Studio Christina promem

Grecja, Parga

Rabat do 20%

1400 PLN
Cena od: 1749 PLN
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów9

Średnia ocena  4.6/5
(8 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
20 - 31.07.2018 r.
Brak miejsc
27.07 - 07.08.2018 r.
Brak miejsc
03 - 14.08.2018 r.
Brak miejsc
10 - 21.08.2018 r.
Brak miejsc

Świadczenia

W cenie

 • zakwaterowanie w studio Christina*** w miejscowości Parga,
 • 7 noclegów w Pardze, 1 nocleg w Ochrydzie w Macedonii ze śniadaniem i obiadokolacją,
 • zwiedzanie Wenecji według programu,
 • 1 nocleg w Ochrydzie w Macedonii ze śniadaniem i obiadokolacją,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka rezydenta na miejscu.
 • opieka pilota podczas przejazdu.

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL/NNW: 60 PLN/os.
 • koszty realizacji programu (prom z Wenecji do Grecji oraz opłaty przewodnickie- 125 EUR/os.- cena dotyczy miejsca fotela lotniczego na promie.)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os. - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi.
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy, zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.,
 • wycieczki fakultatywne.
 • dopłata za miejsce w kabinie 4 osobowej na promie wynosi 150 EUR./os.)

Szczegóły oferty

Cztery niesamowite atrakcje podczas jednego wyjazdu:

 • najbardziej romantyczne miasto we Włoszech- Wenecja,
 • niezapomniany rejs promem z Włoch do Grecji,
 • wczasy w słonecznej Pardze, położonej nad Morzem Jońskim,
 • zwiedzanie macedońskiej perełki- Ochryda.

Dlaczego promem do Grecji?

 • skracamy czas przejazdu autokarem,
 • rejs po błękitnych wodach Morza Adriatyckiego, to niesamowita przygoda z przepięknymi widokami. Na promie do dosypozycji turystów znajdziemy liczne bary, sklepy, restauracje, dyskoteki oraz basen,
 • rejs promem będzie zrealizowany, jedną z najbardziej znanych lini rejsowych w Europie, która dysponuje bogatą flotą najnowoczośniejszych promów na świecie. Posiada ona liczne ceryfikaty bezpieczeństwa, profesjonalną wyspecjalizowaną kadrę oraz szeroką ofertę dla pasażerów. Rejs przebiegnie zatem nie tylko w miłej, ale przede wszystkim bezpiecznej atmosferze.

Zakwaterowanie

Studio Christina*** - ładny obiekt z basenem, mieszcący się w dzielnicy mieszkalnej Pargi, około 500 m od głównej plaży Kryoneri oraz 300 metrów od centrum miasta. To miejsce, w którym czas się zatrzymuje, a wakacyjny relaks udziela się wszystkim wypoczywającym turystom. Do dyspozycji gości są 2 osobowe studia z aneksem kuchennym, łazienką, balkonem, TV i WiFi oraz klimatyzacja (dodatkowo płatna 6 euro/doba). Droga do plaży oraz centrum miasta prowadzi kolorowymi greckimi uliczkami, gdzie można poczuć lokalną atmosferę. Budynek polecamy osobom, które lubią mieszkać w centrum i cenią sobie bliskość wszelkich rozrywek.

Opis miejsca

Parga – piękna, czarująca, rajska

Najpiękniejsza cześć greckiego wybrzeża ciągnie się wzdłuż skał i plaż Morza Jońskiego. To stąd pochodzą malownicze zdjęcia klifów i skał „nurkujących“ w błękitnych wodach. Najbardziej znaną miejscowością wypoczynkową zachodniej Grecji jest Parga. Niepowtarzalny klimat tego miejsca tworzą śliczne zatoczkowe plaże, kolorowe domy, sympatyczni mieszkańcy oraz bogata historia. Na najwyższym wzgórzu miasta, za czasów panowania Republiki Weneckiej, zbudowany został zamek, z którego rozciąga się spektakularny widok na miasteczko, zatokę oraz plażę Valtos. W oddali można również dostrzec wyspę Korfu.

