promocja 100 pln
Wietnam - odwiedziny u wujka Ho
Wietnam
Cena od:
5990 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Samolot
Ilość noclegów16

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
11 - 27.10.2020 r.
17
Hotel pok. 2os.
5990 PLN
Program ramowy
HANOI - REJS PO ZATOCE HA LONG - SAPA - TREKING W PARKU NARODOWYM HOANG LIEN - HUE - HOI AN - PLAŻOWANIE W MUI NE - HO CHI MINH CITY - DELTA MEKONGU

1 dzień - spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot do Hanoi z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

2 dzień - przylot do stolicy Wietnamu - Hanoi, transport do hotelu. Czas na relaks. Wieczorem weźmiemy udział w przedstawieniu teatru Thang Long - teatru lalek na wodzie, które jest kulturalną wizytówką Wietnamu i największą atrakcją turystyczną w Hanoi. W teatrze na wodzie scenę zastępuje wypełniony wodą po brzegi basen. Przedstawienie składa się z wielu kilkuminutowych scenek, a całość trwa około godziny. Rolę scenografii pełni kilka bambusowych ekranów z dachem przypominającym pagodę. Sceny najczęściej ukazują wiejskie życie przy akompaniamencie muzyki na żywo. Zrozumienie spektaklu nie wymaga znajomości języka wietnamskiego.

3 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Hanoi, miasta w którym całe życie koncentruje się na ulicach. Na ulicach właśnie gotuje się obiady, zasiada do towarzyskich biesiad i obserwuje życie spoczywając na malutkich krzesełkach. Stare Miasto to prawdziwe serce Hanoi. Mało jest głośniejszych miejsc. Pozornie panuje tu kompletny rozgardiasz, w którym jednak szybko można się odnaleźć, oczywiście przyjmując miejscowy luz. Starówkę wyróżnia niezliczona ilość restauracji, z których ulatnia się pobudzający kubki smakowe zapach kolendry i zupy pho. Mieści się tutaj również ogromna ilość rozmaitych sklepów, a także salonów masaży i warsztatów rzemieślniczych. Najlepszym sposobem na pokonywanie wąskich, miejskich zaułków jest zwiedzanie na skuterkach. Przygodę z Hanoi zaczniemy od Mauzoleum Ho Chi Minha, gdzie spoczywa wietnamski przywódca Hồ Chí Minh, twórca Demokratycznej Republiki Wietnamu. Następnie odwiedzimy bardzo charakterystyczny żółty budynek, który jest siedzibą prezydenta kraju. Jego budowę rozpoczęto w 1900 roku, jako dom francuskiego gubernatora Indochin. Jest on klasycznym przykładem francuskiej architektury kolonialnej. Po uzyskaniu niepodległości w 1954 roku Hồ Chí Minh bronił się przed uznaniem budynku jako siedziby głowy państwa. Jednak ze względów reprezentacyjnych to tu przyjmowani są najważniejsi międzynarodowi goście. W dalszej części dnia udamy się, by zobaczyć dom i muzeum wujka Ho oraz Pagodę na Jednej Kolumnie. Przejedziemy też do Świątyni Literatury, najstarszego uniwersytetu poświęconego Konfucjuszowi oraz do Świątyni Nefrytowej Góry. Wieczorem, podczas spaceru po Starym Mieście, oddamy się prawdziwemu klimatowi Hanoi.

