Smaki Azji - Wietnam, Kambodża, Laos
Laos, Wietnam, Kambodża
Rabat do 500 PLN
5990PLN
Cena od: 6490 PLN
Transport  Samolot
Ilość noclegów11

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
15 - 28.11.2019 r.
Hotel pok. 2os.
64905990 PLN
Program ramowy
HANOI (Wietnam)- REJS PO ZATOCE HA LONG (Wietnam) - LUANG PRABANG (Laos) - WODOSPADY KUANG SI (Laos) - SIEM REAP (Kambodża) - ANGKOR (Kambodża) - PHNOM PENH (Kambodża) - HO CHI MINH CITY (Wietnam) - PLAŻOWANIE W MUI NE (Wietnam) - HO CHI MINH CITY

1 dzień - spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot do Hanoi z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

2 dzień - przylot do stolicy Wietnamu - Hanoi, transport do hotelu. Czas na relaks, po którym udamy się na krótkie zwiedzanie Hanoi, miasta w którym całe życie koncentruje się na ulicach. Na ulicach właśnie gotuje się obiady, zasiada do towarzyskich biesiad i obserwuje życie spoczywając na malutkich krzesełkach. Stare Miasto to prawdziwe serce Hanoi. Mało jest głośniejszych miejsc. Pozornie panuje tu kompletny rozgardiasz, w którym jednak szybko można się odnaleźć, oczywiście przyjmując miejscowy luz. Starówkę wyróżnia niezliczona ilość restauracji, z których ulatnia się pobudzający kubki smakowe zapach kolendry i zupy pho. Mieści się tutaj również ogromna ilość rozmaitych sklepów, a także salonów masaży i warsztatów rzemieślniczych. Najlepszym sposobem na pokonywanie wąskich, miejskich zaułków jest zwiedzanie na skuterkach. Przygodę z Hanoi zaczniemy od Mauzoleum Ho Chi Minha, gdzie spoczywa wietnamski przywódca Hồ Chí Minh, twórca Demokratycznej Republiki Wietnamu. Następnie odwiedzimy bardzo charakterystyczny żółty budynek, który jest siedzibą prezydenta kraju. Jego budowę rozpoczęto w 1900 roku, jako dom francuskiego gubernatora Indochin. Jest on klasycznym przykładem francuskiej architektury kolonialnej. Po uzyskaniu niepodległości w 1954 roku Hồ Chí Minh bronił się przed uznaniem budynku jako siedziby głowy państwa. Jednak ze względów reprezentacyjnych to tu przyjmowani są najważniejsi międzynarodowi goście. W dalszej części dnia udamy się, by zobaczyć dom i muzeum wujka Ho oraz Pagodę na Jednej Kolumnie. Przejedziemy też do Świątyni Literatury, najstarszego uniwersytetu poświęconego Konfucjuszowi oraz do Świątyni Nefrytowej Góry. Wieczorem, podczas spaceru po Starym Mieście, oddamy się prawdziwemu klimatowi Hanoi.

3-4 dzień - wcześnie rano wyjazd na 2-dniowy rejs po Zatoce Ha Long. 1969 pięknych wysp składa się na największą atrakcję Wietnamu, która została jednym z siedmiu naturalnych cudów świata oraz jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Według legendy, kiedy ludy zamieszkujące Wietnam musiały walczyć z najeźdźcami, bogowie przyszli z pomocą i wysłali w ten region smoki. To właśnie one stworzyły naturalną formę obrony tego regionu wypluwając perły, które w zetknięciu z wodą zamieniały się w skały. Skały utrudniały dostęp i stanowiło naturalną barierę obronną. Podczas wycieczki pływać będziemy statkiem, na którym jest kilkunaście dwuosobowych kabin. Jedzenie na statku (w cenie 3 posiłki: śniadanie, obiad, kolacja) w dużej mierze opiera się o owoce morza. Zwiedzimy miejscowe jaskinie oraz farmę pereł. Przepłyniemy się kajakami i wykąpiemi w wodach zatoki. Rowerami zwiedzimy jedną z wysp, gdzie toczy się życie lokalnej mniejszości etnicznej. Tamtejsza ludność bardzo dobrze sobie radzi żyjąc na morzu, mieszkając w domkach zbudowanych na tratwach i na łodziach. Mają tam wszystko, czego im potrzeba – szkoły, sklepy i niezliczone ilości ryb i owoców morza. Nocleg na statku w nocy z dnia 3 na 4.

