Wypoczynek i Zwiedzanie Hiszpanii
Hiszpania
Rabat do 7%
1767 PLN
Cena od: 1899 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów9

Średnia ocena  4.2/5
(10 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
14 - 25.06.2019 r.
Hotel** pok. 2os.
18991766 PLN
25.08 - 05.09.2019 r.
Hotel** pok. 2os.
18991766 PLN
Hotel

Hotel ** w trakcie pobytu na Costa Brava/ Costa del Maresme zakwaterowanie w hotelu **, gwarantującym udany wypoczynek. Hotel położony jest w odległości od 300-700m od plaży. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, wyposażone w TV. W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach**/*** położonych na peryferiach miast.

Program ramowy

1 dzień - wyjazd z Polski według rozkładu.

2 dzień - przyjazd do Hiszpaniiw godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu**, obiadokolacja, nocleg.

2-7 dzień - wczasy na Costa Brava/Maresme. W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych: Wieczór Flamenco, Montserrat oraz Tossa de Mar - rejs statkiem po wybrzeżu Costa Brava (dostępność wycieczek zostanie podana przez rezydenta).

7 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd na zwiedzanie Saragossy. W stolicy regionu Aragonia zobaczymy: Aljaferia – największa, poza Andaluzją, budowla Maurów w Hiszpanii, pochodząca z XI w., obecnie siedziba Las Cortes de Aragon - lokalny Parlament; Rzymskie Forum starożytnej Caesaraugusty; most rzymski oraz Bazylika Santa Maria del Pilar - bazylika o 4 wieżach i jedenastu kopułach, będąca miejscem wielu pielgrzymek, szczególnie połączonych z Fiesta de la Raza, uroczystościami upamiętniającymi odkrycie Ameryki. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Madrytu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Madrytu. W programie zwiedzania miasta: spacer po Puerta del Sol, owalnym placu otoczonym ze wszystkich stron kremowymi, XVIII wiecznymi domami, będącym hiszpańskim “punktem zero;, od którego mierzy się wszystkie odległości; Plaza Major ze statuą króla Filipa III, nazywany “teatrem pod niebem Madrytu”; Plaza Espania - zamknięty z 2 stron wysokimi wieżowcami jeden z głównych placów Madrytu; Pałac Królewski, wzniesiony na pozostałościach starożytnego zamku obronnego Alcazar, jego wnętrza zajmują: Farmacia Real pełna szklanych pojemników z egzotycznymi medykamentami, Museo de la Real Almeria, w którym można zobaczyć miecze Cortesa i Ferdynanda Katolickiego, piękny Salon Tronowy i Salon Kolumnowy. Na zewnątrz mieszczą się wyjątkowe Ogrody Sabatiniego i Campo del Moro oraz Plaza de la Almeria. Dla zainteresowanych zamiennie z Pałacem Królewskim istnieje możliwość wejścia do Muzeum Prado. W godzinach południowych przejazd na zwiedzanie Toledo, dawnej stolicy Hiszpanii, gdzie zobaczymy: Katedrę, Kościół św. Tomasza oraz synagogę Santa Maria La Blanca. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie Walencji. Zobaczymy m.in: Bazylikę Królowej Opuszczonych i barokowy kościół usytuowany na tyłach Katedry; w Katedrze przechowywany jest Święty Graal – legendarny kielich używany przez Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy. W dalszej części programu La Lonja - jedyna w Europie stara giełda jedwabiu oraz wizyta w dzielnicy przyszłości, sztuki i nauki zwanej Calatravą, następnie przejazd do hotelu w okolicy Walencji, zakwaterowanie, nocleg.

10 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd na wybrzeże Costa Brava/ del Meresme. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

12 dzień - przyjazd do kraju. Przyjazd do miast zachodniej Polski przed północą, pozostałe miasta przyjazd dnia 13 po północy.

Świadczenia
W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2-, 3- osobowych,
 • wyżywienie: 9 śniadań,
 • 6 noclegów na Costa Brava/ Costa del Maresme w hotelu** oraz 3 noclegi podczas zwiedzania w hotelach **/***,
 • zwiedzanie wg programu: Madryt, Toledo, Walencja, Saragossa,
 • opieka rezydenta na miejscu.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL, NNW: 60 PLN/os.,
 • opłata klimatyczna i administracyjna: 15 EUR/os.(płatne w autokarze),
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy około 65 EUR/os.,
 • dopłata do wyżywienia HB: 90 EUR/os. (płatne w autokarze),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi
 • ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy - pozwala na bezkosztową rezygnację z imprezy zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia,
 • ubepieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.
Wyżywienie
 • w cenie 9 śniadań w formie bufetu,
 • obowiązkowo należy wykupić 9 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 90 EUR/os. Obiadokolacje w formie bufetu, do wyboru: 2 zupy, 4-6 dań obiadowych, świeże warzywa, lody oraz desery. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.
Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport
 • transport autokarem trwa około 24 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej,
 • przejazd przez Niemcy, Francję oraz Hiszpanię,
 • przyjazd do Lloret de Mar w godzinach popołudniowych,
 • ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podany harmonogram może ulec zmianie.
Opis miejsca

