Hotel Continental

Hiszpania - dla seniora
Cena od:
1999 PLN
Wyżywienie  FB
śniadania + obiady + kolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów13

Średnia ocena  4.3/5
(3 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
21.09 - 04.10.2018 r.
Brak miejsc

Świadczenia

W cenie

 • zakwaterowanie w pokojach 2-, 3- osobowych,
 • 2 noclegi tranzytowe we Francji ze śniadaniami,
 • 11 noclegów w Hiszpanii z wyżywieniem FB,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka rezydenta na miejscu,
 • wieczór Flamenco Show,
 • zajęcia Nordic Walking (należy posiadać własne kijki).

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL, NNW: 80 PLN/os.,
 • opłata klimatyczna i administracyjna: 20 EUR/os. (płatne w autokarze),
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os. - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy opłata za usługę “Kup Sobie Spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3 - 4% wartości imprezy - umożliwia bezkosztową rezygnację z imprezy, zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsca w autokarze: 50 PLN/os.,
 • klimatyzacja (opcjonalnie): 30 EUR/ turnus/ pok.,
 • wycieczki fakultatywne.

Zakwaterowanie

Hotel Continental *** położony jest w spokojnej okolicy Tossa de Mar, w sąsiedztwie dworca autobusowego. W promieniu 400 metrów znajdują się liczne sklepy, kafejki i restauracje. Hotel oferuje schludne, klimatyzowane pokoje 2, 3 - osobowe z balkonem i łazienką. Każdy pokój wyposażony jest w telefon, TV SAT oraz (dodatkowo płatny) sejf. Na terenie obiektu znajduje się odkryty basen, taras z leżakami oraz ogród. Do dyspozycji Gości jest całodobowa recepcja, sala telewizyjna i hotelowa kawiarnia.

Continental należy do tej samej sieci hotelowej co obiekt Copacabana w Lloret de Mar, co bardzo pozytywnie wyróżnia go pod względem smacznej i różnorodnej kuchni.

Opis miejsca

Katalonia oferuje turystom nieprzebrane bogactwo krajobrazu: skaliste wybrzeża, piaszczyste plaże, zielone równiny, stepy, pogórza i wysokie sierry - wszystko w okolicy Barcelony. Na terenie tego autonomicznego regionu można znaleźć zabytkowe miasta i miasteczka, małe rybackie wioski, górskie osady, tysiące romańskich kaplic, rzymskie mosty, winnice, sady, rybne strumienie i lasy pełne zwierzyny. Dla odwiedzających Katalonię jej najbardziej oczywistymi elementami są Morze Śródziemne oraz Pireneje.

Tossa de Mar to jedno z najładniejszych miejsc na wybrzeżu Costa Brava. Niegdyś rybackie miasteczko założone przez Rzymian, dziś bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa w regionie. Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim malowniczej i skalistej linii brzegowej, piaszczystym plażom oraz ruinom XII-wiecznego zamku.

Program ramowy

1 dzień - Wyjazd z Polski. Przejazd przez Niemcy oraz Francję. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg tranzytowy we Francji.

2 dzień - Przejazd przez Francję, Hiszpanię. Przyjazd do Tossa de Mar w okolicach godziny 19:00. Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne (opis wycieczek fakultatywnych na stronie opisowej kraju).

3 - 13 dzień - Wczasy dla seniorów na Costa Brava, w hotelu Continental w Tossa de Mar. Śniadanie w godzinach porannych, obiad w ciągu dnia, obiadokolacja w godzinach wieczornych. Wieczór Flamenco Show w cenie. 13 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez Hiszpanię i Francję. Wieczorem przyjazd na nocleg tranzytowy.

14 dzień - Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez Francję i Niemcy. Przekroczenie granicy Polski w godzinach wieczornych. Przyjazd do miast zachodniej Polski przed północą, pozostałe miasta przyjazd dnia 15 po północy.

