Indie - Radżastański Express
Indie
Rabat do 300 PLN
4190 PLN
Cena od: 4490 PLN
Transport  Samolot
Ilość noclegów10

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
21.01 - 02.02.2019 r.
Hotel pok. 2os.
44904190 PLN
25.02 - 09.03.2019 r.
Hotel pok. 2os.
44904190 PLN

Świadczenia

W cenie
 • przelot Warszawa - Delhi - Warszawa liniami rejsowymi z przesiadkami,
 • opłaty lotniskowe,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją lub wentylatorami,
 • wczesne zakwaterowanie w hotelu drugiego dnia programu, w zależności od godziny przylotu do Delhi oraz późne wykwaterowanie w ostatnim dniu przed wylotem do Polski,
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
 • transport klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczki,
 • zwiedzanie wg programu,
 • serwis wykwalifikowanego polskiego pilota.
Obowiązkowe
 • obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis lokalnego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości 400 USD płatne jako pakiet pilotowi na miejscu wycieczki,
 • ubezpieczenia KL/NNW (80 PLN),
 • opłat za fotografowanie i filmowanie ok. 20 USD/os.,
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego (200 USD),
 • koszt wizy indyjskiej ok 70 USD – evisa ( w przypadku wyrabiania wizy za pośrednictwem biura).

Dodatkowe atrakcje:

 • wjazd do fortu Amber na słoniu ( ok 15 USD),
 • wizyta w świątyni Akshardham w Delhi,
 • Taj Show - od 30 USD/os.,
Zakwaterowanie

Hotele 3* (łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe.

Opis miejsca

Indie od zawsze zachwycały podróżników. Były celem i marzeniem wszystkich, którzy chcieli zasmakować azjatyckiego orientu. To kraj najpiękniejszych kolorów, orientalnych zapachów, majestatycznych zabytków, gwarnych miast, wspaniałych smaków i przede wszystkim miliardów uśmiechniętych ludzi. Radżastan to prawdziwa kwintesencja Indii: kraina niczym z baśni tysiąca i jednej nocy.

Program ramowy

Program wyjazdu: 1 dzień: Wylot z lotniska w Warszawie. Przelot do Delhi przez jeden z portów tranzytowych.

2 dzień: Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i śniadanie. Odpoczynek. Po południu, dla chętnych (dodatkowo płatne 15 USD) wycieczka do Kompleksu Świątyń Akshardham. Nowoczesny i zarazem tradycyjny, olbrzymi kompleks świątynny oddano do użytku, po pięcioletniej budowie w 2005 rok. Jest to przepięknie zdobiony kompleks budowli, które tradycją i architekturą nawiązują do ponad trzydziestowiecznej tradycji hinduizmu. Po powrocie ze zwiedzania kolacja, a dla chętnych wieczorny spacer z pilotem po mieście. Nocleg w hotelu.

3 dzień: Śniadanie i dalsze zwiedzanie stolicy, w programie: Jama Masjid czyli Meczet Piątkowy – największy muzułmański obiekt sakralny w Indiach, zbudowany w latach 1654-1658 przez władcę mogolskiego Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Taj Mahal. Spacer z widokiem na Czerwony Fort ( bez zwiedzania wnętrza ) oraz przejażdżka rikszami po klimatycznych uliczkach starego Delhi. Następnie Raj Gath – czyli miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego oraz wizyta w Nowym Delhi, gdzie zobaczymy: Pałac Wicekróla, Parlament Indyjski oraz Bramę Indii, stanowiącą okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych w czasie I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich . Po południu zwiedzimy grobowiec Humujana – miejsce ostatniego spoczynku władcy Indii z dynastii Mogołów wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na koniec dnia pojedziemy do najważniejszej w Delhi świątyni sikhijskiej – Gurdwala Bangla Sahib. Kolacja i nocleg w hotelu.

4 dzień: Śniadanie. Poranny wyjazd do różowego miasta, stolicy Radżastanu - Jaipuru (270 km – 6 godzin). Przed wyjazdem ze stolicy odwiedzimy jeszcze Kutb Minar - najwyższy ceglany minaret w Indiach, który wraz z okolicznymi zabytkami wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przyjazd do stolicy Radżastanu. Zakwaterowanie. Dla chętnych w zależności od możliwości czasowych spacer po mieście z pilotem. Kolacja i nocleg w Jaipurze.

