Paryż - stolica Europy
Francja
Rabat do 13%
652 PLN
Cena od: 749 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów2

Średnia ocena  4.4/5
(22 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
16 - 20.01.2019 r.
Hotel pok. 2os.
749652 PLN
23 - 27.01.2019 r.
Hotel pok. 2os.
749652 PLN
20 - 24.03.2019 r.
Hotel pok. 2os.
799743 PLN
26 - 30.04.2019 r.
Hotel pok. 2os.
799743 PLN
Program ramowy

1 dzień - wyjazd z Polski wg rozkładu.

2 dzień – przyjazd na zwiedzanie centrum Paryża (pieszo i komunikacją miejską). Wizytę rozpoczniemy odWyspy Cite - miejsca gdzie narodził się Paryż. Zobaczymy m.in.: katedrę Notre Dame (wejście do środka gratis), zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią. Stamtąd udamy sięw okolice Wieży Eiffle'a (Tour Eiffel)- dla chętnych czas wolny na wjazd lub wejście schodami. (* koszt dodatkowy schodami lub windą od 15-25 EUR/os.). Następnie popłyniemy w rejs statkiem wycieczkowym po Sekwanie. Czas na obiadokolację. Przyjazd do hotelu metrem/ koleją RER na zakwaterowanie i nocleg około godziny 20.00.

3 dzień - po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Wersalu (Versailles) –imponującego kompleksu pałacowego króla Ludwika XIV, gdzie zobaczymy kolekcję dzieł sztuki w komnatach królewskich, Salę Lustrzaną i niepowtarzalne ogrody autorstwa Andre le Notre'a. (Uwaga! Ogrody w niektórych terminach i w weekendy płatne dodatkowo około 12-15 euro). Powrót do centrum Paryża na wizytę w Muzeum Perfum Fragonard - królestwie zapachów, gdzie można zapoznać się z tajemnicą produkcji perfum (możliwe zakupy). Na koniec dnia spacer po dzielnicy Montmartre, gdzie zobaczymy: place Blanche z Moulin Rouge – słynny na całym świecie kabaret, gdzie narodził się kankan; Place Pigalle; Bazylikę Sacre Coeur - górującą na najwyższym wzgórzu miasta, imponującą śnieżno-białą świątynię w stylu grecko-bizantyjskim, wybudowaną jako symbol zgody narodowej. Czas na obiadokolację. Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień - po śniadaniu i złożeniu bagaży w autokarze, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie Paryża pieszo i metrem. Rozpoczniemy od Luwru (Musee du Louvre) - jednego z największych muzeów świata, które mieści cenne arcydzieła sztuki (malarstwa i rzeźby). Zobaczymy liczne dzieła, zgromadzone w tym dawnym pałacu królewskim, m.in.: Mona Lisę, Nike z Samotraki, Wenus z Milo. * Dla chętnych możliwość zwiedzania z polskojęzycznym przewodnikiem za dopłatą 15 euro/osoba. Następnie wizyta w Muzeum Impresjonistów Orsay oraz w kompleksie Invalides. Koniec dnia spędzimy spacerując najsłynniejszą aleją świata- Polami Elizejskimi (Champs Elysees), przy których ulokowane są luksusowe sklepy, salony samochodowe, liczne restauracje, kina. Zobaczymy Łuk Triumfalny (L' Arc de Triomphe)- symbol zwycięstw Napoleona Bonaparte. Czas wolny dla grupy na indywidaulany spacer oraz zakupy. Wieczorem czas na obiadokolację. Około 21.00 podstawienie autokaru i wyjazd do Polski.

5 dzień - przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Możliwe zwiedzanie Luwru z przewodnikiem ( grupa minimum 20 osób)-__ koszt 15 euro osoba. Dla chętnych wejście lub wjazd na Wieżę Eiffle' koszt od 15-25 € - winda lub schody.

