Wcześniej taniej - Jesień Zima 2018/2019

Szwajcaria - górska przygoda z czekoladą w ręku

Szwajcaria
Cena od:
1199 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Ilość noclegów3

Średnia ocena  4.8/5
(5 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
15 - 19.08.2018 r.
Hotel pok. 2os.
1199 PLN

Świadczenia

W cenie

 • 3 noclegi (hotel **/***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami),
 • zwiedzanie według programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opiekę pilota / przewodnika,
 • wyżywienie BB (śniadania).

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,
 • koszty realizacji programu - 150 CHF/os. (kwota nie podlega rozliczeniu),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Rezerwacja miejsca w autokarze - 30 PLN/os.,
 • Kup Sobie Spokój: 40 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelch **/*** położonych w okolicach miast na trasie zwiedzania. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

Program ramowy

Dzień 1 - wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg przy granicy szwajcarskiej.

Dzień 2 – Po śniadaniu przejazd do Bazylei, miasta położonego na styku Szwajcarii, Francji i Niemiec. Miasto skrywa liczne perełki architektoniczne, takie jak zbudowana z czerwonego piaskowca XI-wieczna Katedra, czy bardzo klimatyczne i doskonale zachowane budynki starego miasta sięgające XIII wieku. W czasie wolnym będziemy mogli przejść się jedną z pięciu zabytkowych tras, nazwanych imieniem innego historycznego obywatela miasta. Następnie przejazd do Berna - wpisanego na listę UNESCO miasta, w którym sto lat temu przy głównej ulicy Starówki, Kramgasse, mieszkał Albert Einstein. Miasto zostało odbudowane w XV wieku po wielkim pożarze i do dziś zachwyca jednolitą zabudową pełną XVI-wiecznych fontann oraz bram miejskich. Zobaczymy tu między innymi piękny renesansowy ratusz, późnogotycką Katedrę Berneńską z najwyższą w Szwajcarii neogotycką wieżą, czy barokowy pałac Erlacherhof, będący obecnie siedzibą burmistrza. Zwiedzanie zakończymy nad opływającą miasto Rzeką Aare. Przejazd do hotelu w okolicy Berna, nocleg.

Dzień 3 – Po śniadaniu przejazd do miejscowości Broc, gdzie poznamy sekrety tworzenia słynnej Szwajcarskiej czekolady Cailler i podążymy drogą od ziarna kakaowca do gotowej, rozpływającej się w ustach mlecznej czekolady. Następnie przejedziemy do miejscowości Täsch i pociągiem przejedziemy do miejscowości Zermatt leżącej u stóp Matterhornu, który przez himalaistów uznawany jest za górę idealną. Następnie czeka nas przejazd kolejką Gornergrat pokonującą prawie 1500 metrów przewyższenia i z wysokości ponad 3000 metrów będziemy mogli podziwiać prawdopodobnie najpiękniejszy szczyt Alp. Powrót do Zermatt, czas wolny i przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 4 - W godzinach porannych przyjazd do Lozanny, miasta położonego na trzech wzgórzach u brzegów Jeziora Genewskiego. Podczas spaceru po mieście będziemy mogli podziwiać Palais de Rumine, obecnie mieszczący Muzeum Sztuk oraz Bibliotekę Uniwersytecką, XIV-wieczny Zamek św. Mariusza, czy górującą nad miastem Katedrę Notre Dame - symbol miasta i jedna z najwspanialszych gotyckich budowli w Europie. Następnym punktem programu będzie położona u stóp Mont Blanc Genewa - jedno z najbogatszych miast w Europie. Przechadzając się nad Jeziorem Genewskim będziemy mogli podziwiać fontannę Jet d’eau, która wyrzuca wodę na wysokość 130 metrów, czy pięknie utrzymane parki, które są świadectwem wielkiego kunsztu szwajcarskich ogrodników. Stare Miasto kusi spacerami po wąskich uliczkach, a jego sercem jest romańsko-gotycka Katedra św. Piotra. Poza tym Genewa jest siedzibą licznych instytucji, takich jak ONZ, WTO, czy CERN. W czasie wolnym będziemy mogli wstąpić do jednego z licznych, darmowych muzeów. (w mieście spędzimy około 9 godzin). Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 5 – Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 3 śniadania. W trakcie zwiedzania planujemy czas wolny na obiadokolacje (płatne we własnym zakresie).

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Dobrze wiedzieć

_W Szwajcarii są aż 4 języki urzędowe- niemiecki, francuski, włoski i retroromański. Poza tym prawie wszyscy Szwajcarzy mówią po angielsku.__

Pięć rzeczy, z którymi kojarzona jest Szwajcaria to czekolada, ser, zegarki, scyzoryki i banki.

