Villa Thomas promem

Grecja, Parga

Rabat do 20%

Cena od:
1199 PLN
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów9

Średnia ocena  4.9/5
(8 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
20 - 31.07.2018 r.
Brak miejsc
27.07 - 07.08.2018 r.
Brak miejsc
03 - 14.08.2018 r.
Brak miejsc
10 - 21.08.2018 r.
Brak miejsc

Świadczenia

W cenie

 •   zakwaterowanie w Villi Thomas *** w miejscowości Parga,
 •   7 noclegów w Pardze,
 •   zwiedzanie Wenecji według programu,
 •   1 nocleg w Ochrydzie w Macedonii ze śniadaniem i obiadokolacją,
 •   transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 •   opieka rezydenta na miejscu,
 •   opieka pilota podczas przejazdu.

UWAGA PROMOCJE RODZINNE!

INFANT- dziecko do lat 3 GRATIS ( łóżko z rodzicem) Dziecko 3-12 lat rabat 40%.

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL/NNW: 60 PLN/os.,
 • koszty realizacji programu (prom z Wenecji do Grecji oraz opłaty przewodnickie- 125 EUR/os- cena dotyczy obowiązkowej rezerwacji fotela lotniczego na promie),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.,
 • dzieci do 3 roku życia (bez dodatkowego łóżka) płacą jedynie TFG, ubezpieczenie oraz koszty realizacji programu - 125 EUR/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os. - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi.
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy, zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.,
 • wycieczki fakultatywne.
 • dopłata za miejsce w kabinie 4 osobowej na promie wynosi 150 EUR./os.

Szczegóły oferty

Cztery niesamowite atrakcje podczas jednego wyjazdu:

 • najbardziej romantyczne miasto we Włoszech- Wenecja,
 • niezapomniany rejs promem z Włoch do Grecji,
 • wczasy w słonecznej Pardze, położonej nad Morzem Jońskim,
 • zwiedzanie macedońskiej perełki- Ochryda.

Dlaczego promem do Grecji?

 • skracamy czas przejazdu autokarem,
 • rejs po błękitnych wodach Morza Adriatyckiego, to niesamowita przygoda z przepięknymi widokami. Na promie do dosypozycji turystów znajdziemy liczne bary, sklepy, restauracje, dyskoteki oraz basen,
 • rejs promem będzie zrealizowany, jedną z najbardziej znanych lini rejsowych w Europie, która dysponuje bogatą flotą najnowoczośniejszych promów na świecie. Posiada ona liczne ceryfikaty bezpieczeństwa, profesjonalną wyspecjalizowaną kadrę oraz szeroką ofertę dla pasażerów. Rejs przebiegnie zatem nie tylko w miłej, ale przede wszystkim bezpiecznej atmosferze.

Zakwaterowanie

Villa Thomas*** - Kameralny, ładny obiekt oferuje wypoczynek w przyjaznej atmosferze. Do dyspozycji gości są studia 2, 3 osobowe z aneksami kuchennymi, łazienką, TV. Klimatyzacja dodatkowo płatna opcjonalnie 5 euro/dzień. W każdym aneksie jest pełne wyposażenie kuchenne oraz lodówka. Wszystkie pokoje posiadają balkony lub tarasy. Z balkonu rozciąga się widok na malowniczą i przepiękną plażę Valtos, od której dzieli obiekt 750 metrów. Do centrum Pargi można dostać się spacerując, uroczymi uliczkami (około 1200 m), mijając po drodze taras widokowy. Po drodze można zwiedzić zabytkowy Zamek Wenecki, z którego roztacza się piękny widok na miasto oraz wyspę Korfu. W okolicy znajduje się wiele sklepów oraz barów z basenami. Budynek polecamy turystom poszukującym spokoju, ceniącym sobie piękną przyrodę, którzy jednocześnie chcą pozostawać w bliskim kontakcie z wakacyjnymi rozrywkami.

Plaża Valtos, słynna na całą zachodnią Grecję, to głównie miejsce relaksu i słonecznych kąpieli w Pardze. Przy plaży znajdują się liczne tawerny, knajpki oraz bary. Najbardziej popularny z nich, bar Tango, słynie ze świetnej kuchni i dużego basenu, sąsiadującego z plażą. Korzystanie z basenu jest nielimitowane, pod warunkiem dokonania zamówienia w barze lub restauracji.

