Wcześniej taniej - Jesień Zima 2018/2019

Śladami greckich bogów

Grecja
Cena od:
1699 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Ilość noclegów9

Średnia ocena  4.5/5
(14 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
16 - 27.09.2018 r.
Hotel pok. 2os.
1699 PLN

Świadczenia

W cenie

 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 6 noclegów w hotelu**/*** na Riwierze Olimpijskiej oraz 3 noclegi w trakcie zwiedzania w hotelach **/***,
 • 9 śniadań,
 • zwiedzanie Grecji>wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka rezydenta na miejscu.

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL/NNW: 60 PLN/os.,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy około 80 euro/os.,
 • dopłata do wyżywienia HB 90 EUR/os. (płatne w gotówce w autokarze),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os. - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi.
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy, zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.,
 • wycieczki fakultatywne.

Zakwaterowanie

Hotel***/** - w trakcie pobytu na Riwierze Olimpijskiej zakwaterowanie w hotelu o dobrym standardzie, gwarantującym udany wypoczynek. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienką. W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach **/*** położonych na peryferiach miast.

Program ramowy

1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry. 2 dzień - przejazd przez Serbię, Macedonię, Grecję. Planowany przyjazd na Riwierę Olimpijską w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3-6 dzień - wczasy na Riwierze Olimpijskiej. W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych proponowanych przez rezydenta. Ceny wycieczek fakultatywnych podane są w dziale “Wypoczynek".

7 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku potężnego centrum klasztornego wschodniego kościoła ortodoksyjnego - Meteora. W drodze zobaczymy cudowne źródło przy kościółku “Święty Piątek” Agia Paraskiewi. Przyjazd na zwiedzanie Meteorówpo śniadaniu przejazd na zwiedzanie słynnych klasztorów Meteora, uważanych za jeden z cudów świata. Najpierw odwiedzimy pracownię ikon, gdzie dowiemy się w jaki sposób powstają sakralne obrazy. Następnie przejedziemy trasą widokową wśród wyrastających z ziemi skał o fantastycznych kształtach do najstarszego, najwspanialszego i najważniejszego klasztoru - Megalo Meteoro. Dowiemy się jak wyglądało życie mnichów za czasów największego rozkwitu tego ośrodka monastycznego. Odwiedzimy również największą świątynię Meteorów - katholikon Przemienienia Pańskiego.

8 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie zwiedzanie Delf - archaicznego ośrodka kultu - sanktuarium delfickiego Świętego Kręgu Apollina, na środku którego, zgodnie z historią, stał blok marmuru oznaczający środek ziemi, zwany Omphalos czyli “pępek ziemi”, tu również biło święte źródło. Następnym punktem zwiedzania będzie święte źródło Kastalia. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku. Peloponezu do miejscowości położonej przy Kanale Korynckim. Zakwaterowanie w hotelu, noc

9 dzień - po śniadaniu przejazd Kanałem Korynckim na Peloponez oraz zwiedzanie małej Argolidy, tj: Epidauros z najlepiej zachowanym Antycznym Teatrem na 14 tys. widzów o fenomenalnej akustyce, zwiedzanie Muzeum, następnie przejazd do Nafplio pierwszej stolicy niepodległej Grecji. W dalszym programie zwiedzania, zataczając małą pętlę peloponezką, wjazd do Mykeni zwiedzanie ruin miasta najstarszej cywilizacji europejskiej oraz domniemanego grobowca Agamemnona. W drodze do hotelu zobaczymy pozostałości twierdzy Korynt, nocleg.

10 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Aten. W programie zwiedzania: stadion Kalimarmaro, park Zapion, kolumny sanktuarium Zeusa, Łuk Hadriana, Święte Wzgórze Ateńskie - Akropol Aeropag, następnie wzdłuż starożytnej Agory i Forum Romanum przejście do najstarszej dzielnicy ateńskiej Plaki. Pobyt w stolicy Grecji zakończy uroczysta zmiana warty pod Parlamentem w wykonaniu żołnierzy Evzoni. W drodze powrotnej na Riwierę Olimpijską zatrzymamy się w Termopilach przy pomniku Króla Leonidasa. Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

12-13 dzień - przejazd przez Grecję, Macedonię, Serbię i Węgry, Słowację, Czechy. Przyjazd do Polski.

Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Wyżywienie

Grecja słynie głównie z przepysznych owoców morza, serwowanych na wiele sposobów. Będąc w Grecji należy spróbować sosu Tzatziki czyli jogurtu przyprawionego czosnkiem, ogórkiem i miętą. Inną propozycją może być pasta Taramasalata z ikry z bułką tartą lub Souvlaki czyli mięso opiekane na szpikulcu. Ciekawostką jest fakt, że Grecy do każdego posiłku podają pieczywo. Z alkoholi: Ouzo, Metaxa oraz wino z młodych owoców Retsina.

