promocja 100 pln
Pekin + Szanghaj - dwie metropolie i wodne miasta UNESCO
Chiny
Cena od:
4890 PLN
Transport  Samolot
Ilość noclegów7

Średnia ocena  5/5
(1 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
15 - 23.09.2021 r.
9
Hotel pok. 2os.
4890 PLN
Program ramowy
PEKIN - WIELKI MUR CHIŃSKI - SUZHOU - ZHOUZHUANG - SZANGHAJ

Dzień 1 - Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Pekinu.

Dzień 2 - przylot do Pekinu wcześnie rano. Przesunięcie czasu wynosi 7 godzin w przód. Transfer do hotelu. Po kilkugodzinnym odpoczynku udamy się na zwiedzanie najważniejszej w Pekinie Świątyni Nieba (Tiāntán), która dwa razy do roku stawała się siedzibą cesarza Chin. Przywódca Państwa Środka przybywał tu, by prosić o urodzajne plony. Kompleks świątynny jest dziś jednym z najlepiej zachowanych przykładów chińskiej sztuki sakralnej i arcydziełem architektury dynastii Ming. Przez pięć stuleci prawo wejścia do świątyni było wyłącznie przywilejem cesarza i jego dworu. Dopiero w 1918 r. po raz pierwszy udostępniono ją zwiedzającym, a w 1998 r. cały taoistyczny kompleks został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Świątynia mieści się w centrum 270-hektarowego parku, świetnie utrzymanego, kolorowego, z mnóstwem drzew, krzewów i różnorodnych kwiatów. Chińczycy upodobali sobie park do celów rekreacyjnych. Mnóstwo jest tutaj tancerzy, gimnastyków i śpiewaków, którzy publicznie popisują się swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami. Po zakończeniu zwiedzania kolacja i nocleg.

Dzień 3 - po śniadaniu przejedziemy na zwiedzanie Pałacu Letniego (Yíhéyuán) - dawnej rezydencji chińskich cesarzy. Nazwa Yiheyuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Panuje tu perfekcyjna symbioza skały, wody i roślin, a wszystko urządzane jest według pewnego porządku, aby pokazać naturalne prawa i harmonię. Centralnym punktem Pałacu jest Wzgórze Długowieczności (Wanshoushan, 60 m wysokości) oraz sztuczne jezioro Kunming, które zajmuje 2/3 całego parku. Cały kompleks liczy 70 tys. m² zabudowanej przestrzeni z licznymi ogrodami, altankami, pawilonami, galeriami i klasycznymi rezydencjami. Po zakończeniu wizyty w Pałacu Letnim udamy się poza Pekin na spotkanie z jednym z 7 cudów świata - Wielkim Murem. Najważniejszy symbol Chin jest tak popularny, że samą sekcję w Badalingu dziennie odwiedza 70.000 osób. Całkowita długość muru w tym regionie wynosi 4,8 kilometra i jest najlepiej zachowaną częścią. Z Badaling udamy się wprost do najbardziej sportowej z okolicznych wiosek - Wioski Olimpijskiej Pekin 2008. Po zakończeniu zwiedzania kolacja oraz Kung Fu show (opcjonalnie, dodatkowo płatne).

Dzień 4 - po śniadaniu udamy się na największy na świecie Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen), którego obszar zajmuje 50 hektarów. Plac Tiananmen jest miejscem najważniejszych wydarzeń w Pekinie. Tu odbywały się wszystkie demonstracje, tu również w obecności 500 000 osób ustanowiona została Chińska Republika Ludowa. Bezpośrednio z Placu przekroczymy bramy Zakazanego Miasta (Gù Gōng), miejsca magicznego, osnutego aurą tajemniczości, którego historia sięga początków XV wieku i które było świadkiem najważniejszych wydarzeń z udziałem członków dynastii Ming oraz Qing. Mieszkało tutaj 24 cesarzy. Wejście do Miasta bez zaproszenia było zabronione, a jeśli komuś nawet się udało wejść to groziła mu kara śmierci. Będziecie zatem szczęściarzami, którzy zwiedzą to niesamowite miejsce na zaproszenie Funclub i co najważniejsze nic, poza byciem oczarowanym, Wam nie grozi. Na zakończenie wizyty w Pekinie zaplanowaliśmy wizytę w miejscu kultu buddyjskiego – Świątyni Lamy (Świątyni Harmonii i Pokoju, Yonghegong). Ten tybetański klasztor jest jedną z najbardziej imponujących buddyjskich świątyń poza Tybetem. Podobno każde pomyślane tam życzenie spełnia się. Po kolacji, nocnym pociągiem, udamy się do Suzhou (podróż w przedziałach sypialnych).

