Start promocji wcześniej taniej 15.10.2018
RABAT
15 %
zaliczka 100 PLN/os.
Bretania i Normandia - Gdzie Europa spotyka Atlantyk
Francja
Rabat do 13%
1740 PLN
Cena od: 1999 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów7

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
18 - 25.05.2019 r.
Hotel pok. 2os.
19991739 PLN
01 - 09.08.2019 r.
Hotel pok. 2os.
20991826 PLN

Świadczenia

W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami
 • ubezpieczenie KL, NW
 • 7 noclegów w hotelach **/*** z łazienkami
 • 7 śniadań kontynentalnych (na słodko)
 • transport autokarem klasy LUX (barek, dvd, klimatyzacja, toaleta)
 • opiekę i przewodnictwo licencjonowanego pilota
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Obowiązkowe
 • dopłata do wyżywienia HB: 70 €
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalny przewodnik, taksy klimatyczne, zestawy słuchawkowe, parkingi i opłaty wjazdowe do miast: ok. 100 € (kwota nie podlega rozliczeniu i zwrotowi).
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy.
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach **/*** (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami).

Program ramowy

Dzień 1 Wyjazd z Polski. Przejazd przez Niemcy, Belgię na nocleg we Francji. Czas na obiad/ obiadokolację na trasie we własnym zakresie. Zakwaterowanie i nocleg w późnych godzinach wieczornych.

Dzień 2 Śniadanie w hotelu. Wyjazd w kierunku Bretanii. Po drodze zwiedzimy- Rennes. W stolicy Bretanii zobaczymy m. in Place des Lices; katedrę Saint-Pierre z pięknym, złotym ołtarzem oraz słynną ulicę Saint-Georges i jej kolorowe kamienice. Następnie przejazd do obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 Śniadanie w hotelu. Tego dnia poznamy smaki regionu- udamy się na farmę aby poznać i posmakować sekrety produkcji cydru. Następnie pojedziemy spróbować naleśników w Concarneau, którego główną atrakcją jest ufortyfikowane stare miasto na wyspie, w zatoce, a z jego murów obronnych roztacza się wspaniały widok. Przejazd na wybrzeże zwane Finistere - Koniec Ziemi. Spacer po Pointe du Raz, gdzie zobaczymy różowe granitowe skały, o które rozbijają się złowrogie fale. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg.

Dzień 4 Śniadanie w hotelu. Wyjazd na dalsze zwiedzanie Bretanii. Rano krótki spacer po Quimper - najstarszym mieście Bretanii z gotycką katedrą. Później pojedziemy malowniczą trasą szlakiem kalwarii bretońskich. Odwiedzimy miasteczko Guimiliau- z XVI-to wiecznym założeniem kościelnym i kalwarią. Koniec dnia spędzimy w Saint-Malo. W tym silnie ufortyfikowanym porcie na skalistym półwyspie udamy się, wąskimi uliczkami starego miasta, na spacer wzdłuż murów obronnych. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg

Dzień 5 Śniadanie w hotelu. Przejazd do Mont-Saint-Michel, unikalnego kompleksu z kościołem opackim zwanym „la Merveille”, czyli Cud. Jego sylwetka jest jednym z najsłynniejszych widoków we Francji. Klasztor położony jest na szczycie skały połączonej ze stałym lądem wąską groblą. Stamtąd pojedziemy do Caen, gdzie odwiedzimy cytadelę i zamek z czasów Wilhelma Zdobywcy. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg.

Dzień 6 Śniadanie w hotelu. Tego dnia odwiedzimy plażę Omaha, miejsce najkrwawszych walk podczas inwazji wojsk alianckich w Normandii- 06.06.1944. Zwiedzimy muzeum D-Day w Arromanches oraz udamy się z wizytą na cmentarz żołnierzy amerykańskich. Następnie pojedziemy do Bayeux – gdzie zobaczymy stare miasto, katedrę Notre Dame, jak również kobierzec królowej Matyldy. Ta słynna „tkanina z Bayeux” to „średniowieczny komiks” opowiadający nam historię bitwy pod Hastings i podbicia Anglii przez Normanów Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7 Śniadanie w hotelu. Przejazd riwierą normandzką na zwiedzanie Honfleur- uroczego miasteczka, które z wioski rybackiej u ujścia Sekwany wyrosło na popularny kurort. Zobaczymy zabudowę starego portu, XV wieczny drewniany kościół Św. Katarzyny. Czas na samodzielny spacer. Następnie rejs po Sekwanie. Nasz statek dopłynie w okolice imponującego Pont de Normandie- mostu Normandii, wantowej konstrukcji, która połączyła Hawr z Honfleur. Kolejnym punktem dnia będzie wizyta w Étretat, nadmorskiej miejscowości, którą cały świat zna z charakterystycznych, dwóch białych klifów. Wjazd na punkt widokowy. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg.

Dzień 8 Śniadanie w hotelu. Przejazd na krótki spacer po Rouen- stolicy Normandii, gdzie zobaczymy m.in. Pałac Sprawiedliwości, Katedrę Notre Dame - arcydzieło gotyku francuskiego, bohatera serii obrazów Claude’a Monet oraz zabytkowe uliczki miasta, znane z uroczych domów w zabudowie szachulcowej. Po krótkim zwiedzaniu wyjazd do Polski przez Belgię i Niemcy do Polski.

Dzień 9 Przyjazd do Polski po północy.

Wyżywienie

W cenie 6 śniadań w stylu francuskim - “na słodko”. Obowiązkowa dopłąta do obiadokolacji - 70 euro/os.

Miasta wyjazdowe/ Transport
Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.