Francja Hiszpania Portugalia Maroko
Francja, Hiszpania, Portugalia
Cena od:
2499 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów12

Średnia ocena  4.2/5
(22 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
06 - 20.10.2019 r.
Hotel pok. 2os.
2499 PLN
25.01 - 08.02.2020 r.
Hotel pok. 2os.
2499 PLN
Program ramowy
POLSKA - LOURDES - SARAGOSSA - AVILA - SALAMANKA - COIMBRA - BATALHA - FATIMA - CABO DE ROCA - LIZBONA - SEWILLA - GIBRALTAR - TANGER - CORDOBA - GRANADA - ALHAMBRA - WALENCJA - BARCELONA - LA SALETTE

1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach porannych, przejazd przez Niemcy, nocny przejazd przez Francję.

2 dzień - przyjazd na południe Francji zwiedzanie doliny Rodanu i Langwedocji. W godzinach popołudniowych przejazd na zwiedzanie Lourdes – najsłynniejszego Sanktuarium Maryjnego na świecie: bazyliki: Różańcowa i Niepokalanego Poczęcia, Grota Objawień, dla chętnych możliwość udziału w procesji światła. Po zwiedzaniu obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

3 dzień - po śniadaniu kontynentalnym, wcześnie rano wyjazd do Avili, po drodze krótki postój w Saragossie. Spacerując po Starym Mieście można natknąć się na rzymskie ruiny, renesansowe pałace i mauretańską architekturę. Można też spróbować poznać miasto z perspektywy jednego z najwybitniejszych malarzy hiszpańskich, urodzonego tutaj Francisco Goi. Po zwiedzaniu obiadokolacja i nocleg.

4 dzień - śniadanie, zwiedzanie Avili - miasta słynącego z jednego z najlepiej zachowanych w Europie zespołu murów miejskich. Odwiedzając to miasto, odbędziecie prawdziwą podróż w czasie i poczujecie klimat średniowiecznej Hiszpanii. Avila jest miastem, które pokochają wszyscy miłośnicy historii, szukający miejsc skrywających tajemnice, średniowiecznych zabytków i pozostałości po dawnych czasach. Avila znana jest także wszystkim pielgrzymom jako miasto świętej Teresy. W programie zwiedzania: romańska bazylika św. Wincenta, wizyta w średniowiecznych kamienicach. Po zwiedzaniu przejazd do Salamanki, miasta znanego jako jeden z najważniejszych ośrodków uniwersyteckich. W piękno zabytkowej architektury Salamanki wpisane są legendy i prawdziwe historie związane z życiem jej mieszkańców oraz absolwentów najstarszego w Europie uniwersytetu. Na zakończenie dnia udamy się do hotelu w okolicach Coimbry na obiadokolację i nocleg.

5 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Coimbry. Coimbra jest trzecim co do wielkości miastem w Portugalii, dawną stolicą państwa, miejscem narodzin sześciu królów Portugalii, a obecnie miastem studenckim z najstarszym Uniwersytetem w kraju. Zobaczymy m.in.: katedrę romańskę, kościół Santa Cruz, budynki Uniwersytetu. W dalszym ciągu dnia udamy na zwiedzanie miasteczka Batalha znanego z dominikańskiego zespołu klasztornego, uważanego za jeden z najpiękniejszych przykładów sztuki późnego gotyku w Europie, wpisanego jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień - po śniadaniu zwiedzanie sanktuarium NMP w Fatimie. Po przeciwległych stronach głównego placu znajdują się dwie świątynie - Bazylika Matki Boskiej Różańcowej oraz Kościół Trójcy Przenajświętszej. Dwa obiekty diametralnie od siebie różne - zarówno pod względem historii, jak i architektury. Niemniej warto zajrzeć do wnętrz obu. W dalszej części dnia udamy się na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – Cabo de Roca. Na zakończenie dnia przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień - po śniadaniu przejazd do Lizbony. Według większości szacunków Lizbona jest starsza niż Rzym o około 4 wieki. Jest to druga najstarsza stolica europejska po Atenach. Wielu historyków uważa, że została ona założona przez Fenicjan ok 1200 r p.n.e., którzy wykorzystywali doskonałe możliwości komunikacyjne, które oferowało ujście rzeki Tag. W stolicy Portugalii zobaczymy: zamek św. Jerzego, klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, katedra. Po zwiedzaniu przejazd w okolicę Sewilli, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Sewilli, miasta flamenco, fiesty, sytości i ognistej pasji latynoskiej. Hiszpanie lubią powtarzać, że inni żyją, aby pracować, a oni pracują, być żyć. W Sewilli łatwo w to uwierzyć. Zwłaszcza w weekend, gdy mieszkańcy miasta z rodzinami i przyjaciółmi tłumnie wylegają na Alameda de Hercules oraz inne place i uliczki, by w słońcu cieszyć się pysznymi tapas, winem i dobrym towarzystwem. W stolicy Andaluzji zobaczymy: wieżę Torre del Oro, katedrę z przyległą dzwonnicą La Giralda, budynek giełdy - Casa Lonja. Po zwiedzaniu przejedziemy do hotelu w okolicach Algeciras na obiadokolację i nocleg.