Parga to miejsce gdzie można poczuć iście wyspiarski klimat Grecji. Spacerując wąskimi, kamiennymi uliczkami, wspinając się po stromych schodach, pomiędzy straganami i domostwami, przed którymi zasiadają dyskutujący staruszkowie, czuć, że relaks nie jest luksusem, relaks to Parga. Miejscowość słynie również z bardzo dobrej kuchni, której przysmaków można spróbować w licznych tawernach. Ceny są bardzo przystępne: typowa grecka musaka lub zestaw gyros to koszt około 5 euro, kleftiko (duszona jagnięcina z ziemniakami i warzywami) kosztuje około 7 euro.

W samym centrum miasta znajduje się piaszczysta plaża Krioneri, a zaraz obok mała, bardzo urokliwa, kamienista plaża Pisco Krioneri. Bardzo atrakcyjna jest również plaża Lichnos, na którą można dostać się taksówką wodną w cenie 6 euro w dwie strony, lub spacerem około 45 min. Niewątpliwie najbardziej popularną plażą jest Valtos Beach- długa piaszczysta plaża, przyciąga miłośników kąpieli słonecznych. Przy plaży znajdują się tawerny, knajpki oraz bardzo popularny bar Tango, który słynie ze świetnej kuchni i dużego basenu, sąsiadującego z plażą. Korzystanie z basenu jest nielimitowane, pod warunkiem dokonania zamówienia w barze lub restauracji. Na Valtos można również dostać się z centrum Pargi taksówką wodną w cenie 2 euro w jedną stronę.

Program ramowy

1 dzień - Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Austrię.

2 dzień - Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych. Zwiedzanie Wenecji. Spacer po Wenecji od Mostu Westchneń obok Pałacu Dożów przez Plac św. Marka oraz Kanał le Grande.

Około południa wypłynięcie promem w rejs po Adriatyku z Wenecji do Grecji. Rejs będzie trwał około 24 h.

3 dzień - Przypłynięcie do Grecji w godzinach popołudniowych i przejazd do Pargi. Zakwaterowanie.

4 - 10 dzień - Wczasy w Pardze. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.

10 dzień - Przejazd do Macedonii do miejscowości Ochryda. Spacer najsłynniejszym deptakiem St. Clement of Ohrid. Następnie rokliwymi uliczkami dotrzemy do najciekawszych zabytków: zobaczymy antyczny teatr z 200 r p.n.e. , kompleks archeologiczny z kościołem Sveti Clement & Patelejmon. Zwiedzimy również ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki. Następnie obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przejazd przez Macedonie, Serbię, Węgry, Słowację i Czechy.

12 dzień - Przyjazd do Polski w godzinach wczesno porannych.

Wyżywienie

 • brak wyżywienia,
 • jeden nocleg w Ochrydzie ze śniadaniem i obiadokolacją.

Miasta wyjazdowe/ Transport

 • transport autokarem trwa około 15 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej do Włoch,
 • przejazd przez Czechy, Austrie, z Wenecji rejs promem do Grecji- rejs będzie trwał około 24 h,
 • przyjazd do Pargi w godzinach popołudniowych,
 • wyjazd do Polski w godzinach południowych,
 • ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podany harmonogram może ulec zmianie.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób

  Meteory

  klasztory w Meteorach są najpopularniejszym miejscem ascezy i modlitwy w Grecji. Jak głosi legenda, mnich Atanazy wzbił się na skrzydłach białego orła by zbudować pierwszy monastyr. Dziś po wielu wiekach możemy podziwiać rezultat ciężkiej pracy mnichów, niesamowity efekt działań przyrody i moc wiary. Nad niewielką miejscowością Kalambaka, pomiędzy monumentalnymi skałami znajduje się sześć z 21 zbudowanych klasztorów. Zapierające dech widoki, monumentalna potęga natury gwarantują niezapomniane przeżycia.

  Cena: 55 EUR/ os.