4 dzień - po rejsie zakończonym wczesnym lunchem powrót do Hanoi. Przyjazd okolo godziny 17:00-18:00. Wieczorem czas wolny. Nocleg w hotelu.

5 dzień - po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Następnie przelot do wpisanego na listę UNESCO Luang Prabang w Laosie. Po przylocie i odprawach transfer do hotelu. Dzisiejszy Luang Prabang jest prawdopodobnie najpiękniejszym miastem w Laosie oraz jedną z jego największych atrakcji turystycznych. Oprócz dawnego pałacu królewskiego, efektownych świątyń i klasztorów, można tu podziwiać interesującą architekturę, będącą mieszanką wpływów tradycyjnej kultury Laosu oraz europejskiej, z czasów francuskiej kolonii. Wieczorny spacer po mieście z wizytą w Pałacu Królewskim zakończomy na nocnym markecie, gdzie można kupić dosłownie wszystko. Dużą atrakcją będą miejscowe stragany z jedzeniem, gdzie za niecałe 2 dolary będzie można się solidnie najeść. Po powrocie do hotelu kolacja i nocleg.

6 dzień - po śniadaniu, całodniowy wyjazd nad malownicze wodospady Kuang Si. Zwiedzanie rozpoczniemy od centrum ratunkowego niedźwiedzi. Można w nim zobaczyć grupę czarnych niedźwiedzi azjatyckich, zwanych księżycowymi, które zostały uratowane z rąk kłusowników i przemytników. Żółć oraz paznokcie niedźwiedzi stanowią gorący towar handlowy. Dlatego też ich sytuacja w Laosie robi się dramatyczna. Wodospady Kuang Si nabierają swojej atrakcyjności wraz z kolejnamy metrami wspinaczki po skałach. Woda, spadająca intensywnie do oczek wodnych, błyszczy w słonecznych promieniach i mieni się pięknymi kolorami na tle kipiącej zieleni. Obraz jest przepiękny. W trakcie wycieczki odwiedzimy również centrum sztuki tradycyjnej i etnologii. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

7 dzień - po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie Luang Prabang. W południe transfer na lotnisko i przelot do Siem Reap w Kambodży. Po przylocie i odprawach transfer do hotelu. Wieczorny spacer z pilotem, po którym udamy się na nocleg. Fenomen Siem Reap polega na jego lokalizacji. Miasto położone w odległości zaledwie 7 kilometrów od jednego z cudów świata - Angkoru, zajmuje zaszczytne miejsce na turystycznej mapie Kambodży. Oświetlone mosty, kolorowe stragany, uliczne jedzenie i bary z piwem za dolara wprowadzą nas w kambodżański klimat i pozwolą przygotować się do zwiedzania dnia następnego jednej z największej atrakcji Azji.

8 dzień - po śniadaniu wyjazd na całodniowe zwiedzanie kompleksu świątynnego Angkor. Angkor jest jedną z najważniejszych i najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. Ten przy okazji największy na świecie (400 kilometrów kwadratowych) kompleks świątynny (prawie tysiąc świątyń) był między IX, a XV wiekiem stolicą (a konkretnie kilkoma kolejnymi stolicami) wspaniałego Imperium Khmerskiego. W XI wieku liczący milion mieszkańców Angkor był największym miastem ówczesnego świata. Z niewyjaśnionych do dzisiaj przyczyn w XV miasto zostało całkowicie opuszczone przez jego mieszkańców i na kilkaset lat zapomniane. Dopiero w 1860 roku europejski badacz, zupełnie przypadkiem, natknął się na wspaniałe ruiny zagubione w środku dżungli i oddał je ponownie światu. Angkor został umieszczony przez UNSECO na Liście Światowego Dziedzictwa. Koniec wycieczki planowany jest w godzinach wieczornych. Po powrocie do Siem Reap czas wolny i nocleg.

