W+Z Włochy

Wypoczynek i Zwiedzanie Włoch
Włochy
Cena od:
1799 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów9

Średnia ocena  4.5/5
(20 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
03 - 14.09.2019 r.
Hotel pok. 2os.
1799 PLN
17 - 28.09.2019 r.
Hotel pok. 2os.
1799 PLN
Hotel

Hotel Enterprise *** Położony blisko prywatnej plaży w miejscowości Montalto di Castro Marina, około 120 km na północ od Rzymu. Hotel dysponuje pokojami 2 oraz 3 osobowymi z klimatyzacją, lodówką oraz balkonem, z którego roztaczają się widoki na ogród lub morze. Każdego ranka w hotelu serwowane są śniadania w formie bufetu, w restauracji z dwoma dużymi tarasami, na których można delektować się posiłkiem, podziwiając widoki na przepiękny ogród. W hotelu znajduje się również basen, wokół którego jest mnóstwo leżaków i parasoli do dyspozycji dla gości hotelowych. Prywatna plaża oddalona jest od obiektu zaledwie o kilka kroków.

Usługi w cenie: klimatyzacja, korzystanie z basenu, leżaki i parasole przy basenie, Wi – Fi, sprzątanie pokoi i wymiana ręczników co drugi dzień, przechowalnia bagażu,

Usługi płatne: przy plaży hotelowej 2 leżaki + parasol około 12 euro za dzień, wypożyczanie roweru 5 euro za dzień.

Program ramowy
POLSKA - WENECJA - MONTALTO DI CASTRO - FLORENCJA - PIZA - RZYM - WATYKAN - SIENA- SAN GIMIGNANO - BOLONIA

1 dzień – wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień – w godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu w okolicach Wenecji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Następnego dnia od rana zwiedzanie Włoch.  

3 dzień  –  po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miasta położonego na ponad 100 wyspach, posiadającego 170 kanałów liczących łącznie 100 kilometrów, oraz ponad 400 mostów, mostków i kładek. Miasta, które odkryło dla nas kawę, wydało Marco Polo i Antonio Vivaldiego, gdzie swoich podbojów dokonywał Giacomo Casanova. Zwiedzanie Wenecji rozpoczniemy od rejsu vaporetto (tramwaj/taksówka wodna). Słynnymi kanałami weneckimi dostaniemy się na plac św. Marka, skąd rozpoczniemy spacer wzdłuż Kanału le Grande obok Pałacu Dożów przez Most Westchnień i Most Rialto. Po zwiedzaniu przejazd autokarem do hotelu w Montalto di Castro, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3-10 dzień - wczasy w hotelu Enterprise w Montalto di Castro Marina, miejscowości położonej nad Morzem Tyrreńskim. W trakcie pobytu realizowany jest program zwiedzania:

1 dzień zwiedzania – zwiedzanie Florencji i Pizy.

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie dwóch silnie ze sobą rywalizujących miast przepięknej Toskanii. Spór między Pizą a Florencją ma związek z przynależnością miast do przeciwnych frakcji politycznych. Pierwsza była gibelińska (stronnictwo cesarskie), a zaś druga gwelficka (stronnictwo papieskie). Choć to oczywiście nie jedyny powód wrogości. Jak wiadomo w XII wieku Florencja stała się centrum ekonomicznym Toskanii. Jej jedynym mankamentem był brak portu, który miała z kolei Piza. Aby korzystać z pizańskiej linii brzegowej Florencja musiała płacić daninę i to właśnie ten czynnik leży u podłoża konfliktu. W stolicy regionu - Florencji zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego), Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. W godzinach popołudniowych udamy się na zwiedzanie Pizy, gdzie zobaczymy: Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale - XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę - odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami.

2 dzień zwiedzania - zwiedzanie Rzymu i Watykanu.