Wyżywienie

 • 2 śniadania w hotelu **/*** we Francji,
 • wyżywienie FB w Hiszpanii. Posiłki w formie bufetu, na obiad i kolację do wyboru: zupa, 4 dania obiadowe, świeże warzywa, lody oraz deser. Napoje do obiadów i kolacji są dodatkowo płatne.

Pozostałe informacje

Kto może wyjechać na "Dla Seniora Hotel Continental Full Board "?

Wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat oraz ich osoby towarzyszące, bez względu na wiek, mogą być uczestnikiem programu "Dla Seniora Hotel Continental FB" z Funclub'em. Wycieczka ta nie nie jest wycieczką senior travel w ramach programu Europe Senior Tourism. Stanowi ona wyłączną ofertę Funclubu i nie jest produktem oferowanym do sprzedaży przez jakiekolwiek inne biuro podróży pod nazwą „travel senior.”

Zwiedzanie Na miejscu istnieje możliwość wykupienia ciekawych programów: zwiedzanie Barcelony, zwiedzanie Montserrat (odpowiednik Jasnej Góry), wieczór Flamenco. Ceny i opis wycieczek znajdują się powyżej, na niebieskim pasku - wycieczki fakultatywne.

Nordic Walking Zajęcia będą prowadzone co 2 – 3 dni w zależności od zainteresowania klientów.

Miasta wyjazdowe/ Transport

 • wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przyjazd na nocleg tranzytowy do Francji w okolicach godziny 21.00. Po śniadaniu wyjazd do Hiszpanii i zakwaterowanie około godziny 20.00.
 • wyjazd z Hiszpanii w godzinach porannych. Przyjazd na nocleg tranzytowy w okolicach godziny 20.00. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych i nocnych ostatniego dnia imprezy. Uwaga! Niektóre miasta - północna i wchodnia część Polski przyjazd po północy (15 dnia).

multimedia

  Lista odtwarzania

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty.

Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób

  Barcelona

  wycieczka do stolicy Katalonii. To niezwykłe miasto znacznie różni się od reszty kraju. Posiada własną, wyrafinowaną kulturę, co szczególnie widać w niespotykanej architekturze Antoniego Gaudiego. W programie wycieczki: najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, tarasem widokowym i obiektami olimpijskimi, perełki Antonio Gaudiego: Casa Batllo, Casa Milla i wreszcie największa z nich – Sagrada Familia (imponujący kościół sięgający powyżej 100 metrów). Dla fanów piłki nożnej przygotowaliśmy wizytę w Camp Nou, obejmującą nie tylko muzeum i trybuny, ale także zwiedzanie stadionu od kuchni: szatnie, sale konferencyjne, stanowiska komentatorów, kaplicę i murawę. W godzinach wieczornych obejrzymy pokaz tańczących fontann. Font Magica to podświetlane fontanny tworzące widowiskowy spektakl „światło i dźwięk”.

  Cena: BARCELONA - 45 EUR/ os. / dzieci 30 EUR/ os.

  CAMP NOU TOUR - 25 EUR/ os. / dzieci 20 EUR/ os.

  Montserrat

  Całodniowa wycieczka gwarantująca zapierające dech w piersiach widoki, malownicze krajobrazy i niesamowite formacje skalne o niespotykanych kształtach. Wszystko to będziemy podziwiać wjeżdżając kolejką na to zadziwiające wzgórze. Na wysokości 720 m znajduje się klasztor Benedyktynów, który wybudowano po tym, jak w cudownych okolicznościach odnaleziono tam figurkę Matki Boskiej. Kontakt z la Morenetą ma magiczne właściwości - dotknięcie figurki powoduje, że w ciągu roku spełniają się życzenia i prośby, z którymi przyjeżdżamy do klasztoru. Istnieje możliwość wysłuchania Escolanii, który jest najstarszym, chłopięcym chórem w Europie.