9 dzień - po śniadaniu transfer na stację autobusową i przejazd autobusem liniowym do Phnom Penh. Podroż trwa około 7 godzin. Po przyjeździe do stolicy Kambodż transfer do hotelu. Czas wolny i nocleg. Phnom Penh to solica Kambodży, w której mieszka 1,5 miliona ludzi. To miasto chaotyczne i głośne. Wszędzie słychać tuk-tuki, które służą do przemieszczania się oraz przewożenia przeróżnych towarów. Miasto jest mieszanką skrajności, podobnie jak historia całej Kambodży. Mieszkańcy nie mają żadnego problemu z walającymi się wszędzie śmieciami, to co niepotrzebne ląduje na ulicy. Wyjątkiem są odpicowane okolice Pałacu Królewskiego oraz posiadłości miejscowych bogaczy. Tam jest czysto i zielono. Wszechobecne są pozostałości po utopijnym komunizmie wprowadzanym przez Czerwonych Khmerów. Ta smutna historia pozbawiła życie niewyobrażalnej wręcz liczby ludzi. Dzisiaj kraj zmienił kierunek w stronę skrajnie liberalnej gospodarki. To wszystko tworzy bardzo ciekawy obraz dla turystów.

10 dzień - po śnadaniu zwiedzanie Phnom Penh z lokalnym przewodnikiem. W programie: Muzeum Ludobójstwa, Pałac Królewski oraz Srebrna Pagoda. Po południu transfer na stację autobusową i przejazd autobusem liniowym do Sajgonu. Po przyjeździe do największego miasta Wietnamu transfer do hotelu. Czas na odpoczynek i nocleg.

11 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Ho Chi Minh City (dawniej Sajgon). Azjatyckie megamiasto, największe w Wietnamie, pełne francuskich pozostałości sąsiadujących z komunistycznymi czerwonymi flagami. "Sajgon. Cholera. Wciąż tylko Sajgon. Codziennie się łudzę, że obudzę się w dżungli". Tymi słowami kapitan Benjamin Willard rozpoczął osadzony w czasie wojny w Wietnamie "Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli. Od zakończenia wojny w 1975 Sajgon stał się Ho Chi Minh City na cześć "wujka Ho" - wodza Komunistycznej Partii Indochin. Sajgon to miasto pełne witalności, przez wieki określane jako Perła Orientu. Wzdłuż zabytkowych ulic miasta dostrzeżemy relikty imperium i ślady rewolucji: Katedra Notre Dame, Operę, Pocztę Główną, Pałac Reunifikacji. Dziś jest głównym motorem napędowym wietnamskiej gospodarki i miastem, które zdecydowanie wykracza poza ramy swojego kraju. Podczas zwiedzania odwiedzimy wszystkie największe atrakcje HCMC. Późną nocą powrót do hotelu na nocleg.

12 dzień - około 9:00 transfer do popularnego resortu nadmorskiego Mui Ne. Zakwaterowanie i czas wolny na plaży. Tym, co przyciąga turystów do Mui Ne są przede wszystkim duże szanse na piękną pogodę (zapewnia ją swoisty mikroklimat), tropikalne plaże oraz doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu. Na każdym kroku rosną tu palmy i tropikalne kwiaty. Sezon turystyczny trwa od grudnia do maja. W tym okresie występuje tu pora sucha, charakteryzująca się niskimi opadami i wysokimi temperaturami powietrza. Dla chętnych (za dodatkową opłatą około 20 $) wycieczka na białe i czerwone wydmy. Nocleg w hotelu w Mui Ne.

13 dzień - w godzinach południowych (w zależności od godziny lotu) transfer do Sajgonu na lotnisko. Wylot do Polski.

14 dzień - powrót do kraju przez jeden z portów tranzytowych.

Funclub zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

Opłata rezerwacyjna wynosi 30% ceny imprezy. Pozostałe dopłaty: 30% na 90 dni przed imprezą i 40% na 30 dni przed imprezą. W przypadku rezerwacji na mniej niż 90 dni przed imprezą opłata rezerwacyjna wynosi 60% i dopłata do 40% na 30 dni przed imprezą.

Świadczenia
W cenie
 • przelot na trasie Warszawa – Hanoi, Sajgon – Warszawa,
 • przeloty wewnętrzne Hanoi – Luang Prabang, Luang Prabang – Siem Reap,
 • transport na całej trasie autokar, autobusy liniowe,
 • wyżywienie wymienione w programie: 11 śniadań, 3 obiady, 5 kolacji,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*,
 • opieką polskiego pilota,
 • lokalnych przewodników.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL i NNW: 100 PLN
 • wiza i pośrednictwo wizowe: 250 PLN
 • opłaty przewodnickie, lokalne, zakwaterowania, transport, wiza kambodżańska i laotańska, napiwki i inne: 740 USD (płatne pilotowi na miejscu - dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 30 PLN
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 200USD
 • w opcji dokwaterowania, w przypadku braku osoby do pary w pokoju dwuososbowym istnieje możliowość dopłaty do pokoju jednoosobowego: 200USD lub anulowania rezerwacji
Zakwaterowanie

