Wyspa Skarbów - Sardynia

Włochy
Cena od:
2499 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów11

Średnia ocena  4.1/5
(3 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
13 - 24.09.2018 r.
Hotel pok. 2os.
2499 PLN

Świadczenia

W cenie

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-osobowych.
 • 2 noclegi na promie Olbia - Genua (bez wyżywienia, fotele lotnicze).
 • 6 noclegów w hotelu *** na Sardynii.
 • 2 noclegi na terenie Włoch.
 • 8 śniadań.
 • Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta).
 • Zwiedzanie wg programu.
 • Opieka pilota.

Obowiązkowe

 • Ubezpieczenie KL, NNW: 80 PLN/os.
 • 8 obiadokolacji – dopłata w autokarze 80 EUR/os. lub przy rezerwacji w złotówkach.
 • Koszty realizacji programu (m. in.: opłaty lokalne, wjazdy do miast, opłaty przewodnickie) - ok. 90 EUR/os.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi).
 • Ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy (pozwala na bezkosztową rezygnację z imprezy zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia).
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.
 • Rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.
 • Wycieczki fakultatywne.
 • Dopłata do kabin sypialnianych na promie (kabiny 2 i 4 osobowe).

Zakwaterowanie

Hotel Argentiera INN *** - do dyspozycji gości pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami. W części wspólnej znajdziemy TV, bar i restaurację. Hotel położony jest w magicznej miejscowości o tej samej nazwie. 400 m od piaszczystej plaży.

Lokalizacja

Piękna, słoneczna, słynąca z białego piasku i druga pod względem wielkości włoska wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Rozmaite wybrzeże, krystaliczne morze, łagodny klimat oraz gościnność mieszkańców to czynniki, które przyciągają na wyspę coraz więcej turystów. Wyspa skarbów -- tak właśnie określana jest Sardynia, ze względu na położenie i warunki klimatyczno - krajobrazowe sprzyjające wypoczynkowi. Sardyńskie plaże uznawane są za najpiękniejsze w Europie. Znajdziemy tu piaszczyste plaże, szmaragdowe kolory wód Morza Śródziemnego oraz malownicze klify.

Opis miejsca

Argentiera to miasteczko o ciekawej historii i tradycji. Życie płynie tu spokojnie i leniwie. Miejscowość jest położona na wzgórzach, z których jest łagodne zejście do morza i zatoki. W okolicy znajdują się zamknięte, a kiedyś bardzo ważne kopalnie srebra -- stąd miejscowość nazywana jest „srebrną". Opuszczone kopalnie zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a dla turystów goszczących w hotelu Argentiera INN możliwe jest zwiedzanie okolic kopalń. Piaszczysta plaża znajduje się 400 m od hotelu. Woda w morzu jest tu krystalicznie czysta. Zejście do wody jest łagodne i bezpieczne.

Program ramowy

1 dzień (czwartek) – wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień (piątek) – w godzinach popołudniowych przyjazd na nocleg do Włoch, zakwaterowanie w hotelu na wybrzeżu Liguryjskim, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (sobota) – po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Genui, największego z włoskich portów, jednego z najbogatszych miast. W programie zwiedzanie gotyckiej katedry San Lorenzo, spacer obok domu Krzysztofa Kolumba na Piazza Ferrari, via Garibaldi z pięknymi pałacami. Wieczorem odprawa promowa na Sardynię. Nocleg na promie. W cenie wycieczki gwarantujemy siedzenia lotnicze. Za dopłatą istnieje możliwość rezerwacji noclegu w kabinach czterosobowych – koniecznie należy zgłosić w momencie rezerwacji imprezy. Kolacja we własnym zakresie.

4 dzień (niedziela) – w godzinach porannych przypłynięcie do Olbii. Następnie przejazd na zwiedzanie najpiękniejszej i najbardziej ekskluzywnej części Sardynii - Costa Smeralda. Przejazd kolejką przez Porto Cervo z bajecznie wielkimi i luksusowymi jachtami, domami oraz sklepami. Przejazd panoramiczną trasą na Golfo Aranci i następnie do regionu Barbagia, który słynie z wielu lokalnych tradycji. W każdy weekend inna miejscowość organizuje tzw. Corte Apertas. Mieszkańcy otwierają swoje domy i zapraszają turystów na różnorodne degustacje i pokazy, podczas których przedstawiają wszystkim swoją kulturę, tradycję oraz gastronomię. Po tak wypełnionym dniu, przejazd do hotelu Argentiera, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4-10 dzień (niedziela – sobota) - wczasy w hotelu *** na Sardynii. W trakcie pobytu realizowany jest program zwiedzania. Istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.

1 dzień zwiedzania – zwiedzanie Alghero, Groty Neptuna, Sella Mosca.

