Start promocji wcześniej taniej 15.10.2018

RABAT

25 %
Wietnam - odwiedziny u wujka Ho
Wietnam
Cena od:
5990 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Samolot
Ilość noclegów16

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
08 - 24.02.2019 r.
Hotel pok. 2os.
5990 PLN
18.10 - 03.11.2019 r.
Hotel pok. 2os.
5990 PLN

Świadczenia

W cenie
 • przeloty wymienione w programie
 • transport podczas całej wyprawy (taxi, busy, tuk-tuki, pociągi, skutery, rowery)
 • zakwaterowanie (16 noclegów) w hotelach 3* ze śniadaniami
 • 1 kolację pożegnalną
 • pokaz teatru lalek
 • opłaty za lokalnych przewodników
 • wszystkie atrakcje zawarte w programie
 • nocleg na statku (z pełnym wyżywieniem: śniadanie, obiad, kolacja, obiady podczas trekingu w Sapa i na Delcie Mekongu)
 • wizę wietnamską
 • opiekę pilota
 • bilety wstępu
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL i NNW (100 PLN)
 • opłaty przewodnickie, lokalne, zakwaterowania, transport, napiwki i inne (1050 USD), płatne pilotowi na miejscu - dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi.
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego (200USD) * w opcji dokwaterowania, w przypadku braku osoby do pary w pokoju dwuososbowym istnieje możliowość dopłaty do pokoju jednoosobowego (200USD) lub anulowania rezerwacji.
 • jedzenie podczas wyprawy (obiady, kolacje ok. 120 USD)
 • lekcja gotowania (35 USD)
Zakwaterowanie

Hotele 3* ( łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe (dodatkowa opłata 200 USD)

Opis miejsca

Przepiękne ryżowe tarasy, kolorowe plemiona północy, tajemnicza zatoka Halong, tunele Wietkongu, mauzoleum wielkiego przywódcy Ho Chi Minha, malownicze kanały Delty Mekongu, plaże, kolorowe wydmy, pyszna kuchnia i zawsze pomocni i uśmiechnięci Wietnamczycy: to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na nas podczas odwiedzin u wujka Ho :)

Program ramowy

1 dzień: Spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot do Hanoi z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

2 dzień: Przylot do stolicy Wietnamu- Hanoi, transport do hotelu. Czas na relaks. Wieczorem wyjście na Wodny Teatr Lalek.

3 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Hanoi na skuterkach ;) Zaczynamy od kompleksu Ho Chi Minha, czyli Mauzoleum, Pałac Prezydencki, dom i muzeum wujka Ho i Pagoda na Jednej Kolumnie. Przejedziemy do Świątyni Literatury, najstarszego uniwersytetu poświęconego Konfucjuszowi, a na koniec Świątynia Nefrytowej Góry i Most Wschodzącego Słońca na malowniczym jeziorku Hoan Kiem. Wieczorem spacer po starym mieście.

4 dzień: Wcześnie rano wyjazd na 2-dniowy rejs nad Zatokę Ha Long. Przejazd minivanem do portu Halong, transport na „dżonkę”. Liczne atrakcje ;) Nocleg na statku.

5 dzień: Drugi dzień rejsu. Czas na kolejne atrakcje i podziwianie pięknych formacji skalnych. Po południu powrót do Hanoi. Nocny przejazd pociągiem w okolice Sapa.

6 dzień: Przyjazd do miejscowości Lao Cai, transport do Sapa, droga prowadzi przez malownicze tarasy ryżowe. Po lokalnym śniadaniu trekking po wioskach, spotykamy ludzi mniejszości etnicznych – między innymi plemiona Czarnych Hmongów i Czerwonych Dao. Wieczorem powrót do hotelu.

7 dzień: Po śniadaniu trekking do Parku Narodowego Hoang Lien. Po południu transport na stację i nocny przejazd pociągiem do Hanoi.

8 dzień: Wcześnie rano przyjazd do Hanoi. Transfer na lotnisko i przelot do Hue. Zakwaterowanie w hotelu. Dziś zwiedzamy Cytadele z Zakazanym Miastem oraz jeden z grobowców cesarskich. Po południu spacer na lokalny bazar.

9 dzień: Po śniadaniu wyjazd do Hoi An. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zakupy na lokalnym targu i lekcja gotowania najpopularniejszych wietnamskich potraw (dodatkowo płatne)

10 dzień: Zwiedzanie miasteczka z lokalnym przewodnikiem. Później rowerowa wycieczka po okolicy: pola ryżowe, wioska garncarska, farma z ekologicznymi warzywami i ziołami oraz przejazd na pyszne owoce morza nad morze.

11 dzień: Wcześnie rano przelot do Sajgonu. Transport do wioski Mui Ne. Zakwaterowanie. Czas wolny na plaży.

