Wcześniej taniej lato 2019 - rabat do 15%
RABAT
10 %

W+Z Włochy

Wypoczynek i Zwiedzanie Włoch
Włochy
Rabat do 7%
1581 PLN
Cena od: 1699 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów9

Średnia ocena  4.5/5
(20 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
28.05 - 08.06.2019 r.
Hotel pok. 2os.
16991580 PLN
03 - 14.09.2019 r.
Hotel pok. 2os.
17991673 PLN
17 - 28.09.2019 r.
Hotel pok. 2os.
17991673 PLN
Hotel

Hotel Enterprise *** Położony blisko prywatnej plaży w miejscowości Montalto di Castro Marina, około 120 km na północ od Rzymu. Hotel dysponuje pokojami 2 oraz 3 osobowymi z klimatyzacją, lodówką oraz balkonem, z którego roztaczają się widoki na ogród lub morze. Każdego ranka w hotelu serwowane są śniadania w formie bufetu, w restauracji z dwoma dużymi tarasami, na których można delektować się posiłkiem, podziwiając widoki na przepiękny ogród. W hotelu znajduje się również basen, wokół którego jest mnóstwo leżaków i parasoli do dyspozycji dla gości hotelowych. Prywatna plaża oddalona jest od obiektu zaledwie o kilka kroków.

Usługi w cenie: klimatyzacja, korzystanie z basenu, leżaki i parasole przy basenie, Wi – Fi, sprzątanie pokoi i wymiana ręczników co drugi dzień, przechowalnia bagażu,

Usługi płatne: przy plaży hotelowej 2 leżaki + parasol około 12 euro za dzień, wypożyczanie roweru 5 euro za dzień.

Program ramowy

1 dzień – wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień – w godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu w okolicach Wenecji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Następnego dnia od rana zwiedzanie Włoch.  

3 dzień  –  po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Wenecji. Rejs vaporetto (tramwaj/taksówka wodna) słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka, następnie spacer po Wenecji od Mostu Westchneń obok Pałacu Dożów przez Plac św. Marka z wejściem do Bazyliki św. Marka, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Po zwiedzaniu przejazd autokarem do hotelu w Montalto di Castro, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3-10 dzień - wczasy w hotelu Enterprise *** w Montalti di Castro. W trakcie pobytu realizowany jest program zwiedzania:

1 dzień zwiedzania – zwiedzanie Florencji i Pizy.

Po śniadaniu przejazd do Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego). Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Po zwiedzaniu przejazd do Pizy, gdzie zobaczymy Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale - XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę, odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

2 dzień zwiedzania - zwiedzanie Rzymu i Watykanu.

Po wczasnym śniadaniu przejazd do Rzymu. Autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach Rzymu. Zwiedzanie metrem. W stolicy Włoch zobaczymy: Watykan - możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II, Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata, Zamek św. Anioła. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

10 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Sieny. Rozpoczęcie zwiedzania miasta, które przez wielu uważane jest za najpiękniejsze w Toskanii. Siena jest wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Legenda głosi, że zostało założone przez Seniusza, syna Remusa, dlatego na ulicach, podobnie jak w Rzymie, nietrudno znaleźć symbole wilczycy. Wszystkie drogi w Sienie prowadzą na Piazza del Campo, gdzie zobaczymy Katedrę oraz przespacerujemy się przepięknymi uliczkami Starego Miasta. Następnie przejedziemy na zwiedzanie San Gimignano – miasta „14 wież“ zwane średniowiecznym Manhattanem, gdzie zobaczymy m.in. kolegiatę Santa Maria Asuntapo. Przejazd do hotelu w okolicach Bolonii, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd na krótkie zwiedzanie Bolonii: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno, dzielnica uniwersytecka, kościół św. Petroniusza i kościół San Stefano. Po zwiedzaniu przejazd do Polski.

12 dzień - przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych i nocnych.

Świadczenia
W cenie
 •   Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-osobowych.
 •   7 noclegów w hotelu Enterprise *** w Montalto di Castro.
 •   2 noclegi na terenie Włoch podczas zwiedzania.
 •   9 śniadań.
 •   Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta).
 •   Zwiedzanie wg programu (Wenecji, Rzymu, Watykanu, Florencji, Pizy, Sieny, San Gimignano, Bolonii).
 •   Opieka pilota.
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW: 60 PLN/os.
 • 9 obiadokolacji – dopłata w autokarze 90 EUR/os. lub przy rezerwacji w złotówkach.
 • Koszty realizacji programu (m. in.: opłaty lokalne, wjazdy do miast, opłaty przewodnickie, zestawy słuchawkowe) - ok. 110 EUR/os. (kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi).
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi).
 • Ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy (pozwala na bezkosztową rezygnację z imprezy zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia).
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.
 • Rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.
 • Wycieczki fakultatywne.
Wyżywienie

W cenie zapewniamy 9 śniadań wzmocnionych.