Dzień 5 - przyjazd do Suzhou w godzinach porannych. Następnie transfer do hotelu i śniadanie. Zwiedzanie miasta, znanego z tradycyjnych ogrodów, wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO rozpoczniemy oczywiście od... Ogrodów Mistrza Sieci. Miasto od wieków słynęło z produkcji jedwabiu i handlu. Czerpało z tego nieprawdopodobne zyski i było nieprzyzwoicie wręcz bogate. Bogactwo przyciągało chińskie elity, które chętnie się tu osiedlały. Byli to urzędnicy cesarscy na emeryturze, artyści, najznaczniejsi kupcy. Tu rozwijały się i kwitły poezja, muzyka, malarstwo pejzażowe. W tej atmosferze zrodziła się moda na eleganckie i wystawne ogrody. Ciężko jest opisać jak wielką wyobraźnią wykazali się twórcy ogrodów. To trzeba zobaczyć na własne oczy. W dalszej części dnia przejedziemy do dystryktu Shantang, bardzo popularnego miejsca, które pomaga zrozumieć dla czego Chińczycy nazywają Suzhou Wenecją Wschodu. Na zakończenie dnia powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 6 - po śniadaniu wyjazd do fabryki jedwabiu. Będzie to bardzo ciekawa i edukacyjna wizyta, podczas której zapoznamy się z tajnikami produkcji jedwabiu i zobaczymy poświęcone mu muzeum. W dalszej części dnia przejedziemy do Zhouzhuang – wodnego miasta UNESCO. Najmłodsze budynki w Starym Mieście mają ponad 100 lat, a najstarsze sięgają czasów dynastii Ming. Miasto pocięte jest licznymi kanałami, po których przejażdżka stanowi główną atrakcję pobytu. Po zakończeniu zwiedzania powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 7 - po śniadaniu wyjazd do jednego z największych miast na świecie - Szanghaju. Największe miasto w oszałamiającym tempie wzbogaca się o kolejne wieżowce, ścigające się o miano najwyższych na świecie. Oprócz nowoczesności znajdziemy tu również buddyjskie świątynie pachnące drzewem sandałowym, gwar Starego Miasta, romantyczne uliczki wodnych miast i soczystą zieleń miejskich ogrodów. Zwiedzanie Szanghaju rozpoczniemy od buddyjskiej Świątyni Nefrytowego Buddy, gdzie najważniejszym eksponatem jest dwumetrowy, bogato zdobiony posąg o wadze ponad jednej tony. Świątynia jest czynnym miejscem kultu, przy świątyni mieszka 70 mnichów. Ulica Nankińska to kolejny punkt naszego programu. Od dzielnicy Jing’an na zachodzie ciągnie się najdłuższa ulicą handlowa Chin. Około 5,5 km kolorowych witryn sklepowych, restauracji, magów, kolejek dla dzieci i wszystkich innych atrakcji, zachęcających do wydawania juanów. Spacer zakończymy na przepięknym deptaku Bund, położonym wzdłuż rzeki Huangpu, skąd panorama na nowoczesny Pudong jest najpiękniejsza. Na zakończenie dnia odbędziemy podróż do cesarskich Chin z okresu dynastii Ming i Quing. Stare Miasto kontrastuje z nowoczesnością Szanghaju. Do 1949 r., czyli do chwili proklamowana Chińskiej Republiki Ludowej, Stare Miasto podlegało chińskiemu prawu i administracji, podczas gdy pozostały obszar Szanghaju znajdował się w zagranicznej strefie wpływów. Mieszkali tu głownie Chińczycy. Dzielnica okryła się w tych czasach złą sławą, jako siedziba mafii, gangów i handlarzy opium. Jej dzisiejszy urok z pewnością wyjątkowo wypadnie na każdym zdjęciu. Po zakończeniu zwiedzania kolacja. Dla chętnych show akrobatyczne (dodatkowo płatne).

Dzień 8 - po śniadaniu odwiedzimy jeden z symboli miasta - Muzeum Narodowe, mieszczące się na Placu Ludowym. Muzeum mieści w sobie kolekcję ponad 120 tys. sztuk reliktów kultury chińskiej i zajmuje powierzchnię 12 tys. m². Następnie przejedziemy do dystryktu Fracuska Koncesja. W Dzielnicy Francuskiej, po chińsku zwanej Luwano, można poczuć się jak w Europie. Dla Chińczyków to miejsce największego lansu. Przebierają się tutaj w markowe ciuchy i dumnie spacerują machając torebkami najsłynniejszych europejskich projektantów. Z "Francji" pojedziemy do Perły Orientu - tak właśnie nazywana jest wieża telewizyjna. Wieża ta ma 468 metrów i jest piątą pod względem wysokości wieżą na świecie. Z góry widać dokładnie zakola Huangpu oraz Suzhou, dzielnicę wieżowców na Pudongu i Bund. Na zakończenie dnia wybierzemy się na zakupy do klasycznego domu towarowego. Dla chętnych możliwy jest rejs widokowy rzeką Huangpu (dodatkowo płatny).

Dzień 9 - transfer na lotnisko. Wylot i przylot do Warszawy.

Biuro Podróży Funclub zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania.

Opłata rezerwacyjna wynosi 30% ceny imprezy. Pozostałe dopłaty: 30% na 90 dni przed imprezą i 40% na 30 dni przed imprezą. W przypadku rezerwacji na mniej niż 90 dni przed imprezą opłata rezerwacyjna wynosi 60% i dopłata do 40% na 30 dni przed imprezą.

