promocja 100 pln
Szwajcaria, Austria i Niemcy, Koleje Retyckie i skarby Alp
Niemcy, Austria, Szwajcaria
Cena od:
2199 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów5

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
12 - 19.08.2021 r.
8
Hotel pok. 2os.
2199 PLN
23 - 30.09.2021 r.
8
Hotel pok. 2os.
2199 PLN
Program ramowy
POLSKA - SALZBURG - EISRIESENWELT - INNSBRUCK - NEUSCHWANSTEIN - SANKT GALLEN - RHEINFALL - ZURYCH - CZERWONY POCIĄG - SANKT MORITZ - TIRANO - POLSKA

1 dzień - Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem.

2 dzień- Poranny przyjazd do miejscowości Hallstatt, wizytówki Austrii, która pojawia się w niemal wszystkich artykułach, książkach i przewodnikach po tym kraju. Perłą regionu Salzkammergut i jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. Zakochani w Hallstatt Chińczycy postanowili zbudować replikę wsi w swojej ojczyźnie. Austriacy byli oburzeni, że nikt nawet nie zapytał ich o zdanie w tej kwestii, co jak łatwo się domyśleć, nie wpłynęło na rozwój prac w kraju podróbek. Ostatecznie, 2 czerwca 2012 roku w mieście Huizhou w prowincji Guangdong otwarto replikę Hallstatt. Następnie wjazd kolejką na taras widokowy, z którego rozpościera się niesamowity widok na miasteczko oraz jezioro Hallstättersee. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Austrii.

3 dzień - Po śniadaniu przejazd do Salzburga - jednego z najpiękniejszych miast Austrii. Za sprawą bogatego programu kulturalnego, obejmującego ponad 4.000 imprez rocznie, miasto nad rzeką Salzach uplasowało się w czołówce najważniejszych metropolii kulturalnych Europy. Najbardziej znaną i ważną imprezą jest odbywający się od 1920 roku Festiwal Salzburski, na który składają się koncerty, spektakle operowe i przedstawienia teatralne. Po śniadaniu udamy się na spacer po Starym Mieście, które w 1996 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Zobaczymy również: ogród i Pałac Arcybiskupi Mirabell, opactwo św. Piotra, katedrę św. Ruperta z XVII wieku, Residenzplatz, pomnik Mozarta. Będziemy spacerować Getreidegasse - najstarszą i najpiękniejszą uliczką miasta, gdzie pod nr 9 znajduje się Dom Mozarta. W trakcie zwiedzania możliwość wjazdu na wzgórze z Twierdzą Hohensalzburg. Następnie przejazd w okolicę miejscowości Werfen, nad którą góruje jeden z najbardziej imponujących, średniowiecznych zamków Austrii – Hohenwerfen. Głównym celem naszej wizyty tu nie będzie jednak odkrywanie historii tej pięknej budowli, lecz największa na świecie naturalna lodowa jaskinia Eisriesenwelt, znajdująca się w masywie Tennengebirge. Wejście do jaskini znajduje się na wysokości 1641 metrów n.p.m. i prowadzi do niej kolejka linowa oraz 20-minutowy panoramiczny spacer korytarzem przylegającym do zbocza masywu. Zwiedzanie samej jaskini trwa około 60 minut i warto wyposażyć się w ciepłe ubrania, ponieważ temperatura wewnątrz jest zauważalnie niższa niż na zewnątrz. Po zwiedzaniu powrót do autokaru i przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Innsbrucka.

4 dzień - po śniadaniu przejazd na krótkie zwiedzanie Innsbrucka, podczas którego zobaczymy między innymi - Łuk Triumfalny, ulicę Cesarzowej Marii Teresy, plac centralny z kolumną Św. Anny, czy Starówkę ze Złotym Dachem. Czas wolny. Przejazd pod skocznię Bergisel - jedną z najbardziej znanych skoczni narciarskich świata. To tutaj odbywa się co roku jeden z konkursów Czterech Skoczni. Następnie przejazd do słynnego na całym świecie zakątka Bawarii, w okolice Schwangau. Zwiedzimy najbardziej znany zamek „szalonego” Ludwika Bawarskiego - Neunswchanstein, który należał do rodziców Ludwika II. Dziwactwa Króla Ludwika, miały swoje źródło w polityce. Młody Ludwik miał problemy ze sprawowaniem władzy, za jego panowania Bawaria została przyłączona do Rzeszy Niemieckiej. Król uciekał od życia politycznego, poświęcił całą swoją uwagę sztuce i budownictwu... i zaczął wznosić zamek Neuschwanstein, który miał mu zapewnić izolację od nielubianej przez niego rzeczywistości. Tą drogą Król zyskał przydomek “Szalony” i zapewnił sobie miejsce na turystycznej mapie Niemiec. Dzisiaj jego dzieło jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w całym kraju, a pielgrzymki zwiedzających z całego świata biją rekordy w każdym roku. Czas wolny. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Niemiec.

