promocja 100 pln
Smaki Azji - Wietnam, Kambodża
Kambodża, Wietnam
Rabat do 10%
5391PLN
Cena od: 5990 PLN
Transport  Samolot
Ilość noclegów11

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
08 - 21.11.2020 r.
14
Hotel pok. 2os.
59905391 PLN
Program ramowy
HANOI (Wietnam)- REJS PO ZATOCE HA LONG (Wietnam) - HUE (Wietnam) - HOI AN (Wietnam) - CAN THO ( Wietnam) - HO CHI MINH CITY (Wietnam) - SIEM REAP (Kambodża) - ANGKOR (Kambodża) - TONALE SAP (Kambodża) - PHNOM PENH (Kambodża)

1 dzień- spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot do Hanoi z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

2 dzień - przylot do stolicy Wietnamu - Hanoi, transport do hotelu. Czas na relaks. Wieczorem weźmiemy udział w przedstawieniu teatru Thang Long - teatru lalek na wodzie, które jest kulturalną wizytówką Wietnamu i największą atrakcją turystyczną w Hanoi. W teatrze na wodzie scenę zastępuje wypełniony wodą po brzegi basen. Przedstawienie składa się z wielu kilkuminutowych scenek, a całość trwa około godziny. Rolę scenografii pełni kilka bambusowych ekranów z dachem przypominającym pagodę. Sceny najczęściej ukazują wiejskie życie przy akompaniamencie muzyki na żywo. Zrozumienie spektaklu nie wymaga znajomości języka wietnamskiego.

3 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Hanoi, miasta w którym całe życie koncentruje się na ulicach. Na ulicach właśnie gotuje się obiady, zasiada do towarzyskich biesiad i obserwuje życie spoczywając na malutkich krzesełkach. Stare Miasto to prawdziwe serce Hanoi. Mało jest głośniejszych miejsc. Pozornie panuje tu kompletny rozgardiasz, w którym jednak szybko można się odnaleźć, oczywiście przyjmując miejscowy luz. Starówkę wyróżnia niezliczona ilość restauracji, z których ulatnia się pobudzający kubki smakowe zapach kolendry i zupy pho. Mieści się tutaj również ogromna ilość rozmaitych sklepów, a także salonów masaży i warsztatów rzemieślniczych. Przygodę z Hanoi zaczniemy od przejażdżki po mieście rowerowymi rickshami, a następnie udamy się do Mauzoleum Ho Chi Minha, gdzie spoczywa wietnamski przywódca Hồ Chí Minh, twórca Demokratycznej Republiki Wietnamu. Następnie odwiedzimy bardzo charakterystyczny żółty budynek, który jest siedzibą prezydenta kraju. Jego budowę rozpoczęto w 1900 roku, jako dom francuskiego gubernatora Indochin. Jest on klasycznym przykładem francuskiej architektury kolonialnej. Przejedziemy też do Świątyni Literatury, najstarszego uniwersytetu poświęconego Konfucjuszowi oraz do Świątyni Nefrytowej Góry. Po południu wyruszymy autobusem do Halong Bay, gdzie będziemy mieć kolację oraz nocleg.

4 dzień – Po śniadaniu 5 -godzinny rejs po Zatoce Ha Long. 1969 pięknych wysp składa się na największą atrakcję Wietnamu, która została jednym z siedmiu naturalnych cudów świata oraz jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Według legendy, kiedy ludy zamieszkujące Wietnam musiały walczyć z najeźdźcami, bogowie przyszli z pomocą i wysłali w ten region smoki. To właśnie one stworzyły naturalną formę obrony tego regionu wypluwając perły, które w zetknięciu z wodą zamieniały się w skały. Skały utrudniały dostęp i stanowiło naturalną barierę obronną. Podczas wycieczki obiad na statku, następnie transfer do Hanoi, kolacja w centrum miasta i nocny przejazd pociągiem do miejscowości Hue.

