infolinia61 66 28 616
Start promocji wcześniej taniej 15.10.2017

Rabat 25%

pozostało:

Rabat do 100 PLN
299 PLN
Cena od: 399 PLN
Ilość noclegów1

2
Dane uczestników
3
Podsumowanie
4
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
01 - 03.12.2017 r.
Dokwaterowanie kobieta
399299 PLN

Świadczenia

W cenie
 • Przejazd autokarem klasy PLATINUM,
 • Opiekę pilota,
 • Zwiedzanie wg. programu,
 • Wyjazd z różnych miast w Polsce,
 • 1 nocleg w hotelu **/***,
 • 1 x śniadanie,
 • Zestawy słuchawkowe.
Obowiązkowe
 • Bilety wstępu, opłaty lokalne oraz przewodnickie - 25 EUR/osoba (opłata zbierana jest przez pilota w autokarze - nie podlega zwrotowi ani rozliczeniu),
 • Ubezpieczenie NW, KL - 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 20 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • Rezerwacja miejsc w autokarze: 20 pln/os.,
 • Dopłata do wybranych miast wyjazdowych (zobacz TRANSPORT),
 • Obiadokolacja z piwem lub napojem bezalkoholowym w restauracji w centrum miasta – około 20 EUR/os. - szczegóły dostępne u pilota
Zakwaterowanie


Hotel **/***
 w centrum lub okolicy zwiedzanych miast.

Program ramowy

1 dzień (sobota) - Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem (z niektórych miast możliwy wyjazd przed północą poprzedniego dnia). Przejazd przez Polskę, Niemcy. Przyjazd do Lipska około południa. W programie zwiedzania są między innymi: Stare Miasto wraz ze Starym Ratuszem- jedną z najpiękniejszych renesansowych budowli w Niemczech, Nowy Ratusz, Dom Królewski, Kościół św. Mikołaja i Kościół św. Tomasza – miejsce pochówku Jana Sebastiana Bacha, oraz Nachsmarkt – targ łakoci. Czas wolny na udział w jarmarkach bożonarodzeniowych w Lipsku. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu w centrum lub okolicy Drezna lub Lipska. Nocleg.

Historia jarkarków bożonarodzeniowych w lipsku sięga 1458 roku. Należy do najstarszych, największych i najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech. Z balkonu Starego Ratusza w weekendy o godz. 13:00 i 17:00 rozbrzmiewają dźwięki puzonistów, podkreślające świąteczną atmosferę.

2 dzień (niedziela) – Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Drezna. W programie między innymi: Zwinger – zaliczany do najbardziej znaczących budowli baroku, kompleks wzniesiony na życzenie Fryderyka Augusta Mocnego, który w jego założeniach miał dorównać rzymskiemu Koloseum. W skład kompleksu wchodzą: Galeria Malarska Dawnych Mistrzów, Nymphenbad, brama Kronentor ze swoimi Galeriami, następnie obejrzymy Operę Sempera na Placu Teatralnym, Hofkirche – potężną barokową świątynię oraz Zamek. W dalszej części programu zwiedzanie Frauenkirche – drugiego największego (po katedrze w Strasburgu) budynku wzniesionego z piaskowca. Czas wolny na udział w jarmarkach bożonarodzeniowych. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do poszczególnych miast wyjazdowych (przyjazd do niektórych miast po północy następnego dnia).

Jarmarki bożonarodzeniowe w Dreźnie - Drezdeński Striezelmarkt to najstarszy i jeden z największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych, którego nazwa pochodzi od Strietzel, czyli słynnej oryginalnej, drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej. Na terenie jarmarku nasi turyści będą mogli obejrzeć z bliska licząca 14 metrów wysokości, bożonarodzeniowa piramidę, a także wziąć udział w niepowtarzalnym Święcie Strucli, podczas którego od Zwinger do Striezelmarkt odbywa się pochód z olbrzymią struclą, która zostaje rozdawana zgromadzonym. W namiotach na ternie parku odbywają się pokazy teatralne o tematyce świątecznej i koncerty – ok. 150 występów i spektakli każdego dnia. Serdecznie zapraszamy do Drezna z Funclubem.

Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, miejscowych przewodników i opłaty lokalne zbierana jest przez pilota pierwszego dnia wyjazdu. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty: 25 €

Wyżywienie


W cenie zapewniamy 1 śniadanie. Możliwość wykupienia obiadokolacji I dnia wyjazdu w cenie około 20 EUR/os. 

Transport


Wyjazd z Polski według rozkładu. Przyjazd do Polski w godzinach nocno-porannych. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek i transportu minibusami.

Select...
multimedia
Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu jest dowód osobisty bądź paszport (wymagany jest co najmniej 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od daty wjazdu).

Opinie

Podobne oferty