Szwajcaria Saksońska z Karkonoszy
Niemcy
Cena od:
99 PLN
Transport  Autokar
Lux

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
10.08.2020 r.
1
Wyjazd weekendowy 1 os.
99 PLN
17.08.2020 r.
1
Wyjazd weekendowy 1 os.
99 PLN
24.08.2020 r.
1
Wyjazd weekendowy 1 os.
99 PLN
31.08.2020 r.
1
Wyjazd weekendowy 1 os.
99 PLN
Program ramowy

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do miejscowości Stolpen. Zwiedzanie kompleksu zamkowego związanego z hrabiną Cosel, którego historia sięga XII wieku. Czas wolny. Następnie przejedziemy do Bastei, czyli niezwykłej grupy skalnej położonej na terenie Parku Narodowego Saska Szwajcaria. Zobaczymy tu ponad 200-metrowe ściany wyrastające znad brzegów Łaby oraz takie formacje skalne, jak: Mnich, Lokomotywa, Gęsie Skały i przejdziemy się licznym mostami zawieszonym między skałami do pozostałości zamku skalnego Neurathen, skąd rozciąga się niesamowita panorama na okolicę. Po zwiedzaniu przejazd do twierdzy Kӧnigstein – jest to najwspanialszy zabytek regionu, zwiedzanie komnat zamkowych i wystawy poświęconej historii Saksonii. Wędrówka po krainie skał i zamków, wśród baszt i wieżyczek, iglic i kopuł, które zostały wyrzeźbione w ciągu tysiącleci w skałach piaskowca. Spacer po gęsto zalesionym i bogatym w fantastycznie ukształtowane formy skalne terenie. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach wieczornych.

*Przedstawiony program jest ramowy i może zostać zmodyfikowany na życzenie klienta!

UWAGA: Wszystkie wyjazdy odbywają się w zgodzie z zaleceniami sanitarnymi Ministerstwa Zdrowia

Świadczenia
W cenie
  • zwiedzanie według programu,
  • transport autokarem klasy Platinum +
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL/NNW.
Obowiązkowe
  • opłaty przewodnickie i loklane, zestawy słuchawkowe (płatne w autokarze, opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi) - 35 EUR/os.
Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem Platinum +

10.08.2020 - 10.08.2020
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Osiedle Podgórze 1F, 58-580 Szklarska Poręba
10.08.2020 r.Poniedziałek09:150 PLN
Kopernika 9e, 58-580 Szklarska Poręba
10.08.2020 r.Poniedziałek09:000 PLN
Szklarska Poręba
Dworzec Autobusowy, ul. 1 Maja, 58-580 Szklarska Poręba
10.08.2020 r.Poniedziałek09:300 PLN
Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Platinum

Oferta Platinum to ekskluzywne i innowacyjne podejście do turystyki autokarowej. Najnowocześniejsze autokary w Polsce gwarantują jeszcze większą przestrzeń i wygodę. Dedykowane programy wycieczek i liczne udogodnienia sprawiają, że oferta Platinum to zupełnie nowa jakość. Zacznij swoją podróż platynowym autokarem. Usiądź wygodnie, jeszcze wygodniej. Rozłóż podnóżek i poczuj ten komfort. Włącz swój ulubiony film albo poczytaj wiadomości w internecie. Wieczorem zaśnij spokojnym snem, bo przecież czujesz się tu, jak w łóżku. Obudź się rano i wypij aromatyczną, świeżą kawę z ekspresu. Nie kryj zdziwienia, że tak szybko jesteś u celu. Uśmiechnij się.

Dobrze wiedzieć
  • Twierdza Königstein liczy sobie ponad 400 lat i króluje pośród krajobrazu Saskiej Szwajcarii i Gór Połabskich. To jedyny przykład tego typu europejskiej architektury fortyfikacyjnej, który działa jak magnes i przyciąga każdego roku setki tysięcy turystów z całego świata.
  • Bastei to imponujące naturalne skalne miasto we wschodnich Niemczech, położone nad rzeką Łabą w pobliżu uzdrowiska Rathen i malowniczej wioski Niederrathen (pogranicze czesko-niemieckie). Stanowi ono jedną z największych atrakcji turystycznych i krajobrazowych na terenie Szwajcarii Saksońskiej (Sächsischen Schweiz). Te spektakularne formacje skalane powstały miliony lat temu w wyniku erozji wodnej i wznoszą się dziś majestatycznie na blisko 200 metrów nad poziom doliny rzeki Łaby.
Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

14°
17°
19°
19°
14°

Śr. opady

38mm
28mm
36mm
27mm
52mm
60mm
68mm
56mm
41mm
38mm
37mm
37mm
Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.