9 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Gibraltaru i spotkanie z miejscowymi małpami. Następnie rejs promem do Tangeru w Maroko. Można zaryzykować stwierdzeniem, że Tanger to miasto, w którym rozpoczyna się Maroko. Jest to miejsce inspirujące i urzekające, od lat zamieszkiwane przez europejską bohemę. Jego niepowtarzalna atmosfera łączy w sobie elementy afrykańskie, francuskie i hiszpańskie. Tanger jako międzynarodowy port rozkwitał od lat 20. XX wieku. W roku 1923 został ogłoszony wolnym miastem i portem. Podczas złotego okresu Tangeru do miasta ściągali pisarze, poeci, malarze i muzycy. Przyjeżdżali nie tylko z Europy, ale nawet ze Stanów Zjednoczonych. Każda zachcianka, jaka przyszła do głowy, w Tangerze miała szansę się ziścić, o ile tylko dysponowało się odpowiednią ilością gotówki. Po zwiedzaniu miasta wrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

10 dzień - po śniadanie przejazd na zwiedzanie Cordoby, gdzie zobaczymy dawny meczet, a obecnie katedrę oraz jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu - dzielnicę Juderia. Cordoba stanowi połączenie przeszłości z nowoczesnością. To tysiącletnie miasto, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stanowi żywą spuściznę po różnych kulturach, które zamieszkiwały ją na przestrzeni dziejów. Niewiele miejsc na świecie może poszczycić się mianem dawnej stolicy regionu Hispania Ulterior za czasów cesarstwa rzymskiego oraz stolicy Kalifatu Umajjadów. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Granady, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Granady i Alhambry. „Kto nie widział Granady, w ogóle nic nie widział”. To hiszpańskie przysłowie jest bardzo wymowne. Stolica prowincji może poszczycić się Alhambrą, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli na całym świecie. Alhambra jest najwspanialszym zabytkiem Andaluzji i jednym z najważniejszych śladów panowania Maurów nad Półwyspem Iberyjskim. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Walencji, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Walencji. W tym niezwykle nowoczesnym mieście zobaczymy: Bazylikę Królowej Opuszczonych i barokowy kościół usytuowany na tyłach Katedry; w Katedrze przechowywany jest Święty Graal – legendarny kielich używany przez Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy. W dalszej części programu udamy się do La Lonja - jedynej w Europie starej giełdy jedwabiu. Na zakończenie zwiedzania odwiedzimy wizytówkę miasta - dzielnicę przyszłości, sztuki i nauki zwaną Calatrava. Na zakończenie dnia przejazd w kierunku Barcelony, obiadokolacja, nocleg.

13 dzień - po śniadaniu przejazd wzdłuż Lazurowego Wybrzeżu do La Salette - alpejskiego, francuskiego miasteczka, w którym Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz - 19 września 1846 roku. Miejsce to jest dziś odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, obiadokolacja, nocleg.