Świadczenia
W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z możliwością dostawki,
 • 2 śniadania kontynentalne,
 • 2 noclegi,
 • zwiedzanie wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.,
 • bilety wstępu ( karta muzealna, rejs statkiem), zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem około 100 euro- płatne w autokarze
Opcjonalne
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy,
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup sobie spokój" nie podlega zwrotowi.
 • wyżywienie w trakcie zwiedzania
 • miejsce w autokarze
 • zwiedzanie Luwru z przewodnikiem 15 euro, Wieża Eiffle' a - wjazd na 3p. 25 euro/os.
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej */** położonym w okolicach Paryża/aglomeracji paryskiej. Pokoje 2-osobowe z łazienkami i WC, możliwość dostawki.

Wyżywienie

W cenie 2 śniadania kontynentalne w stylu francuskim - "na słodko". Opcjonalnie istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w orientacyjnej cenie 15 euro/os/szt. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy i Francję. Przyjazd do Paryża około godziny 11:00. Wyjazd do Polski około godziny 21:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

10°
13°
17°
20°
22°
23°
19°
15°
10°

Śr. opady

52mm
44mm
43mm
64mm
72mm
64mm
42mm
46mm
45mm
53mm
58mm
43mm
Waluta

Walutą obowiązującą we Francji jest euro.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za kartę muzealną, rejs statkiem, zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem. Prosimy o przygotowanie kwoty około 100 euro. Dzieci i młodzież do lat 26 – około 50 euro.

Obligatoryjne opłaty do realizacji programu (nie podlegają rozliczeniu)- zestawy słuchawkowe, opłaty wjazdowe i lokalne, parkingi, przejazdy metrem.

 • Prezentowane w serwisie ceny są ruchome. Mogą się różnić od cen katalogowych. Aktualna cena prezentowana jest na stronie.
Dobrze wiedzieć

W Paryżu i na przedmieściach mieszka ponad 12 mln osób. Jest to jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie. Paryż to miasto, które szczególnie inspiruje współczesnych filmowców, to w Paryżu ekranizowano m.in. „ Francuski pocałunek”, „Amelia”, „Kod da Vinci”, „Paryż, Teksas”, „Pachnidło”, „Ratatuj”, „ Moulin Rouge”, „13 Dzielnica”.

Opinie

Średnia ocen:  
 22 opinii

30.10.2018 r.  przez Katarzyna

100% zadowolenia . Serdeczne podziękowanie dla Pani Oli .

5/5

17.09.2018 r.  przez Pati

Niedawno wróciłam z wycieczki z Paryża. Było cudownie, zwiedziłam piękne miejsca i ujrzałam uroki Paryża nocą. Pani Dorota, nasza przewodniczka to wspaniała osoba, mądra,inteligentna, pomocna i przyjacielska. Dzięki niej poznałam historię Paryża, opowiada niesamowicie ciekawie. Ma idealną barwę głosu i jest piękną kobietą. Kierowcy również profesjonalni, dbają o czystość i bezpieczeństw. Są kulturalni i punktualni. Gorąco polecam :)

5/5

21.08.2018 r.  przez Marzena

Dwa dni temu wróciłam z tygodniowego pobytu w Paryżu. Jestem pod ogromnym urokiem tego miasta, które pokazała nam Pani Dorota nasza przewodniczka - osoba niezwykle profesjonalna, z charyzmą i ogromną wiedzą. Panowie kierowcy zawsze na czas. Bardzo dobra organizacja zwiedzania, transportu i zakwaterowania. Dziękujemy i pozdrawiamy Marzena i Ania

5/5

18.08.2018 r.  przez Katarzyna

Wspaniała wycieczka. Warto było przetrwać długą podróż. Ogromne podziękowania dla Pani Doroty, która jest przewodnikiem z ogromną wiedzą i pasją. Panowie kierowcy również spisali się na medal. Program wycieczki bardzo ciekawy i urozmaicony. Jest sporo wolnego czasu na zakupy, posiłek czy samodzielne zwiedzanie. Dziękujemy i pozdrawiamy - Katarzyna z córką Olą

5/5

07.08.2018 r.  przez Beata Strzelec

Super wycieczka (01.08-05.08.2018). Pani Dorota bardzo sympatyczna i profesjonalna przewodniczka pokazała w ciekawy sposób Paryż. Panowie kierowcy bardzo mili i uczynni. Polecam to biuro podróży.