Po śniadaniu przejazd do Alghero - miasta kultury katalońskiej, które często nazywane jest „małą Barceloną“. W programie m.in. zwiedzanie historycznego centrum miasta z architekturą katalońską i bogatą historią. Czas wolny na starym mieście, w okolicach malowniczego portu. Z portu przepłyniemy łodzią do Groty Neptuna, która uznawana jest za jedną z najpiękniejszych grot w basenie Morza Śródziemnego. Na zakończenie dnia udamy się do winnicy Sella Mosca na degustację win i zwiedzanie jednej z nastarszych winnic regionu. Zapoznamy się z wyrobem i produkcją doskonałych trunków wyspiarskich. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

2 dzień zwiedzania - zwiedzanie Sassari, Bosa i Tinnura.

Po wczasnym śniadaniu przejazd do Sassari. To drugie największe miasto na Sardynii, znane przede wszystkim z produkcji wina oraz oliwek. Chętni będą mogli skorzystać z degustacji. Następnie udamy się do kościoła Santa Trinita di Saccargia, czyli Matki Boskiej od Łaciatej Krowy - jest to wspaniały przykład architektury romańsko-pizańskiej z XII wieku,a jednocześnie jedna z najbardziej rozpoznawalanych atrakcji w północej części Sardynii.

Następnie przejazd do Bosy, jedynego miasta na wyspie położonego nad sławną rzeką Temo. Zwiedzanie dzielnicy Sa Piana z wysokimi, kolorowymi domami i wąskimi uliczkami. Nieopodal roztacza się widok na wzgórza, na szczycie których znajduje się Castello Malaspina.

W drodze powrotnej przejazd do miejscowości Tinnura. Ta niewielka wioska słynie z nietypowych malowideł na ścianach budynków całego miasteczka, które zostały wykonane przez lokalnych artystów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

10 dzień (sobota) – po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do miejscowości Olbia. Po drodze zatrzymamy się w średniowiecznej miejscowości Castelsardo, które jest urokliwie usytuowane na skalistym wzgórzu nad piękną zatoką. Zobaczymy pozostałości zamku Doria i pospacerujemy wąskimi uliczkami średniowiecznego miasteczka. Przejazd do Olibii. Zwiedzanie centrum miasta, czas wolny na głównym deptaku na ostatnie zakupy. Nocna przeprawa promem do Genui. Kolacja we własnym zakresie.

11 dzień (niedziela) – w godzinach porannych przepłynięcie do Genui. Następnie przejazd na zwiedzanie Mediolanu. W programie zwiedzania: Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, La Scala, Castello Sfarcesco. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Werony.

12 dzień (poniedziałek) – po śniadaniu, wyjazd do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych (miasta Polski północnej – 13. dnia w nocy).

Wyżywienie

W cenie zapewniamy 8 śniadań wzmocnionych.

Obowiązkowo należy wykupić 8 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 80 EUR/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze w euro lub przy rezerwacji w złotówkach.

Pozostałe informacje

Ważne: Dotyczy oferty na dokwaterowanie – w przypadku braku chętnych na dokwaterowanie (osoba tej samej płci) wymagana jest dopłata do pokoju jednoosobowego na 7 dni przed wyjazdem - 500 PLN.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 18 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej.

Przyjazd na pierwszy nocleg w okolicach godzin popołudniowych.

Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami (tzw. antenki)

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób

  Korsyka

  wycieczka na francuską wyspę o włoskiej atmosferze i zwaną wyspą piękności. Rejs na Korsyke trwa około godzinę. Dopłyniemy do miejscowości Bonifacio – najpiękniejszej miejscowości na Korsyce. Spacer po zabytkowym centrum Bonifaco otoczonego murami obronnymi, przejdziemy obok pomniku Legii Cudzoziemskiej, a następnie dla chętnych przejazd kolejką (płatna dodatkowo ok. 6 euro/os.). Czas wolny na starówce, gdzie można rozkoszowac się cudownymi widokami, spróbować doskonałych korsykańskich smakowitości w urokliwych restauracjach oraz zrobić zakupy w lokalnych sklepikach.

  Cena: 85 EUR/ os.

  Wyspy archipelagu La Maddalena

  przejazd do miejscowości Paualu a następnie rejs po najpiękniejszym archipelagu na Sardynii nalężących do Parku Narodowego.

  W trakcie rejsu można podziwiać urokliwe plaże, skaliste brzegi i przede wszystkim niesamowity, intensywnie szmaragdowy kolor morza. Kapitan statku opowie nam o tajemnicach i ciekawostkach wysp archipelagu La Maddalena, będzie również okazja skorzystania z kąpieli w pięknych zatoczkach i lazurowej wodzie by później odpocząć na białych plażach jednych z wysepek. Po kąpielach wodnych i słonecznych Kapitan statku przygotuje dla nas pyszny obiad zakrapiany sardyńskim winem. Rej powrotny i przejazd do hotelu.

  Wycieczka całodniowa.

  Cena: 70 EUR/ os.

