wszystkiego na złotówki, bo każdy produkt okaże się dużo droższy. Przykładowe ceny: kartka pocztowa 5-9 NOK, znaczek 9 NOK, chleb 10-25 NOK, wodamineralna 4x1l - 25 NOK, cocacola 4 x 1,5l 45 NOK, piwo 40 NOK, papierosy 65 NOK, danie w restauracji od 90 NOK, pizza 70 NOK, kawa 30 - 45 NOK, ciastka 30 - 40 NOK.
Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

12°
15°
17°
18°
14°
10°

Śr. opady

63mm
48mm
41mm
37mm
46mm
64mm
63mm
79mm
75mm
80mm
73mm
70mm
Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.