promocja 100 pln
Warmia-Mazury-Podlasie
Polska
Cena od:
1299 PLN
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów5

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
02 - 07.08.2022 r.
6
Pok. 2os.
1299 PLN
Program ramowy

Dzień 1 Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce. Przejazd na Pola Grunwaldzkie, miejsce gdzie rozegrała się największa bitwa średniowiecznej Europy. Pola Grunwaldzkie zostały uznane za pomnik historii w 2010 roku. Ogromna, otwarta przestrzeń pozwala przenieść się wyobraźnią do czasów Zakonu Krzyżackiego i króla Władysława Jagiełły. Co roku około 15 lipca obchodzone są tutaj Dni Grunwaldu w trakcie których wielką atrakcją jest inscenizacja bitwy grunwaldzkiej przez liczne bractwa rycerskie z Polski i zagranicy. W czasie wolnym możliwość odwiedzenia Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Przejazd na nocleg na terenie Warmii.Ta przepiękna, często pomijana w drodze do Wielkich Jezior kraina potrafi zachwycić swym urokliwym, sielankowym krajobrazem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 Po śniadaniu przejazd do stolicy województwa warmińsko-mazurskiego – Olsztyna. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od olsztyńskiej starówki gdzie zobaczymy bazylikę św. Jakuba oraz budynek ratusza, stojący pośrodku rynku. Zobaczymy Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym przez kilka lat mieszkał i pracował Mikołaj Kopernik. Czas wolny, Przejazd do Krainy Wielkich Jezior, zakwaterowanie w hotelu i popołudnie, które możemy przeznaczyć na odpoczynek nad jeziorem. Mazury oprócz swojej cudownej przyrody słyną również z fantastycznych wyrobów lokalnych i unikatowych na skalę europejską przysmaków. Kto żegluje lub wędkuje, ten właśnie trafilł do raju. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 Po śniadaniu przejazd do Mikołajek, jednego z najładniejszych miasteczek turystycznych zlokalizowanych na Mazurach. Spacer po kurorcie i obowiązkowo po porcie w którym zacumwoanych jest mnóstwo jachtów,a z wielu pomostów i pokładów słychać brzmienie żeglarskich szant. Nastepnie rejs statkiem po Śniardwach - największym jeziorze w naszym kraju, które nazywane jest "mazurskim morzem". Śniardwy są tak ogromne, że drugi brzeg widać jedynie przy doskonałej pogodzie. W godzinach popołudniowych Przejazd do Gierłoży i wizyta w Wilczym Szańcu tajnym kompleksie bunkrów, które były kwaterą Adolfa Hitlera w trakcie walk na froncie wschodnim podczas II wojny światowej. To właśnie w Wilczym Szańcu doszło w 1944 roku do nieudanego zamachu na Hitlera, dokonanego przez niemieckiego pułkownika Clausa von Stauffenberga. W trakcie zamachu zginęły cztery inne osoby, jednak Hitler wyszedł z niego tylko lekko ranny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek, wędkowanie, spacery lub rowery Następnie przejazd Giżycka, miejscowości położonej pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno z piękną przystanią. Spacer i dla chętnych zwiedzanie pruskiej Twierdzy Boyen. Po południu przejazd przez tzw. Mazury Garbate w okolice miejscowości Stańczyki gdzie znajdują się jedne z najwyższych w kraju, nieczynne mosty kolejowe, które często nazywane są „akweduktami puszczy romnickiej“. Mosty wielokrotnie stawały się plenerem filmowym, a także są bardzo popularnym miejscem skoków na bungee. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 Po śniadaniu wizyta w niezwykle malowniczo położonym Klasztorze Kamedulskim w Wigrach. Miejsce nazywane „perłą suwalszczyzny“ zachwyca barokową architekturą i niesamowitym klimatem. Reguły klasztoru w przeszłości były bardzo surowe, życie pustelnicze, modlitwa, samotnośc i cisza. Pomimo upływu czasu nadal jest to miejsce sprzyjacące temu by na chwilę zatrzymać się,i zadumać w otoczeniu bajecznych krajobrazów. W godzinach popołudniowych przejazd do stolicy Podlasia - Białegostoku. W trakcie spaceru zobaczymy m.in Pałac Branickich, Katedrę Najświętszej Maryi Panny, Rynek i wiele cerkwi, które dają wyraźne dowody jak bardzo urozmaiconą kulturowo i narodowościowo krainą jest Podlasie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6 Po śniadaniu przejazd do miejsca absolutnie niezwykłego, położonego tuż przy granicy z Białorusią - Białowieskiego Parku Narodowego, który wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to największy w Europie pierwotny kompleks leśny. W trakcie spaceru po Puszczy Białowieskiej odwiedzimy rezerwat żubrów i poznamy lokalne wyroby i przysmaki. Następnie przejedziemy do Grabarki, gdzie zobaczymy niesamowite Wzgórze Krzyży z pobliską cerkwią –miejsce święte dla kościoła prawosławnego. Zgodnie z tradycją sięgającą 1710 roku, ludzie przynoszą tam krzyże z modlitwą, często o pomoc w trudných sytuacjach lub dziękczynne. Liczba krzyży stale rośnie. W późnych godzinach wieczornych przyjazd do Warszawy,a następnie powrót do poszczególnych miast w Polsce w godzinach nocnych/nad ranem kolejnego dnia.

Świadczenia
W cenie
  • przejazd autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, WC, DVD),
  • zwiedzanie według programu,
  • 5 noclegów z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje).
  • opieka pilota.
Obowiązkowe
  • ubezpieczenie KL,NNW - 50 PLN/os.
  • opłaty przewodnickie i lokalne (płatne w autokarze, kwota nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi) - 150 PLN/os.
Miasta wyjazdowe/ Transport

✅ UWAGA: w przypadku tej imprezy #OdDrzwiDoDrzwi nie jest realizowane

02.08.2022 - 07.08.2022
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Dworzec Autobusowy
02.08.2022 r.Wtorek13:000 PLN
Częstochowa
McDonald's przy BP, kierunek Katowice
02.08.2022 r.Wtorek06:1575 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
02.08.2022 r.Wtorek05:00100 PLN
Konin
Zajazd Blue Stare miasto k/Konina, Modła Królewska 5F
02.08.2022 r.Wtorek06:30100 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
02.08.2022 r.Wtorek08:0075 PLN
Piotrków Trybunalski
Oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław
02.08.2022 r.Wtorek07:1550 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
02.08.2022 r.Wtorek05:00100 PLN
Suwałki
stacja paliw SHELL ul. Kazimierza Pułaskiego 28
02.08.2022 r.Wtorek15:150 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
02.08.2022 r.Wtorek10:000 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
02.08.2022 r.Wtorek05:00100 PLN
Ważne

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.