5/5

06.08.2018 r.  przez Małgorzata z Krakowa

Właśnie wróciłam! :) Wycieczka wspaniale zorganizowana - gorąco polecam! Zwiedziliśmy w 3 dni maksymalną ilość ciekawych miejsc w Paryżu. Pełen profesjonalizm organizacyjny, Pani Dorota jako przewodnik cudowna - olbrzymia wiedza, ciekawie i z humorem przekazana. Można zakochać się w Paryżu dzięki niej ;) Kierowcy ( p. Tomek i Zbyszek) b.sympatyczni, czuliśmy się bezpiecznie jadąc z nimi. Hotelik czysty i miły, śniadania ok. Autokar w porządku. POLECAM w 100% :)

5/5

24.07.2018 r.  przez Ewa

Właśnie wróciłam z tej wycieczki (18.07-22.07.2018). Potwierdzam opinie mojej poprzedniczki. Nie ukrywam że decyzja wybory tej firmy turystycznej była pokierowana ich komfortowymi autobusami (korzystałam z takiego podczas objazdówki we Włoszech). Cóż autobus do Paryża nadawał się na trasę krajową a nie na tak długą podróż zagraniczną. Ciasnota, nieprzyjemny zapach z toalet, brak możliwości ładowania np. komórki. Komfort jazdy – beznadziejny!!!! Całą sytuacje ratował wspaniały przewodnik Pan Sebastian. Człowiek o niesamowitej wiedzy zawsze uprzejmy, pomocny i uśmiechnięty. Bardzo dziękuję Panie Sebastianie za cudowna przygodę w Paryżu. Chyba muszę poszukać innej firmy bo na komfort podróży z FanClubu już za bardzo nie mogę liczyć. Szkoda.

3/5

23.07.2018 r.  przez Paulina

Wycieczka rewelacyjna. Jak na pierwszy wyjazd do Paryża wręcz idealna. Mnóstwo chodzenia, bardzo dużo obiektów się zwiedza. Pan Sebastian, rewelacyjny przewodnik. Moim zdaniem jedyne czego brakowało na tej objazdówce to zwiedzanie Paryża nocą (nawet gdyby było to dodatkowo płatne i dla chętnych na pewno znalazłoby się mnóstwo chętnych). Niestety ogromny minus za transport. Niby autobus czysty i schludny, ale niestety ciasny. Tak się biuro podróży FunClub szczyci swoją flotą autobusów a na taką trasę (1500 km, 20 godzin jazdy) puszczają ZWYKŁY, wynajęty z zewnętrznej firmy autokar, gdzie naprawdę nie ma miejsca na nogi. Takie autobusy nadają się na trasę między Katowicami a Wrocławiem, albo na wycieczkę dla dzieci. Dodatkowo irytuje fakt, że dojazd do Wrocławia z poszczególnych miast (ok 2/3 godzin) był właśnie wygodnymi żółtymi funclubowymi autobusami, a autokar docelowy był masakryczny, ciasny i niewygodny. WSTYD! I powinno być to opisane w ofercie!

Tak czy siak, wspomnienia po Paryżu zostają wspaniałe, ale po dojeździe do niego tragiczne.

3.6/5

15.05.2018 r.  przez Beata

Super impreza mimo że pogoda nie była łaskawa dla nas. Pan Sebastian świetny przewodnik ,pełna organizacja .Dziękuję polecam to Biuro Podróży na pewno skorzystam nie raz .

5/5

14.05.2018 r.  przez Dorota60

Super wycieczka ,Paryż przepiękny wszystko idealnie zorganizowane . Pan Sebastian jest cudownym przewodnikiem o wielkiej wiedzy miło spędzony czas w jego towarzystwie.Polecam wycieczki z FUNCLUB Dorota i Janusz z Wrocławia

1/5

1 z 3

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.