5 dzień – Po śniadaniu przejazd do Szwajcarii. Około południa przyjazd do Sankt Gallen i rozpoczęcie zwiedzania. Sankt Gallen jest niewielkim miastem położonym pomiędzy Jeziorem Bodeńskim i regionem Appenzell. Wolne od ruchu samochodowego Stare Miasto pozwala na spokojne odkrywanie kolejnych uroczych uliczek, które dzięki pomalowanym w różne barwy oknom wykuszowym nadają mu niesamowity charakter. Zwiedzanie dzielnicy klasztornej, która w 1983 roku została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy także prawdopodobnie najpiękniejsze rokokowe pomieszczenie w Szwajcarii- wnętrze biblioteki, w której przechowywane są manuskrypty sięgające X wieku. Czas wolny. Następnie udamy się na zwiedzanie Przełomu Renu - największego wodospadu w Europie, przepięknie położonego pośród dwóch majestatycznych zamków Laufen i Woth. "Mała Niagara" usytuowana jest w pobliżu miejscowości Szafuza, szerokość jego kaskady sięga ponad 150 metrów, a woda spada w dół z wysokości 150 metrów. W ciągu sekundy przepływa tu niemalże 700 tysięcy litrów wody. W okolicy jest też parę punktów widokowych, jeden z nich położony jest tuż nad przełomem na skale, która zdaje się zanikać na tle kłębiącej się przy spadku wody. Wieczorem przyjazd na obiadokolację i nocleg.

6 dzień – Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Zurychu, metropolii licznych atrakcji z widokiem na ośnieżone alpejskie szczyty na horyzoncie. Zurych, choć położony pomiędzy alpejskimi szczytami jest miejscem, gdzie panuje niemal śródziemnomorska atmosfera. Wszystko dzięki jezioru Zuryskiemu i rzece Limmat. Przespacerujemy się dawnym rowem obronnym, który przed ponad 150 laty zmienił się w jedną z najsłynniejszych ulic handlowych na świecie - Bahnhofstrasse. Ulica ma około kilometr długości i zaczyna swój bieg od Paradeplatz, gdzie z jednej strony mamy luksusowe butki, a z drugiej siedziby banków. Bahnhofstrasse także pełna jest drogich sklepów, które przyciągają pełnymi przepychu witrynami. Znajdziemy wśród nich nie tylko te sprzedające markową odzież czy obuwie, ale oczywiście także słynne zegarki IWC oraz Rolex. Na zwiedzających czeka w Zurichu ponad 50 muzeów, z których 14 prezentuje dzieła sztuki. Zajrzymy na Starówkę z galeriami sztuki, antykwariatami i sklepami ze starociami. Rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Zuryskim. Po zakończeniu wizyty w największym mieście Szwajcarii. Wieczorem przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolice najstarszej miejscowości Szwajcarii - Chur. Celtowie, Rzymianie, Gotowie, Frankowie - wszyscy z nich zdobywali Chur jako bramę do najważniejszych szlaków handlowych i przejść przez Alpy. Pozostała po nich licząca 5 tys. lat historia miasta, wzbogacona znaleziskami z epok wczesnego kamienia, brązu i rzymskiej. Z późniejszej przeszłości pochodzą imponujące budowle, jak 800-letnia katedra, która jest siedzibą biskupów. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień – po śniadaniu przejazd najpiękniejszą trasą kolejową na świecie w słynnym "czerwonym pociągu". Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promili. Na wysokości 2253 m n.p.m. znajduje się najwyższy punkt kolei - Ospizio Bernina. Ta maestria inżynierii kolejowej, wpisana na listę UNESCO, określana jest przez wielu podróżników, jako najbardziej niesamowita rzecz, jaką widzieli w życiu. Z Chur udamy się w panoramiczną podroż do mieniących się lodowcami gór, by zobaczyć słynny, luksusowy kurort Sankt Moritz. St. Moritz to jeden z najbardziej ekskluzywnych i eleganckich, a jednocześnie z najstarszych kurortów na świecie. Sławę zyskał w połowie XIX wieku. Jak głosi legenda, wcześniej miejscowość świeciła pustkami od jesieni do wiosny. Tylko latem przybywali do miejscowych wód kuracjusze. Zrozpaczony właściciel jednego z hoteli, nie mogąc doliczyć się strat, wpadł na pewien pomysł. Zaproponował grupie odwiedzających go angielskich dżentelmenów układ. Niech przyjadą do St. Moritz także zimą. Jeśli nie będą zadowoleni z pobytu, pokryje wszelkie koszty ich utrzymania z własnej kieszeni bez względu na wysokość wydatków. Podstęp się udał. Dżentelmeni ulegli czarowi ośnieżonej doliny, w której bez przerwy świeci słońce, i opowiedzieli o tym niezwykłym miejscu innym. Po zakończeniu wizyty w zimowej stolicy Szwajcarii zjedziemy pociągiem w dół do włoskiego Tirano. Miejscowość stała się ważnym miejscem tranzytowym dzięki Kolejom Retyckim, które linie łączącą je z Chur uruchomiły w 1908 r. Obiadokolacja w Tirano i wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.