Dobrze wiedzieć

 • w Atenach mieszka prawie 40% populacji całej Grecji,
 • Ateny należą według Światowej Organizacji Zdrowia do najhałaśliwszych metropolii świata.
 • prądy morskie w Kanale Korynckim zmieniają kierunek, co 6 godzin, jednak ich prędkość nigdy nie przekracza 3 węzłów,
 • Kanał Koryncki nie posiada śluz, ponieważ uznano, że pływy praktycznie nie występują na tym obszarze,
 • Meteory - współcześnie tylko sześć klasz- torów jest zamieszkanych i toczy się w nich normalne życie monastyczne. Są to cztery klasztory męskie i dwa żeńskie,
 • Epidaurus to jedno z najbogatszych i najładniejszych odkryć archeologicznych, w którym znajduje się odrestaurowany starożytny teatr. Tutaj odbywają się przedstawienia podc- zas letniego ateńskiego festiwalu teatralnego,
 • Mykeny - tutaj znajdują się najważniejsze wykopaliska archeologiczne na Peloponezie. W tym miejscu znaleziono kiedyś 14 kg złota w kształcie masek pogrzebowych, z których jedna należała do króla Agamemnona,
 • w 1987 roku Delfy zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Delfy to prastare an- tyczne miasto u stóp Parnasu. Zjeżdżali się tu wielmożni, ale i biedni tułacy z wszystkich krańcow Grecji, aby otrzymać radę od kapłanki Pytho ze słynnej wyroczni.

Waluta

Walutą obowiązującą w Grecji jest euro.

Miasta wyjazdowe/ Transport

 • transport autokarem trwa około 25 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej,
 • przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię,
 • przyjazd na Riwiere Olimpijską w godzinach popołudniowych,
 • wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych,
 • ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podany harmonogram może ulec zmianie

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób

  Ateny

  wycieczka do Aten pozwala odkryć starożytną część Grecji. W programie zwiedzania: port Pireus, stadion Kalimarmaro (miejsce pierwszych Igrzysk Olimpijskich), Pałac Prezydencki, Park Zapion, słupy świątyni Zeusa, Łuk Hadriana, Aeropag, z którego podziwiać można Ateny oraz Akropol. W trakcie wycieczki przespacerujemy się po starożytnej Agorze greckiej i rzymskiej, gdzie dawniej odbywały się targi, oraz po najstarszej dzielnicy Plaka. Odwiedzimy również Parlament, gdzie znajduje się słynny Pomnik Nieznanego Żołnierza. Na koniec zobaczymy uroczystą zmianę warty. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach przy pomniku Leonidasa.

  Cena: 45 EUR/ os.

  40 EUR/ dziecko

  Meteory

  klasztory w Meteorach są najpopularniejszym miejscem ascezy i modlitwy w Grecji. Jak głosi legenda, mnich Atanazy wzbił się na skrzydłach białego orła by zbudować pierwszy monastyr. Dziś po wielu wiekach możemy podziwiać rezultat ciężkiej pracy mnichów, niesamowity efekt działań przyrody i moc wiary. Nad niewielką miejscowością Kalambaka, pomiędzy monumentalnymi skałami znajduje się sześć z 21 zbudowanych klasztorów. Zapierające dech widoki, monumentalna potęga natury gwarantują niezapomniane przeżycia.

  Cena: 35 EUR/ os.

  25 EUR/ dziecko

  Skiathos

  jednodniowy rejs po zatoce Pagestyckiej i otwartym morzu Egejskim. Będą Państwo mieli okazję zobaczyć półwysep Pilion oraz wspaniałą wyspę Skiathos. Podczas rejsu chętni będą mogli wykąpać się w krystalicznych wodach przy jednej z najpiękniejszych plaż Europy- Kukunaries. Odwiedzimy stolicę wyspy- miasteczko Skiathos, które ujmuje swoimi barwami. Śnieżnobiałe budynki z niebieskimi okiennicami i czerwonymi dachami, różnobarwne bugamwille i kwiaty oraz turkusowe morze tworzą niezapomniany klimat. W drodze powrotnej Kapitan statku dla dopełnienia wrażeń zaprosi do wspólnej zabawy na Metaxa Party.

  Cena: 40 EUR/ os.

  35 EUR/ dziecko

  Wieczór Grecki

  wspaniała atmosfera w greckim stylu przy rytmach Greka Zorby zachwyci Państwa z pewnością. Jedzenie, muzyka buzuki oraz wytrawne wino Recina pozostawią niezapomniane wrażenia z pobytu w Grecji. Grupa folklorystyczna w regionalnych strojach zaprosi Państwa do wspaniałej zabawy przy muzyce granej na żywo, a cały wieczór na długo pozostanie w Państwa pamięci.

  Cena: 25 EUR/ os.

