Wcześniej taniej lato 2019 - rabat do 15%
RABAT
10 %
[Dla Seniora] Hotel Olympia Village 11 noclegów
Albania - dla seniora
Cena od:
1899 PLN
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów11

Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
21.05 - 01.06.2019 r.
Hotel pok. 2os.
1899 PLN
Hotel

Hotel Olympia Touristic Village *** - obiekt położony jest minutę spacerem od plaży w centrum miejscowości Radhime, około 10 km na południe od Vlory.

Obiekt znajduje się w pierwszej linii brzegowej i posiada prywatną, żwirową plażę w odległości 50 m (przejście przez ulicę). Hotel posiada pokoje 2-osobowe oraz rodzinne apartamenty typu 2+2. Każdy pokój posiada łazienkę z prysznicem i bidetem. Pokoje wyposażone są w bezpłatną klimatyzację, lodówkę, telewizor, bezpłatny internet WiFi. Wszystkie pokoje mają balkon z widokiem na wody Morza Jońskiego. W łazienkach są ręczniki.

W hotelu znajduje się restauracja i bar oraz przestronny taras, na którym można spędzać romantyczne wieczory. Kuchnia może pochwalić się bogatym i smacznym menu. Od lokalnych, typowych smaków i potraw po nowoczesne połączenie tradycji i innowacji. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Program ramowy

1 dzień - Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację. Nocleg tranzytowy na terenie Chorwacji.

2 dzień - Przejazd przez kraje tranzytowe (Chorwacja, Czarnogóra). Przyjazd do Radhime w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.

3 - 10 dzień - Wczasy w Albanii w miejscowości Radhime. Istnieje możliwości wykupienia ciekawych wycieczek obejmujących zwiedzanie Albanii. W ofercie m.in.: zwiedzanie Ochrydu, zwiedzanie Gjirokastry, oraz wycieczka do Tirany. Szczegółowy program zwiedzania Albanii znajduje się w opisie wycieczek fakultatywnych.

11 dzień - Wykwaterowanie i wyjazd do Polski w godzinach porannych. Przejazd przez Albanię, Czarnogórę i Chorwację. Nocleg tranzytowy na terenie Chorwacji.

12 dzień - Przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy. Przekroczenie granicy polskiej w godzinach wieczornych.

Świadczenia
W cenie
 • 2 noclegi tranzytowe na terenie Chorwacji
 • 9 noclegów w Hotelu Olympia Touristic Village*** w miejscowości Radhime
 • Wyżywienie (11 śniadań i 9 obiadokolacji w formie bufetu)
 • Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
 • Opieka rezydenta na miejscu
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW: 80 PLN/os.
 • Opłata klimatyczna i administracyjna: 15 EUR/os. (płatne w autokarze)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi
 • Ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.
 • Rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.
 • Wycieczki fakultatywne
Wyżywienie
 • 2 śniadania w hotelu **/*** w Chorwacji,
 • wyżywienie HB w Albanii: 9 śniadań w formie bufetu, 9 obiadokolacji w formie bufetu. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne
Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport
 • Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry i Chorwację. Przyjazd na nocleg tranzytowy w Chorwacji w godzinach wieczornych. Po śniadaniu wyjazd do Albanii. Przejazd przez Chorwację, Czarnogórę i Albanię. Przyjazd do miejscowości Radhime w godzinach wieczornych
 • Wyjazd z Albanii w godzinach porannych. Przyjazd na nocleg tranzytowy w Chorwacji w godzinach późnowieczornych. Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez Chorwację, Węgry, Słowację i Czechy. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych.

Do przekroczenia granicy z Albanią wystarczy dowód osobisty, z określoną datą ważności dokumentu.

Lokalizacja

Malownicza miejscowość Radhime położona jest około 10 km na południe od Vlory. Oferuje spokojny wypoczynek i bardzo liczne plaże żwirkowe i zatokowe na wybrzeżu Morza Jońskiego. Radhime jest bardzo dobrze skomunikowane z Vlorą, do której kursują liczne minibusy.

Vlora - słynie z różnorodności. Dzięki swojemu niezwykłemu położeniu jest doskonałym miejscem zarówno dla turystów lubiących zwiedzanie i aktywny wypoczynek, jak również dla osób preferujących plażowanie. Położona w południowo-zachodniej części kraju, w centralnym punkcie wybrzeża albańskiego jest idealnym miejscem, by zwiedzać największe atrakcje: Berat, Tiranę, Gjirokaster czy przełęcz Llogary. We Vlorze przebiega granica dwóch mórz: Jońskiego oraz Adriatyckiego. Zróżnicowana linia brzegowa sprawia, że można korzystać z ponad 20 kilometrów wybrzeża. Bliżej centrum znajdują się piaszczyste plaże publiczne, dalej na południe pojawiają się zatoczkowe, kamieniste plażyczki oraz szersze żwirkowe. Wzdłuż morza ulokowanych jest wiele restauracji oraz knajpek, słynących z doskonałej oraz niedrogiej kuchni. Albańscy kucharze często praktykowali we włoskich restauracjach, dzięki czemu przygotowują świetnie makarony oraz pizze. Poza tym warto skosztować owoców morza, ryb oraz grillowanej jagnięciny, która jest najpopularniejszym mięsem w Albanii.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Pozostałe informacje

Wczasy w Albanii to doskonała okazja, by zobaczyć najciekawsze zabytki tego przepięknego kraju.