4-5 dzień - wcześnie rano wyjazd na 2-dniowy rejs po Zatoce Ha Long. 1969 pięknych wysp składa się na największą atrakcję Wietnamu, która została jednym z siedmiu naturalnych cudów świata oraz jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Według legendy, kiedy ludy zamieszkujące Wietnam musiały walczyć z najeźdźcami, bogowie przyszli z pomocą i wysłali w ten region smoki. To właśnie one stworzyły naturalną formę obrony tego regionu wypluwając perły, które w zetknięciu z wodą zamieniały się w skały. Skały utrudniały dostęp i stanowiło naturalną barierę obronną. Podczas wycieczki pływać będziemy statkiem, na którym jest kilkanaście dwuosobowych kabin. Jedzenie na statku (w cenie 3 posiłki: śniadanie, obiad, kolacja) w dużej mierze opiera się o owoce morza. Zwiedzimy miejscowe jaskinie oraz farmę pereł. Przepłyniemy się kajakami i wykąpiemy w wodach zatoki. Rowerami zwiedzimy jedną z wysp, gdzie toczy się życie lokalnej mniejszości etnicznej. Tamtejsza ludność bardzo dobrze sobie radzi żyjąc na morzu, mieszkając w domkach zbudowanych na tratwach i na łodziach. Mają tam wszystko, czego im potrzeba – szkoły, sklepy i niezliczone ilości ryb i owoców morza. Nocleg na statku w nocy z dnia 4 na 5.

5 dzień - po zakończeniu rejsu powrót do Hanoi. Nocny przejazd pociągiem w okolice Sapa. Sapa jest niedużym miasteczkiem położonym wysoko w górach, zasłużenie popularnym wśród turystów ze względu na wspaniałe widoki, piękną scenerię, tarasy ryżowe, przyjemny klimat oraz sielską atmosferę. W okolicach Sapy żyje kilka różnych mniejszości etnicznych - plemion górskich (np. Dao, Hmong), których można czasem spotkać w mieście, głównie na targowisku, ubranych w swoje oryginalne, plemienne stroje.

6 dzień - przyjazd do miejscowości Lao Cai. Następnie transport autokarem, przez malownicze tarasy ryżowe, do Sapa - najbardziej znanej miejscowości górskiej Wietnamu. Sapa jest niedużym miasteczkiem położonym wysoko w górach, tuż przy granicy z Chinami. Popularność wśród turystów zyskała ze względu na wspaniałe widoki, przyjemny klimat oraz sielską atmosferę. W okolicach Sapy żyją różne mniejszości etniczne, których wygląd i ubiór stanowi wyjątkową atrakcję dla przybyszów z Europy. Co ciekawe, mniejszości żyjące w różnych wioskach mówią odmiennymi językami i podobno nie rozumieją się nawzajem. Po lokalnym śniadaniu rozpoczniemy trekking po wioskach, gdzie będziemy mogli poznać tajniki życia plemion: Czarnych Hmongów i Czerwonych Dao. Zdecydowanie polecamy ubrać solidne buty trekkingowe, bo grząska ziemia może być nie do przebycia na obcasie ;) Naszym przewodnikiem będzie urocza kobieta, której sprytne ruchy przypominać będą kozicę. W grupach etnicznych w Sapa to właśnie kobiety są zazwyczaj odpowiedzialne za utrzymanie rodziny. Zajmują się oprowadzeniem turystów po górach, szyciem ubrań czy pracą w polu. Mężczyźni natomiast pełnią rolę gospodyń domowych. Podczas trekkingu będziemy mieli oczywiście możliwość skosztowania miejscowej kuchni (w cenie programu obiad) i popić pyszny obiad mocnym winem ryżowym. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

7 dzień - po śniadaniu trekking do Parku Narodowego Hoang Lien, na terenie którego znajduje się najwyższy szczyt Wietnamu Phan Xi Păng o wysokości 3143 m n.p.m.. Park jest domem dla wielu rodzimych gatunków zwierząt, zalesionych stoków i karłowatych bambusów na najwyższych grzbietach. Lokalne wodospady obejmują Wodospad Miłości, płynący w dół Phang Xi Pang, a także wielopoziomowy wodospad Thác Bạc i wodospad Cat Cat, w wiosce Hmong. Po południu transport na stację i nocny przejazd pociągiem do Hanoi.