Opis miejsca

Parga – piękna, czarująca, rajska

Najpiękniejsza cześć greckiego wybrzeża ciągnie się wzdłuż skał i plaż Morza Jońskiego. To stąd pochodzą malownicze zdjęcia klifów i skał „nurkujących“ w błękitnych wodach. Najbardziej znaną miejscowością wypoczynkową zachodniej Grecji jest Parga. Niepowtarzalny klimat tego miejsca tworzą śliczne plaże, kolorowe domy, sympatyczni mieszkańcy oraz bogata historia. Na najwyższym wzgórzu miasta, za czasów panowania Republiki Weneckiej, zbudowany został zamek, z którego rozciąga się spektakularny widok na miasteczko, zatokę oraz plażę Valtos. W oddali można również dostrzec wyspę Korfu.

Parga to miejsce gdzie można poczuć iście wyspiarski klimat Grecji. Spacerując wąskimi, kamiennymi uliczkami, wspinając się po stromych schodach, pomiędzy straganami i domostwami, przed którymi zasiadują dyskutujący staruszkowie, czuć, że relaks nie jest luksusem, relaks to Parga. Miejscowość słynie również z bardzo dobrej kuchni, której przysmaków można spróbować w licznych tawernach. Ceny są bardzo przystępne: typowa grecka musaka lub zestaw gyros to koszt około 5 euro, kleftiko (duszona jagnięcina z ziemniakami i warzywami) kosztuje około 7 euro.

W samym centrum miasta znajduje się piaszczysta plaża Krioneri, a zaraz obok mała, bardzo urokliwa, kamienista plaża Pisco Krioneri. Bardzo atrakcyjna jest również plaża Lichnos, na którą można dostać się taksówką wodną w cenie 6 euro w dwie strony, lub spacerem około 45 min. Niewątpliwie najbardziej popularną plażą jest Valtos Beach- długa piaszczysta plaża, przyciąga miłośników kąpieli słonecznych. Przy plaży znajdują się tawerny, knajpki oraz bardzo popularny bar Tango, który słynie ze świetnej kuchni i dużego basenu, sąsiadującego z plażą. Korzystanie z basenu jest nielimitowane, pod warunkiem dokonania zamówienia w barze lub restauracji. Na Valtos można również dostać się z centrum Pargi taxówką wodną w cenie 2 euro w jedną stronę.

Program ramowy

1 dzień - Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Austrię.

2 dzień - Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych. Zwiedzanie Wenecji. Spacer po Wenecji od Mostu Westchneń obok Pałacu Dożów przez Plac św. Marka oraz Kanał le Grande.

Około południa wypłynięcie promem w rejs po Adriatyku z Wenecji do Grecji. Rejs będzie trwał około 24 h.

3 dzień - Przypłynięcie do Grecji w godzinach popołudniowych i przejazd do Pargi. Zakwaterowanie.

4 - 10 dzień - Wczasy w Pardze. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.

10 dzień - Przejazd do Macedonii do miejscowości Ochryda. Spacer najsłynniejszym deptakiem St. Clement of Ohrid. Następnie rokliwymi uliczkami dotrzemy do najciekawszych zabytków: zobaczymy antyczny teatr z 200 r p.n.e. , kompleks archeologiczny z kościołem Sveti Clement & Patelejmon. Zwiedzimy również ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki. Następnie obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przejazd przez Macedonie, Serbię, Węgry, Słowację i Czechy.

12 dzień - Przyjazd do Polski w godzinach wczesno porannych.

Wyżywienie

 • brak wyżywienia,
 • jeden nocleg w Ochrydzie ze śniadaniem i obiadokolacją.

Miasta wyjazdowe/ Transport

 • transport autokarem trwa około 15 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej do Włoch,
 • przejazd przez Czechy, Austrie, z Wenecji rejs promem do Grecji- rejs będzie trwał około 24 h,
 • przyjazd do Pargi w godzinach popołudniowych,
 • wyjazd do Polski w godzinach południowych.
 • ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podany harmonogram może ulec zmianie.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób

  Meteory

  klasztory w Meteorach są najpopularniejszym miejscem ascezy i modlitwy w Grecji. Jak głosi legenda, mnich Atanazy wzbił się na skrzydłach białego orła by zbudować pierwszy monastyr. Dziś po wielu wiekach możemy podziwiać rezultat ciężkiej pracy mnichów, niesamowity efekt działań przyrody i moc wiary. Nad niewielką miejscowością Kalambaka, pomiędzy monumentalnymi skałami znajduje się sześć z 21 zbudowanych klasztorów. Zapierające dech widoki, monumentalna potęga natury gwarantują niezapomniane przeżycia.