  Zagoria

  odkryj Park Narodowy oraz małe wioski ukryte w górach Pindos. Małe kamienne domki oraz liczne mosty łączące osady tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. W programie zwiedzania m.in. wioska Kipi, gdzie zobaczymy niektóre z unikalnych zabytków oraz najciekawsze mosty. Następnie spacer do klasztoru Paraksewi z XV w. Kolejnym punktem zwiedzania będzie przystanek na "balkonie z Vikos", gdzie będziemy podziwiać najgłębszy wąwóz na świecie. Po powrocie z gór zwiedzimy stolicę Epiru - Janina. W mieście nad jeziorem, mieszkał kiedyś Ali Pasza, turecki tyran, który rządził tym obszarem.

  Cena: 45 EUR/ os.

  Sekretny Epir

  niesamowity dzień pełen przygód czeka na Was podczas wycieczki, gdzie poznamy region który otacza Pargę. Zapraszamy Państwa na wycieczkę łodzią po rzece Acheron (Styx). Rejs umili nam wioślarz opowiadający mitologiczne legendy. To właśnie w tej rzece Achilles otrzymał dar nieśmiertelności. Następnie przejazd do Glyki, gdzie zatrzymamy się nad brzegiem rzeki na lunch. Po obiedzie będziemy kontynuować nasz spacer wzdłuż rzeki oraz dla dla odważnych pływanie w samej rzece. Prosimy zabrać ze sobą strój kąpielowy, ręcznik oraz obuwie na przebranie.

  Cena: 35 EUR/ os.

  Albania

  wycieczka do sąsiedniej Albanii jest wyprawą do jeszcze nie odkrytego przez masowego turystę, ale bardzo pięknego kraju. Po krótkim postoju na granicy oraz kontroli paszportowej zaczniemy zwiedzanie Albanii od podziwiania górzystych terenów Camerii, czyli terenów, które stanowią niezwykle zróżnicowany kulturowo obszar. Następnie odwiedzimy Park Archeologiczny Butrint, gdzie zobaczymy doskonale zachowane ruiny z czasów greckich jak i z okresu Cesarstwa Rzymskiego czy Bizancjum. O niezwykle ciekawej historii tego miasta opowie nam lokalny przewodnik. Kolejnym punktem będzie wizyta w Sarandzie, gdzie spędzimy czas wolny na malowniczym deptaku.

  Cena: 50 EUR/ os.

  Rejs statkiem na wyspę Korfu

  wyspa znana jest od czasów starożytności ze swojej gościnności, muzyki, poezji, malarstwa oraz sztuki. Zwiedzimy stolicę wyspy - Kerkirę. to niezwykłe miasto łączy w sobie styl: wenecki, rosyjski, grecki oraz brytyjski dzięki czemu ujmuje swoim urokiem każdego, kto odwiedzi to miejsce. Zobaczymy również słynny Liston - arkadową galerię kawiarń, tavern oraz sklepików. Następnie czas wolny na zakupy oraz zdjęcia. Odwiedzimy kościół Agios Spiridon, patrona wyspy Świętego Spirydiona. Polecamy również spróbować likiery oraz powidła z kumkwatów - niezwykłych owoców, które rosną na wyspie.

  Cena: 45 EUR/ os.

  Wyspy Jońskie

  (Lefkada, Kefalonia, Itaka i Skorpios) - zobaczymy najpiękniejsze plaże wysp Jońskich m.in. Porto Katsiki, gdzie będziemy mogli plażować. Następnie popłyniemy na Kefalonię, gdzie odwiedzimy malowniczą wioskę Fiskardo. Następnym punktem rejsu będzie wyspa Itaka i piękna przystań Kioni. W drodze powrotnej zobaczymy malowniczą jaskinię Papanikolis. Na koniec naszego rejsu zobaczymy wyspę Skorpios , która została zakupiona przez rosyjskiego miliardera Dimitrija Rybołowlewa.

  Cena: 45 EUR/ os.

Opinie


Średnia ocen:  
 8 opinii

16.01.2017 r.  przez beata

było wspaniale, pokoje czyste, ręczniki i pościel regularnie zmieniane. Wbrew opiniom właściciel 'Christiny" to miły pan. Mamy same pozytywne wspomnienia i we wrześniu 2017 znowu tam zawitamy ;). Pozdrawiamy Panią Monike!!!

