Francja Hiszpania Portugalia Maroko
Hiszpania, Francja, Portugalia
Cena od:
2799 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów12

Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminDniZakwaterowanieCena za osobęDostępność
04 - 18.10.2021 r.
15
Hotel pok. 2os.
2849 PLN
11 - 25.11.2021 r.
15
Hotel pok. 2os.
2799 PLN
Program ramowy
POLSKA - LOURDES (Francja) - SARAGOSSA (Hiszpania) - AVILA (Hiszpania) - SALAMANKA (Hiszpania) - COIMBRA (Portugalia) - BATALHA (Portugalia) - FATIMA (Portugalia) - CABO DE ROCA (Portugalia) - LIZBONA (Portugalia) - SEWILLA (Hiszpania)- GIBRALTAR - TANGER (Maroko) - CORDOBA (Hiszpania) - GRANADA (Hiszpania) - ALHAMBRA (Hiszpania) - WALENCJA (Hiszpania) - BARCELONA (Hiszpania) - LA SALETTE (Francja)

1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach porannych, przejazd przez Niemcy, nocny przejazd przez Francję.

2 dzień - przyjazd na południe Francji zwiedzanie doliny Rodanu i Langwedocji. W godzinach popołudniowych przejazd na zwiedzanie Lourdes – najsłynniejszego Sanktuarium Maryjnego na świecie: bazyliki: Różańcowa i Niepokalanego Poczęcia, Grota Objawień, dla chętnych możliwość udziału w procesji światła. Po zwiedzaniu obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

3 dzień - po śniadaniu kontynentalnym, wcześnie rano wyjazd do Avili, po drodze krótki postój w Saragossie. Spacerując po Starym Mieście można natknąć się na rzymskie ruiny, renesansowe pałace i mauretańską architekturę. Można też spróbować poznać miasto z perspektywy jednego z najwybitniejszych malarzy hiszpańskich, urodzonego tutaj Francisco Goi. Po zwiedzaniu obiadokolacja i nocleg.

4 dzień - śniadanie, zwiedzanie Avili - miasta słynącego z jednego z najlepiej zachowanych w Europie zespołu murów miejskich. Odwiedzając to miasto, odbędziecie prawdziwą podróż w czasie i poczujecie klimat średniowiecznej Hiszpanii. Avila jest miastem, które pokochają wszyscy miłośnicy historii, szukający miejsc skrywających tajemnice, średniowiecznych zabytków i pozostałości po dawnych czasach. Avila znana jest także wszystkim pielgrzymom jako miasto świętej Teresy. W programie zwiedzania: romańska bazylika św. Wincenta, wizyta w średniowiecznych kamienicach. Po zwiedzaniu przejazd do Salamanki, miasta znanego jako jeden z najważniejszych ośrodków uniwersyteckich. W piękno zabytkowej architektury Salamanki wpisane są legendy i prawdziwe historie związane z życiem jej mieszkańców oraz absolwentów najstarszego w Europie uniwersytetu. Na zakończenie dnia udamy się do hotelu w okolicach Coimbry na obiadokolację i nocleg.