14 dzień - po śniadaniu wyjazd do Polski, przejazd przez Francję i Niemcy.

15 dzień - przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Świadczenia
W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych
 • 12 śniadań,
 • 10 noclegów w hotelach*** w trakcie zwiedzania,
 • 2 noclegi w hotelach**/*** w La Salette oraz Lourdes,
 • zwiedzanie wg programu
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
 • opieka rezydenta
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL, NW: 80 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy około 135 euro/os. oraz bilet na prom do Tangeru około 55 euro/os.
 • dopłata do wyżywienia HB: 120 euro/os.
 • opłata klimatyczna 10 euro/os.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi
 • ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy - pozwala na bezkosztową rezygnację z imprezy zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 PLN/os.
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 50 PLN/os.
Zakwaterowanie

Hotele*** - pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, wyposażone w TV. Hotele ulokowane są na peryferiach miast.
Hotele/* - noclegi w Lourdes i La Salette w pokojach 2, 3 osobowych.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 20 godzin od granicy polskiej do rozpoczęcia zwiedzania. Przejazd przez Niemcy, Francję. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Przyjazd do niektórych miast dnia następnego po katalogowym zakończeniu imprezy. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny moga ulec zmianie.

06.10.2019 - 20.10.2019
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Bolesławiec
Stacja Orlen, Łąka/Bolesławiec
06.10.2019 r.Niedziela13:000 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
06.10.2019 r.Niedziela05:00100 PLN
Chodzież
Stacja Orlen, ul. Władysława Jagiełły
06.10.2019 r.Niedziela05:50100 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
06.10.2019 r.Niedziela08:30100 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22
06.10.2019 r.Niedziela07:15150 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
06.10.2019 r.Niedziela07:45100 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
06.10.2019 r.Niedziela03:00150 PLN
Kraków
STACJA PALIW ARGE, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
06.10.2019 r.Niedziela06:25130 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
06.10.2019 r.Niedziela11:450 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
06.10.2019 r.Niedziela04:3050 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
06.10.2019 r.Niedziela09:3070 PLN
Ostrów Wielkopolski
Stacja paliw SHELL z McDonald's ul. Kaliska 104
06.10.2019 r.Niedziela07:45150 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93, 64-920 Piła
06.10.2019 r.Niedziela05:30100 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
06.10.2019 r.Niedziela07:300 PLN
Rawicz
Stacja paliw BP, Dębno 1A, 55-140 Dębno
06.10.2019 r.Niedziela09:150 PLN
Słupsk
Dworzec PKP
06.10.2019 r.Niedziela02:00150 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, ul. Dworcowa 1
06.10.2019 r.Niedziela04:15150 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto
06.10.2019 r.Niedziela04:00100 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
06.10.2019 r.Niedziela02:3070 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
06.10.2019 r.Niedziela10:450 PLN
Wyżywienie

W cenie 12 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 11 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 120 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty.

Maroko:

Jedynym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy i wjazdu na terytorium Maroka jest paszport, który powinien być ważny jeszcze przez minimum 3 miesiące od planowanej daty wjazdu.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Pozostałe informacje

Ważne : Dotyczy oferty na dokwaterowanie – w przypadku braku chętnych na dokwaterowanie (osoba tej same płci) wymagana jest dopłata do pokoju jednoosobowego na 14 dni przed wyjazdem - 800 zł.

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed rozpoczęciem programu zwiedzania i jest bezzwrotna. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 135 euro oraz około 55 euro na prom do Tangeru.

Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania._

Dobrze wiedzieć
 • marmurową postać Maryi, zwaną powszechnie Matką Bożą z Lourdes, stworzył polski rzeźbiarz, którego rodzina wywodzi się ... spod Wadowic.
 • od 2010 roku Katalonia – pierwszy kontynentalny region Hiszpanii - mówi ‚adios‘ corridzie,
 • w 1992 roku w Walencji przyrządzono największą w historii paellę, którą spożywało ponad 100 tysięcy ludzi,
 • najbardziej romantycznym, ekscytującym i zmysłowym pałacem w Europie jest Alhambra w Granadzie, uważana za arcydzieło architrekury mauretańskiej,
 • po śmierci Amalii Rodrigues w 1999 roku, która była niekwestionowaną królową fado, rząd portugalski ogłosił 3-dniową żałobę narodową,
 • znakiem pobożności saletyńskiej jest tzw. krzyż saletyński, który miała na sobie Maryja w chwili objawienia.
Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

10°
13°
17°
20°
22°
23°
19°
15°
10°

Śr. opady

52mm
44mm
43mm
64mm
72mm
64mm
42mm
46mm
45mm
53mm
58mm
43mm
Opinie

Średnia ocen:  
 22 opinii

14.11.2018 r.  przez Barbara Arkadiusz

Wymagająca trasa, zdyscyplinowana grupa, brak większych nieporozumień. Oczywiste obyczajowe, wynikające z nawyków i przyzwyczajeń, drobne dziwne zachowania, już opisane przez uczestników wycieczki. Niekorzystna aura nie pozwoliła na wypłynięcie do Afryki w przewidzianym programem terminie. W to miejsce dodatkowe atrakcje poza programem, natomiast w kolejnym dniu Afryka, a w następnym zblokowanie dwóch dni. Męczące, wczesne wstawanie, suchy prowiant, ale watro było. Plus dla biura za takie rozwiązanie. Duży minus i o tym już pisano, zbyt duża liczba uczestników wycieczki - wynik m.in. dokooptowania chętnych na inne trasy, których biuro nie zrealizowało. Szacunek dla P. Sebastiana, który jakoś to wszystko ogarniał, ale taka sytuacja nie powinna się powtórzyć (duże straty czasu przy toaletach, zakwaterowaniu, niepotrzebna nerwowość - wszystko niekorzystnie wpływało na wakacyjną atmosferę). Generalnie trasa przemyślana, choć można by co nieco skorygować; wymagająca, męcząca, ale można później odpocząć w pracy.

1/5

12.11.2018 r.  przez K.J.Wysoccy

Byliśmy w październiku na objazdówce Francja,Hiszpania,Portugalia,Maroko,program bogaty,moc wrażeń super wycieczka.Wielkie podziękowania,że mogliśmy zobaczyć tak piękne zakątki Europy.Ogromny szacunek dla Pana Sebastiana za Jego profesjonalizm,przy tak dużej grupie 66 osób potrafił wszystko dopiąć na ostatni guzik.Pomimo niezadowolenia kilku osób,zachował się Pan profesjonalnie.Panie Sebastianie wywiązał się Pan ze swojej pracy 100%. Dziękujemy Panom kierowcom autobusu A9.Żenujące było nagminne wynoszenie jedzenia z restauracji,przez niektórych uczestników.Wycieczka super polecamy.

2.6/5

04.11.2018 r.  przez Krystyna G.

Dziękuję fun club za spełnienie mojego marzenia o podróży po Półwyspie Iberyjskim, odwiedzeniu Maroka i Gibraltaru. Było pięknie! Bez zastrzeżeń dla pilota i kierowców - pełen profesjonalizm. Hotele i wyżywienie też na poziomie. Bogaty program i intensywne zwiedzanie wymagało pokonania pewnych trudów podróży, ale to było do przewidzenia - było warto. Polecam!

5/5

27.10.2018 r.  przez elżbieta

Wycieczka ciekawa, program obszerny. Niestety zbyt liczna grupa. 66 osób stłoczonych w piętrowym autokarze przez dwa tygodnie to duży minus tej wycieczki. Szczególnie odczuć to mogliśmy w porze posiłków i postojów na trasie. Świetni lokalni przewodnicy. Oszczędny w słowach za to był pilot p.Sebastian. Poza rysem historycznym niewiele można się było dowiedzieć. Zamiast tego naoglądaliśmy się filmów- czasami 4 pod rząd z gatunku mniej niż średnie. Posiłki w większości hoteli mniej niż skromne mimo dopłaty do obiadokolacji.

