Start promocji wcześniej taniej 15.10.2018

RABAT

25 %
Francja Hiszpania Portugalia Maroko
Francja, Maroko, Portugalia
Rabat do 20%
2000 PLN
Cena od: 2499 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów12

Średnia ocena  4.6/5
(16 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
06 - 20.10.2019 r.
Hotel pok. 2os.
24991999 PLN

Świadczenia

W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych
 • 12 śniadań,
 • 10 noclegów w hotelach*** w trakcie zwiedzania,
 • 2 noclegi w hotelach**/*** w La Salette oraz Lourdes,
 • zwiedzanie wg programu
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
 • opieka rezydenta
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL, NW: 80 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy około 135 euro/os. oraz bilet na prom do Tangeru około 55 euro/os.
 • dopłata do wyżywienia HB: 120 euro/os.
 • opłata klimatyczna 10 euro/os.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi
 • ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy - pozwala na bezkosztową rezygnację z imprezy zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 50 PLN/os.
Zakwaterowanie

Hotele*** - pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, wyposażone w TV. Hotele ulokowane są na peryferiach miast.
Hotele/* - noclegi w Lourdes i La Salette w pokojach 2, 3 osobowych.

Program ramowy

1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach porannych, przejazd przez Niemcy, nocny przejazd przez Francję.

2 dzień - przyjazd na południe Francji zwiedzanie doliny Rodanu i Langwedocji. W godzinach popołudniowych przejazd na zwiedzanie Lourdes – najsłynniejszego sanktuarium Maryjnego na świecie: bazyliki: Różańcowa i Niepokalanego Poczęcia, Grota Objawień, dla chętnych możliwość udziału w procesji światła. Po zwiedzaniu obiadokolacja,zakwaterowanie i nocleg.

3 dzień - po śniadaniu kontynentalnym, wcześnie rano wyjazd do Avili, po drodze krótki postój w Saragossie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - śniadanie, zwiedzanie Avili - miasta słynącego z jednego z najlepiej zachowanych w Europie zespołu murów miejskich. Zwiedzanie romańskiej bazyliki św. Wincenta, wizyta w średniowiecznych kamienicach. Po zwiedzaniu przejazd na zwiedzanie Salamanki, miasta znanego jako jeden z najważniejszych ośrodków uniwersyteckich, następnie przejazd do Coimbry, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - śniadanie, zwiedzanie Coimbry - katedra romańska, kościół Santa Cruz, budynki uniwersytetu, postój w Alcobaca, zwiedzanie miasteczka Batalha, z dominikańskim zespołem klasztornym, uważanym za jeden z najpiękniejszych przykładów sztuki późnego gotyku w Europie, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień - śniadanie, zwiedzanie sanktuarium NMP w Fatimie, następnie przejazd na najdalej wysunięty na zachód punkt Europy – Cabo de Roca, następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja.

7 dzień - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Lizbony: zamek św. Jerzego, klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, katedra. Po zwiedzaniu przejazd w okolicę Sewilli, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Sewilli: wieża Torre del Oro, katedra z przyległą dzwonnicą La Giralda, budynek giełdy - Casa Lonja, następnie przejazd do hotelu w okolicach Algeciras, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Gibraltaru i spotkanie z miejscowymi małpami, następnie rejs promem do Tangeru – Maroko, zwiedzanie miasta, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień - śniadanie, przejazd na zwiedzanie Cordoby, gdzie zobaczymy dawny meczet, a obecnie katedrę oraz jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu - dzielnicę Juderia. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Granady, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - śniadanie, zwiedzanie Granady i Alhambry, gdzie zobaczymy: ogrody i pałac sułtana Generlife, katedra z mauzoleum grobów królewskich. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Walencji, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Walencji: katedra z Graalem , giełda jedwabiu, przejazd do hotelu w okolicach Barcelony, obiadokolacja, nocleg.

13 dzień - po śniadaniu przejazd wzdłuż Lazurowego Wybrzeżu do La Salette - alpejskiego, francuskiego miasteczka, w którym Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz - 19 września 1846 roku. Miejsce to jest dziś odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, obiadokolacja, nocleg.

14 dzień - po śniadaniu wyjazd do Polski, przejazd przez Francję i Niemcy.

15 dzień - przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Wyżywienie

W cenie 12 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 11 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 120 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Pozostałe informacje

Ważne : Dotyczy oferty na dokwaterowanie – w przypadku braku chętnych na dokwaterowanie (osoba tej same płci) wymagana jest dopłata do pokoju jednoosobowego na 14 dni przed wyjazdem - 800 zł.

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed rozpoczęciem programu zwiedzania i jest bezzwrotna. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 135 euro oraz około 55 euro na prom do Tangeru.

Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania._

Dobrze wiedzieć
 • marmurową postać Maryi, zwaną powszechnie Matką Bożą z Lourdes, stworzył polski rzeźbiarz, którego rodzina wywodzi się ... spod Wadowic.
 • od 2010 roku Katalonia – pierwszy kontynentalny region Hiszpanii - mówi ‚adios‘ corridzie,
 • w 1992 roku w Walencji przyrządzono największą w historii paellę, którą spożywało ponad 100 tysięcy ludzi,
 • najbardziej romantycznym, ekscytującym i zmysłowym pałacem w Europie jest Alhambra w Granadzie, uważana za arcydzieło architrekury mauretańskiej,
 • po śmierci Amalii Rodrigues w 1999 roku, która była niekwestionowaną królową fado, rząd portugalski ogłosił 3-dniową żałobę narodową,
 • znakiem pobożności saletyńskiej jest tzw. krzyż saletyński, który miała na sobie Maryja w chwili objawienia.
Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 20 godzin od granicy polskiej do rozpoczęcia zwiedzania. Przejazd przez Niemcy, Francję. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Przyjazd do niektórych miast dnia następnego po katalogowym zakończeniu imprezy. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny moga ulec zmianie.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Opinie

Średnia ocen:  
 16 opinii

03.09.2018 r.  przez ania11

pięny zamek

5/5

11.08.2018 r.  przez Elżbieta

Super wycieczka polecam byłam w pażdzierniku 2017 roku. Możliwe że jeszcze raz się wybiorę. Program bogaty, moc wrażeń oczywiście pozytywnych. Zaspokoi nawet najbardziej wymagających klientów Nasz opiekun Sebastian skarbnica informacji i zawsze pomocny i do dyspozycji. Oczywiście trudno byłoby nie wspomnieć o Panach kierowcach zawsze kompetentni i mili. Ale to już tak mają Ci panowie w Funclubie. I niech tak zostanie.

5/5

18.01.2017 r.  przez Agnieszka C,

Cudowny wyjazd, jeden z tych które wspomina się jako wyjazd życia. Świetny program. Jestem zachwycona pracą pilota Filipa i kierowców. Dzięki funclub.

4/5

05.11.2016 r.  przez Danua P., Wiesława P., Maria P.

Wielkie podziekowania dla biura podrozy funclub, dzieki ktoremu mogłyśmy zobaczyc tak piekne zakątki Europy. Ogromny szacunek dla pilota Pana Filipa za jego profesjonalizm, pasję i ogromną wiedzę. Swietna organizacja wycieczki - pan Filip potrafil dopiąc wszystko na "ostatni guzik". Razem z naszym przewodnikiem oraz kierowcami czulismy sie wszedzie bezpiecznie. Codziennie Pan Filip szczegółowo informował nas o planach zwiedzania na kolejny dzien, był zawsze otwarty na pytania i wątpliwości. Pomimo niezadowolenia kilku osob, ktore chciały zepsuc nam wycieczkę, zachowywał sie w pełni profesjonalnie w stosunku do każdego uczestnika. Można śmiało powiedzieć, ze pan Filip wywiązał się ze swojej pracy jako pilot w 200 procentach, ponieważ w niezwykle ciekawy sposób potrafił podzielić się swoja wiedzą i jednoczesnie zarazić nas pasją podróżowania. Panie Filipie DZIĘKUJEMY! Na kolejną wycieczkę jedziemy tylko z Panem! Danuta P. Wiesława P. Maria P.

5/5

05.11.2016 r.  przez Danua P., Wiesława P., Maria P.

Wielkie podziekowania dla biura podrozy funclub, dzieki ktoremu mogłyśmy zobaczyc tak piekne zakątki Europy. Ogromny szacunek dla pilota Pana Filipa za jego profesjonalizm, pasję i ogromną wiedzę. Swietna organizacja wycieczki - pan Filip potrafil dopiąc wszystko na "ostatni guzik". Razem z naszym przewodnikiem oraz kierowcami czulismy sie wszedzie bezpiecznie. Codziennie Pan Filip szczegółowo informował nas o planach zwiedzania na kolejny dzien, był zawsze otwarty na pytania i wątpliwości. Pomimo niezadowolenia kilku osob, ktore chciały zepsuc nam wycieczkę, zachowywał sie w pełni profesjonalnie w stosunku do każdego uczestnika. Można śmiało powiedzieć, ze pan Filip wywiązał się ze swojej pracy jako pilot w 200 procentach, ponieważ w niezwykle ciekawy sposób potrafił podzielić się swoja wiedzą i jednoczesnie zarazić nas pasją podróżowania. Panie Filipie DZIĘKUJEMY! Na kolejną wycieczkę jedziemy tylko z Panem! Danuta P. Wiesława P. Maria P.