5 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Coimbry. Coimbra jest trzecim co do wielkości miastem w Portugalii, dawną stolicą państwa, miejscem narodzin sześciu królów Portugalii, a obecnie miastem studenckim z najstarszym Uniwersytetem w kraju. Zobaczymy m.in.: katedrę romańskę, kościół Santa Cruz, budynki Uniwersytetu. W dalszym ciągu dnia udamy na zwiedzanie miasteczka Batalha znanego z dominikańskiego zespołu klasztornego, uważanego za jeden z najpiękniejszych przykładów sztuki późnego gotyku w Europie, wpisanego jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień - po śniadaniu zwiedzanie sanktuarium NMP w Fatimie. Po przeciwległych stronach głównego placu znajdują się dwie świątynie - Bazylika Matki Boskiej Różańcowej oraz Kościół Trójcy Przenajświętszej. Dwa obiekty diametralnie od siebie różne - zarówno pod względem historii, jak i architektury. Niemniej warto zajrzeć do wnętrz obu. W dalszej części dnia udamy się na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – Cabo de Roca. Na zakończenie dnia przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień - po śniadaniu przejazd do Lizbony. Według większości szacunków Lizbona jest starsza niż Rzym o około 4 wieki. Jest to druga najstarsza stolica europejska po Atenach. Wielu historyków uważa, że została ona założona przez Fenicjan ok 1200 r p.n.e., którzy wykorzystywali doskonałe możliwości komunikacyjne, które oferowało ujście rzeki Tag. W stolicy Portugalii zobaczymy: zamek św. Jerzego, klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, katedra. Po zwiedzaniu przejazd w okolicę Sewilli, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Sewilli, miasta flamenco, fiesty, sytości i ognistej pasji latynoskiej. Hiszpanie lubią powtarzać, że inni żyją, aby pracować, a oni pracują, być żyć. W Sewilli łatwo w to uwierzyć. Zwłaszcza w weekend, gdy mieszkańcy miasta z rodzinami i przyjaciółmi tłumnie wylegają na Alameda de Hercules oraz inne place i uliczki, by w słońcu cieszyć się pysznymi tapas, winem i dobrym towarzystwem. W stolicy Andaluzji zobaczymy: wieżę Torre del Oro, katedrę z przyległą dzwonnicą La Giralda, budynek giełdy - Casa Lonja. Po zwiedzaniu przejedziemy do hotelu w okolicach Algeciras na obiadokolację i nocleg.

9 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Gibraltaru i spotkanie z miejscowymi małpami. Następnie rejs promem do Tangeru w Maroko. Można zaryzykować stwierdzeniem, że Tanger to miasto, w którym rozpoczyna się Maroko. Jest to miejsce inspirujące i urzekające, od lat zamieszkiwane przez europejską bohemę. Jego niepowtarzalna atmosfera łączy w sobie elementy afrykańskie, francuskie i hiszpańskie. Tanger jako międzynarodowy port rozkwitał od lat 20. XX wieku. W roku 1923 został ogłoszony wolnym miastem i portem. Podczas złotego okresu Tangeru do miasta ściągali pisarze, poeci, malarze i muzycy. Przyjeżdżali nie tylko z Europy, ale nawet ze Stanów Zjednoczonych. Każda zachcianka, jaka przyszła do głowy, w Tangerze miała szansę się ziścić, o ile tylko dysponowało się odpowiednią ilością gotówki. Po zwiedzaniu miasta wrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

10 dzień - po śniadanie przejazd na zwiedzanie Cordoby, gdzie zobaczymy dawny meczet, a obecnie katedrę oraz jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu - dzielnicę Juderia. Cordoba stanowi połączenie przeszłości z nowoczesnością. To tysiącletnie miasto, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stanowi żywą spuściznę po różnych kulturach, które zamieszkiwały ją na przestrzeni dziejów. Niewiele miejsc na świecie może poszczycić się mianem dawnej stolicy regionu Hispania Ulterior za czasów cesarstwa rzymskiego oraz stolicy Kalifatu Umajjadów. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Granady, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Granady i Alhambry. „Kto nie widział Granady, w ogóle nic nie widział”. To hiszpańskie przysłowie jest bardzo wymowne. Stolica prowincji może poszczycić się Alhambrą, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli na całym świecie. Alhambra jest najwspanialszym zabytkiem Andaluzji i jednym z najważniejszych śladów panowania Maurów nad Półwyspem Iberyjskim. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Walencji, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Walencji. W tym niezwykle nowoczesnym mieście zobaczymy: Bazylikę Królowej Opuszczonych i barokowy kościół usytuowany na tyłach Katedry; w Katedrze przechowywany jest Święty Graal – legendarny kielich używany przez Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy. W dalszej części programu udamy się do La Lonja - jedynej w Europie starej giełdy jedwabiu. Na zakończenie zwiedzania odwiedzimy wizytówkę miasta - dzielnicę przyszłości, sztuki i nauki zwaną Calatrava. Na zakończenie dnia przejazd w kierunku Barcelony, obiadokolacja, nocleg.