Po śniadaniu wyjazd do Rzymu, miasta magicznego, wzbudzającego niezatartą tęsknotę, począwszy od niezliczonej ilości zabytków do miejsc związanych z legendami i przesądami. Te najbardziej znane wiążą się z najważniejszymi zabytkami. Wrzucenie pojedynczej monety do Fontanny di Trevi sprawi, że z pewnością jeszcze kiedyś wrócicie w to miejsce. Wrzucenie 2 monet gwarantuje romans z jakimś przystojnym Włochem czy Włoszką. Kto wrzuci 3 monety może spodziewać się szybkiego zakochania i ślubu. Po ślubie niepewnym wierności swoich kobiet panom z pomocą przyjdą Usta Prawdy. Jeśli kobieta, która zdradziła swojego męża włoży rękę do otworu imitującego usta, ręka zostanie odcięta przez boga jako kara za niewierność. Zwiedzanie Rzymu realizowane będzie metrem (autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach). W stolicy Włoch zobaczymy m.in.: Watykan - możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II, Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów - dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza - jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum - centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

10 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Sieny. Rozpoczęcie zwiedzania miasta, które przez wielu uważane jest za najpiękniejsze w Toskanii. Siena jest wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Legenda głosi, że zostało założone przez Seniusza, syna Remusa, dlatego na ulicach, podobnie jak w Rzymie, nietrudno znaleźć symbole wilczycy. Wszystkie drogi w Sienie prowadzą na Piazza del Campo, gdzie zobaczymy Katedrę oraz przespacerujemy się przepięknymi uliczkami Starego Miasta. Następnie przejedziemy na zwiedzanie San Gimignano – miasta „14 wież“ zwanego średniowiecznym Manhattanem, gdzie zobaczymy m.in. kolegiatę Santa Maria Asuntapo. Przejazd do hotelu w okolicach Bolonii, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd na krótkie zwiedzanie Bolonii, miasta szynki, erotycznej fontanny, wieży oraz najstarszego i największego Uniwersytetu we Włoszech. Z Bolonią wiąże sie jeden z zabawniejszych sekretów włoskich. Dotyczy on głównego zabytku miasta, Fontana del Nettuno, zwanego przez mieszkańców il Gigante. Autor pomnika, Jean de Boulogne, zwany Giambologną, chciał obdarzyć Neptuna o wiele bujniejszym przyrodzeniem, na co oczywiście nie zgodził się Kościół. Artysta dostosował się do próśb swego zleceniodawcy, kardynała Karola Boromeusza, ale też nie chciał umniejszać rzymskiemu bogu wody chmur i deszczu. Sprawił więc, że kciuk Neptuna widziany z określonej perspektywy wygląda jak penis we wzwodzie :) Po zwiedzaniu przejazd do Polski.

12 dzień - przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych i nocnych.

Świadczenia
W cenie
 •   Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-osobowych.
 •   7 noclegów w hotelu Enterprise *** w Montalto di Castro.
 •   2 noclegi na terenie Włoch podczas zwiedzania.
 •   9 śniadań.
 •   Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta).
 •   Zwiedzanie wg programu (Wenecji, Rzymu, Watykanu, Florencji, Pizy, Sieny, San Gimignano, Bolonii).
 •   Opieka pilota.
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW: 60 PLN/os.
 • 9 obiadokolacji – dopłata w autokarze 90 EUR/os. lub przy rezerwacji w złotówkach.
 • Koszty realizacji programu (m. in.: opłaty lokalne, wjazdy do miast, opłaty przewodnickie, zestawy słuchawkowe) - ok. 110 EUR/os. (kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi).
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi).
 • Ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy (pozwala na bezkosztową rezygnację z imprezy zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia).
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.
 • Rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.
 • Wycieczki fakultatywne.
Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 18 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej.

Przyjazd na pierwszy nocleg w okolicach godzin popołudniowych.

Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami (tzw. antenki)

03.09.2019 - 14.09.2019
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
03.09.2019 r.Wtorek15:15100 PLN
Chodzież
Stacja Orlen, ul. Władysława Jagiełły
03.09.2019 r.Wtorek16:05100 PLN
Częstochowa
McDonald's przy BP, kierunek Katowice
03.09.2019 r.Wtorek21:150 PLN
Dojazd Własny
30.11.1899 r.Czwartek00:00-150 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
03.09.2019 r.Wtorek12:45150 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
03.09.2019 r.Wtorek11:45150 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
03.09.2019 r.Wtorek23:150 PLN
Głogów
Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15
03.09.2019 r.Wtorek18:30130 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
03.09.2019 r.Wtorek15:15130 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
03.09.2019 r.Wtorek14:45130 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22
03.09.2019 r.Wtorek17:35150 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
03.09.2019 r.Wtorek22:300 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
03.09.2019 r.Wtorek13:15150 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
03.09.2019 r.Wtorek18:400 PLN
Kraków
STACJA PALIW ARGE, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
03.09.2019 r.Wtorek21:10100 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
03.09.2019 r.Wtorek19:45100 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
03.09.2019 r.Wtorek19:050 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
03.09.2019 r.Wtorek19:15100 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
03.09.2019 r.Wtorek19:000 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS
03.09.2019 r.Wtorek17:30130 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
03.09.2019 r.Wtorek22:150 PLN
Ostrów Wielkopolski
Stacja paliw SHELL z McDonald's ul. Kaliska 104
03.09.2019 r.Wtorek18:05150 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93, 64-920 Piła
03.09.2019 r.Wtorek15:45100 PLN
Piotrków Trybunalski
Oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław
03.09.2019 r.Wtorek20:150 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku
03.09.2019 r.Wtorek19:00100 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
03.09.2019 r.Wtorek17:450 PLN
Rawicz
Stacja paliw BP, Dębno 1A, 55-140 Dębno
03.09.2019 r.Wtorek19:350 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
03.09.2019 r.Wtorek18:40150 PLN
Słupsk
Dworzec PKP
03.09.2019 r.Wtorek12:15150 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
03.09.2019 r.Wtorek13:45150 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, ul. Dworcowa 1
03.09.2019 r.Wtorek14:30150 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
03.09.2019 r.Wtorek16:15100 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
03.09.2019 r.Wtorek19:40130 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm
03.09.2019 r.Wtorek13:45150 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto
03.09.2019 r.Wtorek14:15100 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
03.09.2019 r.Wtorek17:000 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
03.09.2019 r.Wtorek21:000 PLN
Zielona Góra
Parking przy NETTO, ul. Ułańska 1, 65-980 Zielona Góra
03.09.2019 r.Wtorek17:00130 PLN
Żory
STACJA PALIW LUKOIL
04.09.2019 r.Środa00:000 PLN
Wyżywienie

W cenie zapewniamy 9 śniadań wzmocnionych.

Obowiązkowo należy wykupić 9 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 90 EUR/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze w euro lub przy rezerwacji w złotówkach.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Opis miejsca

W Montalto di Castro tętni wakacyjne życie wieczorne i nocne przy głownym deptaku. W sezonie organizowane są targi, koncerty przy morzu, występy, animacje przy plażach.

Plaża jest ciemna powulkaniczna. Morze czyste i przejrzyste, zrównoważony brzeg o dość łagodnym zejściu – przy wszystkich plażach (również publicznych) czuwają ratownicy.
Pogranicze regionu Lazio i Toskanii to świetna lokalizacja do zwiedzania najpiękniejszych miejsc we Włoszech. z Montalto wiodą główne szlaki turystyczne Włoch.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Włoch jest paszport bądź dowód osobisty.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem. W podanej kwocie nie uwzględniono między innymi biletu wstępu do Koloseum w Rzymie (zwiedzanie z zewnątrz) – bilet 15 euro. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 110 euro.