  Cena: 55 EUR/ os.

  Zagoria

  odkryj Park Narodowy oraz małe wioski ukryte w górach Pindos. Małe kamienne domki oraz liczne mosty łączące osady tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. W programie zwiedzania m.in. wioska Kipi, gdzie zobaczymy niektóre z unikalnych zabytków oraz najciekawsze mosty. Następnie spacer do klasztoru Paraksewi z XV w. Kolejnym punktem zwiedzania będzie przystanek na "balkonie z Vikos", gdzie będziemy podziwiać najgłębszy wąwóz na świecie. Po powrocie z gór zwiedzimy stolicę Epiru - Janina. W mieście nad jeziorem, mieszkał kiedyś Ali Pasza, turecki tyran, który rządził tym obszarem.

  Cena: 45 EUR/ os.

  Sekretny Epir

  niesamowity dzień pełen przygód czeka na Was podczas wycieczki, gdzie poznamy region który otacza Pargę. Zapraszamy Państwa na wycieczkę łodzią po rzece Acheron (Styx). Rejs umili nam wioślarz opowiadający mitologiczne legendy. To właśnie w tej rzece Achilles otrzymał dar nieśmiertelności. Następnie przejazd do Glyki, gdzie zatrzymamy się nad brzegiem rzeki na lunch. Po obiedzie będziemy kontynuować nasz spacer wzdłuż rzeki oraz dla dla odważnych pływanie w samej rzece. Prosimy zabrać ze sobą strój kąpielowy, ręcznik oraz obuwie na przebranie.

  Cena: 35 EUR/ os.

  Albania

  wycieczka do sąsiedniej Albanii jest wyprawą do jeszcze nie odkrytego przez masowego turystę, ale bardzo pięknego kraju. Po krótkim postoju na granicy oraz kontroli paszportowej zaczniemy zwiedzanie Albanii od podziwiania górzystych terenów Camerii, czyli terenów, które stanowią niezwykle zróżnicowany kulturowo obszar. Następnie odwiedzimy Park Archeologiczny Butrint, gdzie zobaczymy doskonale zachowane ruiny z czasów greckich jak i z okresu Cesarstwa Rzymskiego czy Bizancjum. O niezwykle ciekawej historii tego miasta opowie nam lokalny przewodnik. Kolejnym punktem będzie wizyta w Sarandzie, gdzie spędzimy czas wolny na malowniczym deptaku.

  Cena: 50 EUR/ os.

  Rejs statkiem na wyspę Korfu

  wyspa znana jest od czasów starożytności ze swojej gościnności, muzyki, poezji, malarstwa oraz sztuki. Zwiedzimy stolicę wyspy - Kerkirę. to niezwykłe miasto łączy w sobie styl: wenecki, rosyjski, grecki oraz brytyjski dzięki czemu ujmuje swoim urokiem każdego, kto odwiedzi to miejsce. Zobaczymy również słynny Liston - arkadową galerię kawiarń, tavern oraz sklepików. Następnie czas wolny na zakupy oraz zdjęcia. Odwiedzimy kościół Agios Spiridon, patrona wyspy Świętego Spirydiona. Polecamy również spróbować likiery oraz powidła z kumkwatów - niezwykłych owoców, które rosną na wyspie.

  Cena: 45 EUR/ os.

  Wyspy Jońskie

  (Lefkada, Kefalonia, Itaka i Skorpios) - zobaczymy najpiękniejsze plaże wysp Jońskich m.in. Porto Katsiki, gdzie będziemy mogli plażować. Następnie popłyniemy na Kefalonię, gdzie odwiedzimy malowniczą wioskę Fiskardo. Następnym punktem rejsu będzie wyspa Itaka i piękna przystań Kioni. W drodze powrotnej zobaczymy malowniczą jaskinię Papanikolis. Na koniec naszego rejsu zobaczymy wyspę Skorpios , która została zakupiona przez rosyjskiego miliardera Dimitrija Rybołowlewa.