5/5

15.08.2016 r.  przez Viola & Sebadtian

Witam, właśnie wróciliśmy z cudownych wakacji z Pargi. Zawsze sama czytam i szukam opinii o miejscu, do którego się wybieram wiec i ja postanowiłam sie z Wami podzielić wrażeniami. Jeśli chodzi o Pargę to przepiękne i spokojne miejsce na ziemi do którego mam nadzieje kiedyś wrócę. Ludzie bardzo przyjemni, jedzenie w restauracjach przepyszne a owoce i warzywa smakują fenomenalnie. Mieszaliśmy w Christinie i jeśli chodzi o sam obiekt jest bardzo ładny i zadbany, położenie idealne do centrum czyli głównej ulicy przy porcie idzie sie max 5 min, wystarczy przeciąć dwie uliczki. Do dwóch plaz max 10 min a do plazy Valtos chwilkę dłużej ok 20 min ponieważ trzeba wejść na zamek i zejść w dół. Apartamenty są codziennie sprzątane i co kilka dni jest zmieniana pościel i wymiana ręczników. My mieliśmy apartament z przepięknym widokiem na morze i basen ( polecamy nr 11). Właściciel i tu niestety jedyny minus tego obiektu wprowadza nie fajna atmosferę, "Pan zestresowany" tak go nazwałam ma potrzebę ogromnej kontroli i to udziela sie turystom. Na basenie zachowywaliby sie jak w kościele ponieważ "Pan zestresowany" swoim czujnym okiem rejestrował każda krople wylanej wody z basenu i każdy zbył głośny śmiech. Jeżeli tylko pod tym względem maślanym ocenić ten obiekt ocena byłaby negatywna natomiast pomijając "Pana zestresowanego" na którego staraliśmy sie w ogóle nie zwracać uwagi oceniając całokształt jestesmybardzo zadowolenie i na pewno wrócilibyśmy w to samo miejskie. Polecamy Pargę i Christine. Wróciliśmy do domu z plecakiem pełnym pięknych wspomnień i zdjeć.

4/5

17.11.2015 r.  przez Robert z żoną

No i się stało miałem rezerwacje gdzie indziej , ale wspomnienia z Grecji Parga w 06.2015 i owe Studio Christina , postanowiłem jechać ponownie , Parga jest super piękna a studio Christina ładne czyste i to że gospodarz jest nader wrażliwy na wszystko to jest to Grek z którym da się pogadać i porozumieć , pytam jeśli by było zle to czy wczasowicz by tam wracał , raczej nie , , polecam w 100% Christine i Pargę , jak pisałem byłem i będe jak ktoś jeszcze ma wątpliwości to pisać solaris225@wp.eu odpisze i wyjaśnie ---- dzięki Funclub za wczasy

5/5

19.10.2015 r.  przez Halina Borzyszkowska

Parga urocza miejscowosć studio Christina super i bardzo blisko na plaże,wycieczki fakultatywne bardzo dobre i w przyzwoitej cenie.Wyjeżdżam corocznie w m-cu wrzesniu ale nigdy nie było bonifikat za korzystanie z wycieczek. Uważam,że warto jechać we wrzesniu bo jest mniej gorąco co ułatwia zwiedzanie.Własciciel studia wberw powszechnnie wyrażanej opinii fantastyczny człowiek wiadomo trzeba miec do niego dobre podjscie no i od czasu do czasu dać mu soczystego buziaka.Wszystkim niezdecydowanym polecam studio Christina oraz studio Thomas,je żeli chodzi o transport to nawet nie ma o czym pisać jak zwykle na przyzwitym poziomie,Do zobaczenia w SŁONECZNYM Brzegu,Halina B,,,,,