  20 EUR/ dziecko

Opinie


Średnia ocen:  
 14 opinii

25.03.2014 r.  przez Agata

Polecam wszystkim ten rodzaj imprezy! Trochę wypoczynku, nie za dużo nie za mało i do tego zwiedzanie pięknej Grecji. Dzięki Funclubowi mogliśmy poznać ten cudowny kraj do którego wrócimy napewno w tym roku :) Przyjemna obsługa w biurze oraz na miejscu. Czyste hotele, dobre jedzonko, i piękna pogoda, jedynym minusem były komary które wieczorami nas kąsały dlatego w tym roku zabieramy za sobą specjalne preparaty ;)

5/5

06.03.2014 r.  przez Violetta

to był bardzo dobry wybór, nie lubimy dużo plażować, więc postawiliśmy na zwiedzanie. Fajnie wszystko było ułożone tak, że też wypoczęliśmy. To jest bardzo dobra możliwość spędzenia majówki - nie jest jeszcze tak gorąco jak w lecie (też byłam wiem!!) i nie ma tylu turystów czyli nie jest tak męcząco. Pokoje bardzo ładne i czyste i tak mało czasu w nich spędzaliśmy. Więcej w autokarze więc musiał być komfortowy i BYŁ!!!! nAwet luksusowy!!! godne polecenia.

5/5

22.11.2013 r.  przez Paweł i Jolanta

Super, cała Grecja w pigułce. Hotele baardzo wygodne i przyjemne, pozwalające odpocząć po dniu zwiedzania. Największe wrażenie robią zdecydowanie meteory. Pozdrawiamy naszą grupę z sierpnia!

5/5

22.11.2013 r.  przez Karolina

Super połączenie, wypoczynek na Riwierze, byliśmy z mężem w Olimpic Beach, miejscowość bardzo fajna, blisko do plaży, właściciele hotelu bardzo mili i uprzejmi, po wypoczynku 4 dni zwiedzania, trzeba przyznać, że autokary Funclub'u są idealne do zwiedzania. Podczas wycieczki zobaczyliśmy najciekawsze miejsca Meteory, Ateny, kanał Koryncki- widoki niezapomniane po prostu!!!!!

5/5

22.11.2013 r.  przez Weronika i Ludwik

Piękna i ciekawa wycieczka! Było warto chociaż dla ludzi w naszym wieku (60 lat!) taka wyprawa może być męcząca. Jednak komfortowe autokary sprawiają, że nie byliśmy bardzo zmęczeni podróżowaniem. Dni wolne pomogły się zrelaksować. W tym sezonie nasze dzieci jadą z Funclubem do Grecji tak bardzo polecaliśmy!

5/5

19.11.2013 r.  przez Iga

Cudowny wycieczka, zwedziliśmy wiele pięknych miejsc w Grecji, pilot - Pan Rafał jest profesjonalistą w każdym calu. Wycieczka udana pod każdym względem. Hotel na Riwerze Olimpijskiej fajny, czysty z miłą obsługą, piaszczysta plaża, słońce, pyszne jedzenie czego można chcieć więcej :) Polecam wakacje z Funclubem!

4/5

14.11.2013 r.  przez Karolina

Byłam z mężem w tym roku na tej wycieczce, program bardzo fajny. Szczególnie dla osób, które po za wypoczynkiem chcą też coś zobaczyć oraz poznać historię Grecji- a jest co oglądać. Wszystkie najważniekjsze miejsca można zobaczyć właśnie podczas wyjazdu Ateny, Metory- robią naprawdę duże wrażenie. Do tego autokary Funclub'u i wszystko jest tak jak należy.

4/5

13.11.2013 r.  przez Jolanta

Wróciliśmy we wrześniu z przepięknej wycieczki zorganizowanej przez Państwa biuro. Było bardzo miło, standard hoteli był wystarczający i co najważniejsze, widzieliśmy wszystkie zabytki, które warto zobaczyć w przepięknej Grecji. Na szczególne podziękowania zasługuje nasz pilot Pan Rafał. To osoba na właściwym miejscu. Życzymy tylko takich pracowników!

4/5

05.08.2013 r.  przez Teresa

doskonale zorganizowany wyjazd. Pan Rafał...rewelacja...co za wiedza, mądrość i organizacja. Takich ludzi potrzeba jak najwięcej, a wtedy każdy wyjazd będzie sukcesem. Zwiedzane miejsca, obsługa, hotele, wyżywienie wszystko na najwyższym poziomie. Gorąco polecam:)

5/5

28.07.2013 r.  przez grupa ZUS

wróciliśmy bardzo zadowoleni, byliśmy zachwyceni profesjonalizmem Pana Rafała ( wiedza, kultura,organizacja) wszystko na wysokim poziomie. Polecamy,polecamy....... :)

4/5

1 z 2

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.