Wcześniej taniej lato 2019 - rabat do 15%
RABAT
10 %
Wietnam - odwiedziny u wujka Ho
Wietnam
Cena od:
5990 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Samolot
Ilość noclegów16

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
08 - 24.02.2019 r.
Hotel pok. 2os.
5990 PLN
18.10 - 03.11.2019 r.
Hotel pok. 2os.
5990 PLN
Program ramowy

1 dzień: Spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot do Hanoi z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

2 dzień: Przylot do stolicy Wietnamu- Hanoi, transport do hotelu. Czas na relaks. Wieczorem wyjście na Wodny Teatr Lalek.

3 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Hanoi na skuterkach ;) Zaczynamy od kompleksu Ho Chi Minha, czyli Mauzoleum, Pałac Prezydencki, dom i muzeum wujka Ho i Pagoda na Jednej Kolumnie. Przejedziemy do Świątyni Literatury, najstarszego uniwersytetu poświęconego Konfucjuszowi, a na koniec Świątynia Nefrytowej Góry i Most Wschodzącego Słońca na malowniczym jeziorku Hoan Kiem. Wieczorem spacer po starym mieście.

4 dzień: Wcześnie rano wyjazd na 2-dniowy rejs nad Zatokę Ha Long. Przejazd minivanem do portu Halong, transport na „dżonkę”. Liczne atrakcje ;) Nocleg na statku.

5 dzień: Drugi dzień rejsu. Czas na kolejne atrakcje i podziwianie pięknych formacji skalnych. Po południu powrót do Hanoi. Nocny przejazd pociągiem w okolice Sapa.

6 dzień: Przyjazd do miejscowości Lao Cai, transport do Sapa, droga prowadzi przez malownicze tarasy ryżowe. Po lokalnym śniadaniu trekking po wioskach, spotykamy ludzi mniejszości etnicznych – między innymi plemiona Czarnych Hmongów i Czerwonych Dao. Wieczorem powrót do hotelu.

7 dzień: Po śniadaniu trekking do Parku Narodowego Hoang Lien. Po południu transport na stację i nocny przejazd pociągiem do Hanoi.

8 dzień: Wcześnie rano przyjazd do Hanoi. Transfer na lotnisko i przelot do Hue. Zakwaterowanie w hotelu. Dziś zwiedzamy Cytadele z Zakazanym Miastem oraz jeden z grobowców cesarskich. Po południu spacer na lokalny bazar.

9 dzień: Po śniadaniu wyjazd do Hoi An. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zakupy na lokalnym targu i lekcja gotowania najpopularniejszych wietnamskich potraw (dodatkowo płatne)

10 dzień: Zwiedzanie miasteczka z lokalnym przewodnikiem. Później rowerowa wycieczka po okolicy: pola ryżowe, wioska garncarska, farma z ekologicznymi warzywami i ziołami oraz przejazd na pyszne owoce morza nad morze.

11 dzień: Wcześnie rano przelot do Sajgonu. Transport do wioski Mui Ne. Zakwaterowanie. Czas wolny na plaży.

12 dzień: Dzień zaczniemy od spaceru po Czerwonym Kanionie, a później czas wolny na plaży. Po południu pojeździmy jeepami po okolicy, odwiedzimy wioskę rybacką, podejrzymy jak produkuje się popularny w kuchni wietnamskiej sos rybny, przejedziemy na białe wydmy, a ostatnim punktem programu będą czerwone wydmy z niezapomnianym zachodem słońca.

13 dzień: Czas wolny na plaży, możliwość wypożyczenia roweru lub skutera na wycieczkę po okolicy.

14 dzień: Rano wyjazd do Sajgonu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na zwiedzanie miasta, a w programie: Muzeum Pozostałości Wojennych, Katedra Notre Dame, Poczta Główna, gmach Opery i Pałac Ponownego Zjednoczenia.

15 dzień: Wycieczka do Delty Mekongu. Przejazd do wioski Ben Tre, pływanie kanałami Mekongu, a wieczorem transfer do miasteczka Can Tho na nocleg.

16 dzień: O świcie dopływamy na pływający market, a tam lokalne śniadanie, najlepsze wietnamskie specjały. Po południu transport do Sajgonu.

17 dzień: Czas na zwiedzanie: przejazd do tajemniczych tuneli Wietkongu. Ostatnie zakupy, możliwość wyjazdu do chińskiej dzielnicy, czas wolny. Wieczorem kolacja pożegnalna.

18 dzień: Rano transfer na lotnisko i powrót do kraju przez jeden z portów tranzytowych.

