Wcześniej taniej - Jesień Zima 2018/2019

Paryż - stolica Europy

Francja

Rabat do 100 PLN

699 PLN
Cena od: 799 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Ilość noclegów2

Średnia ocena  4.3/5
(14 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
18 - 22.07.2018 r.
Dokwaterowanie kobieta
799699 PLN
01 - 05.08.2018 r.
Hotel pok. 2os.
799699 PLN
12 - 16.09.2018 r.
Hotel pok. 2os.
799699 PLN
24 - 28.10.2018 r.
Hotel pok. 2os.
799699 PLN

Świadczenia

W cenie

 • zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z możliwością dostawki,
 • 2 śniadania kontynentalne,
 • 2 noclegi,
 • zwiedzanie wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota.

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.,
 • bilety wstępu ( karta muzealna, rejs statkiem), zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem około 100 euro- płatne w autokarze

Opcjonalne

 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy,
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup sobie spokój" nie podlega zwrotowi.
 • wyżywienie w trakcie zwiedzania
 • miejsce w autokarze
 • zwiedzanie Luwru z przewodnikiem 15 euro, Wieża Eiffle' a - wjazd na 3p. 25 euro/os.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej */** położonym w okolicach Paryża/aglomeracji paryskiej. Pokoje 2-osobowe z łazienkami i WC, możliwość dostawki.

Program ramowy

1 dzień - wyjazd z Polski wg rozkładu.

2 dzień – przyjazd na zwiedzanie centrum Paryża (pieszo i komunikacją miejską). Wizytę rozpoczniemy odWyspy Cite - miejsca gdzie narodził się Paryż. Zobaczymy m.in.: katedrę Notre Dame (wejście do środka gratis), zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią. Stamtąd udamy sięw okolice Wieży Eiffle'a (Tour Eiffel)- dla chętnych czas wolny na wjazd lub wejście schodami. (* koszt dodatkowy schodami lub windą od 15-25 EUR/os.). Następnie popłyniemy w rejs statkiem wycieczkowym po Sekwanie. Czas na obiadokolację. Przyjazd do hotelu metrem/ koleją RER na zakwaterowanie i nocleg około godziny 20.00.

3 dzień - po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Wersalu (Versailles) –imponującego kompleksu pałacowego króla Ludwika XIV, gdzie zobaczymy kolekcję dzieł sztuki w komnatach królewskich, Salę Lustrzaną i niepowtarzalne ogrody autorstwa Andre le Notre'a. (Uwaga! Ogrody w niektórych terminach i w weekendy płatne dodatkowo około 12-15 euro). Powrót do centrum Paryża na wizytę w Muzeum Perfum Fragonard - królestwie zapachów, gdzie można zapoznać się z tajemnicą produkcji perfum (możliwe zakupy). Na koniec dnia spacer po dzielnicy Montmartre, gdzie zobaczymy: place Blanche z Moulin Rouge – słynny na całym świecie kabaret, gdzie narodził się kankan; Place Pigalle; Bazylikę Sacre Coeur - górującą na najwyższym wzgórzu miasta, imponującą śnieżno-białą świątynię w stylu grecko-bizantyjskim, wybudowaną jako symbol zgody narodowej. Czas na obiadokolację. Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień - po śniadaniu i złożeniu bagaży w autokarze, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie Paryża pieszo i metrem. Rozpoczniemy od Luwru (Musee du Louvre) - jednego z największych muzeów świata, które mieści cenne arcydzieła sztuki (malarstwa i rzeźby). Zobaczymy liczne dzieła, zgromadzone w tym dawnym pałacu królewskim, m.in.: Mona Lisę, Nike z Samotraki, Wenus z Milo. * Dla chętnych możliwość zwiedzania z polskojęzycznym przewodnikiem za dopłatą 15 euro/osoba. Następnie wizyta w Muzeum Impresjonistów Orsay oraz w kompleksie Invalides. Koniec dnia spędzimy spacerując najsłynniejszą aleją świata- Polami Elizejskimi (Champs Elysees), przy których ulokowane są luksusowe sklepy, salony samochodowe, liczne restauracje, kina. Zobaczymy Łuk Triumfalny (L' Arc de Triomphe)- symbol zwycięstw Napoleona Bonaparte. Czas wolny dla grupy na indywidaulany spacer oraz zakupy. Wieczorem czas na obiadokolację. Około 21.00 podstawienie autokaru i wyjazd do Polski.

5 dzień - przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Możliwe zwiedzanie Luwru z przewodnikiem ( grupa minimum 20 osób)-__ koszt 15 euro osoba. Dla chętnych wejście lub wjazd na Wieżę Eiffle' koszt od 15-25 € - winda lub schody.