13 dzień - po śniadaniu przejazd wzdłuż Lazurowego Wybrzeżu do La Salette - alpejskiego, francuskiego miasteczka, w którym Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz - 19 września 1846 roku. Miejsce to jest dziś odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, obiadokolacja, nocleg.

14 dzień - po śniadaniu wyjazd do Polski, przejazd przez Francję i Niemcy.

15 dzień - przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Świadczenia
W cenie
 •   zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych
 •   12 śniadań,
 •   10 noclegów w hotelach *** w trakcie zwiedzania,
 •   2 noclegi w hotelach ** / *** w La Salette oraz Lourdes,
 •   zwiedzanie wg programu
 •   transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
 •   opieka rezydenta
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL, NW: 90 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy około 145 euro/os. oraz bilet na prom do Tangeru około 55 euro/os.
 • dopłata do wyżywienia HB: 140 euro/os.
 • opłata klimatyczna 10 euro/os.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 zł/os.
 • UWAGA !!! od dnia 21.07 na powrót do Polski z Hiszpanii konieczne jest wykonanie testu antygenowego. Koszt testu to 20 euro. Organizacją testów zajmuje się rezydent. Osoby zaszczepione zwolnione są z testów.
Opcjonalne
 • pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 150 PLN,
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi),
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.,
 • bezpieczny bagaż: 50 PLN/os.,
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 50 PLN/os.,
Zakwaterowanie

Hotele *** - pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, wyposażone w TV. Hotele ulokowane są na peryferiach miast.   Hotele ** / ***  noclegi w Lourdes i La Salette w pokojach 2, 3 osobowych.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 20 godzin od granicy polskiej do rozpoczęcia zwiedzania. Przejazd przez Niemcy, Francję. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Przyjazd do niektórych miast dnia następnego po katalogowym zakończeniu imprezy. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny moga ulec zmianie.