Obowiązkowo należy wykupić 9 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 90 EUR/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze w euro lub przy rezerwacji w złotówkach.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 18 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej.

Przyjazd na pierwszy nocleg w okolicach godzin popołudniowych.

Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami (tzw. antenki)

Opis miejsca

W Montalto di Castro tętni wakacyjne życie wieczorne i nocne przy głownym deptaku. W sezonie organizowane są targi, koncerty przy morzu, występy, animacje przy plażach.

Plaża jest ciemna powulkaniczna. Morze czyste i przejrzyste, zrównoważony brzeg o dość łagodnym zejściu – przy wszystkich plażach (również publicznych) czuwają ratownicy.
Pogranicze regionu Lazio i Toskanii to świetna lokalizacja do zwiedzania najpiękniejszych miejsc we Włoszech. z Montalto wiodą główne szlaki turystyczne Włoch.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

10°
15°
19°
22°
22°
17°
13°

Śr. opady

75mm
69mm
70mm
69mm
66mm
53mm
45mm
51mm
83mm
95mm
107mm
78mm
Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Włoch jest paszport bądź dowód osobisty.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem. W podanej kwocie nie uwzględniono między innymi biletu wstępu do Koloseum w Rzymie (zwiedzanie z zewnątrz) – bilet 15 euro. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 110 euro.

Uwaga! Koszty uczestnictwa w programie mogą ulec zmianie w zależności od ilości osób i aktualnych cen wjazdówek do miast o ok.10%.

Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Perugia, Asyż

  po śniadaniu wyjazd do stolicy Umbrii - Perugii. Spacer po średniowiecznej starówce, zabudowane stare miasto pełne jest wąskich uliczek i malowniczych zaułków ale także monumentalnych kościołów i budynków publicznych. Muzeum sztuki w Perugii posiada liczne dzieła mistrzów włoskiego renesansu. Na zakończenie dnia pojedziemy do Asyżu miasta Świętego Franciszka i Świętej Klary. W programie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka pochodzącej z XIII w. Bazylika zbudowana na Wzgórzu Piekielnym w całości poświęcona jest św. Franciszkowi. Następnie wizyta w Bazylice św. Klary gotyckim kościele powstałym na miejscu kościoła św. Jerzego i Katedry św. Rufina kościoła romańskiego z XII w.

  Cena: 55 EUR/ os.

  Winnica

  W godzinach południowych przejazd do jednej z włoskich winnic. Na miejscu oprócz zwiedzania winnicy czeka na nas degustacja produktów lokalnych, muzyka i zabawa.

  W cenie zwarty jest przejazd autokarem, degustacja wina i lokalnych produktów.

  Cena: 20 EUR/ os.

Opinie

Średnia ocen:  
 20 opinii

11.10.2018 r.  przez Krystyna Zak

Dziękujemy za fantastyczne wakacje. Bardzo udany wyjazd, program dopracowany. Polecam fakultet do winnicy. Hotel Enterprise pod względem czystości i obsługi na duży plus. Śniadania skromne, ale obiadokolacje super!

5/5

15.06.2018 r.  przez Magda Sypek

Zapomnialam jeszcze dodać ,ze goracopolecam wycieczkę fakultatywna do winnicy. Takiej atmosfery i przysmaków nie znajdziecie Państwo nigdzie indziej :-)

5/5

15.06.2018 r.  przez Magda Sypek

Wróciłam z wycieczki do Włoch 10 czerwca. Fantastyczny wyjazd. Szczególne podziękowania dla Pani Oli - pilotki - osoby bardzo pogodnej, kompetentnej, zawsze uśmiechniętej , posiadającej ogromną wiedzę na temat Włoch , ich kultury , historii , geografii , kuchni - oraz dla kierowców - Pana Mirka i Pana Mariusza- Profesjonaliści w każdym calu , do tego mili , uśmiechnięci i uczynni Pozdrawiam cała ekipę bardzo serdecznie. Dziekuję za świetna wycieczkę i szczęśliwą podroż. Polecam gorąco ten wyjazd - zwiedziliśmy naprawdę dużo pięknych miejsc, były też dni ,że można było odpoczać na plaży. Miasteczko Montalto di Castro to urokliwe miejsce, Mimo ,ze byliśmy tam przed sezonem wszystkie knajpki i sklepiki były otwarte. Plaże szerokie , czyste. Hotel- dokładnie jak na zdjęciu, czysty spokojny , klimatyczny. Obsługa miła.. Śniadania może nieco mało urozmaicone , ale wystarczały. Organizacja wycieczek perfekcyjna. Jedyne czego mi brakowało , to ,ze troche mało czasu było na zwiedzanie i nie wchodziliśmy zwiedzać katedry w Sienie czy Florencji, nie zwiedzaliśmy koloseum ani Fofum Romanum. Gdyby włączyc to do programu zwiedzania byoby idealnie.