Bunkry w Szwajcarii są w stanie pomieścić wszystkich obywateli tego pięknego kraju.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem około 10 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy. Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce w godzinach rannych i południowych.

multimedia

  Lista odtwarzania

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Opinie


Średnia ocen:  
 5 opinii

10.05.2018 r.  przez Uczestnik

Byłem uczestnikiem powyższej wycieczki i powiem szczerze, że nie wszystko było tak jak w ofercie. Po pierwsze w połowie wycieczki uruchomiono w autokarze barek. Przy cenach w Szwajcarii (średnio 3,50CHF za herbatę w Mc Donaldzie) brakowało barku, aby móc kupić kawę czy herbatę za zwykłe polskie 3,00zł. Ponadto podany czas przejazdu od granicy Polski do pierwszego noclegu 10h to kompletna bzdura. Dokładnie byliśmy 17h w podróży zanim dojechaliśmy do hotelu na 1 nocleg. Zamieszczona informacja , że przyjazd do Polski w 5 dniu wycieczki w godzinach porannych też jest nieprawdziwa. Z Genewy wyjazd nastąpił o 22.00 a np. do Wrocławia dojechaliśmy o godz. 15.00 dnia następnego. Jeśli ktoś jedzie dalej to wiadomo czas się wydłuża. Zwiedzanie fabryki czekolady nie jest po polsku. Uważam, że w tym wypadku Pani pilot winna była wykorzystać czas przejazdu w autokarze i choć krótko opowiedzieć o tym miejscu (nie wszyscy muszą znać języki obce). Niestety bardzo kiepsko była zorientowana w jakich językach można wziąć audio guide. Zwiedzanie Lozanny to kompletna porażka. Albo w tym mieście faktycznie nie ma co oglądać albo lokalny przewodnik nie za bardzo wiedział co nam pokazać. Pierwszą godzinę spędziliśmy głównie w katedrze protestanckiej, gdzie Pani tak się rozkręciła historycznie, że sięgnęła czasów XVw. a połowa wycieczki siedząc w ławkach delikatnie mówiąc ziewała. Druga godzina zwiedzania polegała na szukaniu w mieście toalet dla grupy. Ale dzięki temu zdążyliśmy chociaż przejść przez całkiem ładny park miejski. Ponadto w autokarze emitowana była rekordowa ilość filmów (nie o Szwajcarii ma się rozumieć). W tym czasie uważam, że pilot powinien opowiedzieć po krótce o miejscach do których jedziemy, o ciekawostkach, przez jakie miejscowości przejeżdżamy, a których nie zwiedzaliśmy. Nie wiem nawet czy Pani pilot zdążyła się wszystkim uczestnikom przedstawić a i o nr telefonu wszyscy uczestnicy musieli się upominać. W cenie wyjazdu były tylko śniadania. Szkoda, że pilot po przyjeździe do hotelu nigdy nie wskazał miejsc w pobliżu obiektu, gdzie można by było coś zjeść. Organizacja w innych biurach podróży jest bardziej profesjonalna, a przyznać trzeba, że każdy swoje zapłacić musiał. Jechałem pierwszy raz z Fan Clubem, ale nie wiem, czy kiedyś jeszcze skorzystam z oferty.

4/5

22.06.2017 r.  przez Karolina z Wrocławia

Szanowni Państwo! Bardzo się cieszę , że mogłam uczestniczyć z Funclubem w tej wycieczce. Jestem pod ogromnym wrażeniem waszej pracy. Program dopracowany co do szczegółu. Nie było żadnych niedociągnięć czy uchybień. Czułam się wspaniale dzięki opiece kierowców oraz pilota. To fantastyczni ludzie. Jeśli każdy wyjazd z Wami jest na takim poziomie, to szczerze gratuluję i życzę, żeby nigdy się to nie zmieniło. Wtedy ja już nigdy nie zmienię biura podróży i zostanę z Wami na zawsze. Bardzo serdecznie pozdrawiam!

5/5

18.06.2017 r.  przez Anna K.

Wspaniale! Tylko cena lekko duża.

5/5

16.05.2017 r.  przez Artur

Dziękuję za spełnienie marzenia. Wycieczka była prezentem od dzieci. Trafionym i wyjątkowym. Nigdy nie zapomnę.

5/5

20.01.2017 r.  przez Marysia74

Wyjazd bajka :) Przejazdu pociągiem nie zapomnę nigdy. Trochę drogo, ale to Szwajcaria. Przejazd autokarem przez te piękne tereny to niezapomniane doznanie. Polecam

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.