5/5

15.08.2015 r.  przez Iza

Ogólne wrażenia z pobytu bardzo pozytywne. Parga jest cudowna , kliatyczna i taka trochę "wyspiarska" Nie ma nic wspólnego z Riwierą Olimpijską jest grecko i klimatycznie. Studio Christina posiada pokoje przyzwoite niczego w nich nie brakuje, klimatyzacja działa cicho i sprawnie pokoje sprzątane jako tako jest naprawdę ok. Blisko do centrum miasta i stosunkowo blisko na plażę trzeba przejść przez miasteczko. leżaki na plaży płatne po 8 euro za komplet niezależnie od tego co czy coś zamówimy w knajpce czy nie. Tak jest wszędzie na Krioneri Beach, Valtos 6 euro Lichnos 6 euro. Ogólnie jestem zadowolona z pobytu niestety poważnym minusem tego obiektu jest bardzo niesympatyczny właściciel, wścibski i nawet potrwafi podnieść głos jeżeli coś mu nie odpowiada ( po niemiecku) ponieważ w jezyku angielskim w zasadzie nie mówi...Od godziny 10 ( w dniu wyjazdu ) w zasadzie jesteś tu nie mile widzianym intruzem..jest miejsce do składania bagażu ale Pan nadzorca bacznie pilnuje żeby nawet nie korzystać z leżaków przy basenie, przy tak długim oczekiwaniu na wyjazd który jest wieczorem uważam to za zachowanie poniżej krytyki. Córka właściciela która tam przebywała zwróciła uwagę osobą wyjeżdzającym, że w zasadzie powinniśmy zapałacić za korzystanie i przebywanie na basenie bo gośći byliśmy tylko do godziny 10...byłam zaskoczona ponieważ nigdy nie spotkałam się w Grecji z żadnym Grekiem który by przeganiał ludzi z basenu podczas sjesty i był tak niesympatyczny...Cała reszta organizacja wyjazdu, kierowcy, autokary Fun Clubu na 6+ :) uważam że należy zmienić obiekt w przyszłym sezonie bo nie potrzebnie psuje całokształt wyjazdu. Wycieczka fakultaywana ( spacer po rzecze Acheron ) to faktycznie tylko spacer, nie doszliśmy do wąwązu co było wielkim rozczarowaniem...szkoda 20 euro. Podczas tej "wycieczki" jest również dodatkowo płatny rejsik łódką po kanale rzeki z 5 euro od osoby trwa to 5 minut i za wyjątkiem krzaków i samego płyniecia nic nie zobaczycie przestrzegam lepiej pójć na lody :))

4/5

30.07.2015 r.  przez Piotr i Beata Olszańscy

Studio "Christina" ma wszystko czego turysta potrzebuję do spędzenia miło wypoczynku. Pokoje klimatyzowane, łazienka z prysznicem, wc, kuchenka elektryczna, lodówka z zamrażalnikiem, czajnik elektryczny, suszarka do włosów, garnki, zastawa, szklanki, sztućce, miska do prania, TV, Wi-Fi, żelazko i deska na piętrze, balkon. Jeśli czegoś brak, to właściciel pomoże. Pokoje codziennie sprzątane. Wymiana ręczników i pościeli co 4 dni. Basen niewielki, ale wystarcza. Leżaki, krzesełka, stoliki przy basenie. Jedynie właściciel troszkę nadgorliwie pilnuję porządku i potrafi zwrócić uwagę na byle pierdołkę. Ogólnie standard jest OK. Do centrum blisko, na plażę miejską też. Wiele chodzenia góra - dół, ale taki urok miejscowości. Parga to SUPER miasteczko, gdzie wszystko toczy się w tempie Siga - Siga. Polecam !

4/5

01.07.2015 r.  przez Robert z żoną

Καλημέρα! , dokładnie dzisiaj wróciliśmy z pobytu w Grecji Parga w Studio Christina, pokój mieliśmy od podwórka II pietro - balkon , z widokiem przez okno na morze , warunki w pokoju super , czyściutko i miło , na dodatek co nas zaskoczyło codziennie sprzątany , basenik - woda ciepła ale jest mały niedosyt bo możliwość kapania tylko w godz 10-14 oraz 17-20 . dlaczego bo tak ma być i tyle .do plaży dojście wąskimi uliczkami typowymi dla grecji ok 400 m . do centrum też blisko bo ok 300 m ,owoce na straganach super - choć to początek to trochę drogo ale warto , pomidorki normalnie total ,w tawernach do wyboru i koloru można zjeść dobrze za ok 5 euro , . Parga bardzo ładna i urokliwa ,wiele do zwiedzania - prawdziwa Grecja , choć podróż długa to naprawdę warto , opieka p.rezydentki p.Magdy wspaniała którą pozdrawiam z żoną i życzę aby Grecja którą kocha była na lata dalej taka wspaniała --- Ευχαριστώ για όλα