8 dzień - wcześnie rano przyjazd do Hanoi. Transfer na lotnisko i przelot do Hue. Miasto jest wyjątkową mieszanką doświadczeń ze swojej bardzo bogatej historii. Znajdziemy tu wpływy z czasów cesarskich, francuskiej kolonii i dobrze nam znanego socjalizmu, który do złudzenia przypominać nam będzie architektoniczny gust Gierka. Największą atrakcją dawnej stolicy Wietnamu jest Cesarska Cytadela, kiedyś siedziba władców Hue. Duży kompleks budynków z Pałacem Cesarskim i Zakazanym Miastem został wpisany na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Kiedyś cesarze mieszkali tutaj ze swoimi konkubinami i nikomu nie można było przekroczyć murów bez pozwolenia. Dzisiaj to miejsce intensywnego handlu i pielgrzymek turystów. Zobaczymy również jeden z grobowców cesarskich i potargujemy się na lokalnym bazarze. Wieczorem wrócimy do hotelu, w którym spędzimy noc.

9 dzień - po śniadaniu wyjazd do Hoi An, który do czasów kolonialnych był największym portem kontrolującym wietnamską część jedwabnego szlaku. W związku z dynamicznym rozwojem osiedlali się tutaj kupcy z Japonii, Chin oraz krajów europejskich, pozostawiając po sobie różne zabytki będące dowodem ich obecności i wpływu na miasto. Swój udział w obecnym wyglądzie Hoi An miał polski konserwator zabytków Kazimierz Kwiatkowski, dzięki któremu Stare Miasto zostało wpisane do rejestru zabytków UNESCO. Za swoje zasługi dla miasta upamiętniony został pomnikiem, który stoi przy głównej ulicy. Wiele osób uważa Hoi An za najpiękniejsze miasto Wietnamu. Wieczorem udamy się na zakupy na lokalnym targu i weźmiemy udział w lekcji gotowania najpopularniejszych wietnamskich potraw (dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu.

10 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Hoi An z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy między innymi: Most Japoński, zabytkowy dom Tan Ky, halę zgromadzeń społeczności chińskiej Phuc Kien i przyjrzymy się z bliska Staremu Miastu. W dalszej części dnia planowana jest wycieczka rowerowa po okolicy, podczas której odwiedzimy: pola ryżowe, wioskę garncarską, farmę z ekologicznymi warzywami i ziołami oraz miejscową plażę, na której serwowane są przepyszne owoce morza. Po zakończeniu zwiedzania powrót do hotelu na nocleg.

11 dzień - wcześnie rano przelot do Sajgonu. Transport do popularnego resortu nadmorskiego Mui Ne, gdzie spędzimy 3 noce. Zakwaterowanie i czas wolny na plaży. Tym, co przyciąga do Mui Ne turystów są przede wszystkim duże szanse na piękną pogodę (zapewnia ją swoisty mikroklimat), tropikalne plaże oraz doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu. Na każdym kroku rosną tu palmy i tropikalne kwiaty. Sezon turystyczny trwa od grudnia do maja. W tym okresie występuje tu pora sucha, charakteryzująca się niskimi opadami i wysokimi temperaturami powietrza.

12 dzień - dzień zaczniemy od spaceru po czerwonym kanionie, a później czas wolny na plaży. Po południu pojeździmy jeepami po okolicy, odwiedzimy wioskę rybacką, podejrzymy jak produkuje się popularny w kuchni wietnamskiej sos rybny, przejedziemy na białe wydmy. Ostatnim punktem programu będą czerwone wydmy z niezapomnianym zachodem słońca.

13 dzień - czas wolny na plaży, możliwość wypożyczenia roweru lub skutera na wycieczkę po okolicy.