Uwaga! Koszty uczestnictwa w programie mogą ulec zmianie w zależności od ilości osób i aktualnych cen wjazdówek do miast o ok.10%.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

10°
15°
19°
22°
22°
17°
13°

Śr. opady

75mm
69mm
70mm
69mm
66mm
53mm
45mm
51mm
83mm
95mm
107mm
78mm
Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Perugia, Asyż

  po śniadaniu wyjazd do stolicy Umbrii - Perugii. Spacer po średniowiecznej starówce, zabudowane stare miasto pełne jest wąskich uliczek i malowniczych zaułków ale także monumentalnych kościołów i budynków publicznych. Muzeum sztuki w Perugii posiada liczne dzieła mistrzów włoskiego renesansu. Na zakończenie dnia pojedziemy do Asyżu miasta Świętego Franciszka i Świętej Klary. W programie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka pochodzącej z XIII w. Bazylika zbudowana na Wzgórzu Piekielnym w całości poświęcona jest św. Franciszkowi. Następnie wizyta w Bazylice św. Klary gotyckim kościele powstałym na miejscu kościoła św. Jerzego i Katedry św. Rufina kościoła romańskiego z XII w.

  Cena: 55 EUR/ os.

  Winnica

  W godzinach południowych przejazd do jednej z włoskich winnic. Na miejscu oprócz zwiedzania winnicy czeka na nas degustacja produktów lokalnych, muzyka i zabawa.

  W cenie zwarty jest przejazd autokarem, degustacja wina i lokalnych produktów.

  Cena: 20 EUR/ os.

Opinie

Średnia ocen:  
 20 opinii

11.10.2018 r.  przez Krystyna Zak

Dziękujemy za fantastyczne wakacje. Bardzo udany wyjazd, program dopracowany. Polecam fakultet do winnicy. Hotel Enterprise pod względem czystości i obsługi na duży plus. Śniadania skromne, ale obiadokolacje super!

5/5

15.06.2018 r.  przez Magda Sypek

Zapomnialam jeszcze dodać ,ze goracopolecam wycieczkę fakultatywna do winnicy. Takiej atmosfery i przysmaków nie znajdziecie Państwo nigdzie indziej :-)

5/5

15.06.2018 r.  przez Magda Sypek

Wróciłam z wycieczki do Włoch 10 czerwca. Fantastyczny wyjazd. Szczególne podziękowania dla Pani Oli - pilotki - osoby bardzo pogodnej, kompetentnej, zawsze uśmiechniętej , posiadającej ogromną wiedzę na temat Włoch , ich kultury , historii , geografii , kuchni - oraz dla kierowców - Pana Mirka i Pana Mariusza- Profesjonaliści w każdym calu , do tego mili , uśmiechnięci i uczynni Pozdrawiam cała ekipę bardzo serdecznie. Dziekuję za świetna wycieczkę i szczęśliwą podroż. Polecam gorąco ten wyjazd - zwiedziliśmy naprawdę dużo pięknych miejsc, były też dni ,że można było odpoczać na plaży. Miasteczko Montalto di Castro to urokliwe miejsce, Mimo ,ze byliśmy tam przed sezonem wszystkie knajpki i sklepiki były otwarte. Plaże szerokie , czyste. Hotel- dokładnie jak na zdjęciu, czysty spokojny , klimatyczny. Obsługa miła.. Śniadania może nieco mało urozmaicone , ale wystarczały. Organizacja wycieczek perfekcyjna. Jedyne czego mi brakowało , to ,ze troche mało czasu było na zwiedzanie i nie wchodziliśmy zwiedzać katedry w Sienie czy Florencji, nie zwiedzaliśmy koloseum ani Fofum Romanum. Gdyby włączyc to do programu zwiedzania byoby idealnie.