5 dzień – Przyjazd do Hue, śniadanie w tradycyjnej wietnamskiej restauracji. Zwiedzanie miasta. Hue jest wyjątkową mieszanką doświadczeń ze swojej bardzo bogatej historii. Znajdziemy tu wpływy z czasów cesarskich, francuskiej kolonii i dobrze nam znanego socjalizmu, który do złudzenia przypominać nam będzie architektoniczny gust Gierka. Największą atrakcją dawnej stolicy Wietnamu jest Cesarska Cytadela, kiedyś siedziba władców Hue. Duży kompleks budynków z Pałacem Cesarskim i Zakazanym Miastem został wpisany na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Kiedyś cesarze mieszkali tutaj ze swoimi konkubinami i nikomu nie można było przekroczyć murów bez pozwolenia. Dzisiaj to miejsce intensywnego handlu i pielgrzymek turystów. Zobaczymy również jeden z grobowców cesarskich i potargujemy się na lokalnym bazarze. Po południu rejs statkiem po rzece Huang, podczas którego zobaczymy przepiękną pagodę – Thien Mu. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

6 dzień - po śniadaniu wyjazd do Hoi An, który do czasów kolonialnych był największym portem kontrolującym wietnamską część jedwabnego szlaku. W związku z dynamicznym rozwojem osiedlali się tutaj kupcy z Japonii, Chin oraz krajów europejskich, pozostawiając po sobie różne zabytki będące dowodem ich obecności i wpływu na miasto. Swój udział w obecnym wyglądzie Hoi An miał polski konserwator zabytków Kazimierz Kwiatkowski, dzięki któremu Stare Miasto zostało wpisane do rejestru zabytków UNESCO. Za swoje zasługi dla miasta upamiętniony został pomnikiem, który stoi przy głównej ulicy. Wiele osób uważa Hoi An za najpiękniejsze miasto Wietnamu. Po przyjeździe zwiedzanie miasta. Kolacja i wieczór do własnej dyspozycji. Nocleg w Hoi An.

7 dzień – transfer na lotnisko w miejscowości Da Nang i przelot do Can Tho. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

8 dzień - o świcie dopłyniemy na pływający market (floating market). Markety na wodzie to tradycja, która pozwalała skromnie żyjącym miejscowym na sprzedaż produkowanych przez siebie towarów. Intensywny handel odbywa się od świtu do około 9:00. Później większość sprzedawców wraca do pracy na swoich polach. Wraz z rozwojem cywilizacji, umieraniem kolejnych pokoleń i ucieczką do miast, tradycja handlu na wodzie zanika, a paradoksalnie jedyne, co może utrzymać ją przy życiu, to turyści. Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się do wioski Ben Tre, skąd popłyniemy kanałami i małymi rzeczkami, rozlewającymi się z Mekongu w wielką deltę, tworząc wiele wysepek. Dla tych kanałów w środku dżungli, po których pływa się małymi, tradycyjnymi łodziami zwanymi sampang, tysiące turystów przyjeżdża tu każdego roku. Życie tutaj związane jest bezpośrednio z wodą. Domy, szkoły, urzędy, świątynie stoją na brzegu lub często pływają na powierzchni wody, bazary organizowane są na środku rzeki, a sprzedaż odbywa się prosto z łodzi. Po południu przejazd do Sajgonu. Kolacja i nocleg.

9 dzień – po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Sajgonu - Azjatyckiego megamiasta, największego w Wietnamie, pełnego francuskich pozostałości sąsiadujących z komunistycznymi czerwonymi flagami. "Sajgon. Cholera. Wciąż tylko Sajgon. Codziennie się łudzę, że obudzę się w dżungli". Tymi słowami kapitan Benjamin Willard rozpoczął osadzony w czasie wojny w Wietnamie "Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli. Od zakończenia wojny w 1975 Sajgon stał się Ho Chi Minh City na cześć "wujka Ho" - wodza Komunistycznej Partii Indochin. Sajgon to miasto pełne witalności, przez wieki określane jako Perła Orientu. Wzdłuż zabytkowych ulic miasta dostrzeżemy relikty imperium i ślady rewolucji: Katedra Notre Dame, Operę, Pocztę Główną, Pałac Reunifikacji. Dziś jest głównym motorem napędowym wietnamskiej gospodarki i miastem, które zdecydowanie wykracza poza ramy swojego kraju. Podczas zwiedzania odwiedzimy wszystkie największe atrakcje HCMC, po zwiedzaniu czas do własnej dyspozycji, kolacja i nocleg.