5/5

05.09.2017 r.  przez Karina

Jeśli nastawia się głównie na zwiedzanie to jak najbardziej polecam, super wycieczki, zorganizowane tak by jak najwięcej zobaczyć, genialni przewodnicy, którzy przekazują wiedzę w ciekawy sposób i oczywiście pilotka, Pani Iga, która naprawdę potrafi zachęcić do kultury i języka Włoch każdego. Pod tym względem biuro naprawdę spisało się na medal, nigdzie nie widziałam tak bogatej oferty pod względem zwiedzania :D Jedynym i jednocześnie dużym minusem jest Appia Grand Hotel, naprawdę nie wiem za co te 4 gwiazdki, zasługuje góra na 2, pokoje z lat 80'tych, brak balkonów w niektórych pokojach( pare osób tylko miało balkon),dość głośno słychać za oknem pociąg ( zależy jak się z pokojem trafi), ściany pękające, gdzieniegdzie nawet grzyb, przy ldówce kable na wierzchu, ale to można jeszcze przeżyć, ponieważ i tak głównie spędza się czas poza pokojem, sprzątanie jest codziennie więc względna czystość jest zachowana. Nawet ten basen, w którym można pływać tylko do 19 bo potem sypią ogromne ilości chloru, jest do przyjęcia. Ale śniadania i obiado-kolacje przechodzą ludzkie pojęcie. Śniadania to przez cały pobyt twarde bułki, po jednym plasterku szynki i sera na talerzu, rogaliki ( najsmaczniejsze z całego śniadania), wysuszone ciasta, dżemy do wyboru, kawa nalewana z automatu przez kelnera i soki ( całkiem smaczne). Dało się to przeżyć jeśli ktoś nie jada śniadań lub je mało. Jednak obiado-kolacje były nieprzyjęcia, czasami nie dawało się tego zjeść.Na stole zawsze stał wysuszony chleb, który potem po podgrzaniu i skropieniu oliwą trafiał na stół w formie przystawki, można było sobie zęby połamać (dwa razy się zdarzyło, że podali coś innego niż to, zjadliwego), na pierwsze danie zawsze był makaron, raz risotto się trafiło i zupa ( na cały wyjazd), nie przeszkadzało by mi to nawet gdyby było dobrze przyrządzone, drugie danie to zawsze była sztuka mięsa (nie zawsze jadalna i w małych ilościach) i dosłownie parę ziemniaczków ( raz trafił się groszek zamiast ziemniaków), no i oczywiście nieodłączna sucha sałata z paczki, niczym nie przyprawiona (nie dostaliśmy do niej ani oliwy ani octu na stół), deser to bardzo często był plasterek arbuza. Do tego kelnerzy bardzo niemili, zabierający czasami jedzenie z przed nosa i popędzający, niekomfortowo się przy nich jadło. :( Jeśli chodzi o hotele tranzytowe to w porównaniu z Appia były super , zwłaszcza ostatni, Bairon. :)

4.4/5

30.06.2017 r.  przez Rysiek

Byłem na wycieczce w terminie 15-26.06.2017. Zgadzam się z poprzednią opinią, że w hotelach można było znaleźć jakieś niewielkie minusy. Wycieczka była bardzo intensywna. Dużo ciekawych miejsc do obejrzenia, podziwiania i zwiedzania. Najbardziej dał mi się w kość Rzym i Watykan. Tam w upale przeszliśmy 12 km, ale było warto. Inne miasta z programu wycieczki też są godne polecenia. Pogoda dopisywała cały czas. Plaża w Formi zadbana i blisko hotelu. Woda w morzu była ciepła i czysta. Autobus nowy i bardzo wygodny nie sprawiał żadnych kłopotów. Kierowcy byli doświadczeni, mili i uprzejmi. Na szczególne wyróżnienie zasługuje pilotka - p. Iga. Osoba bardzo sympatyczna, uczynna i pomocna. Z ogromną wiedzą i poczuciem humoru. Znająca Włochy jak własną kieszeń. Z wycieczki jestem bardzo zadowolony i polecam ją wszystkim. W przyszłym roku też planuję wyjazd z biurem Funclub.

