Platyną przez Bałkany

Chorwacja, Czarnogóra, Słowenia

Rabat do 20%

2000 PLN
Cena od: 2499 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Platinum
Ilość noclegów7

Średnia ocena  5/5
(1 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
11 - 19.08.2018 r.Platinum
Hotel pok. 2os.
24991999 PLN
08 - 16.09.2018 r.Platinum
Hotel pok. 2os.
24991999 PLN

Świadczenia

W cenie

 • 7 noclegów w hotelach ***,
 • 7 śniadań,
 • zwiedzanie według programu,
 • transport autokarem PLATINUM,
 • opiekę pilota / przewodnika.

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL/NNW - 50 PLN/os.,
 • koszty realizacji programu - 100 EUR/os.,
 • dopłata do 7 obiadokolacji - 70 EUR/os.,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 60 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 40 PLN/os.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach ***. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

Program ramowy

1 dzień - wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Przejazd przez kraje tranzytowe. W godzinach wieczornych przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Jezior Plitvickich.

2 dzień – Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez: buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Po południu przejazd na obiadokolację i nocleg w Południowej Dalmacji.

3 dzień - po śniadaniu czas wolny na odpoczynek i plażowanie. W godzinach wieczornych obiadokolacja i nocleg.

4 dzień - po śniadaniu przejazd do Budvy - najsłynniejszej, największej, najbardziej popularnej i najbardziej rozrywkowej miejscowości na wybrzeżu Czarnogóry. Wyjątkowe połączenie bogatej historii Bałkanów, zobrazowane zostało w czarującej Starówce, ufortyfikowanej murami za czasów obrony Republiki Weneckiej przed najazdami osmańskimi. Stare Miasto w Budvie to romantyczna kraina, która namawia do beztroskich spacerów błyszczącymi, kamiennymi uliczkami, gdzie czas stanął w miejscu. Czas wolny. Następnie przejazd wzdłuż Boki Kotorskiej - jednej z trzydziestu najbardziej malowniczych zatok na całym świecie. Lord Byron pisał: „w momencie powstawania naszej planety najpiękniejsze połączenie ziemi z morzem przypadło wybrzeżu Czarnogóry” - zatoka kotorska, określana mianem południowych fiordów jest najlepszym potwierdzeniem dla słów poety. Zwiedzimy miasto Kotor, którego starówkę wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Czas wolny. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień - Po śniadaniu przejazd do najsłynniejszego, najdroższego, najczęściej odwiedzanego miejsca w Chorwacji - Dubrovnika. Burzliwa historia miasta sięga starożytności i jest wypełniona pasjonującymi przygodami, legendami i bitwami o ziemię, przeplatającymi się z okresami dobrobytu i niezależności. Widać to wszystko w niesamowicie uroczej starówce, otoczonej imponującymi murami, którymi oczywiście będziemy spacerować. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg w Dalmacji.

6 dzień - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Splitu i Trogiru. W Splicie, największym mieście Dalmacji, obejrzymy panoramę miasta ze wzgórza Marjan, zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu – krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Djoklecjana – jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V wiek), katedrę św. Duje, ratusz miejski z XV wieku i malowniczy port. W Trogirze, typowym nadmorskim miasteczku, pospacerujemy po malowniczej starówce, gdzie zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV wieku i katedrę św. Wawrzyńca z XIII wieku, katedrę św. Lovra, pałac Hipiko, wieżę zegarową, loggię miejską. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg w Dalmacji Środkowej.

7 dzień – Po śniadaniu przejazd do Sibenik, będący jednym z niewielu miast nad Adriatykiem, które nie zostało założone przez Rzymian lub Greków. Cztery wieki rządzenia miastem przez Wenecjan widoczne są na klimatycznej starówce i twierdzach, które pomogły w niedopuszczeniu Turków do jego zdobycia. W dalszej części dnia zobaczymy Zadaru, miasta założonego przez Rzymian, w którym odłamki historii zdobią praktycznie każdą ulicę. Atak na miasto, podczas niesławnej IV wyprawy krzyżowej, został potępiony przez papieża, co nie przeszkodziło Wenecjanom być w jego posiadaniu do końca istnienia Republiki. Zadar nazywany jest „małym chorwackim Rzymem“, przez co często bywa stawiany na równi z Dubrownikiem i Wenecją. W godzinach wieczornych przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Lubljany.

8 dzień - w godzinach porannych zwiedzanie Ljubljany - Plac Presema, Ratusz, Katedra św. Mikołaja, oraz będące symbolem miasta mosty na rzece Ljublanicy: Smoczy Most i Potrójny Most. Po zwiedzaniu czas wolny. Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przekroczenie granicy Polski około północy.

9 dzień - Powrót do poszczególnych miast wyjazdowych.

platinum

Oferta Platinum to ekskluzywne i innowacyjne podejście do turystyki autokarowej. Najnowocześniejsze autokary w Polsce gwarantują jeszcze większą przestrzeń i wygodę. Dedykowane programy wycieczek i liczne udogodnienia sprawiają, że oferta Platinum to zupełnie nowa jakość. Zacznij swoją podróż platynowym autokarem. Usiądź wygodnie, jeszcze wygodniej. Rozłóż podnóżek i poczuj ten komfort. Włącz swój ulubiony film albo poczytaj wiadomości w internecie. Wieczorem zaśnij spokojnym snem, bo przecież czujesz się tu, jak w łóżku. Obudź się rano i wypij aromatyczną, świeżą kawę z ekspresu. Nie kryj zdziwienia, że tak szybko jesteś u celu. Uśmiechnij się.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 7 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 7 obiadokolacji w preferencyjnej cenie 70 EUR/os. Obiadokolacje 2-daniowe, serwowane do stołu. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem około 10 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy w kierunku Szwajcarii. Powrót przez Austrię i Czechy. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce w późnych godzinach wieczornych.

Transport PLATINUM to:

 • Większa przestrzeń (odstępy między rzędami wynoszą 1,2 m zamiast 78 cm).
 • Wygodniejsze fotele z miękkimi podnóżkami (dzięki którym fotel zamienia się w łóżko).
 • Brak nocnych przejazdów (noclegi tranzytowe w hotelu).
 • Mniejsza ilość współpasażerów (42 miejsca zamiast 63).
 • Dostęp do Wi-Fi (na terenie Polski).
 • Port USB oraz gniazdko elektryczne (przy każdym fotelu).
 • Ekspres ciśnieniowy na pokładzie (zawsze pachnąca i aromatyczna kawa).
 • Ekskluzywne wnętrze autokaru (zaprojektowane tylko i wyłącznie dla naszych pasażerów).

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Opinie


Średnia ocen:  
 1 opinii

15.06.2018 r.  przez Teresa i Andrzej Glanc

Teresa i Andrzej. Dziękujemy za piękny wypoczynek w Czarnogórze w terminie 31.05.2018 do 11.06.2018r . Piękne widoki cieszą oczy i duszę. Właścicielki willi Holiday przesympatyczne. Codziennie był sprzątany pokój i zmieniane ręczniki. Aneks jadalny całkowicie wyposażony. Panie rezydentki Kasia i Agnieszka bardzo sympatyczne. Pan Filip - przewodnik bardzo urozmaicał nam wycieczki, przesympatyczny młody człowiek. Z przyjemnością jeździmy z Biurem Funclub, kierowcy są wyjątkowi. Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie, do następnego razu.

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.