Katalonia oferuje turystom nieprzebrane bogactwo krajobrazu: skaliste wybrzeża, piaszczyste plaże, zielone równiny, stepy, pogórza i wysokie sierry - wszystko w okolicy Barcelony. Na terenie tego autonomicznego regionu można znaleźć zabytkowe miasta i miasteczka, małe rybackie wioski, górskie osady, tysiące romańskich kaplic, rzymskie mosty, winnice, sady, rybne strumienie i lasy pełne zwierzyny. Dla odwiedzających Katalonię jej najbardziej oczywistymi elementami są Morze Śródziemne oraz Pireneje.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

10°
10°
12°
14°
18°
22°
25°
25°
22°
18°
13°
10°

Śr. opady

33mm
32mm
44mm
41mm
42mm
25mm
21mm
49mm
78mm
84mm
49mm
33mm
Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty.

multimedia
  Lista odtwarzania
Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Pozostałe informacje

Na spotkaniu organizacyjnym przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.

Do zakwaterowania niezbędny jest ważny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Przedstawiony pogram zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie.

Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Opłata dodatkowa za realizację kosztów programu (m. in. za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast i miejscowych przewodników) zbierana jest przez pilota przed rozpoczęciem programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 65 EUR.

UWAGA! Przyjazd do niektórych miast dnia następującego po katalogowym zakończeniu imprezy. Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Dobrze wiedzieć

Restauracja EL BULLI położona w katalońskim mieście Roses na wybrzeżu Costa Brava została czterokrotnie uznana za najlepszą restaurację na świecie. Pomimo wysokiej ceny posiłku (ok. 250 EUR) stolik rezerwuje się tu z rocznym wyprzedzeniem.

W miejscowości Buńol pod Walencją w każdą ostatnią środę sierpnia ponad 40 tysięcy osób bierze udział w pomidorowej wojnie.

Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Barcelona

  wycieczka do stolicy Katalonii. To niezwykłe miasto znacznie różni się od reszty kraju. Posiada własną, wyrafinowaną kulturę, co szczególnie widać w niespotykanej architekturze Antoniego Gaudiego. W programie wycieczki: najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, tarasem widokowym i obiektami olimpijskimi, perełki Antonio Gaudiego: Casa Batllo, Casa Milla i wreszcie największa z nich – Sagrada Familia (imponujący kościół sięgający powyżej 100 metrów). Dla fanów piłki nożnej przygotowaliśmy wizytę w Camp Nou, obejmującą nie tylko muzeum i trybuny, ale także zwiedzanie stadionu od kuchni: szatnie, sale konferencyjne, stanowiska komentatorów, kaplicę i murawę. W godzinach wieczornych obejrzymy pokaz tańczących fontann. Font Magica to podświetlane fontanny tworzące widowiskowy spektakl „światło i dźwięk”.

  Cena: 30 EUR/ os.

  Montserrat

  Całodniowa wycieczka gwarantująca zapierające dech w piersiach widoki, malownicze krajobrazy i niesamowite formacje skalne o niespotykanych kształtach. Wszystko to będziemy podziwiać wjeżdżając kolejką na to zadziwiające wzgórze. Na wysokości 720 m znajduje się klasztor Benedyktynów, który wybudowano po tym, jak w cudownych okolicznościach odnaleziono tam figurkę Matki Boskiej. Kontakt z la Morenetą ma magiczne właściwości - dotknięcie figurki powoduje, że w ciągu roku spełniają się życzenia i prośby, z którymi przyjeżdżamy do klasztoru. Istnieje możliwość wysłuchania Escolanii, który jest najstarszym, chłopięcym chórem w Europie.

  Cena: 35 EUR/ os.

  Water World

  największy park atrakcji wodnych na Costa Brava. W Water World jest ponad 20 atrakcji dla amatorów wodnego szaleństwa. Najpopularniejsze to: Kamikaces - olbrzymi tor wodny dla odważnych startujących z wysokości 77 m; Storm - zjeżdżalnia, z której spada się pionowo do brodzika; X-treme Mountain oraz Water Mountain, czyli najdłuższe zjeżdżalnie pontonowe, na których przejażdżki w szalonym tempie pozwalają pokonać 260 m w niecałe 2 minuty.

  Cena: 21 EUR/ os.

  Marineland

  połączenie parku wodnego z ogrodem zoologicznym i delfinarium. To idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają zabawy w wodzie i zwierzęta. Tu zanurzycie się w basenie, zjedziecie na pontonie, a w chwili przerwy obejrzycie pokaz tresury delfinów, lwów morskich oraz egzotycznych ptaków.

  Cena: 21 EUR/ os.

