BELKA GÓRA
Jubileuszowa pielgrzymka z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża - Włochy
Włochy
Kontakt:
pielgrzymki@funclub.pl
+48 61 66 28 616
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux

Impreza na zamówienie. Prosimy o kontakt w celu rezerwacji.
Program ramowy

Dzień 1 - Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce w godzinach wczesnoporannych. Przejazd do Wadowic i wizyta w Domu Rodzinnym Jana Pawła II. Spacer po mieście oraz przerwa na słynną „Wadowicką Kremówkę Papieską”. Przerwa na obiad we własnym zakresie, następnie przejazd na nocleg tranzytowy oraz obiadokolację na terenie Czech.

Dzień 2 - Po śniadaniu wyjazd na dalsze zwiedzanie. Przejazd do Mariazell w Austrii, jednego z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej – miejsce pielgrzymki Papieża Jana Pawła II w 1983 r. Nawiedzenie Sanktuarium, gdzie króluje Matka Boża Narodów Słowiańskich, zwana także Wielką Matką Łaskawą Austrii i Możną Panią Węgier. Przyjazd do Włoch w okolice miejscowości Udine na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3 - Po śniadaniu przejazd do Włoch. W godzinach popołudniowych przejazd na krótkie zwiedzanie Padwy. W programie przede wszystkim wizyta i zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego – patrona osób i rzeczy zaginionych. W Bazylice przechowywane są relikwe Świętego Antoniego, który zmarł w Padwie mając zaledwie 36 lat, rok po śmierci został Kanonizowany na Świętego przez Papieża Grzegorza IX. Padwa jest miasteczkiem uniwersyteckim, które przez około 600 lat wykształciło niezliczone włoskie umysły m.in. Dantego, Petrarka czy Galileusza. Po zwiedzaniu Bazyliki spacer po starówce Padwy Piazza de Elbre. Czas wolny, przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 - Po śniadaniu przejazd do Asyżu miasta św. Franciszka i św. Klary. W programie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka pochodzącej z XIII w. Bazylika zbudowana na Wzgórzu Piekielnym w całości poświęcona jest św. Franciszkowi. Następnie wizyta w Bazylice św. Klary gotyckim kościele powstałym na miejscu kościoła św. Jerzego i Katedry św. Rufina kościoła romańskiego z XIIw. Kolejno zobaczą Państwo Bazylikę Santa Maria degli Agneli zbudowaną w pobliżu Asyżu na polecenie Papieża Piusa V oraz kościół św. Damiana, gdzie znajduje się kopia cudownej ikony Krzyża z San Damiano. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 - Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd na zwiedzanie Rzymu. Przyjazd do Rzymu w godzinach popołudniowych. Spacer rozpoczniemy po starożytnym Rzymie: Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata, Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa, Plac Wenecki, Panteon oraz Schody Hiszpańskie – miejsce spotkań włochów. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

Dzień 6 - Po śniadaniu przejazd do Watykanu na uroczystą Audiencję na Placu św. Piotra z udziałem Papieża Franciszka. Następnie udział w uroczystościach w Watykanie związanych z 40 rocznicą wyboru Polaka Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uroczysta Msza Święta, nawiedzenie relikwii św. Jana Pawła II. Modlitwa przy grobie Papieża Polaka oraz zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Następnie przejazd na Monte Cassino miejsca bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Odwiedzą Państwo cmentarz wojskowy żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz Opactwo Benedyktyńskie z 529 roku, które wznosi się na szczycie wzgórza. Następnie przejazd w kierunku San Giovanni. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 - Po śniadaniu wyjazd do miejscowości San Giovanni Rotondo, która znana jest przede wszystkich z kultu związanego z Ojcem Pio, gdzie żył i zmarł. Zobaczymy m.in. Kościół San’t Onofrio, Kościół główny Św. Leonarda Opata, Pomnik Ojca Pio, Droga Krzyżowa oraz Kaplica Marki Boskiej Loretańskiej. Przejazd na nocleg, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 - Po śniadaniu przejazd do Lanciano, gdzie w VIII wieku miał miejsce pierwszy potwierdzony cud eucharystyczny. W sanktuarium w Lanciano przechowywane są relikwie uważane za relikwie ciała i krwi Chrystusa. ( Dobra konserwacja Ciała i Krwi, pozostawionych w stanie naturalnym przez dwanaście wieków i wystawionych na działanie czynników atmosferycznych i biologicznych, jest zjawiskiem nadzwyczajnym, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w tkankach mięśnia sercowego, z których się składa Ciało Cudownej Hostii nigdy nie znaleziono żadnych śladów soli lub materiałów konserwujących, używanych nawet w dawnych czasach w celach mumifikacji.Krew zaś, gdyby była wzięta z martwego ciała szybko uległaby rozkładowi ). Następnie przejazd do Santkarium w Manopello, gdzie przechowywana jest chusta Św. Weroniki. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Dzień 10 - Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. po śniadaniu przejazd na krótką wizytę do Wenecji. Rejs vaporetto do placu św. Marka, zwiedzanie piesze miasta: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień oraz Kanał le Grande. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w Czechach, obiadokolacja. nocleg

Dzień 11 - Po śniadaniu wykwaterowanie i powrót do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach późno wieczornych.

*program jest ramowy i może ulec zmiano

Świadczenia
W cenie
  • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 os.,
  • 2 noclegi tranzytowe na terenie Czech w hotelach /* z wyżywieniem HB,
  • 7 noclegów na terenie Włoch w hotelach /* z wyżywieniem HB,
  • zwiedzanie zgodnie z programem,
  • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
  • opieka pilota,
  • ubezpieczenie KL, NNW.
Obowiązkowe
  • koszty realizacji programu m.in. opłaty lokalne,zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy 90 EUR/os.
  • opłata klimatyczna 10 EUR/os. .
Pozostałe informacje

*Przedstawiony program jest orientacyjny i może zostać dostosowany do potrzeb oraz uwag grupy. W celu ostatecznej kalkulacji z uwzględnieniem Państwa próśb lub uwag prosimy o kontakt.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.