  Cena: 45 EUR/ os.

  dzieci do lat 12- 30 EUR/ os.)

  Flamenco

  niezapomniany wieczór w gorących rytmach flamenco. Chwile spędzone w eleganckim budynku Gran Casino w Lloret de Mar na wieczorze Flamenco na długo utkwią Wam w pamięci. Cudowny, pełen ekspresji show flamenco w szampańskiej atmosferze z najlepszymi hiszpańskimi artystami to niezapomniane wrażenia i cudowna zabawa.

  Cena: 35 EUR/ os.

  dzieci: 20 EUR/ os.

  Water World

  największy park atrakcji wodnych na Costa Brava. W Water World jest ponad 20 atrakcji dla amatorów wodnego szaleństwa. Najpopularniejsze to: Kamikaces - olbrzymi tor wodny dla odważnych startujących z wysokości 77 m; Storm - zjeżdżalnia, z której spada się pionowo do brodzika; X-treme Mountain oraz Water Mountain, czyli najdłuższe zjeżdżalnie pontonowe, na których przejażdżki w szalonym tempie pozwalają pokonać 260 m w niecałe 2 minuty.

  Cena: 33 EUR/ os.

  dzieci 26,5 EUR/ os.

  Marineland

  połączenie parku wodnego z ogrodem zoologicznym i delfinarium. To idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają zabawy w wodzie i zwierzęta. Tu zanurzycie się w basenie, zjedziecie na pontonie, a w chwili przerwy obejrzycie pokaz tresury delfinów, lwów morskich oraz egzotycznych ptaków.

  Cena: 28 EUR/ os.

  dzieci od 5 do 10 lat - 22,75 EUR/ os.

  Nurkowanie z akwalungiem

  to jednodniowy kurs łączący teorię i praktykę. Po niezbędnym przeszkoleniu i ćwiczeniach w towarzystwie instruktora spędzą Państwo ok. 20 min. w magicznym świecie Morza Śródziemnego karmiąc rybki, podziwiając rozgwiazdy i koralowce, a przy odrobinie szczęścia także meduzy i ośmiornice. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość uwiecznienia podwodnych przygód na zdjęciach i filmie.

  Cena: 35 EUR/ os.

  Port Aventura

  To niezwykła atrakcja nie tylko dla młodzieży, ale również dla całych rodzin z dziećmi. To ogromne centrum rozrywki podzielona na krainy świata, wypełnione po brzegi karuzelami, rollercoasterami i licznymi atrakcjami artystycznymi.

  Cena: 65 EUR/ os.

  dzieci do lat 12 - 55 EUR/ os.

  Girona Dali

  Wycieczka do miasta Figueres, w którym żył i tworzył jeden z najbardziej znanych twórców sztuki współczesnej Salvador Dali. W cenie: zwiedzanie surrealistycznego Muzeum, które artysta stworzył sam w gmachu dawnego teatru. Po madryckim Prado jest to najczęściej odwiedzany przybytek sztuki w Hiszpanii. W dalszej części wycieczki odwiedzimy stolicę regionu, Gironę - miasto malowniczo położone u zbiegu rzek, posiadające jedną z najładniejszych starówek w całej Hiszpanii.

  Cena: 49 EUR/ os.

  dzieci do lat 12 - 37 EUR/ os.

  L'escala i Empuriabrava

  W uroczej miejscowości La Escala znajduje się jedno z najważniejszych w Hiszpanii wykopalisk archeologicznych. Malownicze położenie miasta nad morzem sprawia, że grecko – rzymskie ruiny są fascynującym miejscem dla każdego, a pobliska plaża przyciąga swym urokiem. Po zwiedzaniu ruin i krótkim odpoczynku na plaży, czeka nas wizyta w Empuriabrava, największej marinie w Europie, zwanej katalońską Wenecją. W programie wycieczki rejs po kanałach i samodzielne sterowanie małymi łódeczkami. Przy dobrym wietrze skoczkowie z lokalnego aeroklubu dostarczą nam dodatkowych wrażeń wykonując nad naszymi głowami podniebne akrobacje.

