promocja 100 pln
Skarby Italii z wypoczynkiem w Apulii
Włochy
Cena od:
1950 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów9

Średnia ocena  5/5
(1 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
22.09 - 03.10.2021 r.
12
Hotel pok. 2os.
1950 PLN
Program ramowy
POLSKA - FLORENCJA - PIZA - RZYM - WATYKAN - WYPOCZYNEK W CAMPOMARINO (APULIA) - NEAPOL - MONTE CASSINO - ASYŻ - WENECJA

1 dzień - wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię.

2 dzień - w godzinach popołudniowych przyjazd w okolice Montecattini, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie dwóch silnie ze sobą rywalizujących miast przepięknej Toskanii. Spór między Pizą a Florencją ma związek z przynależnością miast do przeciwnych frakcji politycznych, choć to oczywiście nie jedyny powód wrogości. Pierwsza była gibelińska (stronnictwo cesarskie), a zaś druga gwelficka (stronnictwo papieskie). W XII wieku Florencja stała się centrum ekonomicznym Toskanii. Jej jedynym mankamentem był brak portu, który miała z kolei Piza. Aby korzystać z pizańskiej linii brzegowej Florencja musiała płacić daninę i to właśnie ten czynnik leży u podłoża konfliktu. W stolicy regionu - Florencji zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego), Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. W godzinach popołudniowych udamy się na zwiedzanie Pizy, gdzie zobaczymy: Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale - XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę - odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień - po śniadaniu wyjazd do Rzymu, miasta magicznego, wzbudzającego niezatartą tęsknotę, począwszy od niezliczonej ilości zabytków do miejsc związanych z legendami i przesądami. Te najbardziej znane wiążą się z najważniejszymi zabytkami. Wrzucenie pojedynczej monety do Fontanny di Trevi sprawi, że z pewnością jeszcze kiedyś wrócicie w to miejsce. Wrzucenie 2 monet gwarantuje romans z jakimś przystojnym Włochem czy Włoszką. Kto wrzuci 3 monety może spodziewać się szybkiego zakochania i ślubu. Po ślubie niepewnym wierności swoich kobiet panom z pomocą przyjdą Usta Prawdy. Jeśli kobieta, która zdradziła swojego męża włoży rękę do otworu imitującego usta, ręka zostanie odcięta przez boga jako kara za niewierność.

Zwiedzanie Rzymu realizowane będzie metrem (autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach). W stolicy Włoch zobaczymy m.in.: Watykan - możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II, Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów - dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza - jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum - centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień - po śniadaniu udamy się na wzgórze Monte Cassino - miejsce najbardziej zaciętej bitwy II wojny światowej, zwanej często bitwą o Rzym, gdzie bohatersko walczyli żołnierze polskiego II Korpusu. Odwiedzimy cmentarz wojskowy żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz Opactwo Benedyktyńskie z 529 roku, które wznosi się na szczycie wzgórza. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na wybrzeżu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień - 8 dzień - Wypoczynek w hotelu cztero-gwiazdkowym w jednej z malowniczej miejscowości nad Morzem Jońskim, w trakcie których istnieje możliwość skorzystania z szerokiej oferty wycieczek fakultatywnych. Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu.

9 dzień – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Neapolu. Miłośnicy makaronu, kawy i Alfa Romeo upodobali sobie okolice Wezuwiusza i zbudowali tam trzecie co do wielkości miasto Włoch. Trudno powiedzieć co ich do tego skłoniło - być może lubią ryzyko, a może po prostu ziemia była tam wyjątkowo tania. Podczas spaceru po "stolicy południa Włoch" zobaczymy: dzielnicę Santa Lucia, Plac Municipio z Palazzo Reale, Castel Nuovo, Galerię Umberto I i Castel dell'Ovo. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

10 dzień - po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Asyżu – miasta Świętego Franciszka i Świętej Klary. Bazylika św. Franciszka pochodzi z XIII w. Została zbudowana na Wzgórzu Piekielnym i w całości została poświęcona św. Franciszkowi. Zobaczymy również Bazylikę św. Klary - gotycki kościół, który powstał na miejscu kościoła św. Jerzego i Katedry św. Rufina (kościoła romańskiego z XII w). Na zakończenie dnia zobaczymy: Bazylikę Santa Maria degli Agneli zbudowaną w pobliżu Asyżu na polecenie Papieża Piusa V oraz kościół św. Damiana, gdzie znajduje się kopia cudownej ikony Krzyża z San Damiano. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w okolicach Wenecji.

