Wcześniej taniej lato 2019 - rabat do 15%
RABAT
10 %
Tajlandia i Kambodża - pod czujnym okiem Buddy
Tajlandia
Cena od:
5990 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Samolot
Ilość noclegów12

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
05 - 19.01.2019 r.
Hotel pok. 2os.
5990 PLN
06 - 20.12.2019 r.
Hotel pok. 2os.
5990 PLN
Program ramowy

1 dzień: Spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot do Bangkoku z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

2 dzień: Przylot do Bangkoku. Transport do hotelu, zakwaterowanie. Spacer po okolicy. Wspólna kolacja.

3 dzień: Wcześnie rano wyjazd z Bangkoku do Aranyaprathet, miasteczka graniczącego z Kambodżą, obiad, przekroczenie granicy I przejazd do Siem Reap w Kambodży. Trasa całodniowa. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i pierwsza kolacja w Kambodży.

4 dzień: Zwiedzanie kompleksu Angkor. Wczesnym rankiem zaczynamy od świątyni Angkor Wat, przejeżdżając do Bayon, a na koniec Ta Prohm. Kolacja w centrum miasteczka Siem Reap, spróbujemy lokalnych specjałów, m.in.: węża, krokodyla, kangura, jaszczurki, rekina.

5 dzień: „Zgubimy się” w Kambodży- odwiedzimy lokalne wioski, spróbujemy pysznego jedzenia, popływamy po największym w Azji pd.-wsch. jeziorze Tonle Sap, obserwując pływające domy, a na koniec lasy namorzynowe- my na łódkach wśród mangrowców.

6 dzień: Całodniowa podróż do Bangkoku. Wieczorem przejazd do dzielnicy handlowej I oglądanie panoramy miasta z Baiyoke Sky Hotel.

7 dzień: Wcześnie rano wyjazd na pływający market Damnoen Saduak- wąskimi łódkami pływamy po kanałach podglądając codzienne życie ludzi mieszkających „na wodzie”, możliwość zakupu pamiątek. Jedno z miejsc, które warto jeszcze odwiedzić w tych okolicach. Później przejazd do zabytkowej Ayutthayi, byłej stolicy Syjamu, miasta stojącego ruinami buddyjskich świątyń, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wieczorem powrót do Bangkoku.

8 dzień: Bangkok. Czas na zwiedzanie bogactw tego kolorowego miasta! Zaczniemy od najważniejszego i najbardziej okazałego zabytku stolicy Tajlandii- Wielkiego Pałacu ze Świątynią Szmaragdowego Buddy, odwiedzimy też najstarszą świątynię w Bangkoku z posągiem leżącego Buddy- Wat Pho, przepłyniemy pociągiem wodnym po rzece Chao Phraya do Świątyni Świtu- Wat Arun, a dzień zwieńczymy przepyszną kolacją na Chinatown.

9 dzień: Po śniadaniu przelot do Krabi. Transport do hotelu na Ao Nang Beach. Czas wolny. Wieczorem impreza integracyjna ;)

10-11 dzień: Czas wolny na plaży. Lokalne atrakcje.

12 dzień: Wycieczka na rajskie wyspy Phi Phi (dodatkowo płatna)A w programie: snurkowanie, pływanie w bajecznym turkusie, relaks na “niebiańskiej plaży”, lunch, dla chętnych wspinaczka na punkt widokowy.

13 dzień: Wycieczka na sąsiednią plażę Railay (dodatkowo płatne), wejście na punkt widokowy, błękitna laguna, dla chętnych możliwość wspinaczki skałkowej.

14 dzień: Po śniadaniu przelot do Bangkoku i powrót do Polski przez jeden z portów tranzytowych

Czytaj więcej o Tajlandii na blogu Wypraw Egzotycznych

Świadczenia
W cenie
 • przeloty wymienione w programie
 • zakwaterowanie (12 noclegów) w hotelach 3* ze śniadaniami
 • kolacja integracyjna
 • opieka pilota
 • transport na całej trasie wyjazdu
 • wiza do Kambodży
 • bilety wstępu
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL i NNW (100 PLN)
 • opłaty przewodnickie, lokalne, zakawterowania, transport, napiwki i inne (800 USD), płatne pilotowi na miejscu - dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi.
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego (200 USD) * w opcji dokwaterowania, w przypadku braku osoby do pary w pokoju dwuosobowym istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego (200 USD) albo anulowania rezerwacji.
 • jedzenie podczas wyprawy (obiady, kolacje ok. 80 USD)
 • wycieczki fakultatywne na Krabi (ok. 60 USD)
Zakwaterowanie

Hotele 3* (łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe (dodatkowa opłata 200 USD)