2/5

26.10.2018 r.  przez Robert Michalski

Byliśmy na tej wycieczce w październiku 2018 r. Bardzo bogaty program. Zobaczyliśmy wiele miejsc znanych z lekcji historii czy geografii. Atrakcje godne polecenia. Niestety, dużym minusem wycieczki była liczba uczestników - 66, plus kierowcy. Wszyscy przez kilkanaście dni siedzieli w piętrowym autobusie, raczej słabo klimatyzowanym (było za gorąco) w którym pokonaliśmy 10 000 km. Przy tej liczbie ludzi, przerwy na WC, trwały b. długo. Także czekanie w długich kolejkach po jedzenie nie było komfortowe. Przy tej ilości uczestników grupa nie była skonsolidowana. Palący papierosy, wraz z palącymi kierowcami stanowili grupę wzajemnej adoracji. Reszta była jakby na boku. Przewodnicy lokalni byli bardzo dobrzy. Pilot też był ok., chociaż mógł więcej opowiadać. Męczące były filmy puszczane w trakcie przejazdów - nawet 3 - jeden po drugim.

3.8/5

21.10.2018 r.  przez Małgorzata Nikołajew

Właśnie wróciliśmy z objazdówki Francja, Hiszpania, Portugalia i Maroko. Jesteśmy zachwyceni. Nasi kierowcy z autokaru A9 przesympatyczni i profesjonalni. Pan pilot Sebastian, ogromna wiedza, władanie wieloma językami, cierpliwość nieskończona . Szkoda tylko, że niektórzy współpasażerowie, nie umieli się zachować " wynosili jedzenie z hotelowych restauracji, nie zwracając uwagi, czy wystarczy dla innych. Albo przeciskając się pod bramkami w płatnych toaletach". Dla nas wyjazd był udany. Pozdrawiamy

5/5

03.09.2018 r.  przez ania11

pięny zamek

5/5

11.08.2018 r.  przez Elżbieta

Super wycieczka polecam byłam w pażdzierniku 2017 roku. Możliwe że jeszcze raz się wybiorę. Program bogaty, moc wrażeń oczywiście pozytywnych. Zaspokoi nawet najbardziej wymagających klientów Nasz opiekun Sebastian skarbnica informacji i zawsze pomocny i do dyspozycji. Oczywiście trudno byłoby nie wspomnieć o Panach kierowcach zawsze kompetentni i mili. Ale to już tak mają Ci panowie w Funclubie. I niech tak zostanie.

5/5

18.01.2017 r.  przez Agnieszka C,

Cudowny wyjazd, jeden z tych które wspomina się jako wyjazd życia. Świetny program. Jestem zachwycona pracą pilota Filipa i kierowców. Dzięki funclub.

4/5

05.11.2016 r.  przez Danua P., Wiesława P., Maria P.

Wielkie podziekowania dla biura podrozy funclub, dzieki ktoremu mogłyśmy zobaczyc tak piekne zakątki Europy. Ogromny szacunek dla pilota Pana Filipa za jego profesjonalizm, pasję i ogromną wiedzę. Swietna organizacja wycieczki - pan Filip potrafil dopiąc wszystko na "ostatni guzik". Razem z naszym przewodnikiem oraz kierowcami czulismy sie wszedzie bezpiecznie. Codziennie Pan Filip szczegółowo informował nas o planach zwiedzania na kolejny dzien, był zawsze otwarty na pytania i wątpliwości. Pomimo niezadowolenia kilku osob, ktore chciały zepsuc nam wycieczkę, zachowywał sie w pełni profesjonalnie w stosunku do każdego uczestnika. Można śmiało powiedzieć, ze pan Filip wywiązał się ze swojej pracy jako pilot w 200 procentach, ponieważ w niezwykle ciekawy sposób potrafił podzielić się swoja wiedzą i jednoczesnie zarazić nas pasją podróżowania. Panie Filipie DZIĘKUJEMY! Na kolejną wycieczkę jedziemy tylko z Panem! Danuta P. Wiesława P. Maria P.

5/5

1 z 3

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.