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miasta położonego na ponad 100 wyspach, posiadającego 170 kanałów liczących łącznie 100 kilometrów, oraz ponad 400 mostów, mostków i kładek. Miasta, które odkryło dla nas kawę, wydało Marco Polo i Antonio Vivaldiego, gdzie swoich podbojów dokonywał Giacomo Casanova. Zwiedzanie Wenecji rozpoczniemy od rejsu vaporetto (tramwaj/taksówka wodna). Słynnymi kanałami weneckimi dostaniemy się na plac św. Marka, skąd rozpoczniemy spacer wzdłuż Kanału le Grande obok Pałacu Dożów przez Most Westchnień i Most Rialto. Na zakończenie dnia udamy się w podróż powrotną do Polski.

12 dzień - przekroczenie granicy Polski w godzinach porannych.

Świadczenia
W cenie
 •   Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 •   5 noclegów w hotelach *** podczas zwiedzania,
 •   4 noclegi w hotelu **** nad morzem Jońskim,
 •   9 śniadań,
 •   zwiedzanie Włoch wg programu: zwiedzanie Florencji,  Pizy, Rzymu i Watykanu,  Neapolu, Monte Cassino, Asyżu, Wenecji,
 •   transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 •   opieka pilota i przewodników.
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL,NW : 70 PLN/os.,
 • dopłata do wyżywienia HB : 90 EUR/os. (płatne w autokarze u pilota) lub 432 PLN/os. przy rezerwacji w Polsce,
 • koszty realizacji programu m.in: zestawy słuchawkowe, opłaty klimatyczne, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy około 110 EUR/os.,(kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
Opcjonalne

• Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),

pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 150 PLN,

• rezerwacja miejsc w autokarze: 50 PLN/os.,

• ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,

• bezpieczny bagaż: 50 PLN/os.,

• wycieczki fakultatywne.

UWAGA! Istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych podczas zakładania rezerwacji i opłacenia ich w złotówkach. Decydując się na zakup wycieczki jeszcze w Polsce, płacisz mniej.

Zakwaterowanie

W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach *** : 1 nocleg w okolicach Montecatini Terme lub okolicy, 2 noclegi w okolicach Rzymu, 1 nocleg w okolicach Asyżu, 1 nocleg w okolicach Wenecji. W każdym z hoteli zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych (według wyboru) z łazienkami.

W trakcie wypoczynku 4 noclegi w hotelu **** Hotel położony w uroczej miejscowości w regionie Apulia nad Morzem Jońskim.

Przytulne i nowocześnie urządzone pokoje wyposażone są w TV, centralnie sterowaną klimatyzację z indywidualną regulacją, minibar, sejf oraz WiFi (dodatkowo płatne) a łazienka wyposażona jest w suszarkę do włosów.

Hotelowa restauracja serwuje obfite śniadania i obiadokolacje głównie kuchni włoskiej

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Przyjazd do Włoch w okolicach godziny 15:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Podane godziny mogą ulec zmianie.