5/5

27.06.2017 r.  przez Asia i Paweł

Generalnie bardzo ciekawa i udana wycieczka. Zobaczyliśmy naprawdę dużo. Pani Iga rezydent/pilot jest osobą kompetentną, a zarazem sympatyczną. Radzę jednak przyjrzeć się hotelom, szczególnie podczas objazdu. My nie jesteśmy czepialscy, ale ludzie strasznie narzekali na hotel Europa i faktycznie standard pokoju, jak i obsługi był słaby. Co do hotelu Appia w Formii, to mam tylko jeden, ale duży minus - klimatyzacja, która nie działa tak jak trzeba. Jest ona wyłączona w nocy, kiedy jej najbardziej potrzeba.

5/5

21.06.2017 r.  przez Jerzy Szczygieł

Witam

Polecam dla wszystkich seniorów imprezę Włochy W-Z ale tylko pod kierownictwem Pani Oli oraz kierowców Pawła i Macieja. Całej obsłudze należą się podziękowania i słowa uznania.

Senior z Krakowa

5/5

13.09.2016 r.  przez Tera

bardzo udany wyjazd, bogaty program zwiedzania, tak wiele miejsc i zabytków, piękne widoki. Ogromny plus dla pilotki pani Igi, która ma tak ogromną wiedzę na temat Włoch i w tak piękny sposób potrafi ją przekazać. Przy tym jest niezwykle miła, sympatyczna i pomocna w każdej sytuacji. Brawo Pani Igo:) Bardzo duży plus również dla panów kierowców z autokaru nr 19, którzy tak bezpiecznie przewieźli nas po Włoszech. Z nimi podróż to sama przyjemność. Ogólnie wyjazd oceniam bardzo pozytywnie Polecam wszystkim serdecznie

4/5

28.06.2016 r.  przez Szymon Żywina

Wycieczka do Włoch. Najlepsze wakacje na jakich byłem. Z różnych względów. Jeśli jednak chodzi o biuro. Bardzo polecam. Bardzo profesjonalne, dobrze zorganizowane. Bałem się tych wycieczek, tempa. Ale było bardzo dobrze. Jedynie Watykan/Rzym dał w kość. No ale co się dziwić... napięty grafik. Trochę żal bo nie zwidziliśmy Koloseum o którym tak marzyłem.. A nie było czasu tak jak pisze, że za dopłata można wejść do srodka. Na to nie było czasu. To taki minusik. Kolejny jaki mogę dać to jedzenie i obsługa w hotelu w którym byliśmy na 2 noc. Hotel Europa (zbieg okoliczności czy co?) fatalnie. Obsługa wulgarna, słabe jedzenie o wszystko się prosić. No ale w Formii już bylo bardzo dobrze. Jedzenie pyszne obsługa przemiła. Do tego fantastyczna pani przewodnik. Pani Iga. Bardzo profesjonalna, z każdym problemem można było przyjść do tego wszystko wiedziała na każde pytanie umiała odpowiedzieć. W Wenecji był trochę słaby przewodnik a raczej pani przewodnik. Widać było ze chce tylko powiedziec co powiedziec a reszte ma gdzies. Nie bylo kiedy zdjecia zrobic. Dobrze ze potem był czas wolny.. A teraz Formia. I plaża. Fantastyczna. Najpiękniej. Obawiałem się jak to bedzie ale było mega. Czysta woda, piaszczysta plaża, słonce, płytko a dalej głębiej. Super. Aż chciało by się więcej.. A Autobus? Trasa zleciała bardzo szybko i przyjemnie. Mili kierowcy i filmy puszczali.. bardzo przyjemnie. Mimo iż wysiadałem pierwszy i miałem najkrótszą trase ale super mi się jechało. Myslałem, że bedzie Wi-fi.. przecież to juz taki stadnard europejski ale nie było.. no ale cóż :) i tak Pojade na pewno znowu. Już czekam na oferty :) Pozdrawiam

4/5

20.05.2016 r.  przez Monika

Jedna z wycieczek życia! Włochy rozkochują w sobie od pierwszego wejrzenia! Ilość miejsc i zabytków powala na nogi - bardzo bogaty program. Świetni przewodnicy, Pani pilotka oraz profesjonalni kierowcy. Był czas na wszystko i zwiedzanie i czas wolny. Hotel również godny polecenia, niedaleko plaży, czyste pokoje, jedzenie bardzo dobre, miła obsługa. Polecam wyjazd z czystym sercem.

5/5

1 z 2

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.