BELKA GÓRA
Berlin i Poczdam 3 dni
Niemcy
Kontakt:
grupy@funclub.pl
+48 61 66 28 616
Transport  Autokar
Lux

Impreza na zamówienie. Prosimy o kontakt w celu rezerwacji.
Program ramowy

Dzień 1 - Zbiórka we wczesnych godzinach porannych i wyjazd z miasta wyjazdowego. Przyjazd do Berlina około południa. Zwiedzanie rozpoczniemy od Bramy Brandenburskiej i Reichstagu – siedziby parlamentu niemieckiego. Następnie dotrzemy na Plac Poczdamski – gdzie zobaczymy supernowoczesną architekturę pośród której znajdziemy, między innymi gmach Sony Center, który jest głównym kinem i siedzibą dorocznego festiwalu Berlinale. Po obejrzeniu tego placu ruszymy dalej na spacer Aleją Unter den Linden. Podziwiać będziemy Uniwersytet Humboldta, Arsenał, Niemiecką Operę Państwową, barokową Katedrę św. Jadwigi, Pałac Republiki oraz Czerwony Ratusz. Na koniec zwiedzania dotrzemy do słynnego Alexanderplatz z symbolem Berlina – Wieżą Telewizyjną (wjazd na górę płatny we własnym zakresie). Czas wolny w okolicach Wyspy Muzealnej. przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2 - Po śniadaniu odwiedzimy Muzeum Pergamonu, gdzie będziemy mogli spokojnie spędzić kilka godzin podziwiając sztukę starożytną. Czas wolny. Następnie przejdziemy w rejon dworca ZOO i Ku’damm – najbardziej reprezentacyjnej ulicy dawnego Berlina Zachodniego, odwiedzimy Checkpoint Charlie- jedno z najbardziej znanych przejść granicznych z okresu zimnej wojny. Czas wolny i w godzinach wieczornych przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3 - Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Poczdamu. Spacer po ogrodach kompleksu pałacowo - ogrodowego Sanssouci. Przejazd do Pałacu Cecilenhof, gdzie odbyła się Konferencja Poczdamska, zwiedzanie wnętrz. Czas wolny. Po południu przejazd w drogę powrotną do Polski. W godzinach wieczornych powrót do miasta wyjazdowego.

*Program jest ramowy i może ulec zmianie na życzenie klienta.

Świadczenia
W cenie
  • zwiedzanie według programu
  • 2 noclegi w hotelu /*
  • 2x śniadanie
  • transport autokarem klasy LUX
  • opiekę pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie KL,NNW,
Obowiązkowe
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty przewodnickie, itp. około 30 euro/os.
Opcjonalne
  • 2x obiadokolacja około 30 euro
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach /* położonych w centrum w okolicy zwiedzanych miast. Pokoje 1,2,3 osobowe z łazienkami i WC.

Wyżywienie

W cenie 2 śniadania serwowane w obiekcie noclegowym

Pozostałe informacje

Program zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie części punktów programu odbywa się z zewnątrz. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Każdy Uczestnik zobowiązany jest posiadać dokument tożsamości. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 30 € na bilety wstępu, opłaty klimatyczne i lokalne, oraz miejscowych przewodników. Opłata zbierana będzie przez Pilota przed rozpoczęciem objazdu. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.