Walutą obowiązującą w Albanii jest lek albański (ALL)

100 ALL - ok. 4 PLN.

Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Riwiera Albańska

  Wycieczka wiedzie najpiękniejszą nadmorską trasą Albanii. Zwiedzamy całą Riwierę Albańską rozpoczynając od przełęczy i Parku Narodowego Llogara, w którym zatrzymujemy się na tarasach widokowych żeby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Na poranną kawę zatrzymujemy się w miejscowości Himara, w której poczujemy grecko-albański klimat. Porto Palermo to przepiękne miejsce znane z bazy wojskowej, niezwykłej urody oraz postaci Ali Pasy Tepeleńskiego, który otoczony jest legendą. Następnym przystankiem jest Borsh i piękne wodospady, które stanowią tło dla restauracji. Kolejnym punktem wycieczki jest Butrint i znajdujący się tam park archeologiczny, na którego obszarze możemy odkryć jak bogata jest historia tych terenów. Odbędziemy spacer od czasów pierwszych Słowian, poprzez okres hellenistyczny, rzymski, bizantyjski itd. Następnie czeka nas przerwa na przepięknych plażach Ksamilu, które królują we wszelkich rankingach. Na zakończenie relaksujący spacer deptakiem jednego z najbardziej znanych kurortów, czyli Sarandzie, w której, jak na miejscowość turystyczną przystało, można kupić pamiątki.

  Cena: 45

  Albania Północna

  Kiierujemy się do stolicy Albanii - Tirany. Spacer zaczynamy w dawnej zamkniętej dzielnicy dygnitarzy komunistycznych. Następnie idziemy główną ulicą miasta, na której znajdują się m.in. Pałac Prezydencki i inne budynki rządowe. Zatrzymujemy się również pod Piramidą Hodży i docieramy do Placu Skanderbega, gdzie znajduje się charakterystyczna mozaika, która jest jednym z symboli kraju. Kolejną atrakcją jest miejscowość Kruja. Tu najważniejszym punktem jest tzw. turecka uliczka, na której możemy kupić oryginalne pamiątki. Prowadzi ona również do twierdzy Skanderbega – najważniejszej postaci w historii Albanii.

  Cena: 45

  Miasto Srebrnych Dachów

  Wycieczkę rozpoczynamy od przejazdu wzdłuż malowniczej rzeki Vjosa. Zauważymy, że krajobraz staje się coraz bardziej górzysty. Przejeżdżamy przez miejscowość Tepelena, w której możemy zobaczyć słynny pomnik Ali Pashy Tepeleńskiego oraz pozostałości jego twierdzy. Następnie jedziemy do Gjirokastry, w którym zwiedzanie zaczynamy od rozległej i pełnej zakamarków twierdzy, gdzie znajduje się również wiele eksponatów wojskowych. Z murów roztacza się niezwykły widok. Możemy podziwiać charakterystyczną zabudowę i tzw. srebrne dachy. Po opuszczeniu twierdzy kierujemy się do zabytkowej dzielnicy, w której można pospacerować klimatycznymi uliczkami oraz kupić pamiątki. Następnie jedziemy do Suri i Kalter, czyli Niebieskiego Oka, w którym możemy podziwiać niezwykłe zjawisko przyrodnicze. Położone w gaju źródło nie zostało nadal do końca zbadane, nie wiadomo jaka jest jego dokładna głębokość, ale legenda głosi, że kiedyś było to oko smoka. Nazwa pochodzi od tej legendy oraz od niezwykłego koloru wody.

  Cena: 45

  Rejs

  propozycja dla osób, które chcą pobawić się w albańskim stylu i przy okazji podziwiać przepiękne widoki. Popołudniowa impreza, gdzie oprócz tańców oraz doskonałej zabawy proponujemy poczęstunek w postaci tradycyjnej albańskiej raki z winogron oraz wina. Dodatkową atrakcją jest serwowana grillowana ryba.

  Cena: 40

  Berat - miasto tysiąca okien

  wycieczka do centralnej części Albanii. Miasto Berat – jedno z najstarszych miast w całej Albanii, wpisane na listę UNESCO i nazywane jest miastem tysiąca okien ze względu na charakterystyczną zabudowę. W Beracie zwiedzimy twierdzę, w której znajduje się monastyr Najświętszej Marii Panny oraz muzeum Onufrego – pełne starych, doskonale zachowanych ikon. Po zwiedzaniu twierdzy przejdziemy się wąskimi uliczkami z charakterystyczną orientalną zabudową i aby poczuć klimat wciąż żywego miasta muzeum, na sam koniec wpadniemy na kieliszeczek rakiji do domu lokalnego artysty rzeźbiarza J W drodze powrotnej do Shengjin zwiedzimy klasztor Ardenica z pięknie zachowanymi XII wiecznymi freskami.

  Cena: 45

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.