  Cena: 45 EUR/ os.

  dzieci 30 EUR/ os.

  Rupit i Besalu

  Będąc w magicznej Katalonii koniecznie trzeba wybrać się do pełnej tajemnic epoki średniowiecza. Dwa urokliwe katalońskie miasteczka, Rupit i Besalu są doskonałym tłem dla historycznych filmów. W ich scenerii niczego zmieniać nie trzeba. W Besalu położonym na szlaku romańskich zabytków Katalonii podziwiać można dobrze zachowaną dzielnicę żydowską ze słynnymi łaźniami. Zakrzywiony most prowadzący do miasta jest jego największym symbolem. W trakcie wycieczki, zatrzymamy się na przepięknym tarasie widokowym El Far z którego rozpościera się niesamowita panorama gór i morza, po czym udamy się typowy kataloński obiad do lokalnej restauracji. Następnie przejedziemy do Rupit – malutkiego miasteczka, które położone jest w regionie wygasłych wulkanów. Oryginalne kamienne zabudowania, wiszący most, bazaltowe chodniki to tylko kilka atrakcji które czekają na Państwa podczas tego wyjazdu.

  Cena: 49 EUR/ os.

  dzieci 35 EUR/ os.

Opinie


Średnia ocen:  
 3 opinii

15.09.2017 r.  przez para 60+

2016 r. przełom wrzesień październik. Hotel bardzo czysty i zadbany pomimo że remont łazienek jest już bardzo potrzebny. Obsługa hotelowa zawsze miła i pomocna, basen czysty. Jedzenie bardzo dobre i urozmaicone. Tossa de Mar to miasteczko bardzo zadbane i urokliwe szczególnie polecam osobom pragnącym wypocząć w spokojnym miejscu. Starówka i zabytkowe ruiny tak piękne że brak słów by w pełni oddać ich urok. Ten wyjazd był jednym z najlepszych na jakim byliśmy. Kierowcy to prawdziwi profesjonaliści, zero stresu lub jakichkolwiek obaw w czasie jazdy. Jedyny minus to kilku malkontentów wśród uczestników wyjazdu którym się wydawało że powinni być noszeni na rękach zarówno przez kierowców jak i przewodników, a standard hotelu powinien być na poziomie co najmniej "Intercontinental Bahrain", może pomyliły się im kierunki?