22.09.2021 - 03.10.2021
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
22.09.2021 r.Środa12:00220 PLN
Bielsko Biała
Stacja paliw AMIC, Aleja Generała Władysława Andersa 545
22.09.2021 r.Środa23:000 PLN
Bochnia
Stacja paliw ORLEN, ul. Brzeska 42
22.09.2021 r.Środa18:50100 PLN
Bolków
Stacja paliw ORLEN, ul. Wysokogórska 12,
22.09.2021 r.Środa16:30150 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
22.09.2021 r.Środa19:150 PLN
Brzesko
Stacja paliw JAGA, ul. Tadeusza Kościuszki 90
22.09.2021 r.Środa18:300 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
22.09.2021 r.Środa12:55130 PLN
Bytom
Stacja paliw BP, Aleja Jana Pawła II 30
22.09.2021 r.Środa20:450 PLN
Ciechocinek
Restauracja Mc'Donalds, Szosa Ciechocińska 9, 87-700 Odolion
22.09.2021 r.Środa11:30140 PLN
Cieszyn
MOP OGRODZONA przy drodze S52 Południowa 2, 43-426 Ogrodzona
22.09.2021 r.Środa23:450 PLN
Czarnków
Parking przy ul. Wodna 43
22.09.2021 r.Środa13:45100 PLN
Częstochowa
Stacja paliw ORLEN, ul. Częstochowska 90, 42-100 Lgota
22.09.2021 r.Środa19:450 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
22.09.2021 r.Środa09:05200 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
22.09.2021 r.Środa08:10200 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
22.09.2021 r.Środa22:050 PLN
Głogów
Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15
22.09.2021 r.Środa16:15160 PLN
Gniezno
Stacja paliw LOTOS ul.Gdańska 126
22.09.2021 r.Środa14:3060 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
22.09.2021 r.Środa12:40150 PLN
Gostyń
Parking przy Tesco ul. Leszczyńska 5
22.09.2021 r.Środa15:5580 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
22.09.2021 r.Środa11:25160 PLN
Inowrocław
Stacja Paliw SHELL, ul. Toruńska 181
22.09.2021 r.Środa13:15100 PLN
Jarocin
Stacja paliw ORLEN ul.Wojska Polskiego 135a
22.09.2021 r.Środa14:45100 PLN
Jastrzębie Zdrój
Stacja paliw BP, ul. Wodzisławska 1
22.09.2021 r.Środa22:450 PLN
Jelenia Góra
Stacja paliw BP, Aleja Jana Pawła II 4
22.09.2021 r.Środa15:55180 PLN
Jędrzejów
Stacja paliw TOTAL, ul. Partyzantów 73
22.09.2021 r.Środa18:45130 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22
22.09.2021 r.Środa14:35120 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
22.09.2021 r.Środa21:150 PLN
Kępno
Stacja paliw BP, ul. Solidarności 26
22.09.2021 r.Środa17:30180 PLN
Kielce
Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266
22.09.2021 r.Środa18:00160 PLN
Kluczbork
Stacja paliw PIEPRZYK, ul. Byczyńska 120
22.09.2021 r.Środa18:45120 PLN
Kłodzko
Restauracja Mc'Donalds, ul. Objazdowa 26
22.09.2021 r.Środa16:45170 PLN
Konin
Zajazd Blue Stare miasto k/Konina, Modła Królewska 5F
22.09.2021 r.Środa13:30120 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
22.09.2021 r.Środa10:00180 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
22.09.2021 r.Środa16:250 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
22.09.2021 r.Środa20:000 PLN
Krotoszyn
Dworzec PKP, ul.Dworcowa 1
22.09.2021 r.Środa15:5080 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
22.09.2021 r.Środa17:30130 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
22.09.2021 r.Środa16:500 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
22.09.2021 r.Środa17:00130 PLN
Lublin
Stacja paliw BP, ul. Północna 30
22.09.2021 r.Środa14:30230 PLN
Łagiewniki
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 25
22.09.2021 r.Środa17:5580 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
22.09.2021 r.Środa17:150 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
22.09.2021 r.Środa12:40160 PLN
Modlin
Lotnisko Modlin, stanowiska BUS przy hali odlotów
22.09.2021 r.Środa14:0080 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
22.09.2021 r.Środa12:10160 PLN
Niemcza
Stacja paliw BP, Osiedle Podmiejskie 1a
22.09.2021 r.Środa17:4590 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS, ul. Towarowa 3
22.09.2021 r.Środa15:15160 PLN
Nowy Tomyśl
Stacja paliw BP Przyłęk 125A, 64-300
22.09.2021 r.Środa14:30100 PLN
Oborniki Wlkp.
Parking przy markecie LIDL, ul. Lipowa 16a
22.09.2021 r.Środa14:3080 PLN
Olsztyn
Stacja paliw SHELL, ul. Sielska 45A
22.09.2021 r.Środa10:50230 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
