promocja 100 pln
Zamość i Roztocze
Polska
Cena od:
1199 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
11 - 15.08.2021 r.
5
Hotel pok. 2os.
1199 PLN
15 - 19.09.2021 r.
5
Hotel pok. 2os.
1199 PLN
Program ramowy

1 dzień Przyjazd do Chełma, które słynie z jedynych w Europie podziemi kredowych. Najstarsze korytarze powstały już w XIII wieku i znajdują się pod Górką Chełmską, . Służyły mieszkańcom jako magazyny i cele ochronne przed wrogimi wojskami. Legenda mówi o opiekunie, strażniku ukrytych tam skarbów zwanego Duchem Bieluch. Trasa turystyczna liczy ok. 2 km. Temperatura w podziemiach jest stała niezależnie od pory roku i wynosi około 9 stopni. Następnie wybierzemy się na krótki spacer po mieście, gdzie na placu Łuczkowskiego stoi zrekonstruowana studnia miejska, a przy niej ruiny starego ratusza. Zobaczymy również barokową Bazylikę kolegiacką Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w której znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Chełmskiej. W godzinach wieczornych udamy się do hotelu w okolicach Zamościa. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień Śniadanie. Przejazd do Zamościa. Zwiedzanie miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako „miasto idealne” nazywane „Padwą Północy”. Założone przez hetmana Jana Zamoyskiego w 1580 roku. Zobaczymy Rynek Wielki z renesansowymi kamieniczkami, prochownię w której poznamy historię twierdzy i miasta Zamość, przejdziemy się trasą turystyczną Bastion VII. Następną atrakcją miasta będzie katedra pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, Pałac Zamoyskich i siedziba dawnej Akademii Zamoyskiej- pierwszej prywatnej uczelni Rzeczpospolitej. Spacer zakończymy na Rynku Solnym w sąsiedztwie którego znajduje się kamienica dawny Dom Rabina. Zamość to miasto gdzie powstało określenie „Stół szwedzki” dlatego w wolnym czasie będzie można skosztować regionalnych przysmaków takich jak „krówki zamojskie” albo „Flaki po Zamojsku”.

3 dzień Śniadanie. Na początek udamy się do Guciowa gdzie zobaczymy niesamowity skansen etnograficzny, w którym miejscowy przewodnik opowie o historii i zwyczajach Roztocza. Po przerwie na zakup regionalnych produktów przejedziemy do Zwierzyńca. Spacer rozpoczniemy o niewielkiego kościółka „Na wodzie” p.w. Św. Jana Nepomucena. Tuż obok stoi zabytkowy browar „Zwierzyniec”, związany z ordynacją Zamoyskich- powstały w XIX wieku oraz siedziba Roztoczańskiego Parku Narodowego. Czas wolny na zapoznanie się z okolicą. Następnie podjedziemy do Szczebrzeszyna- miasteczka znanego z „chrząszcza, który brzmi w trzcinie”, słynny pomnik poświęcony jest klęsce spowodowanej atakiem szarańczy. Zrobimy parę zdjęć przy tym obiekcie stojącym na rynku z XVII-wiecznymi kamieniczkami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień- Po śniadaniu przejedziemy w okolice Suśca aby zobaczyć słynne na Roztoczu „Szumy nad rzeką Tanew” to kolejne miejsce, które warto sfotografować będąc na Roztoczu. To 24 wodospady na odcinku 400 m, przybywają tu turyści z okolicy i nie tylko, po to by podziwiać, jak rzeka przepływająca przez leśne pagórkowate tereny zmieniła krajobraz okolic. To jedyny taki zbiór kaskadowych niewielkich wodospadów w Polsce. Następnie przejedziemy na Roztocze Wschodnie gdzie poznamy mroczną historię tego regionu odwiedzając niewielką wieś Bełżec. Zobaczymy Pomnik i Muzeum – Miejsce Pamięci w byłym niemieckim obozie zagłady. Kolejnym punktem programu będzie spacer po Tomaszowie Lubelskim miasto związane z bitwą kampanii wrześniowej w 1939 r. Jedną z najważniejszych atrakcji jest prawosławna Cerkiew św. Mikołaja zbudowana w stylu bizantyjsko-rosyjskim. Znajduje się tutaj kopia Turkowickiej Ikony Matki Bożej. Po zwiedzaniu udamy się do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień- Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do najdalej wysuniętego miasta na wschód Polski- Hrubieszowa który leży w obrębie dawnych Grodów Czerwieńskich na styku wielu kultur. Miasto znane z licznych świątyń różnych wyznań a prawosławna Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny posiadająca 13 kopuł jest wizytówką tego miasta. Cerkiew hrubieszowska wyróżniała się swoim monumentalizmem na tle innych parafialnych świątyń zbudowanych w Królestwie Polskim. Została stworzona na planie krzyża greckiego, w stylu bizantyjsko-rosyjskim. Po zapoznaniu się z wieloma różnicami między wyznaniem prawosławnym a katolickim przejedziemy do centrum na krótki spacer. W godzinach popołudniowych ruszymy w stronę powrotną. Przyjazd do poszczególnych miast w godzinach wieczornych.

Świadczenia
W cenie
  • przejazd autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, WC, DVD),
  • zwiedzanie według programu,
  • opieka pilota.
  • 4 noclegi typu HB (śniadanie i obiadokolacja)
Obowiązkowe
  • ubezpieczenie KL,NNW - 40 PLN/os.
  • opłaty przewodnickie, bilety wstępu, lokalne (płatne w autokarze) - 100 PLN/os.
Miasta wyjazdowe/ Transport
11.08.2021 - 15.08.2021
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
11.08.2021 r.Środa04:1550 PLN
Katowice
STACJA PALIW BP z McDonald's przy A4, kierunek Kraków, ul. Górnośląska 40
11.08.2021 r.Środa05:0050 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
11.08.2021 r.Środa06:3030 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
11.08.2021 r.Środa08:0030 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
11.08.2021 r.Środa05:0050 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
11.08.2021 r.Środa10:000 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
11.08.2021 r.Środa02:0050 PLN
Ubezpieczenie

PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ ubezpieczenie KUP SOBIE SPOKÓJ daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. ubezpieczenie od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)Uwaga: Bez ubezpieczenia od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań. Ubezpieczenie BAGAŻU pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR. szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>

Ważne

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym.

Opis miejsca

Zamość - Zamojskie Stare Miasto, z racji dużego znaczenia dla kultury i dziedzictwa ludzkości, wpisano na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.