04.10.2021 - 18.10.2021
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Białystok
Stacja paliw ORLEN Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 11A
03.10.2021 r.Niedziela23:30220 PLN
Bielsko Biała
Stacja paliw AMIC, Aleja Generała Władysława Andersa 545
04.10.2021 r.Poniedziałek06:20220 PLN
Bochnia
Stacja paliw ORLEN, ul. Brzeska 42
04.10.2021 r.Poniedziałek05:25250 PLN
Bolesławiec
Stacja Orlen, Łąka/Bolesławiec
04.10.2021 r.Poniedziałek13:050 PLN
Brzeg
Stacja BP przy A4, Przylesie 150, 49-200
04.10.2021 r.Poniedziałek10:2080 PLN
Brzesko
Stacja paliw JAGA, ul. Tadeusza Kościuszki 90
04.10.2021 r.Poniedziałek05:05250 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
04.10.2021 r.Poniedziałek05:10130 PLN
Ciechocinek
Restauracja Mc'Donalds, Szosa Ciechocińska 9, 87-700 Odolion
04.10.2021 r.Poniedziałek03:45140 PLN
Czarnków
Parking przy ul. Wodna 43
04.10.2021 r.Poniedziałek06:00100 PLN
Gdańsk
Stacja Orlen, Trakt Św. Wojciecha 43/45, 80-044 Gdańsk
04.10.2021 r.Poniedziałek01:20200 PLN
Gdynia
Dworzec PKP
04.10.2021 r.Poniedziałek00:25200 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
04.10.2021 r.Poniedziałek08:35160 PLN
Głogów
Parking TESCO przy ul. Piłsudskiego 15
04.10.2021 r.Poniedziałek10:05130 PLN
Gniezno
Stacja paliw LOTOS ul.Gdańska 126
04.10.2021 r.Poniedziałek06:4560 PLN
Gorzów Wielkopolski
Dworzec PKS, przystanek dla wysiadających
04.10.2021 r.Poniedziałek04:55150 PLN
Gostyń
Parking przy Tesco ul. Leszczyńska 5
04.10.2021 r.Poniedziałek08:0080 PLN
Grudziądz
Stacja Orlen, Michale 114
04.10.2021 r.Poniedziałek03:40160 PLN
Inowrocław
Stacja Paliw SHELL, ul. Toruńska 181
04.10.2021 r.Poniedziałek05:30100 PLN
Jarocin
Stacja paliw ORLEN ul.Wojska Polskiego 135a
04.10.2021 r.Poniedziałek06:50100 PLN
Jastrzębie Zdrój
Stacja paliw BP, ul. Wodzisławska 1
04.10.2021 r.Poniedziałek07:05220 PLN
Jędrzejów
Stacja paliw TOTAL, ul. Partyzantów 73
04.10.2021 r.Poniedziałek05:20130 PLN
Jędrzychowice
STACJA PALIW SHELL na drodze 94 przy węźle z A4
04.10.2021 r.Poniedziałek13:350 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22
04.10.2021 r.Poniedziałek06:40120 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
04.10.2021 r.Poniedziałek07:50170 PLN
Kielce
Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266
04.10.2021 r.Poniedziałek04:35160 PLN
Kłodzko
Restauracja Mc'Donalds, ul. Objazdowa 26
04.10.2021 r.Poniedziałek08:50170 PLN
Konin
Zajazd Blue Stare miasto k/Konina, Modła Królewska 5F
04.10.2021 r.Poniedziałek06:0040 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
04.10.2021 r.Poniedziałek02:15180 PLN
Kościan
Stacja Orlen, ul. Śmigielska
04.10.2021 r.Poniedziałek08:3030 PLN
Kraków
STACJA PALIW BP, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
04.10.2021 r.Poniedziałek06:35200 PLN
Krotoszyn
Dworzec PKP, ul.Dworcowa 1
04.10.2021 r.Poniedziałek07:5580 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
04.10.2021 r.Poniedziałek11:500 PLN
Leszno
Stacja paliw LOTOS, ul. Balonowa 35, 64-100 Leszno
04.10.2021 r.Poniedziałek08:5520 PLN
Lubin (dolnośląskie)
STACJA PALIW STATOIL ul. J. Piłsudskiego 1
04.10.2021 r.Poniedziałek10:50100 PLN
Łagiewniki
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 25
04.10.2021 r.Poniedziałek10:0080 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
04.10.2021 r.Poniedziałek04:4550 PLN
Międzyrzecz
Stacja paliw ORLEN, ul. Waszkiewicza 69
04.10.2021 r.Poniedziałek05:25130 PLN
Mława
Stacja Paliw Lotos, ul. Polna 23
04.10.2021 r.Poniedziałek00:10160 PLN
Modlin
Lotnisko Modlin, stanowiska BUS przy hali odlotów
04.10.2021 r.Poniedziałek01:3080 PLN
Myślibórz
Stacja paliw ORLEN Renice 59, 74-300 Renice
04.10.2021 r.Poniedziałek04:25160 PLN
Niemcza
Stacja paliw BP, Osiedle Podmiejskie 1a
04.10.2021 r.Poniedziałek09:5090 PLN
Nowa Sól
Dworzec PKS
04.10.2021 r.Poniedziałek09:20130 PLN
Nowy Tomyśl
Stacja paliw BP Przyłęk 125A, 64-300
04.10.2021 r.Poniedziałek06:45100 PLN
Oborniki Wlkp.
Parking przy markecie LIDL, ul. Lipowa 16a
04.10.2021 r.Poniedziałek06:4580 PLN
Olsztyn
Stacja paliw SHELL, ul. Sielska 45A
03.10.2021 r.Niedziela22:20230 PLN
Olsztynek
Stacja paliw ORLEN, ul. Ostródzka 11
03.10.2021 r.Niedziela23:20210 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
04.10.2021 r.Poniedziałek09:20100 PLN
Ostróda
Parking przy Intermarche, ul. Grunwaldzka 74d
03.10.2021 r.Niedziela22:50200 PLN
Ostrów Mazowiecki
Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63
04.10.2021 r.Poniedziałek01:00120 PLN
Ostrów Wielkopolski
Dworzec PKS, Dworcowa 15, 63-410 Ostrów Wielkopolski