5/5

06.03.2017 r.  przez Stare, dobre małżeństwo

Byliśmy w tym hotelu na przełomie września i października 2016. Ogólnie- bardzo udany wyjazd. Kolejny i nie ostatni z tym biurem, ale do Tossy nasz pierwszy. Oferta Funclubu dla seniorów to strzał w dziesiątkę ! Dzięki noclegowi ze śniadaniem we Francji, nawet osoby mające problemy z długimi podróżami, dają radę. Hotele „przejazdowe” we Francji skromne, ale jest wszystko co potrzebne na jedną noc. Hotel Continental to trzygwiazdkowa klasyka. Pokoje schludne z ładnymi, oddzielonymi od sąsiadów balkonami. Duży przyhotelowy basen. Leżaki i krzesełka przy basenie bezpłatne, w wystarczającej ilości. Bardzo miła obsługa hotelowa. Wszyscy zawsze uśmiechnięci, szczególnie kiedy w języku hiszpańskim ich przywitamy czy podziękujemy za usługę. Znajomość kilku czy kilkunastu słów, nawet zapisanych na karteczce, nie zaszkodzi. W cenie aż trzy posiłki dziennie w formie bufetu. W kuchni hotelowej pracował fajny kucharz z Polski, z którym często rozmawialiśmy. Menu wystarczające- dużo świeżych warzyw. Kawiarnia hotelowa- ceny m.in. kawy, piwa- lokalne, bez szaleństwa. Obok hotelu dworzec autobusowy z dogodnymi połączeniami do Blanes czy Lloret. W cenie mieliśmy też wycieczkę do Girony i Figueres. Dla chętnych, sporo wycieczek fakultatywnych. Na deser zajęcia Nordic Walking, płatne ?- nie! też w cenie imprezy. Instruktorzy: Ania i Bogusław fantastyczni. Zakochani w tym co robią, zarażają wszystkich swoją energią i życzliwością. Rezydentka- bardzo miła, kompetentna, nigdy nie odmawia pomocy i wszystko potrafi załatwić. Tossa de Mar to bardzo urokliwe miasteczko. Mniejsze od Lloret. Fajne plaże, stare miasto i pobliskie tereny. Idealne na spacery. Jest wszystko co potrzeba żeby porządnie odpocząć. Do tego pogoda jak nad Bałtykiem w lipcu. Lubimy zmiany, ale tutaj pewnie wrócimy. Rok wcześniej byliśmy w Lloret. Gdzie było lepiej- trudno powiedzieć, sprawdźcie sami, warto. Czy jest się do czego przyczepić ?- pewnie tak. Dla chcącego, nic trudnego. Że niektórzy kierowcy czasami marudni, że bagaże osobiste nie mogą być zbyt ciężkie, że na wycieczki fakultatywne dostajemy suchy prowiant (to przecież standardowe rozwiązanie), a nie jedzie za naszym autobusem doczepiona kuchnia hotelowa z kelnerem itp. Sprawy ważne ?- może dla niektórych. Na koniec cena imprezy- czy można wymagać za te pieniądze więcej ? Pozdrawiamy wszystkich z którymi spotkaliśmy się na Hiszpańskich (i nie tylko) szlakach. Pozdrowienia i podziękowania dla pracowników Funclubu, szczególnie za program Dla Seniora. Zdrówka kochani i DO ZOBACZENIA !

5/5

20.11.2016 r.  przez SroczyskoJB

Autobus b.wygodny, ale jak pisze biuro "docelowy" to nadużycie, bo z Wrocławia miał do granicy ok.168 km, a krążył po okolicy 4 godz. zbierając ludzi ! Hotel przyzwoity - kiepski basen , plastikowe niewygodne łóżka. Wyżywienie ( za wyjątkiem monotonnych śniadań - kiepski wybór ) obiady i kolacje rewelacyjne i smacznie z dużym wyborem dań.Nieporozumieniem jest nocleg tranzytowy we Francji . Dojechaliśmy po 22-ej ( po 19 godz.jazdy ) i przez godzinę kierowcy nie wypuścili nas z autobusu ! Czekaliśmy aż załatwią klucze do pokoi (godzinę !).Ci co mieli śniadanie ( typowe francuskie ) o godz.6,30 mogli więc pospać tylko ok. 5 godz. Obsługa autobusu niegrzeczna, nie komunikatywna. Wycieczki źle zorganizowane - przewodnik w Barcelonie oprowadzający 65 osobową grupę nie miał sprzętu nagłaśniającego ( że o słuchawkach dla każdego nie wspomnę )mówił, a słyszeli go tylko ci ,co stali najbliżej.Ginęli mu ludzie czego nie widział ( słuchawki rozwiązały by także ten problem).Lunch pakiet na całodzienną wycieczkę skromny wręcz ubogi ( traci się dwa posiłki ! ).Tłumaczenie rezydentki ,że za drugi stracony posiłek będzie dodatkowy lunch pakiet na drogę to kłamstwo i oszustwo ( też skromniutki ). Miejscowość spokojna , klimatyczna ,warta zobaczenia. Plaża blisko ( 15 min od hotelu ) żwirkowa - drogi serwis (12 E) warto więc mieć swoją matę czy koc. Pogoda nie zawiodła !

3/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.