Wyżywienie

Śniadania w cenie wyjazdu. Pilot będzie rekomendował na miejscu wypróbowane osobiście restauracje i tradycyjne potrawy.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport
Opis miejsca

Przenieś się do egzotycznej krainy uśmiechu i życzliwości, fantastycznej buddyjskiej architektury, tropikalnych plaż i najlepszej na świecie kuchni. Odwiedź Bangkok, kosmopolityczne i olśniewające „Miasto Aniołów”, zachwycające starożytnymi świątyniami przeplatającymi się z drapaczami chmur. Wstąp do Ayutthayi, starej stolicy Syjamu, w której czuć mistycznego ducha dawnego królestwa. Podziwiaj niespotykane, mistyczne khmerskie świątynie Angkoru i ciesz oko widokami przepięknych, malowniczych i dzikich plaż.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

26°
27°
29°
31°
30°
29°
28°
28°
28°
28°
27°
25°

Śr. opady

22mm
25mm
52mm
72mm
195mm
229mm
271mm
290mm
295mm
189mm
107mm
58mm
Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Kambodży potrzebna jest wiza - załatwiana podczas wyprawy, wliczona w cene wyjazdu. W przypadku zmieniających się regulacji wizowych, biuro będzie informować wszystkich uczestników wyjazdu. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć

W Tajlandii obowiązującą walutą jest baht tajski: 1 PLN – 9,10 THB, w Kambodży płacimy w USD- należy zabrać drobne dolary. Pieniądze można wypłacać w bankomatach lub wymieniać w bankach i kantorach (dolary, wydane po 2005r., niezniszczone).

Pogoda:

 • pora gorąca, temperatura może przekroczyć 40 stopni C (marzec-maj),
 • pora deszczowa, temperatura powyżej 30 stopni C (maj-październik),
 • pora chłodna, temperatura 27-33 stopnie C (listopad-luty)
 • warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową oraz kremy z wysokim filtrem UV.

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych
 • szczepienia: nie są wymagane, należy przestrzegać podstawowych zasad higieny, niezbędnych w krajach tropikalnych
 • Zalecane szczepienia: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny
 • Malaria : niskie zagrożenie/ profilaktyka przeciwmalaryczna (szczegółowe informacje można zasięgnąć w Poradni Chorób Tropikalnych, Warszawa, Ul. Wolska 30)
 • zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.

Rady:

 • Tajlandia to m.in. raj dla miłośników jedzenia! Warto zaryzykować i spróbować jedzenia serwowanego głównie na ulicznych straganach ;)
Piloci

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Aneta Głogowska

  Energiczna i charyzmatyczna profesjonalistka. Jest pilotem wycieczek oraz podróżnikiem, a także miłośniczką aktywnego wypoczynku. Sympatyczna i urocza pod każdym względem ;) Wycieczki przez nią prowadzone to najczęściej egzotyczne podróże pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń, gdzie przygoda goni przygodę. Jak sama mówi o sobie- serce zostawiła gdzieś w Azji. Prywatnie miłośniczka sportu, mocnej kawy i tańca. Żyje, aby robić to, co kocha. Anetę spotkasz przede wszystkim na kontynencie azjatyckim: zabierze Cię do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Wszystkie programy przez nią realizowane to na pewno świetna zabawa i wspaniała przygoda.

  Cena:

  Kasia Sobczyk

  Studiowała prawo i politologię, ale odkąd zasmakowała w świecie podróży już bez nich nie potrafi żyć. Od kilku lat współpracuje z biurem podróży FUNCLUB: była rezydentką w Bułgarii, obecnie w sezonie letnim, można ją spotkać w malowniczej Czarnogórze. Po sezonie Kasia oddaje się w wir egzotycznych pordróży. Samodzielnie odbyła kilkanaście wypraw: Mongolia, Chiny, Sri Lanka, Azja południowo – wschodnia, Etiopia, Kenia, to tylko niektóre z dobrze jej znanych kierunków. Szczególnie pokochała Indie i Nepal, gdzie wraca najczęściej. Wędruje himalajskimi szlakami, medytuje i poznaje tajniki lokalnych kulinariów. Tam gdzie pojedzie, zawsze nawiązuje nowe przyjaźnie. Na miejscu chętnie zabierze Cię do najlepszej loklanej restauracji i w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny :) Uwielbia dzielić się swoim postrzeganiem świata z innymi. Jest autorką większości programów wypraw egzotycznych na naszej stronie. Zajmuje się nie tylko organizowaniem wypraw, ale też ich realizacją. Praca jako pilot i rezydent to jej prawdziwa pasja. Kocha to co robi i robi to najlepiej jak potrafi.

  Cena:

  Robb Maciąg

  Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi.Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Robba Maciąga. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Robba spotkasz głównie w Azji, jego ulubine kierunki to Indie i Nepal.

  Cena:

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.