04.10.2021 r.Poniedziałek07:10110 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93
04.10.2021 r.Poniedziałek05:00130 PLN
Pleszew
Stacja Paliw LOTOS ul. Poznańska 136
04.10.2021 r.Poniedziałek06:25120 PLN
Płońsk
Mc’Donalds, ul. Polna 39
04.10.2021 r.Poniedziałek01:00120 PLN
Polkowice
parking przy Aqua Parku
04.10.2021 r.Poniedziałek10:35100 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
04.10.2021 r.Poniedziałek07:4530 PLN
Pszczyna kier. Katowice
Stacja paliw ORLEN, ul. Górnośląska 42
04.10.2021 r.Poniedziałek06:50220 PLN
Rawicz
Stacja paliw PIEPRZYK, węzeł S5 zjazd na Korzeńsko
04.10.2021 r.Poniedziałek09:2520 PLN
Rybnik kier. Gliwice
Stacja paliw AMIC, Wodzisławska 181
04.10.2021 r.Poniedziałek07:40220 PLN
Rzeszów
stacja paliw Shell ul. Hetmańska 46
04.10.2021 r.Poniedziałek03:35300 PLN
Słupsk
Dworzec PKP, ul. Hugona Kołątaja 32
04.10.2021 r.Poniedziałek01:15180 PLN
Sopot
Stacja paliw BP al.Niepodległości 664/670
04.10.2021 r.Poniedziałek00:50200 PLN
Starogard Gdański
Dworzec PKP
04.10.2021 r.Poniedziałek02:40170 PLN
Szczecin
Stacja paliw Circle K, ul, Gryfińska 60, 70-772 Szczecin
04.10.2021 r.Poniedziałek03:35180 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP
04.10.2021 r.Poniedziałek03:30150 PLN
Śrem
Stacja paliw ORLEN, ul. Gostyńska 59
04.10.2021 r.Poniedziałek07:30100 PLN
Świebodzin
stacja Orlen ul. Wojska Polskiego, 66-200 Świebodzin
04.10.2021 r.Poniedziałek06:00120 PLN
Świecie
Stacja Paliw ORLEN, Morsk 25, 86-100 Morsk
04.10.2021 r.Poniedziałek04:10160 PLN
Tarnów
Stacja Paliw Grosar ul. Jana Pawła II 22
04.10.2021 r.Poniedziałek04:35250 PLN
Tczew
Stacja BP, ul. Braci Grimm 1B
04.10.2021 r.Poniedziałek02:10180 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto, Plac 18 Stycznia
04.10.2021 r.Poniedziałek04:30130 PLN
Trzcianka
Dworzec PKP
04.10.2021 r.Poniedziałek05:30120 PLN
Tychy kier. Katowice
Stacja paliw BP, ul Przemysłowa 48
04.10.2021 r.Poniedziałek07:05220 PLN
Wałcz
Dworzec PKP
04.10.2021 r.Poniedziałek04:30140 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
04.10.2021 r.Poniedziałek02:3060 PLN
Wieliczka
Stacja paliw BP, ul. Krakowska 37
04.10.2021 r.Poniedziałek06:05220 PLN
Wiskitki
Stacja paliw AVIA, ul. Guzowska 35
04.10.2021 r.Poniedziałek03:1560 PLN
Włocławek
parking przy Hali Mistrzów, al. Fryderyka Chopina 8
04.10.2021 r.Poniedziałek03:15150 PLN
Wodzisław Śląski
Stacja Paliw SHELL, ul. Rybnicka 15
04.10.2021 r.Poniedziałek07:30220 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
04.10.2021 r.Poniedziałek10:500 PLN
Wyszków
Stacja paliw LOTOS, ul. Białostocka 30
04.10.2021 r.Poniedziałek01:30100 PLN
Zambrów
Stacja paliw ORLEN, ul. Białostocka 10
04.10.2021 r.Poniedziałek00:30160 PLN
Ząbkowice Śląskie k. Kłodzka
Stacja Orlen, ul. Wrocławska 31
04.10.2021 r.Poniedziałek09:20150 PLN
Zielona Góra
Parking przy NETTO, ul. Ułańska 1, 65-980 Zielona Góra
04.10.2021 r.Poniedziałek08:50140 PLN
Żnin
Stacja Paliw Maxoil przy drodze wojewódzkiej 251 (zjazd z S5 w kierunku Żnina)
04.10.2021 r.Poniedziałek06:10130 PLN
Żywiec
Dworzec PKP
04.10.2021 r.Poniedziałek05:50220 PLN
Ubezpieczenie
<p>PROMOCJA ! Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: <b>KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ</b></p><ul><li> ubezpieczenie <b>KUP SOBIE SPOKÓJ</b> daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi i paliwowymi. Rezygnację należy skutecznie zgłosić do 22 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę „Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi. </li><li>ubezpieczenie od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> daje pełną ochronę w przypadku osób, które cierpią na przewlekłe choroby (między innymi: nadciśnienie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i inne)</li></ul><p>Uwaga: Bez ubezpieczenia od <b>CHORÓB PRZEWLEKŁYCH I NOWOTWOROWYCH</b> towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu kosztów leczenia lub następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadkach dolegliwości związanych lub wynikających z przewlekłych zachorowań.</p> <ul><li>ubezpieczenie <b>BAGAŻU</b> pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku uszkodzenia lub utraty bagażu.</li></ul><p>Wykupując pakiet 3w1 automatycznie wzrastają sumy ubezpieczenia: koszty leczenia 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1000 PLN, odpowiedzialność cywilna 5000 EUR.</p> szczegóły: <a href="https://www.funclub.pl/dokumenty" target="_blank">https://www.funclub.pl/dokumenty</a>
Wyżywienie