Wyżywienie

W cenie 2 śniadania kontynentalne w stylu francuskim - "na słodko". Opcjonalnie istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w orientacyjnej cenie 15 euro/os/szt. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za kartę muzealną, rejs statkiem, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem. Prosimy o przygotowanie kwoty około 100 euro. Dzieci i młodzież do lat 26 – około 50 euro.

Obligatoryjne opłaty do realizacji programu (nie podlegają rozliczeniu)- zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem.

 • Prezentowane w serwisie ceny są ruchome. Mogą się różnić od cen katalogowych. Aktualna cena prezentowana jest na stronie.

Dobrze wiedzieć

W Paryżu i na przedmieściach mieszka ponad 12 mln osób. Jest to jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie. Paryż to miasto, które szczególnie inspiruje współczesnych filmowców, to w Paryżu ekranizowano m.in. „ Francuski pocałunek”, „Amelia”, „Kod da Vinci”, „Paryż, Teksas”, „Pachnidło”, „Ratatuj”, „ Moulin Rouge”, „13 Dzielnica”.

Waluta

Walutą obowiązującą we Francji jest euro.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy i Francję. Przyjazd do Paryża około godziny 11:00. Wyjazd do Polski około godziny 21:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Opinie


Średnia ocen:  
 14 opinii

15.05.2018 r.  przez Beata

Super impreza mimo że pogoda nie była łaskawa dla nas. Pan Sebastian świetny przewodnik ,pełna organizacja .Dziękuję polecam to Biuro Podróży na pewno skorzystam nie raz .

5/5

14.05.2018 r.  przez Dorota60

Super wycieczka ,Paryż przepiękny wszystko idealnie zorganizowane . Pan Sebastian jest cudownym przewodnikiem o wielkiej wiedzy miło spędzony czas w jego towarzystwie.Polecam wycieczki z FUNCLUB Dorota i Janusz z Wrocławia

1/5

13.05.2018 r.  przez Hania

Super pobyt w Paryżu. Pan Sebastian to niesamowita skarbnica wiedzy i humoru. Wszystko dobrze zorganizowane. Polecam i dziękuję. Do następnego razu.😘

5/5

08.05.2018 r.  przez Piasecki Marek

Super impreza i niesamowity przewodnik Pan Sebastian

1/5

03.02.2018 r.  przez Romek

Dobrze zrobiona wycieczka. wszystko w porządku. polecamy

5/5

09.09.2017 r.  przez Paweł Żyto

Fajny czas na zwiedzanie Paryża to listopad. Nie jest zimno, a ludzi znacznie mniej. Koniecznie polecam wjazd na Wieżę Eiffla i rejs po Sekwanie. Podobało nam się też w dzielnicy artystów. Kierowcy spisali się na medal. Uprzejmi i bardzo sprawni.

5/5

08.05.2017 r.  przez Łukasz B

Nasza pierwsza wycieczka tego typu. Bałem się uciążliwego transportu, ale nie było tak źle. Wygodne fotele, filmy na dvd i ciekawostki opowiadane przez przemiłą panią pilotkę bardzo skracają podróż. Samo zwiedzanie bez pośpiechu, sporo czasu wolnego, plan dopasowany do warunków pogodowych oraz potrzeb czy zachcianek uczestników. Doskonali kierowcy, którzy potrafią zaparkować nawet na rondzie tylko po to, żeby ludzie mogli nacieszyć oczy nocnym spektaklem na wieży Eiffla i cyknąć kilka fotek. Nie trzeba się bać Francji. Zdecydowanie polecam!

4/5

05.05.2017 r.  przez Agata z rodziną

Witam, przedwczoraj wróciliśmy z majówki,bardzo chciałam podziękować za udany wyjazd. Jest to duża zasługa Pani Dorotki, która wykazała się dużą wiedzą, wszystkie sprawy załatwiała perfekcyjnie. Paryż cudowny !!! Pełen profesjonalizm, zgodność oferty z opisem. rodzinka - pozdrawiamy

5/5

05.05.2017 r.  przez Dariusz

Paryż,kilka dni -maj. Rewelacja. Transport autobus - przygotowany, wygodny. Kierowcy uśmiechnięci,życzliwi. Przewodniczka Dorota - profesjonalna - Swietna komunikacja z grupą jak i indywidualnie. Fascynująca wiedza. Zorganizowała ze szwajcarską precyzją - dynamiczna zmiana programu pod kontem kapryśnej pogody. Uczciwa , rozliczała każdy eurocent na korzyść uczestników jeśli bilety były tańsze, na co nikt by nie zwrócił uwagi. Byłem bardzo zadowolony. Fun club dał wędkę, ale Dorota wyciągnęła i przyrządziła smaczną rybę

5/5

05.05.2017 r.  przez Anna

Wszystkim polecam wyjazd do Paryża według tego planu. Pani Dorota i jej opowieści sprawiły ze zakochałam sie w Paryżu. Wyżywienie , hotel na bardzo dobrym poziomie. Majówka 2017 :)

4/5

1 z 2

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.