Opinie


Średnia ocen:  
 3 opinii

03.07.2018 r.  przez Bogumiła i Jerzy

Niestety ta wycieczka to kompletna pomyłka. Ten , kto to organizował nie widział chyba docelowego hotelu na żywo. Brak klimatyzacji,lodówki . Nie ma gdzie kupić zimnych napojów , bo w tej wsi(trudno to nazwać miasteczkiem czy nawet miejscowością) nie ma żadnego sklepiku. Wykupiliśmy chyba całe zapasy od kierowców. Wieczorami nie ma co robić - nie ma żadnej promenady ,żadnego szlaku ,zeby pójść na spacer. Obsługa hotelowa- makabryczna, kompletnie nie przystosowana do obsługi takiej ilości osób. Posiłki nie dość ,ze mało urozmaicone , to w dodatku trwały około 2 godziny - obiadokolacja.Przerwa między pierwszym a drugim daniem trwała godzinę ! Wycieczki do dużych miast też chyba nie do końca były przemyślane jeśli chodzi o dni tygodnia. Zwiedzanie Genui czy Mediolanu w sobotę czy w niedzielę ,gdzie oprócz turystów jest mnóstwo osób miejscowych na spacerach - to porażka.

3.4/5

26.06.2018 r.  przez Jagna U.

Czy osoba pisząca ofertę była w Argentierze? Miejscowość nie jest miasteczkiem! Nie jest nawet wsią! To opuszczona, porzucona osada pogórnicza, z której mieszkańcy wyjechali po zamknięciu kopalni w latach sześćdziesiątych ub. wieku. Większość domostw w ruinie, te odbudowane to raczej weekendowe/letnie miejsca odpoczynku mieszkańców okolic. Całość sprawia przygnębiające wrażenie. Położenie, plaża dość atrakcyjne, ale wszystko zaniedbane. Otoczenie hotelu/hostelu również - chwasty, niepoprzycinane suche rośliny itp. Jest ponoć możliwość pieszych wędrówek po okolicznych wzgórzach, ale brak jakiejkolwiek informacji o trasach, ścieżkach itp., brak oznakowania, a w hotelu nie ma nawet prowizorycznej mapki najbliższych okolic. W hotelu/hostelu czysto, ale w pokojach brak choćby plastikowych kubków do napojów, nie mówiąc już o lodówkach, telewizorze czy sprawnej klimatyzacji! W końcu mieszkaliśmy tam sześć dni i takie kwestie są ważne. W miejscowości nie ma nawet sklepu. Restauracja schludna, ale zupełnie nieprzygotowana do obsłużenia grupy. Kolacje trwały ponad 2 godziny i to nie z powodu obfitości dań, ale niezrozumiałych, wydłużających się przerw w ich podawaniu. Osada jest skomunikowana z Sassari w takich niedogodnych godzinach, co uniemożliwia samodzielne wybranie się poza Argentierę. Jest się więc skazanym na tkwienie na miejscu. Transport, obsługa, kierowcy jak zwykle w porządku. Przewodnik, p. Maria, duża wiedza, erudycja, poczucie humoru, sprawność. Program nie do końca przemyślany jeśli chodzi o organizację wyjazdów i zwiedzania. A już absolutnym nieporozumieniem było pominięcie w programie tego, co jest specyficzne dla Sardynii i niepowtarzalne gdziekolwiek - nuragów! Na szczęście udało się je zobaczyć, ale kosztem przejażdżki kolejką w Porto Cervo. Podsumowując - Argentiera nie jest miejscem, w którym kwateruje się grupę aż na sześć dni; program wymaga dopracowania.

5/5

19.06.2018 r.  przez Uczestnik

Sardynia dziewicza i urokliwa. Miejscowość Argientiera to nie wioska tylko malutka osada, w której nie ma NIC.... brak sklepu utrudniał wszystkim życie. Opuszczona kopalnia srebra to widok bardzo przygnębiający, a ruiny nie nastrajały do tego, by siąść nawet w jedynym barku w miejscowości ( drugi na plaży). Plaża bardzo ładna, żwirkowa, zakończona skałami. Wspaniałe tereny do pieszych wycieczek po klifach i to już koniec.....Hotel to nie hotel *** tylko HOSTEL, nazwa taka widniała na afiszu (zdjęcia do wglądu). Klimatyzacja, była w pokoju, lecz nie działała. Ręczniki zmienione raz , lecz pokoje sprzątane codziennie. Wydawanie posiłków, szczególnie obiadokolacji to rytuał 3 godzinny. Pomiędzy jednym daniem (makaronem) a drugim, przerwa trwała godzinę, drugą godzinę czekało się na deser. Wycieczki po Sardynii nie do końca przemyślane (byłam drugi raz ale z innym biurem i rozczarowałam się bardzo). Lokalizacja hotelu FATALNA. Pilotka Pani Maria- bardzo kompetentna, kierowcy potrafili wyjechać z każdej maleńkiej uliczki.

3.8/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.