W cenie 12 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 11 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 140 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty.

Maroko:

Jedynym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy i wjazdu na terytorium Maroka jest paszport, który powinien być ważny jeszcze przez minimum 3 miesiące od planowanej daty wjazdu.

multimedia
  Lista odtwarzania
OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TFG i TFP

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) Działając w zgodzie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do wszystkich imprez, które są organizowane przez BP Funclub zostanie doliczona opłata, którą biuro w całości przekażemy na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Opłata doliczana do każdej umowy, bezzwrotna i zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek wpłacania składek na TFP obejmuje wszystkich organizatorów turystycznych w Polsce.

Pozostałe informacje

Ważne : Dotyczy oferty na dokwaterowanie – w przypadku braku chętnych na dokwaterowanie (osoba tej same płci) wymagana jest dopłata do pokoju jednoosobowego na 14 dni przed wyjazdem - 800 zł.

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed rozpoczęciem programu zwiedzania i jest bezzwrotna. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 145 euro oraz około 55 euro na prom do Tangeru.

Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania._

Dobrze wiedzieć
 • marmurową postać Maryi, zwaną powszechnie Matką Bożą z Lourdes, stworzył polski rzeźbiarz, którego rodzina wywodzi się ... spod Wadowic.
 • od 2010 roku Katalonia – pierwszy kontynentalny region Hiszpanii - mówi ‚adios‘ corridzie,
 • w 1992 roku w Walencji przyrządzono największą w historii paellę, którą spożywało ponad 100 tysięcy ludzi,
 • najbardziej romantycznym, ekscytującym i zmysłowym pałacem w Europie jest Alhambra w Granadzie, uważana za arcydzieło architrekury mauretańskiej,
 • po śmierci Amalii Rodrigues w 1999 roku, która była niekwestionowaną królową fado, rząd portugalski ogłosił 3-dniową żałobę narodową,
 • znakiem pobożności saletyńskiej jest tzw. krzyż saletyński, który miała na sobie Maryja w chwili objawienia.
Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.