5/5

14.06.2015 r.  przez Jacek Wysocki

Dziesiąty wyjazd z funclubem mamy za sobą : Mieszkaliśmy w Christinie. trafił nam się pokój od „ulicy”. Ulica to termin umowny. To droga którą owszem samochód przejedzie ale dwa to bez szans. Jest wąska i skutery mijają się z trudem. Oczywiście to wielki plus gdyż ruch jest tam znikomy. Dookoła sporo zieleni, widać że właściciel lubi zieleń i chętnie swoje drzewka pielęgnuje. Pokój normalny, w szafie sejf korzystanie z którego nie pobrano opłaty, kuchnia osobno, balkon ogromny. W pokoju jest czajnik elektryczny, sztućce i naczynia. Na drugim piętrze w korytarzu jest do dyspozycji wczasowiczów deska do prasowania i żelazko. Na terenie Christiny jest basen ale gdy my byliśmy nie był napełniony. Mieliśmy możliwość skorzystania z basenu u sąsiada (2-3 minuty w górę). Do najbliższego sklepu około 5 minut piechotką, najbliższa tawerna 2 minuty bliżej. Do centrum Pargi 2 minuty dalej niż do sklepu a do promenady 10 minut od Christiny. Blisko. Plaże : Przy promenadzie jest Krio neri, kamienista plaża. Nie korzystaliśmy z tej plaży. Na promenadzie przy kotwicy jest „postój” taksówek wodnych skąd można popłynąć na plaże Valtos (4 euro w obie strony za osobę), na Lichnos (8 euro), na Sarakiniko (10 euro – płynie się szybką motorówką). Pływaliśmy na te plaże. Każda super. Sarakiniko najmniejsza, kameralna. Przy wszystkich są tawerny. Wycieczki : byliśmy na trzech. Polecam rejs po wyspach jońskich na który warto zabrać strój kąpielowy aby popływać na Parto katsiki – rajska plaża na Lefkadzie. Warto pojechać też na wycieczkę po rzece Acheron w ramach której płynie się łodzią przy ujściu rzeki, zwiedza się zabytkowy cmentarz oraz można przespacerować się po rzece poprzez bardzo malowniczy kanion. Buty wodne oraz strój kąpielowy bardzo się przydadzą. Jest też coś dla zmęczonych (o ile są tacy) możem i plażami. Zagoria to wycieczka w górzysty rejon Epir. Najpierw można zwiedzić cytadelę w mieście Ioannina a później dwie przecudne miejscowości położone wysoko w górach. Jest też możliwość zobaczenia najgłębszego w Europie wąwozu w Vikos, malutkiego klasztoru oraz zabytkowych mostów kamiennych. Super wycieczka. Wycieczki na tą chwilę prowadzi przewodnik angielskojęzyczny - pani Natasza bardzo miła. Na wycieczki warto pojechać nawet jak ktoś słabo zna angielski. Widoki są przecudne. Żal przegapić. Parga okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Miejscowość malownicza, plaże rajskie (inaczej nie mogę ich określić). Rezydentka Magda przemiła. Grecy przesympatyczni i uczynni. Wszystko nam się podobało. Żywiliśmy się na chybił trafił w losowo wybranych tawernach i wszystko nam smakowało. Co się tyczy cen to każdy znajdzie coś dla siebie. Można zjeść dobry obiad za 5 euro ale trzeba poszukać lub poprosić p. Magdę o namiar na tawernę z obrusami w kratkę. można też tak jak my na chybił trafił. Polecam ośmiornicę pod zamkiem na tarasie. Ośmiorniczka pyszna i do tego przecudny widok na całą Pargę. Dziękuję funclubowi za najlepszy wyjazd. Pozdrawiam panią Magdę i wszystkich gorąco namawiam do odwiedzenia Pargi.

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.