22.09.2021 r.Środa11:50210 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
22.09.2021 r.Środa20:150 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
22.09.2021 r.Środa11:20200 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
22.09.2021 r.Środa13:30120 PLN
Ostrów Wielkopolski
Dworzec PKS, Dworcowa 15, 63-410 Ostrów Wielkopolski
22.09.2021 r.Środa15:05110 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93
22.09.2021 r.Środa12:45130 PLN
Piotrków Trybunalski
Oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław
22.09.2021 r.Środa18:300 PLN
Pleszew
Stacja Paliw LOTOS ul. Poznańska 136
22.09.2021 r.Środa14:20120 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
22.09.2021 r.Środa13:30120 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku, ul. Młyńska 4
22.09.2021 r.Środa16:45130 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
22.09.2021 r.Środa15:300 PLN
Pszczyna
Warownia Pszczyńskich Rycerzy, Bielska 50
22.09.2021 r.Środa22:300 PLN
Puławy
Dworzec PKP Puławy Miasto, Aleja Partyzantów
22.09.2021 r.Środa15:15180 PLN
Radom
Stacja paliw ORLEN, ul. Kielecka 22/24A
22.09.2021 r.Środa16:15150 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
22.09.2021 r.Środa17:200 PLN
Rybnik
Stacja paliw CIRCLE K, ul. Wodzisławska 180
22.09.2021 r.Środa22:000 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
22.09.2021 r.Środa17:00180 PLN
Słupca
Stacja paliw ORLEN ul.Warszawska 66c
22.09.2021 r.Środa14:00100 PLN
Słupsk
Dworzec PKP, ul. Hugona Kołątaja 32
22.09.2021 r.Środa09:00180 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
22.09.2021 r.Środa08:35200 PLN
Starogard Gdański
Dworzec PKP
22.09.2021 r.Środa10:25170 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
22.09.2021 r.Środa11:20180 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP
22.09.2021 r.Środa11:15150 PLN
Śrem
Stacja paliw ORLEN, ul. Gostyńska 59
22.09.2021 r.Środa15:25100 PLN
Świdnica
Stacja paliw ORLEN, ul. Szarych Szeregów 4
22.09.2021 r.Środa18:00100 PLN
Świebodzice
Stacja paliw ORLEN, ul. Świdnicka 60
22.09.2021 r.Środa17:40120 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
22.09.2021 r.Środa13:45120 PLN
Świecie
Stacja Paliw ORLEN, Morsk 25, 86-100 Morsk
22.09.2021 r.Środa11:55160 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
22.09.2021 r.Środa18:00150 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
22.09.2021 r.Środa09:55180 PLN
Tomaszów Mazowiecki
Stacja paliw LOTOS, ul. Ujezdzka 31
22.09.2021 r.Środa17:4580 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
22.09.2021 r.Środa12:15130 PLN
Trzcianka
Dworzec PKP
22.09.2021 r.Środa13:15120 PLN
Tychy
Stacja paliw ORLEN, ul. Beskidzka 60
22.09.2021 r.Środa21:500 PLN
Wałbrzych
Stacja paliw ORLEN, ul. 1-go Maja 60
22.09.2021 r.Środa17:15130 PLN
Wałcz
Dworzec PKP
22.09.2021 r.Środa12:15140 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
22.09.2021 r.Środa15:000 PLN
Wieliczka
Stacja paliw BP, ul. Krakowska 37
22.09.2021 r.Środa19:3060 PLN
Wieluń
Stacja paliw CIRCLE K, ul. Głowackiego 34
22.09.2021 r.Środa18:15160 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
22.09.2021 r.Środa15:450 PLN
Włocławek
parking przy Hali Mistrzów, al. Fryderyka Chopina 8
22.09.2021 r.Środa11:00150 PLN
Wodzisław Śląski
Stacja Paliw SHELL, ul. Rybnicka 15
22.09.2021 r.Środa22:150 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
22.09.2021 r.Środa18:450 PLN
Września
Stacja paliw ORLEN ul.Wrocławska
22.09.2021 r.Środa14:3060 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
22.09.2021 r.Środa14:00100 PLN
Zabrze
Stacja paliw BP, ul. Gdańska 20
22.09.2021 r.Środa21:450 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
22.09.2021 r.Środa13:00160 PLN
Ząbkowice Śląskie k. Kłodzka
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 31
22.09.2021 r.Środa17:15150 PLN
Zielona Góra
Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 40
22.09.2021 r.Środa14:45160 PLN
Zwoleń
Stacja paliw EXOL, ul. Wojska Polskiego 164
22.09.2021 r.Środa15:45160 PLN
Żnin
Stacja Paliw Maxoil przy drodze wojewódzkiej 251 (zjazd z S5 w kierunku Żnina)
22.09.2021 r.Środa13:55130 PLN
Żory
STACJA PALIW AMIC ENERGY
22.09.2021 r.Środa22:500 PLN
Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Wyżywienie