5/5

05.09.2017 r.  przez Karina

Jeśli nastawia się głównie na zwiedzanie to jak najbardziej polecam, super wycieczki, zorganizowane tak by jak najwięcej zobaczyć, genialni przewodnicy, którzy przekazują wiedzę w ciekawy sposób i oczywiście pilotka, Pani Iga, która naprawdę potrafi zachęcić do kultury i języka Włoch każdego. Pod tym względem biuro naprawdę spisało się na medal, nigdzie nie widziałam tak bogatej oferty pod względem zwiedzania :D Jedynym i jednocześnie dużym minusem jest Appia Grand Hotel, naprawdę nie wiem za co te 4 gwiazdki, zasługuje góra na 2, pokoje z lat 80'tych, brak balkonów w niektórych pokojach( pare osób tylko miało balkon),dość głośno słychać za oknem pociąg ( zależy jak się z pokojem trafi), ściany pękające, gdzieniegdzie nawet grzyb, przy ldówce kable na wierzchu, ale to można jeszcze przeżyć, ponieważ i tak głównie spędza się czas poza pokojem, sprzątanie jest codziennie więc względna czystość jest zachowana. Nawet ten basen, w którym można pływać tylko do 19 bo potem sypią ogromne ilości chloru, jest do przyjęcia. Ale śniadania i obiado-kolacje przechodzą ludzkie pojęcie. Śniadania to przez cały pobyt twarde bułki, po jednym plasterku szynki i sera na talerzu, rogaliki ( najsmaczniejsze z całego śniadania), wysuszone ciasta, dżemy do wyboru, kawa nalewana z automatu przez kelnera i soki ( całkiem smaczne). Dało się to przeżyć jeśli ktoś nie jada śniadań lub je mało. Jednak obiado-kolacje były nieprzyjęcia, czasami nie dawało się tego zjeść.Na stole zawsze stał wysuszony chleb, który potem po podgrzaniu i skropieniu oliwą trafiał na stół w formie przystawki, można było sobie zęby połamać (dwa razy się zdarzyło, że podali coś innego niż to, zjadliwego), na pierwsze danie zawsze był makaron, raz risotto się trafiło i zupa ( na cały wyjazd), nie przeszkadzało by mi to nawet gdyby było dobrze przyrządzone, drugie danie to zawsze była sztuka mięsa (nie zawsze jadalna i w małych ilościach) i dosłownie parę ziemniaczków ( raz trafił się groszek zamiast ziemniaków), no i oczywiście nieodłączna sucha sałata z paczki, niczym nie przyprawiona (nie dostaliśmy do niej ani oliwy ani octu na stół), deser to bardzo często był plasterek arbuza. Do tego kelnerzy bardzo niemili, zabierający czasami jedzenie z przed nosa i popędzający, niekomfortowo się przy nich jadło. :( Jeśli chodzi o hotele tranzytowe to w porównaniu z Appia były super , zwłaszcza ostatni, Bairon. :)

4.4/5

30.06.2017 r.  przez Rysiek

Byłem na wycieczce w terminie 15-26.06.2017. Zgadzam się z poprzednią opinią, że w hotelach można było znaleźć jakieś niewielkie minusy. Wycieczka była bardzo intensywna. Dużo ciekawych miejsc do obejrzenia, podziwiania i zwiedzania. Najbardziej dał mi się w kość Rzym i Watykan. Tam w upale przeszliśmy 12 km, ale było warto. Inne miasta z programu wycieczki też są godne polecenia. Pogoda dopisywała cały czas. Plaża w Formi zadbana i blisko hotelu. Woda w morzu była ciepła i czysta. Autobus nowy i bardzo wygodny nie sprawiał żadnych kłopotów. Kierowcy byli doświadczeni, mili i uprzejmi. Na szczególne wyróżnienie zasługuje pilotka - p. Iga. Osoba bardzo sympatyczna, uczynna i pomocna. Z ogromną wiedzą i poczuciem humoru. Znająca Włochy jak własną kieszeń. Z wycieczki jestem bardzo zadowolony i polecam ją wszystkim. W przyszłym roku też planuję wyjazd z biurem Funclub.

5/5

27.06.2017 r.  przez Asia i Paweł

Generalnie bardzo ciekawa i udana wycieczka. Zobaczyliśmy naprawdę dużo. Pani Iga rezydent/pilot jest osobą kompetentną, a zarazem sympatyczną. Radzę jednak przyjrzeć się hotelom, szczególnie podczas objazdu. My nie jesteśmy czepialscy, ale ludzie strasznie narzekali na hotel Europa i faktycznie standard pokoju, jak i obsługi był słaby. Co do hotelu Appia w Formii, to mam tylko jeden, ale duży minus - klimatyzacja, która nie działa tak jak trzeba. Jest ona wyłączona w nocy, kiedy jej najbardziej potrzeba.

