Perły Chorwacji

Chorwacja
Cena od:
999 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów4

Średnia ocena  5/5
(3 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
01 - 07.10.2018 r.
Dokwaterowanie kobieta
999 PLN
15 - 21.10.2018 r.
Dokwaterowanie kobieta
999 PLN
29.10 - 04.11.2018 r.
Dokwaterowanie kobieta
999 PLN

Świadczenia

W cenie

 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 4 śniadania,
 • 4 noclegi,
 • zwiedzanie Chorwacji wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opiekę pilota,
 • zestawy słuchawkowe.

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL, NNW: 50 PLN/ os.,
 • opłaty programowe - 80 EUR/os. (opłata nie podlega rozliczeniu)
 • obowiązkowa dopłata do 4 obiadokolacji: 40 EUR/os,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny : 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup sobie spokój: 60 PLN/os. - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy opłata za usługę “Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR 3 - 4% wartości imprezy - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy, zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 40 PLN/ os.

Zakwaterowanie

W trakcie zwiedzania Chorwacji zakwaterowanie w obiektach **/***.

Program ramowy

1 dzień - wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem.

2 dzień - poranny przyjazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez: buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd na wybrzeże i zakwaterowanie w hotelu na wybrzeżu Dalmatyńskim. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień - po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Splitu i Trogiru. W Splicie, największym mieście Dalmacji, obejrzymy panoramę miasta ze wzgórza Marjan, zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu – krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Djoklecjana – jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V wiek), katedrę św. Duje, ratusz miejski z XV wieku i malowniczy port. Po zwiedzaniu przejazd do Trogiru. W Trogirze, typowym nadmorskim miasteczku, pospacerujemy po malowniczej starówce, gdzie zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV wieku i katedrę św. Wawrzyńca z XIII wieku, katedrę św. Lovra, pałac Hipiko, wieżę zegarową, loggię miejską. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja i czas wolny, nocleg.

4 dzień - po śniadaniu, wcześnie rano, wyjazd na zwiedzanie Dubrownika, ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. W programie, między innymi spacer po starym mieście, Stradun, Mala Braca – klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki oraz mury miejskie, Wielka Studnia Onufrego, katedra św. Błażeja, skarbiec. Czas wolny na odkrywanie Dubrovnika na własną rękę. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień - po śniadaniu, plażowanie i czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

6 dzień - po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

7 dzień - Przyjazd do Polski we wczesych godzinach porannyh. Powrót do poszczególnych miast wyjazdowych.

Wyżywienie

W cenie 4 śniadania. Obowiązkowo należy wykupić 4 obiadokolacje w cenie 40 EUR/os. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Pozostałe informacje

W cenę wycieczki nie są wliczone bilety wstępu i lokalni przewodnicy. Orientacyjny koszt biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za lokalnych, wjazdów do miast, opłat przewodnickich, itp. wynosi 80 euro. Pilot będzie zbierał wspomnianą kwotę w pierwszym dniu wycieczki. Opłata nie podlega rozliczeniu.

Dobrze wiedzieć

Chorwackie wybrzeże Adriatyku ma ok. 5835 km długości, z czego 4058 km przypada na linię brzegową wysp.

Krawaty, wieczne pióra i długopisy zostały wynalezione w Chorwacji.

W Dubrowniku spędziła swój miesiąc miodowy Agatha Christie.

Na Istrii mieszkał i uczył się angielskiego James Joyce.

Stanisław Witkiewicz ratował swoje zdrowie przez siedem lat w Lovranie.

Henryk Sienkiewicz i Józef Piłsudski spędzali swoje wakacje w Opatiji. Chętnie wracał tu też Jacques Cousteau, uznając chorwacki Adriatyk za jedno z najczystszych mórz na świecie.

Marmur z wyspy Brać wykorzystano przy budowie weneckich pałaców, waszyngtońskiego Białego Domu i berlińskiego Reichstagu.

W latach 1991-1992 wojska Jugosłowiańskiej Armii zbombardowały Dubrownik z okalających wzgórz, z powietrza i z morza.

Rosjanie mówią "gnat' spirt", Polacy "pędzą bimber", a w Chorwacji rakiję "se pece".

Miasta wyjazdowe/ Transport

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Powrót do Polski we wczesnych godzinach porannych. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek i transportu minibusam.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Opinie


Średnia ocen:  
 3 opinii

03.11.2013 r.  przez Dorota

Byliśmy w ubiegłym roku i program był jeszcze bez Albanii i Czarnogóry. Bardzo nam się podobało. Fajny przewodnik i super kierowcy. Jak tylko jest autokar Funclub, to impreza jest zawsze udana. Raz nam się trafiło jechać Bomatur. Wrrrr, nigdy więcej. Pytajcie jakimi autokarami będziecie jechać. Jak Bomatur to nie polecam.

5/5

23.06.2012 r.  przez Grażyna, Anastazja, Aneta

Było super, a to dzięki naszej pilotce Klaudii B. Pani ta charakteryzuje się dużą kulturą osobistą i ogromną wiedzą o Chorwacji, od historii państwa po wiedzę kulinarną. Nasi kierowcy Pan Janusz i Pan Łukasz, którzy przemierzali z nami setki kilometrów wykazywali się dużym profesjonalizmem i serdecznością. Dzięki za wspaniałą wycieczkę.

5/5

23.06.2012 r.  przez Zbigniew Żmuda

Jestem Waszym klientem od wielu lat i mogę z perspektywy tego czasu ocenić pracę pilotów - w tym przypadku bardzo pozytywnie. Korzystałem z usługi firmy tym razem wybierając się na wycieczkę do Chorwacji w dniach 26 maja do 2 czerwca, wyjazd zorganizowany ze Szczecina. Z ramienia Waszego biura opiekowała się nami Pani Agnieszka Szymańska i byłem zaskoczony, że mimo młodego wieku potrafiła profesjonalnie "zapanować" i utrzymywać "dyscyplinę" w grupie seniorów a wiadomo, jakie mogą mieć czasem "fanaberie". Pani Agnieszka wykazała się dużą cierpliwością i życzliwością w stosunku do każdego (jak było potrzeba to i "obsobaczyła" np. za wynoszenie jedzenia z restauracji). Po prostu czuliśmy tę opiekę i nie byliśmy zdani na siebie. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się od niej o historii i kulturze krajów przez które przejeżdżaliśmy oraz mijanych miast i regionów ( nieczęsto zdarza się aby pilotowi chciało się "strzępić" język). Reasumując z takimi pracownikami biuro na pewno pozyska więcej klientów.

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.