1/5

03.11.2016 r.  przez Ania i Jan

Dziękujemy za wspaniale zorganizowaną wycieczkę po półwyspie iberyjskim a współpraca Funclubu z panem Filipem to strzał w dziesiątkę.Potwierdzamy wszystkie pozytywne opinie o biurze i pilocie. Serdecznie polecamy

5/5

31.10.2016 r.  przez Iwona

Wielkie dzięki dla biura podróży funclub za tak wspaniałą wycieczkę. Po 2 tygodniach od powrotu do domu ciągle wspominamy miejsca, które zobaczyliśmy. Była to dla nas podróż życia, chociaż dużo podróżujemy i widzieliśmy wiele pięknych miejsc. Te niesamowite przeżycia zawdzięczamy programowi wycieczki, ale przede wszystkim naszemu pilotowi, Panu Filipowi, dzięki któremu zobaczyliśmy to, co było w programie, jak i (po drodze) kilka innych wspaniałych miejsc. Pan Filip to wspaniały pilot z ogromną wiedzą, zaangażowaniem w swoją pracę, wielki pasjonat podróży. Poza tym człowiek sympatyczny, dowcipny, dobry organizator, opiekuńczy w stosunku do grupy. Nie możemy zrozumieć tylko jak na tej wycieczce mogła znaleźć się grupa osób niezadowolonych. Dodam jeszcze, że nocowaliśmy i odpoczywaliśmy w hotelach dobrej klasy, jedliśmy smaczne posiłki, autokar superwygodny. Kierowcy na 5+. Szczerze polecamy biuro funclub. W kwietniu i sierpniu 2017r. już zarezerwowaliśmy wycieczkę do Rumunii i Anglii. Mamy nadzieję, że będą równie udane.

5/5

27.10.2016 r.  przez Urszula

Na wycieczkach objazdowych byliśmy już parę razy więc mam porównanie jak były prowadzone przez różnych pilotów i różne biura. Zawsze jest realizowany tylko i wyłącznie program podstawowy i nic więcej .Teraz było inaczej , jeszcze na tak profesjonalnie zorganizowanym wyjeździe nigdy nie byłam . Możecie Państwo jako Firma być dumni ,że zatrudniacie takich pilotów jak Pan Filip z tak ogromną wiedzą i zaangażowaniem i chęcią pokazania najpiękniejszych zakątków a przecież po to jedziemy na WYCIECZKĘ OBJAZDOWĄ. Nie bez powodu napisałam dużymi literami wycieczka objazdowa ponieważ jest mi przykro stwierdzić ,iż na tej wycieczce były osoby które nie do końca chyba zdawały sobie sprawę co to znaczy objazdówka . Wycieczka ta pomimo kilku osób które powodowały zupełnie niepotrzebnie zatargi i kłótnie należała do jednych z najbardziej udanych ale to tylko dzięki takiemu pasjonatowi podróży jakim jest Pan Filip . Pokazał nam świat z tej piękniejszej strony. Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji programu wycieczki i na pewno będziemy polecali Państwa biuro jako umiejące zorganizować tak trudny i wymagający PROGRAM .Jest to niewątpliwie zasługa ludzi pracujących z Państwem: PILOTA, KIEROWCÓW ,lokalnych przewodników i osób dogrywających wszystko w Polsce( rezerwacje, hotele na bardzo wysokim poziomie).Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspaniałą wycieczkę,a szczególnie Panu Filipowi .Warto było-polecam.

5/5

27.10.2016 r.  przez Marzena J.

Bardzo dziękujemy Panu Filipowi za tak wspaniałą wycieczkę objazdową, gratulujemy Biurowi Funclub wyboru tak mądrego, doświadczonego, posiadającego ogromną wiedzę pilota. To była nasza druga wycieczka z tym Biurem i będziemy polecać ją wszystkim naszym znajomym. Kilka uczestników było zapisanych na wycieczkę po Sanktuariach Europy, która się nie odbyła. Spowodowało to niemiłą atmosferę, ciągłe narzekanie na zwiedzane obiekty i na pilota. Mimo tego świetnie się bawiliśmy, miejsca które zobaczyliśmy pozostaną długo w naszej pamięci- nie tylko ze względu na piękne widoki ale także na historie, które w tak ciekawy sposób przekazał nam Pan Filip. Wszystkim polecamy tą wycieczkę ale oczywiście tylko z naszym Panem Filipem ;)

5/5

26.10.2016 r.  przez EWA ZADLUZNA

wspaniala wycieczka.Pilot PAN FILIP wspanialy czlowiek posiadacz ogromnej wiedzy swoja prace wykonal na 200 procent.PANIE FILIPIE bez PANA nigdy pewnie bym tych perelek nie zobaczylam.Wielkie DZIEKI.Panowie KIEROWCY-wielki szacun.Polecam to bioro zwlaszcza z P.FILIPEM W ROLI GLOWNEJ

5/5

1 z 2

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.