10 dzień – po śniadaniu całodniowy przejazd do stolicy Kambodży – Phnom Penh. Po drodze przystanek na zwiedzanie słynnych tuneli Wietkongu z okresu wojny amerykańsko – wietnamskiej. Przyjazd do hotel

11 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Phnom Penh – stolicy Kambodży, w której mieszka 1,5 miliona ludzi. To miasto chaotyczne i głośne. Wszędzie słychać tuk-tuki, które służą do przemieszczania się oraz przewożenia przeróżnych towarów. Miasto jest mieszanką skrajności, podobnie jak historia całej Kambodży. Mieszkańcy nie mają żadnego problemu z walającymi się wszędzie śmieciami, to co niepotrzebne ląduje na ulicy. Wyjątkiem są odpicowane okolice Pałacu Królewskiego oraz posiadłości miejscowych bogaczy. Tam jest czysto i zielono. Wszechobecne są pozostałości po utopijnym komunizmie wprowadzanym przez Czerwonych Khmerów. Ta smutna historia pozbawiła życie niewyobrażalnej wręcz liczby ludzi. Dzisiaj kraj zmienił kierunek w stronę skrajnie liberalnej gospodarki. To wszystko tworzy bardzo ciekawy obraz dla turystów. W programie: Muzeum Ludobójstwa, Pałac Królewski oraz Srebrna Pagoda. Po południu transfer do Siem Reap. Fenomen Siem Reap polega na jego lokalizacji. Miasto położone w odległości zaledwie 7 kilometrów od jednego z cudów świata - Angkoru, zajmuje zaszczytne miejsce na turystycznej mapie Kambodży. Po przyjeździe kolacja i zakwaterowanie w hotelu.

12 dzień - po śniadaniu wyjazd na całodniowe zwiedzanie kompleksu świątynnego Angkor. Angkor jest jedną z najważniejszych i najwspanialszych atrakcji archeologicznych świata. Ten przy okazji największy na świecie (400 kilometrów kwadratowych) kompleks świątynny (prawie tysiąc świątyń) był między IX, a XV wiekiem stolicą (a konkretnie kilkoma kolejnymi stolicami) wspaniałego Imperium Khmerskiego. W XI wieku liczący milion mieszkańców Angkor był największym miastem ówczesnego świata. Z niewyjaśnionych do dzisiaj przyczyn w XV miasto zostało całkowicie opuszczone przez jego mieszkańców i na kilkaset lat zapomniane. Dopiero w 1860 roku europejski badacz, zupełnie przypadkiem, natknął się na wspaniałe ruiny zagubione w środku dżungli i oddał je ponownie światu. Angkor został umieszczony przez UNSECO na Liście Światowego Dziedzictwa. Koniec wycieczki planowany jest w godzinach wieczornych. Po powrocie do Siem Reap czas wolny i nocleg.

13 dzień – transfer na lotnisko w Siem Reap i powrót do Polski, przez 1 lub 2 porty tranzytowe.

Funclub zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

Opłata rezerwacyjna wynosi 30% ceny imprezy. Pozostałe dopłaty: 30% na 90 dni przed imprezą i 40% na 30 dni przed imprezą. W przypadku rezerwacji na mniej niż 90 dni przed imprezą opłata rezerwacyjna wynosi 60% i dopłata do 40% na 30 dni przed imprezą.

Świadczenia
W cenie
 • przelot na trasie Warszawa – Hanoi, Siem Reap – Warszawa, liniami rejsowymi z przesiadkami
 • przelot wewnętrzny na trasie Da Nang– Cant Tho
 • opłaty lotniskowe
 • zwiedzanie według programu
 • transport na całej trasie: autokar, minibusy, pociąg (wagony sypialne 4 osobowe)
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokoju 2-osobowym
 • wyżywienie wymienione w programie: śniadania, kolacje i 1 obiad na statku
 • opieka pilota z ramienia Funclubu
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL i NNW: 100 PLN
 • wizy (wietnamska i kambodżańska) i pośrednictwo wizowe: ok 70 USD
 • opłaty przewodnickie, lokalne, bilety wstępów, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne: 700 USD (płatne jako pakiet pilotowi na miejscu - dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 30 PLN
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 200USD
 • w opcji dokwaterowania, w przypadku braku osoby do pary w pokoju dwuosobowym istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego: 200USD lub anulowania rezerwacji
 • opłata za filmowanie i fotografowanie
Zakwaterowanie