W cenie 9 śniadań - w trakcie zwiedzania 5 śniadań kontynentalnych serwowanych do stołu. Obowiązkowo należy wykupić 9 obiadokolacji w cenie 90 EUR/os. W trakcie zwiedzania 5 Obiadokolacjie serwowanych, dwudaniowych. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Serwis w Hotelu **** (2 x dziennie):

 • śniadania(włoskie - słodkie) wzmocnione o  ser i  wędlinę w formie bufetu,
 • obiadokolacja: 1 danie: pasta lub ryż lub zupa lub pizza, 2 danie: mięsne lub rybne, przystawka deser lub owoce.

Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze lub w przypadku zaznaczenia na rezerwacji doliczane jest w PLN.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Pozostałe informacje

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące wycieczki.

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie.

Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości. Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem. Niniejsza kwota może ulec zmianie w zależności od liczby osób biorących udział w wycieczce. W podanej kwocie nie uwzględniono, między innymi biletów wstępu do Koloseum w Rzymie - bilet 15 euro. Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.Kwota w zależności od takich czynników jak liczba osób oraz ceny wjazdówek do miast może zmniejszyć się lub wzrosnąć średnio o 10%.

Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

Istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych podczas dokonywania rezerwacji i doliczenia ich do ceny imprezy.
Decydując się na zakup wycieczki jeszcze w Polsce ceny są niższe niż na miejscu.
Rezerwacja wycieczek może być dokonana najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy.

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Bari i Alberobello

  Bona Sworza była kobietą niezwykłą. Przywiozła do Polski, oprócz swoich ulubionych przypraw korzennych również nasze ulubione pomidory, marchewkę, kalafior, brokuły i wino, które z czasem stało się trunkiem bardziej popularnym od miodów pitnych. Była kobietą silną, mądrą i pochodziła z przepięknie położonej, klimatycznej stolicy Apulii - Bari. Będziemy spacerować uliczkami tego uroczego, pamiętającego starożytne czasy miasteczka portowego, zwiedzimy bazylikę św. Mikołaja, gdzie oprócz jego szczątków, pochowano również Bonę. Zaprosimy Państwa na obiad do tradycyjnej, włoskiej pizzerii. Po obiedzie pojedziemy do niezwykłej miejscowości Alberobello, słynącej z okrągłych domów zwanych trulle, krytych kamiennymi dachami w kształcie stożków, które budowane są bez zaprawy murarskiej (UNESCO).

  Cena: 55 EUR/os.

  Matera (kamienne miasto)

  w samym centrum tego pamiętającego prehistorię miejsca czas zatrzymał się dawno temu. Ludzie postanowili wykorzystać naturalne zasoby miękkich skał i wydrążyli w nich miasto. Zamieszkali w ubogich, kamiennych domostwach i stworzyli potrzebne miastu budowle. Wszystkie powstały z litej skały. Unikatowość tego miejsca dostrzegło UNESCO, które wpisało je na swą słynną listę dziedzictwa kulturowego w 1993 roku. W roku 2019 Matera zostanie Europejską Stolicą Kultury.

  Cena: 45 EUR/os.

  Taranto

  miasto Taranto zostało założone jako jedyna kolonia spartańska. W mieście tym znajduje się pewne niezwykłe miejsce, Hypogeum de Beaumont-Bonelli-Bellacicco w którego kompleksie imponująco wielkich piwnic znajdują się wszelkie miejskie dokumenty, począwszy do powstania miasta aż do XVII wieku. Zwiedzimy to tajemnicze miejsce i będziemy mogli się przekonać, jak żyła arystorkacja tarancka w dawnych czasach, ponieważ wyższe kondygnacje budynku również są udostępnione dla zwiedzających. Historia miasta Taranto była mocno powiązana z obronnością, jako, że miejsce to jest geograficznie położone w strategicznym miejscu. Oprócz swojego wojskowego charakteru jest jednak również przemiłym, typowym włoskim miasteczkiem. Zobaczymy jedyny we Włoszech most obrotowy, który działa niezmiennie od lat 80. XIX wieku. Jego konstrukcja ulegała w ciągu lat kilku poważnym zmianom, jednak zasady funkcjonowania pozostały bez zmian. Zobaczymy również prastarą twierdzę aragońską, której historia sięga X wieku i której mury dumnie witają wpływające do portu statki.

  Cena: 35 EUR/os.

Opinie

Średnia ocen:  
 1 opinii

28.10.2019 r.  przez Robert

Serdecznie polecam ten wyjazd. Zwiedzanie potem relax na południu i znów zwiedzanie to dla nas było idealne rozwiązanie na urlop :)

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.