12 dzień: Dzień zaczniemy od spaceru po Czerwonym Kanionie, a później czas wolny na plaży. Po południu pojeździmy jeepami po okolicy, odwiedzimy wioskę rybacką, podejrzymy jak produkuje się popularny w kuchni wietnamskiej sos rybny, przejedziemy na białe wydmy, a ostatnim punktem programu będą czerwone wydmy z niezapomnianym zachodem słońca.

13 dzień: Czas wolny na plaży, możliwość wypożyczenia roweru lub skutera na wycieczkę po okolicy.

14 dzień: Rano wyjazd do Sajgonu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na zwiedzanie miasta, a w programie: Muzeum Pozostałości Wojennych, Katedra Notre Dame, Poczta Główna, gmach Opery i Pałac Ponownego Zjednoczenia.

15 dzień: Wycieczka do Delty Mekongu. Przejazd do wioski Ben Tre, pływanie kanałami Mekongu, a wieczorem transfer do miasteczka Can Tho na nocleg.

16 dzień: O świcie dopływamy na pływający market, a tam lokalne śniadanie, najlepsze wietnamskie specjały. Po południu transport do Sajgonu.

17 dzień: Czas na zwiedzanie: przejazd do tajemniczych tuneli Wietkongu. Ostatnie zakupy, możliwość wyjazdu do chińskiej dzielnicy, czas wolny. Wieczorem kolacja pożegnalna.

18 dzień: Rano transfer na lotnisko i powrót do kraju przez jeden z portów tranzytowych.

Czytaj więcej o Wietnamie na blogu Wypraw Egzotycznych

Wyżywienie

W trakcie pobytu śniadania wliczone w cenę. Jedna pożegnalna kolacja. Pełne wyżywienie podczas rejsu Halong Bay. Obiad w Sapa i na Delcie Mekongu.

Dobrze wiedzieć

W Wietnamie obowiązującą walutą jest dong: 1 PLN - 5700 dongów. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach ( dolary i euro).

Pogoda:

 • temperatury w Wietnamie :
  • Północ: styczeń – marzec, listopad - grudzień : od 20 do 30 stopni C. ( chłodne noce)
  • Południe: styczeń – marzec, listopad - grudzień : od 20 do 30 stopni C ( jesienią opady deszczu w środkowej części kraju)
 • warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową, parasol, ciepłe ubranie na tarasy ryżowe i poranne rejsy łódką ( polar, sweter) oraz kremy z wysokim filtrem UV.

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:

 • Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.
 • Malaria : bardzo niskie zagrożenie

 • zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.

Miasta wyjazdowe/ Transport
Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Wietnamu potrzebna jest wiza,wydawana na lotnisku - wliczona w cenę wyjazdu. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Piloci

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Aneta Głogowska

  Energiczna i charyzmatyczna profesjonalistka. Jest pilotem wycieczek oraz podróżnikiem, a także miłośniczką aktywnego wypoczynku. Sympatyczna i urocza pod każdym względem ;) Wycieczki przez nią prowadzone to najczęściej egzotyczne podróże pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń, gdzie przygoda goni przygodę. Jak sama mówi o sobie- serce zostawiła gdzieś w Azji. Prywatnie miłośniczka sportu, mocnej kawy i tańca. Żyje, aby robić to, co kocha. Anetę spotkasz przede wszystkim na kontynencie azjatyckim: zabierze Cię do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Wszystkie programy przez nią realizowane to na pewno świetna zabawa i wspaniała przygoda.

  Cena:

  Kasia Sobczyk

  Studiowała prawo i politologię, ale odkąd zasmakowała w świecie podróży już bez nich nie potrafi żyć. Od kilku lat współpracuje z biurem podróży FUNCLUB: była rezydentką w Bułgarii, obecnie w sezonie letnim, można ją spotkać w malowniczej Czarnogórze. Po sezonie Kasia oddaje się w wir egzotycznych pordróży. Samodzielnie odbyła kilkanaście wypraw: Mongolia, Chiny, Sri Lanka, Azja południowo – wschodnia, Etiopia, Kenia, to tylko niektóre z dobrze jej znanych kierunków. Szczególnie pokochała Indie i Nepal, gdzie wraca najczęściej. Wędruje himalajskimi szlakami, medytuje i poznaje tajniki lokalnych kulinariów. Tam gdzie pojedzie, zawsze nawiązuje nowe przyjaźnie. Na miejscu chętnie zabierze Cię do najlepszej loklanej restauracji i w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny :) Uwielbia dzielić się swoim postrzeganiem świata z innymi. Jest autorką większości programów wypraw egzotycznych na naszej stronie. Zajmuje się nie tylko organizowaniem wypraw, ale też ich realizacją. Praca jako pilot i rezydent to jej prawdziwa pasja. Kocha to co robi i robi to najlepiej jak potrafi.

  Cena:

  Robb Maciąg

  Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi.Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Robba Maciąga. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Robba spotkasz głównie w Azji, jego ulubine kierunki to Indie i Nepal.

  Cena:

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.