5/5

21.06.2017 r.  przez Jerzy Szczygieł

Witam

Polecam dla wszystkich seniorów imprezę Włochy W-Z ale tylko pod kierownictwem Pani Oli oraz kierowców Pawła i Macieja. Całej obsłudze należą się podziękowania i słowa uznania.

Senior z Krakowa

5/5

13.09.2016 r.  przez Tera

bardzo udany wyjazd, bogaty program zwiedzania, tak wiele miejsc i zabytków, piękne widoki. Ogromny plus dla pilotki pani Igi, która ma tak ogromną wiedzę na temat Włoch i w tak piękny sposób potrafi ją przekazać. Przy tym jest niezwykle miła, sympatyczna i pomocna w każdej sytuacji. Brawo Pani Igo:) Bardzo duży plus również dla panów kierowców z autokaru nr 19, którzy tak bezpiecznie przewieźli nas po Włoszech. Z nimi podróż to sama przyjemność. Ogólnie wyjazd oceniam bardzo pozytywnie Polecam wszystkim serdecznie

4/5

28.06.2016 r.  przez Szymon Żywina

Wycieczka do Włoch. Najlepsze wakacje na jakich byłem. Z różnych względów. Jeśli jednak chodzi o biuro. Bardzo polecam. Bardzo profesjonalne, dobrze zorganizowane. Bałem się tych wycieczek, tempa. Ale było bardzo dobrze. Jedynie Watykan/Rzym dał w kość. No ale co się dziwić... napięty grafik. Trochę żal bo nie zwidziliśmy Koloseum o którym tak marzyłem.. A nie było czasu tak jak pisze, że za dopłata można wejść do srodka. Na to nie było czasu. To taki minusik. Kolejny jaki mogę dać to jedzenie i obsługa w hotelu w którym byliśmy na 2 noc. Hotel Europa (zbieg okoliczności czy co?) fatalnie. Obsługa wulgarna, słabe jedzenie o wszystko się prosić. No ale w Formii już bylo bardzo dobrze. Jedzenie pyszne obsługa przemiła. Do tego fantastyczna pani przewodnik. Pani Iga. Bardzo profesjonalna, z każdym problemem można było przyjść do tego wszystko wiedziała na każde pytanie umiała odpowiedzieć. W Wenecji był trochę słaby przewodnik a raczej pani przewodnik. Widać było ze chce tylko powiedziec co powiedziec a reszte ma gdzies. Nie bylo kiedy zdjecia zrobic. Dobrze ze potem był czas wolny.. A teraz Formia. I plaża. Fantastyczna. Najpiękniej. Obawiałem się jak to bedzie ale było mega. Czysta woda, piaszczysta plaża, słonce, płytko a dalej głębiej. Super. Aż chciało by się więcej.. A Autobus? Trasa zleciała bardzo szybko i przyjemnie. Mili kierowcy i filmy puszczali.. bardzo przyjemnie. Mimo iż wysiadałem pierwszy i miałem najkrótszą trase ale super mi się jechało. Myslałem, że bedzie Wi-fi.. przecież to juz taki stadnard europejski ale nie było.. no ale cóż :) i tak Pojade na pewno znowu. Już czekam na oferty :) Pozdrawiam

4/5

20.05.2016 r.  przez Monika

Jedna z wycieczek życia! Włochy rozkochują w sobie od pierwszego wejrzenia! Ilość miejsc i zabytków powala na nogi - bardzo bogaty program. Świetni przewodnicy, Pani pilotka oraz profesjonalni kierowcy. Był czas na wszystko i zwiedzanie i czas wolny. Hotel również godny polecenia, niedaleko plaży, czyste pokoje, jedzenie bardzo dobre, miła obsługa. Polecam wyjazd z czystym sercem.

5/5

1 z 2

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.