14 dzień - rano wyjazd do Ho Chi Minh City (dawniej Sajgon). Zakwaterowanie w hotelu. Azjatyckie megamiasto, największe w Wietnamie, pełne francuskich pozostałości sąsiadujących z komunistycznymi czerwonymi flagami. "Sajgon. Cholera. Wciąż tylko Sajgon. Codziennie się łudzę, że obudzę się w dżungli". Tymi słowami kapitan Benjamin Willard rozpoczął osadzony w czasie wojny w Wietnamie "Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli. Od zakończenia wojny w 1975 Sajgon stał się Ho Chi Minh City na cześć "wujka Ho" - wodza Komunistycznej Partii Indochin. Sajgon to miasto pełne witalności, przez wieki określane jako Perła Orientu. Wzdłuż zabytkowych ulic miasta dostrzeżemy relikty imperium i ślady rewolucji: Katedra Notre Dame, Operę, Pocztę Główną, Pałac Reunifikacji. Dziś jest głównym motorem napędowym wietnamskiej gospodarki i miastem, które zdecydowanie wykracza poza ramy swojego kraju. Podczas zwiedzania odwiedzimy wszystkie największe atrakcje HCMC. Późną nocą powrót do hotelu na nocleg.

15 dzień - po śniadaniu wycieczka do Delty Mekongu. Przejazd do wioski Ben Tre, skąd popłyniemy kanałami i małymi rzeczkami, rozlewającymi się z Mekongu w wielką deltę, tworząc wiele wysepek. Dla tych kanałów w środku dżungli, po których pływa się małymi, tradycyjnymi łodziami zwanymi sampang, tysiące turystów przyjeżdża tu każdego roku. Życie tutaj związane jest bezpośrednio z wodą. Domy, szkoły, urzędy, świątynie stoją na brzegu lub często pływają na powierzchni wody, bazary organizowane są na środku rzeki, a sprzedaż odbywa się prosto z łodzi. Podczas rejsu w cenie programu jest obiad. Wieczorem transfer do miasteczka Can Tho na nocleg.

16 dzień - o świcie dopłyniemy na pływający market (floating market), gdzie zjemy lokalne śniadanie. Markety na wodzie to tradycja, która pozwalała skromnie żyjącym miejscowym na sprzedaż produkowanych przez siebie towarów. Intensywny handel odbywa się od świtu do około 9:00. Później większość sprzedawców wraca do pracy na swoich polach. Wraz z rozwojem cywilizacji, umieraniem kolejnych pokoleń i ucieczką do miast, tradycja handlu na wodzie zanika, a paradoksalnie jedyne, co może utrzymać ją przy życiu, to turyści. Po południu transport do Sajgonu.

17 dzień - po śniadaniu czas na samodzielne zwiedzanie miasta i ostatnie zakupy. Wieczorem kolacja pożegnalna i nocleg.

18 dzień - rano transfer na lotnisko i powrót do kraju przez jeden z portów tranzytowych.

Funclub zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

Opłata rezerwacyjna wynosi 30% ceny imprezy. Pozostałe dopłaty: 30% na 90 dni przed imprezą i 40% na 30 dni przed imprezą. W przypadku rezerwacji na mniej niż 90 dni przed imprezą opłata rezerwacyjna wynosi 60% i dopłata do 40% na 30 dni przed imprezą.

Świadczenia
W cenie
 • przeloty wymienione w programie
 • transport podczas całej wyprawy (taxi, busy, tuk-tuki, pociągi, skutery, rowery)
 • zakwaterowanie (16 noclegów) w hotelach 3* ze śniadaniami
 • 1 kolacja pożegnalna
 • pokaz teatru lalek
 • wszystkie atrakcje zawarte w programie
 • nocleg na statku z pełnym wyżywieniem: śniadanie, obiad, kolacja
 • obiady podczas trekkingu w Sapa i na Delcie Mekongu
 • opieka pilota
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL i NNW: 100 PLN
 • wiza i pośrednictwo wizowe: 250 PLN
 • opłaty przewodnickie, lokalne, zakwaterowania, transport, napiwki i inne: 1050 USD (płatne pilotowi na miejscu - dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 30 PLN
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 200USD
 • w opcji dokwaterowania, w przypadku braku osoby do pary w pokoju dwuososbowym istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego: 200USD lub anulowania rezerwacji
 • jedzenie podczas wyprawy: obiady, kolacje ok. 120 USD
 • lekcja gotowania: 35 USD
Zakwaterowanie

Hotele 3* ( łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe (dodatkowa opłata 200 USD)

Miasta wyjazdowe/ Transport
11.10.2020 - 27.10.2020
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Lotnisko Warszawa
Lotnisko Warszawa
11.10.2020 r.Niedziela00:000 PLN
Wyżywienie

W trakcie pobytu śniadania wliczone w cenę. Jedna pożegnalna kolacja. Pełne wyżywienie podczas rejsu po Halong Bay. Obiad w Sapa i na Delcie Mekongu.