Świadczenia
W cenie
 • bogaty program zwiedzania z polskim pilotem
 • wyżywienie HB – dwa posiłki dziennie
 • hotele 3 superior / 4
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • śniadania w formie bufetu w hotelu 7x
 • obiadokolacje w restauracjach 7x
 • przelot klasa ekonomiczna – lot z przesiadką
 • bagaż główny 23 kg + podręczny 7 kg
 • transport klimatyzowanym autokarem i pociąg nocny
Obowiązkowe
 • wiza i pośrednictwo wizowe: 450 PLN/os.
 • obowiązkowy pakiet biletów wstępu: 300 USD/os. (płatne u pilota)
 • ubezpieczenie KL/NNW: 100 PLN
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 30 PLN
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 1000 PLN
Zakwaterowanie

Hotele 3 gwiazdkowe Superior lub 4 gwiazdkowe, pokoje dwuosobowe.

Miasta wyjazdowe/ Transport
15.09.2021 - 23.09.2021
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Lotnisko Warszawa
Lotnisko Warszawa
15.09.2021 r.Środa00:000 PLN
Wyżywienie

W cenie wyjazdu zapewnione jest wyżywienie w postaci dwóch posików dziennie - śniadania i obiadokolacje.

Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Chin potrzebna jest wiza. Procedurę składania wniosków wyjaśni uczestnikowi pracownik biura. W przypadku zmieniających się regulacji wizowych, biuro będzie informować wszystkich uczestników wyjazdu. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Dobrze wiedzieć
 • w Chinach obowiązującą walutą jest renminbi (yuan): 1 PLN = 1,82 CNY. Pieniądze można wypłacać w bankomatach lub wymieniać w bankach (dolary i euro).

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych
Piloci
  Aneta Głogowska

  Energiczna i charyzmatyczna profesjonalistka. Jest pilotem wycieczek oraz podróżnikiem, a także miłośniczką aktywnego wypoczynku. Sympatyczna i urocza pod każdym względem ;) Wycieczki przez nią prowadzone to najczęściej egzotyczne podróże pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń, gdzie przygoda goni przygodę. Jak sama mówi o sobie- serce zostawiła gdzieś w Azji. Prywatnie miłośniczka sportu, mocnej kawy i tańca. Żyje, aby robić to, co kocha. Anetę spotkasz przede wszystkim na kontynencie azjatyckim: zabierze Cię do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Wszystkie programy przez nią realizowane to na pewno świetna zabawa i wspaniała przygoda.

  Kasia Sobczyk

  Studiowała prawo i politologię, ale odkąd zasmakowała w świecie podróży już bez nich nie potrafi żyć. Od kilku lat współpracuje z biurem podróży FUNCLUB: była rezydentką w Bułgarii, obecnie w sezonie letnim, można ją spotkać w malowniczej Czarnogórze. Po sezonie Kasia oddaje się w wir egzotycznych pordróży. Samodzielnie odbyła kilkanaście wypraw: Mongolia, Chiny, Sri Lanka, Azja południowo – wschodnia, Etiopia, Kenia, to tylko niektóre z dobrze jej znanych kierunków. Szczególnie pokochała Indie i Nepal, gdzie wraca najczęściej. Wędruje himalajskimi szlakami, medytuje i poznaje tajniki lokalnych kulinariów. Tam gdzie pojedzie, zawsze nawiązuje nowe przyjaźnie. Na miejscu chętnie zabierze Cię do najlepszej loklanej restauracji i w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny :) Uwielbia dzielić się swoim postrzeganiem świata z innymi. Jest autorką większości programów wypraw egzotycznych na naszej stronie. Zajmuje się nie tylko organizowaniem wypraw, ale też ich realizacją. Praca jako pilot i rezydent to jej prawdziwa pasja. Kocha to co robi i robi to najlepiej jak potrafi.

  Robb Maciąg

  Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi.Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Robba Maciąga. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Robba spotkasz głównie w Azji, jego ulubine kierunki to Indie i Nepal.

Opinie

Średnia ocen:  
 1 opinii

06.01.2019 r.  przez Paweł Konin

Byliśmy z Funclub w Chinach na wyjeździe dla pracowników naszej firmy. Idealnie, że jest Pekin i Szanhaj. Sam Pekin to za mało. Dopiero po zobaczeniu Szanhaju można mieć obraz Chin. To miasto jest niesamowicie nowoczesne. Zdałem sobie sprawę, że Chiny są mocno przed nami. Jazda pociągiem na lotnisko z prędkością 300 km/h to był jakiś szok. Polecam wjechać na wieżę. Panorama w nocy jest super. Bardzo podobało mi się również w Suzhou. Ogrody są ogromne i bardzo ładne. Widać, że z roślinami Chińczycy radzą sobie doskonale. Największym zawodem dla mnie był Wielki Mur. Ma duże braki w uzębieniu. Dużo kamieni jest powyłamywanych. Trzeba go zobaczyć z lotu ptaka, bo stojąc tam nie ma wrażenia. Ogólnie polecam wszystkim wyjazd do Chin. To trzeba zobaczyć na własne oczy i zdać sobie sprawę, że ten kraj to potęga.

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.