8 dzień – Przyjazd do Polski około południa.

Świadczenia
W cenie
 •   5 noclegów (hotele *** - pokoje 1, 2, 3 osobowe z łazienkami),
 •   5 śniadań,
 •   6 obiadokolacji,
 •   zwiedzanie według programu,
 •   transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),,
 •   opiekę pilota / przewodnika.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL/NNW: 70 PLN/os.,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, opłaty wjazdowe, koszty przewodnickie i lokalne - 140 CHF i 60 EUR/os.,
 • obowiązkowa dopłata do HB: 70 EUR/os.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
Opcjonalne
 • pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KOSZTY REZYGNACJI + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 80 PLN,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 50 PLN/os.
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach ***  położonych w okolicach miast na trasie zwiedzania. Pokoje 1, 2, 3 osobowe z łazienkami.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem około 10 godzin od granicy polskiej. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce w godzinach popołudniowych i wieczornych.

12.08.2021 - 19.08.2021
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Bolesławiec
Stacja Orlen, Łąka/Bolesławiec
13.08.2021 r.Piątek01:300 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
12.08.2021 r.Czwartek17:30130 PLN
Chodzież
Stacja Orlen, ul. Ujska 12
12.08.2021 r.Czwartek18:20130 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
12.08.2021 r.Czwartek21:00140 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
12.08.2021 r.Czwartek20:15140 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
12.08.2021 r.Czwartek15:30180 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
12.08.2021 r.Czwartek18:55160 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
13.08.2021 r.Piątek00:150 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
12.08.2021 r.Czwartek17:0040 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
12.08.2021 r.Czwartek22:00100 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93, 64-920 Piła
12.08.2021 r.Czwartek18:00130 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
12.08.2021 r.Czwartek20:0030 PLN
Rawicz
Stacja paliw Pieprzyk, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
12.08.2021 r.Czwartek21:4520 PLN
Słupsk
Dworzec PKP, ul. Hugona Kołłątaja 32
12.08.2021 r.Czwartek14:30180 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, ul. Dworcowa 1
12.08.2021 r.Czwartek16:45150 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, plac 18 Stycznia
12.08.2021 r.Czwartek16:30130 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
12.08.2021 r.Czwartek15:0050 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
12.08.2021 r.Czwartek23:150 PLN
Ubezpieczenie

PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KOSZTY REZYGNACJI + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 80 PLN.

 • ubezpieczenie od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)

Uwaga: Bez ubezpieczenia od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.

 • ubezpieczenie KOSZTÓW REZYGNACJI daje możliwość zwrotu wpłaconych kwot na wycieczkę w wyniku udokumentowanego zdarzenia, które uniemożliwia uczestnictwo w wycieczce.

 • ubezpieczenie BAGAŻU pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.

Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, koszty rezygnacji 6000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.

szczegóły: https://www.funclub.pl/dokumenty

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 6 śniadań i 7 obiadokolacji. Obiadokolacje 2-daniowe, serwowane do stołu. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.