  Nurkowanie z akwalungiem

  to jednodniowy kurs łączący teorię i praktykę. Po niezbędnym przeszkoleniu i ćwiczeniach w towarzystwie instruktora spędzą Państwo ok. 20 min. w magicznym świecie Morza Śródziemnego karmiąc rybki, podziwiając rozgwiazdy i koralowce, a przy odrobinie szczęścia także meduzy i ośmiornice. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość uwiecznienia podwodnych przygód na zdjęciach i filmie.

  Cena: 29 EUR/ os.

Opinie

Średnia ocen:  
 10 opinii

20.05.2016 r.  przez Monika

To były pierwsze wakacje z Funclubem. Wycieczka i wczasy - niezapomniane. Hiszpania urzeka pod względem liczny miejsc, które odwiedziliśmy, kolorów, smaków, zapachów - naprawdę warta swojej ceny! Wypoczynek na Costa Brava przyjemny, Lloret de Mar to tętniący życiem ośrodek na linii brzegowej. Polecam również rejs do nieco spokojniejszego, ale bardzo uroczego Tossa de Mar.

5/5

06.03.2014 r.  przez Dorota

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie takiej ciekawej wycieczki! Wszystkie najważniejsze miejsca w Hiszpani zobaczyliśmy piwerszy raz i bardzo nam sie podobały! Jesteśmy zachwyceni profesjonalizmem. Jaksc hoteli też bardzo wysoka - prawdziwa klasa. Nie możemy na nic narzekać!

5/5

19.11.2013 r.  przez Zofia

Przepiękna wyspa, polecam każdemu ten raj na ziemi. Piękne widoki, cudowne morze i plaże. Bardzo przyjaźni ludzie, pyszne jedzonko, wszechobecna fiesta. Napewno jeszcze nie raz się tam wybierzemy chociaż w przyszłym roku planujemy zwiedzić Albanię z Funclubem.

4/5

13.11.2013 r.  przez Krystyna i Paweł

To świetny pomysł, by w czasie podróży na miejsce wypoczynku zwiedzić topowe miasta na trasie - w tym wypadku Paryż i Wenecję. Jesteśmy wdzięczni, że Natalia z biura obsługi podsunęła nam pod nosy tę ofertę. Hotel świetny - miła obsługa i świetne jedzenie. Polecamy również wybrać się na wycieczkę fakultatywną do Barcelony. Jesteśmy zadowoleni z wyjazdu, tym bardziej, że autokary są bardzo wygodne.

4/5

06.10.2013 r.  przez Anna i Roman

Gorąco polecamy wyjazd do Hiszpanii w tym wydaniu. Oprócz typowego odpoczynku można również dużo zobaczyć - to co najważniejsze w tej części Hiszpanii. Hotele w dobrym standardzie, szybki i komfortowy przejazd między miastami, pilotka o dużej wiedzy czyli tak jak powinna być zorganizowana wycieczka.

4/5

15.09.2013 r.  przez Aga W.

Witam. W tym roku po raz czwarty wybrałam się z biurem Funclub na wakacje. Tym razem wybrałam Hiszpanię W+Z. Wyjazd uważam za udany. Posiłki bardzo obfite i smaczne. Hotele w okolicach Madrytu i Walencji super. Nasza pani przewodnik Bożenka bardzo sympatyczna i posiadająca ogromną wiedzę. Autokar komfortowy, panowie kierowcy sympatyczni.J uż nie mogę się doczekać nowej oferty na 2014 rok, gdyż planuję wyjazd do Grecji na wyspę Thassos tym razem na wypoczynek :)

4/5

09.07.2013 r.  przez Aleksandra B

Gorąco polecam W+Z. Hotele pod Walencją i pod Madrytem były świetne. Restauracja w LLoret de Mar (Carmen's) znakomita, obsługa bardzo miła. Gdy wyjeżdżaliśmy z Polski autobus sie spóźnił, ale ogolnie bardzo fajny autokar i sympatyczni, profesjonalni kierowcy :)

4/5

26.11.2012 r.  przez Ewa&Józef

Batdzo udany wyjazd. Majorka bajeczna. La Colobra to raj na ziemi. Urokliwa VALLDEMOSSA. Jedzenie w Ipanema Beach REWELACJA! Rezydenta bardzo miła iuczynna. Koniecznie polecam spróbowanie miejscowego przysmaku - Turronu - niezapomniany smak słodkości migdałów:) Niestety plagą wyspy są złodzieje czego doświadczył już w pierwszym dniu pobyty jeden z uczestników naszej wyprawy, ale bylismy uprzedzeni i należało naprawdę być uważnym. POLECAMY GORĄCO!

3/5

01.11.2012 r.  przez Jan Stanisławski

Bardzo fajna wycieczka. Hotel w Madrycie rewelacja, podobnie w Walencji. Dużym plusem była podróż żółtym autokarem. Brawo za pilotkę. Bożena to super profesjonalistka. Wypoczynek w Lloret de Mar umiliła rezydentka Dominika. Ta kobieta chyba nie może być źle oceniona.

5/5

08.02.2012 r.  przez Tomasz

Bardzo fajny hotel, miła obsługa, blisko do centrum jak i do plaży. Miłe otoczenie. POLECAM.

4/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.