Czytaj więcej o Wietnamie na blogu Wypraw Egzotycznych

Świadczenia
W cenie
 • przeloty wymienione w programie
 • transport podczas całej wyprawy (taxi, busy, tuk-tuki, pociągi, skutery, rowery)
 • zakwaterowanie (16 noclegów) w hotelach 3* ze śniadaniami
 • 1 kolację pożegnalną
 • pokaz teatru lalek
 • opłaty za lokalnych przewodników
 • wszystkie atrakcje zawarte w programie
 • nocleg na statku (z pełnym wyżywieniem: śniadanie, obiad, kolacja, obiady podczas trekingu w Sapa i na Delcie Mekongu)
 • wizę wietnamską
 • opiekę pilota
 • bilety wstępu
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL i NNW (100 PLN)
 • opłaty przewodnickie, lokalne, zakwaterowania, transport, napiwki i inne (1050 USD), płatne pilotowi na miejscu - dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi.
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego (200USD) * w opcji dokwaterowania, w przypadku braku osoby do pary w pokoju dwuososbowym istnieje możliowość dopłaty do pokoju jednoosobowego (200USD) lub anulowania rezerwacji.
 • jedzenie podczas wyprawy (obiady, kolacje ok. 120 USD)
 • lekcja gotowania (35 USD)
Zakwaterowanie

Hotele 3* ( łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe (dodatkowa opłata 200 USD)

Wyżywienie

W trakcie pobytu śniadania wliczone w cenę. Jedna pożegnalna kolacja. Pełne wyżywienie podczas rejsu Halong Bay. Obiad w Sapa i na Delcie Mekongu.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport
Opis miejsca

Przepiękne ryżowe tarasy, kolorowe plemiona północy, tajemnicza zatoka Halong, tunele Wietkongu, mauzoleum wielkiego przywódcy Ho Chi Minha, malownicze kanały Delty Mekongu, plaże, kolorowe wydmy, pyszna kuchnia i zawsze pomocni i uśmiechnięci Wietnamczycy: to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na nas podczas odwiedzin u wujka Ho :)

Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Wietnamu potrzebna jest wiza,wydawana na lotnisku - wliczona w cenę wyjazdu. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć

W Wietnamie obowiązującą walutą jest dong: 1 PLN - 5700 dongów. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach ( dolary i euro).

Pogoda:

 • temperatury w Wietnamie :
  • Północ: styczeń – marzec, listopad - grudzień : od 20 do 30 stopni C. ( chłodne noce)
  • Południe: styczeń – marzec, listopad - grudzień : od 20 do 30 stopni C ( jesienią opady deszczu w środkowej części kraju)
 • warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową, parasol, ciepłe ubranie na tarasy ryżowe i poranne rejsy łódką ( polar, sweter) oraz kremy z wysokim filtrem UV.

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:

 • Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.
 • Malaria : bardzo niskie zagrożenie

 • zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.

Piloci

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Aneta Głogowska

  Energiczna i charyzmatyczna profesjonalistka. Jest pilotem wycieczek oraz podróżnikiem, a także miłośniczką aktywnego wypoczynku. Sympatyczna i urocza pod każdym względem ;) Wycieczki przez nią prowadzone to najczęściej egzotyczne podróże pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń, gdzie przygoda goni przygodę. Jak sama mówi o sobie- serce zostawiła gdzieś w Azji. Prywatnie miłośniczka sportu, mocnej kawy i tańca. Żyje, aby robić to, co kocha. Anetę spotkasz przede wszystkim na kontynencie azjatyckim: zabierze Cię do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Wszystkie programy przez nią realizowane to na pewno świetna zabawa i wspaniała przygoda.

  Cena:

  Kasia Sobczyk

  Studiowała prawo i politologię, ale odkąd zasmakowała w świecie podróży już bez nich nie potrafi żyć. Od kilku lat współpracuje z biurem podróży FUNCLUB: była rezydentką w Bułgarii, obecnie w sezonie letnim, można ją spotkać w malowniczej Czarnogórze. Po sezonie Kasia oddaje się w wir egzotycznych pordróży. Samodzielnie odbyła kilkanaście wypraw: Mongolia, Chiny, Sri Lanka, Azja południowo – wschodnia, Etiopia, Kenia, to tylko niektóre z dobrze jej znanych kierunków. Szczególnie pokochała Indie i Nepal, gdzie wraca najczęściej. Wędruje himalajskimi szlakami, medytuje i poznaje tajniki lokalnych kulinariów. Tam gdzie pojedzie, zawsze nawiązuje nowe przyjaźnie. Na miejscu chętnie zabierze Cię do najlepszej loklanej restauracji i w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny :) Uwielbia dzielić się swoim postrzeganiem świata z innymi. Jest autorką większości programów wypraw egzotycznych na naszej stronie. Zajmuje się nie tylko organizowaniem wypraw, ale też ich realizacją. Praca jako pilot i rezydent to jej prawdziwa pasja. Kocha to co robi i robi to najlepiej jak potrafi.

  Cena:

  Robb Maciąg

  Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi.Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Robba Maciąga. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Robba spotkasz głównie w Azji, jego ulubine kierunki to Indie i Nepal.

  Cena:

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.