Opis miejsca

Przepiękne ryżowe tarasy, kolorowe plemiona północy, tajemnicza zatoka Halong, tunele Wietkongu, mauzoleum wielkiego przywódcy Ho Chi Minha, malownicze kanały Delty Mekongu, plaże, kolorowe wydmy, pyszna kuchnia i zawsze pomocni i uśmiechnięci Wietnamczycy... to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na nas podczas odwiedzin u wujka Ho :)

Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Wietnamu potrzebna jest wiza. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć

W Wietnamie obowiązującą walutą jest dong: 1 PLN - 5700 dongów. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach ( dolary i euro).

Pogoda:

 • temperatury w Wietnamie :
  • Północ: styczeń – marzec, listopad - grudzień : od 20 do 30 stopni C. ( chłodne noce)
  • Południe: styczeń – marzec, listopad - grudzień : od 20 do 30 stopni C ( jesienią opady deszczu w środkowej części kraju)
 • warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową, parasol, ciepłe ubranie na tarasy ryżowe i poranne rejsy łódką ( polar, sweter) oraz kremy z wysokim filtrem UV.

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:

 • Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.
 • Malaria : bardzo niskie zagrożenie

 • zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.

Piloci
  Aneta Głogowska

  Energiczna i charyzmatyczna profesjonalistka. Jest pilotem wycieczek oraz podróżnikiem, a także miłośniczką aktywnego wypoczynku. Sympatyczna i urocza pod każdym względem ;) Wycieczki przez nią prowadzone to najczęściej egzotyczne podróże pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń, gdzie przygoda goni przygodę. Jak sama mówi o sobie- serce zostawiła gdzieś w Azji. Prywatnie miłośniczka sportu, mocnej kawy i tańca. Żyje, aby robić to, co kocha. Anetę spotkasz przede wszystkim na kontynencie azjatyckim: zabierze Cię do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Wszystkie programy przez nią realizowane to na pewno świetna zabawa i wspaniała przygoda.

  Kasia Sobczyk

  Studiowała prawo i politologię, ale odkąd zasmakowała w świecie podróży już bez nich nie potrafi żyć. Od kilku lat współpracuje z biurem podróży FUNCLUB: była rezydentką w Bułgarii, obecnie w sezonie letnim, można ją spotkać w malowniczej Czarnogórze. Po sezonie Kasia oddaje się w wir egzotycznych pordróży. Samodzielnie odbyła kilkanaście wypraw: Mongolia, Chiny, Sri Lanka, Azja południowo – wschodnia, Etiopia, Kenia, to tylko niektóre z dobrze jej znanych kierunków. Szczególnie pokochała Indie i Nepal, gdzie wraca najczęściej. Wędruje himalajskimi szlakami, medytuje i poznaje tajniki lokalnych kulinariów. Tam gdzie pojedzie, zawsze nawiązuje nowe przyjaźnie. Na miejscu chętnie zabierze Cię do najlepszej loklanej restauracji i w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny :) Uwielbia dzielić się swoim postrzeganiem świata z innymi. Jest autorką większości programów wypraw egzotycznych na naszej stronie. Zajmuje się nie tylko organizowaniem wypraw, ale też ich realizacją. Praca jako pilot i rezydent to jej prawdziwa pasja. Kocha to co robi i robi to najlepiej jak potrafi.

  Robb Maciąg

  Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi.Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Robba Maciąga. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Robba spotkasz głównie w Azji, jego ulubine kierunki to Indie i Nepal.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.