Hotele 3* ( łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe (dodatkowa opłata 200 USD)

Miasta wyjazdowe/ Transport
08.11.2020 - 21.11.2020
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Lotnisko Warszawa
Lotnisko Warszawa
08.11.2020 r.Niedziela00:000 PLN
Wyżywienie

W trakcie pobytu - wyżywienie wymienione w programie: 11 śniadań i 11 obiadokolacji

Opis miejsca

Wyprawa przez Wietnam i Kambodżę, która sprawi, że zakochasz się w odmiennych kulturach Azji południowej wschodniej i zauroczysz jej przyrodą i architekturą. Odwiedzisz między innymi Hanoi, magiczną zatokę Halong, Deltę Mekongu i tajemnicze świątynie Angkoru. Podczas całej wyprawy gwarantujemy wspaniałą azjatycką kuchnię i uśmiechniętych ludzi.

Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Wietnamu i Kambodży potrzebna jest wiza. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć

W Wietnamie obowiązującą walutą jest dong: 1 PLN - 5700 dongów. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach ( dolary i euro).

Pogoda:

 • temperatury w Wietnamie :
  • Północ: styczeń – marzec, listopad - grudzień : od 20 do 30 stopni C. ( chłodne noce)
  • Południe: styczeń – marzec, listopad - grudzień : od 20 do 30 stopni C ( jesienią opady deszczu w środkowej części kraju)
 • warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową, parasol, ciepłe ubranie na tarasy ryżowe i poranne rejsy łódką ( polar, sweter) oraz kremy z wysokim filtrem UV.

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:

 • Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.
 • Malaria : bardzo niskie zagrożenie

 • zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.

Piloci
  Aneta Głogowska

  Energiczna i charyzmatyczna profesjonalistka. Jest pilotem wycieczek oraz podróżnikiem, a także miłośniczką aktywnego wypoczynku. Sympatyczna i urocza pod każdym względem ;) Wycieczki przez nią prowadzone to najczęściej egzotyczne podróże pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń, gdzie przygoda goni przygodę. Jak sama mówi o sobie- serce zostawiła gdzieś w Azji. Prywatnie miłośniczka sportu, mocnej kawy i tańca. Żyje, aby robić to, co kocha. Anetę spotkasz przede wszystkim na kontynencie azjatyckim: zabierze Cię do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Wszystkie programy przez nią realizowane to na pewno świetna zabawa i wspaniała przygoda.

  Kasia Sobczyk

  Studiowała prawo i politologię, ale odkąd zasmakowała w świecie podróży już bez nich nie potrafi żyć. Od kilku lat współpracuje z biurem podróży FUNCLUB: była rezydentką w Bułgarii, obecnie w sezonie letnim, można ją spotkać w malowniczej Czarnogórze. Po sezonie Kasia oddaje się w wir egzotycznych pordróży. Samodzielnie odbyła kilkanaście wypraw: Mongolia, Chiny, Sri Lanka, Azja południowo – wschodnia, Etiopia, Kenia, to tylko niektóre z dobrze jej znanych kierunków. Szczególnie pokochała Indie i Nepal, gdzie wraca najczęściej. Wędruje himalajskimi szlakami, medytuje i poznaje tajniki lokalnych kulinariów. Tam gdzie pojedzie, zawsze nawiązuje nowe przyjaźnie. Na miejscu chętnie zabierze Cię do najlepszej loklanej restauracji i w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny :) Uwielbia dzielić się swoim postrzeganiem świata z innymi. Jest autorką większości programów wypraw egzotycznych na naszej stronie. Zajmuje się nie tylko organizowaniem wypraw, ale też ich realizacją. Praca jako pilot i rezydent to jej prawdziwa pasja. Kocha to co robi i robi to najlepiej jak potrafi.

  Robb Maciąg

  Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi.Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Robba Maciąga. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Robba spotkasz głównie w Azji, jego ulubine kierunki to Indie i Nepal.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.