  Cena: 45 EUR/ os.

Opinie


Średnia ocen:  
 8 opinii

12.07.2017 r.  przez Przemek

Jadę w tym roku z Funclubem do Albanii do Vlory, ale już nie mogę doczekać się następnego roku, kiedy odwiedzę cudowną Pargę. Miejsce przepiękne, polecam Ville Thomas - cisza spokój bardzo mili gospodarze. Rezydentka Monika na 5 z plusem. Piękne widoki, rejs na wyspę Paxos - wspaniałe przeżycie, kąpiele w krystalicznie czystych wodach, pełen luz i odpoczynek. Byłem we wrześniu 2016r i nie mogę powiedzieć że woda była zimna. Pargę trzeba zobaczyć a jak się już tam jest to bardzo ciężko wyjeżdżać. Jeszcze raz gorąco polecam! Pozdrowienia dla wszystkich z turnusu od 08. do 19.09.2016 r. i do zobaczenia w Pardze.

5/5

05.05.2017 r.  przez Natalia

Polecam gorąco Parge i Ville Thomas. Najlepsze wakacje w moim życiu mimo że trochę ich było. Parga to cudowne miejsce, z 3ma pięknymi plażami, z villi najbliżej do Valtos, najlepszej plaży według mnie. Sama villa bez zarzutów, fajny właściciel który dba o swój piękny owocowy ogród. Okolica bardzo spokojna. Domki zadbane,chociaż troszkę stare ale nie to jest najważniejsze. Funclub zasługuje na najwyższą ocenę, bo za takie pieniądz potrafi wyczarowac takie cuda.

5/5

03.02.2017 r.  przez Robert N

To trzecie miejsce w Grecji gdzie przebywaliśmy.Prawdopodobnie najładniejsze. niestety to jedyny plus. Wszystko drogie jak na Grecję.Wyjątkowo zimna woda i to przez cały sezon.Polecam Grecję ale nie Parge. Wyjazd był w 2016. pozdrawiam.

4/5

15.10.2015 r.  przez Renata T

Wrzesień 2015 - wróciłam z Grecji, ale myślami ciągle jestem w Pardze. Wrażenia niesamowite. Bajkowe klimaty, lazur wody taki jak na widokówkach do tego przemiły właściciel Thomas. To były wspaniałe wakacje. Na pewno jeszcze tu wrócę !!!

5/5

15.10.2015 r.  przez Renata T

Wrzesień 2015 - wróciłam z Grecji, ale myślami ciągle jestem w Pardze. Wrażenia niesamowite. Bajkowe klimaty, lazur wody taki jak na widokówkach do tego przemiły właściciel Thomas. To były wspaniałe wakacje. Na pewno jeszcze tu wrócę !!!

5/5

20.09.2015 r.  przez Karina Matusiewicz

Piękna miejscowość rezydentka Monika wspaniała dziewczyna , to jej powołanie .Właściciel Thomas wesoły i bardzo gościnny .Napewno tam wrócę i wszystkim bardzo polecam . podziękowania dla kierowców Fan Clubu za opiekę i bezpieczną jazdę. Dziękuje Fan Clubowi za piękne wakacje. KARINA

5/5

30.07.2015 r.  przez Krystyna Sosnowska

Piękna Parga i hotel. Czyściutko.Można w miasteczku dobrze i tanio zjeść. Okolica przepiękna. Jest gdzie pochodzić , poopalać się czy zabawić się. Właściciel hotelu bardzo miły i dbający o czystość. Jeszcze tam wrócę.Tylko długość wypoczynku chciałabym zwiększyć do 14 dni.

5/5

24.06.2015 r.  przez Paweł Prendki

Właśnie wróciliśmy z Pargi. Jak dotąd to najlepsze miejsce, w jakim byliśmy na wakacjach. Thomas to super właściciel. Codziennie częstował nas owocami i swoimi nalewkami. Wspaniałe chwili przeżyliśmy. Bardzo sympatyczni i rodzinni ludzie. Przy tej okazji pozdrawiamy wszystkich uczestników turnusu 10 - 21 czerwca. Oczywiście największe podziękowania kierujemy dla Pani Madzi. Złota kobieta i najlepszy rezydent Fun Clubu !

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.