Hotele 3* ( łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe (dodatkowa opłata 200 USD)

Miasta wyjazdowe/ Transport
15.11.2019 - 28.11.2019
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Lotnisko Warszawa
Lotnisko Warszawa
15.11.2019 r.Piątek00:000 PLN
Wyżywienie

W trakcie pobytu - wyżywienie wymienione w programie: 11 śniadań, 3 obiady, 5 kolacji.

Opis miejsca

Wyprawa przez Wietnam, Laos i Kambodżę, która sprawi, że zakochasz się w odmiennych kulturach Azji południowej wschodniej, zauroczysz jej przyrodą i architekturą. Odwiedzisz między innymi Hanoi i magiczną zatokę Halong, buddyjski Luang Parbang i tajemnicze świątynie Angkoru. Do tego czeka na Ciebie ciepłe morze południowo chińskie, czerwone i białe wydmy. Podczas całej wyprawy gwarantujemy wspaniałą azjatycką kuchnię i dookoła uśmiechniętych ludzi.

Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Wietnamu, Laosu i Kambodży potrzebna jest wiza. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć

W Wietnamie obowiązującą walutą jest dong: 1 PLN - 5700 dongów. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach ( dolary i euro).

Pogoda:

 • temperatury w Wietnamie :
  • Północ: styczeń – marzec, listopad - grudzień : od 20 do 30 stopni C. ( chłodne noce)
  • Południe: styczeń – marzec, listopad - grudzień : od 20 do 30 stopni C ( jesienią opady deszczu w środkowej części kraju)
 • warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową, parasol, ciepłe ubranie na tarasy ryżowe i poranne rejsy łódką ( polar, sweter) oraz kremy z wysokim filtrem UV.

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:

 • Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.
 • Malaria : bardzo niskie zagrożenie

 • zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.

Piloci
  Aneta Głogowska

  Energiczna i charyzmatyczna profesjonalistka. Jest pilotem wycieczek oraz podróżnikiem, a także miłośniczką aktywnego wypoczynku. Sympatyczna i urocza pod każdym względem ;) Wycieczki przez nią prowadzone to najczęściej egzotyczne podróże pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń, gdzie przygoda goni przygodę. Jak sama mówi o sobie- serce zostawiła gdzieś w Azji. Prywatnie miłośniczka sportu, mocnej kawy i tańca. Żyje, aby robić to, co kocha. Anetę spotkasz przede wszystkim na kontynencie azjatyckim: zabierze Cię do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Wszystkie programy przez nią realizowane to na pewno świetna zabawa i wspaniała przygoda.

  Kasia Sobczyk

  Studiowała prawo i politologię, ale odkąd zasmakowała w świecie podróży już bez nich nie potrafi żyć. Od kilku lat współpracuje z biurem podróży FUNCLUB: była rezydentką w Bułgarii, obecnie w sezonie letnim, można ją spotkać w malowniczej Czarnogórze. Po sezonie Kasia oddaje się w wir egzotycznych pordróży. Samodzielnie odbyła kilkanaście wypraw: Mongolia, Chiny, Sri Lanka, Azja południowo – wschodnia, Etiopia, Kenia, to tylko niektóre z dobrze jej znanych kierunków. Szczególnie pokochała Indie i Nepal, gdzie wraca najczęściej. Wędruje himalajskimi szlakami, medytuje i poznaje tajniki lokalnych kulinariów. Tam gdzie pojedzie, zawsze nawiązuje nowe przyjaźnie. Na miejscu chętnie zabierze Cię do najlepszej loklanej restauracji i w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny :) Uwielbia dzielić się swoim postrzeganiem świata z innymi. Jest autorką większości programów wypraw egzotycznych na naszej stronie. Zajmuje się nie tylko organizowaniem wypraw, ale też ich realizacją. Praca jako pilot i rezydent to jej prawdziwa pasja. Kocha to co robi i robi to najlepiej jak potrafi.

  Robb Maciąg

  Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi.Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Robba Maciąga. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Robba spotkasz głównie w Azji, jego ulubine kierunki to Indie i Nepal.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.