5 dzień: Całodniowe zwiedzanie Jaipuru, w programie: przejazd do położonego niedaleko Jaipuru majestetycznego fortu Amber - dla chętnych za dodatkową opłatą (15 USD) wjazd na słoniach do pierwszego dziedzińca fortu. Następnie zwiedzanie miasta: Pałacu Miejskiego będącego przykładem architektury radżpuckiej i mogolskiej; Pałacu Wiatrów – najbardziej charakterystycznego przykładu architektury radżpuckiej w Jaipurze; Jantar Matar – obserwatorium astronomicznego z XVIII wieku wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Popołudniu dla chętnych wycieczka do Galwh Bagh czyli malowniczo położonej świątyni małp. Kolacja i nocleg w hotelu.

6 dzień: Śniadanie. Wyjazd do Pushkaru (170 km – 4 godziny) - świętego miasto, będącego miejscem kultu Hindusów oraz wyznawców dżinizmu i sikhizmu. Znajduje się tutaj wiele świątyń, w tym jedyna w Indiach świątynia boga Brahmy. Jezioro położone w sercu miasta uznawane jest za cudownie uzdrawiające, gdyż według legendy właśnie w tym miejscu Bhrama upuścił kwiat lotosu ( od nazwy kwiatu, pochodzi sama nazwa miasta). Po przyjeździe do hotelu, spacer po mieście z przewodnikiem. Kolacja i nocleg w Pushkarze.

7 dzień: O wschodzie słońca (dla chętnych) spacer nad jezioro w celu zobaczenia porannych ceremonii Hindusów. Następnie śniadanie i przejazd w kierunku Udaipuru( 280 km – 6 godzin). Po drodze w zależności od możliwości czasowych zjazd do miejscowości Rankpur, gdzie znajduje się – największa i najpiękniejsza dżinijska świątynia w Indiach. Po przyjeździe do Udajpuru zakwaterowaniu w hotelu. Kolacja i nocleg.

8 dzień: Śniadanie, a następnie zwiedzanie miasta: największego kompleksu pałacowego w Radżastanie położonego nad jeziorem Pichola. Udaipur, ze względu na swe jeziora, piękną architekturę, malownicze wzgórza uważany jest za jedno z najbardziej romantycznych miast Indii. Służył za scenerię dla wielu bollywodzkich filmów, tutaj także kręcona była 13 część przygód Jamesa Bonda. Po południu czas wolny. Kolacja i nocleg.

9 dzień: Śniadanie i poranny wyjazd w kierunku Parku Narodowego Ranthambore. (400 km – 8 godzin) Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Kolacja i nocleg.

10 dzień: Poranne safari w Parku Narodowym. Obszar dzisiejszego parku należał niegdyś do Maharadży Jaipuru, który jako jedyny władca mógł polować tam na tygrysy. W 1980 roku utworzono w Ranthambore park narodowy. Obecnie dyrekcja parku nie gwarantuje wszystkim turystom spotkania z tygrysem ,ale spośród innych zwierząt można spotkać w parku m.in sambary indyjskie, niedźwiedzie wargacze, jeżozwierze, lamparty, szakale, hieny, krokodyle, żółwie błotne, a także około 260 gatunków ptaków. Po safari wyjazd w kierunku Agry ( 260 km – 6 godzin). Po drodze zwiedzanie pozostałości miasta Fatehpur Sikri. Miasto wybudowane w 1569 roku, przez najwspanialszego mogolskiego cesarza Akbara, tak jak szybko powstało, tak samo szybko zniknęło, przez co określane jest mianem wymarłego, opuszczonego miasta. Nadal jednak pozostało ważną atrakcję turystyczną upamiętniającą czasy Wielkich Mogołów. Przejazd do hotelu i kolacja w Agrze. Dla chętnych (za dodatkową opłatą 30 USD) możliwość uczestnictwa w wieczornym spektaklu teatralnym Taj Show.

11 dzień: Poranne zwiedzanie Taj Mahal - indyjskiego mauzoleum wzniesionego przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt bywa nazywany świątynią miłości. Po wizycie w Taj Mahal powrót do hotelu na śniadanie. W dalszej części dnia odwiedzimy Czerwony Fort - zespół pochodzący z czasów cesarza Akbara. Fortyfikację ukończono w 1565 roku, jednak jako główna siedziba władców mogolskich była wielokrotnie przebudowywana wewnątrz. Dzięki temu do dziś zachował się cały kompleks pałacowy, którego poszczególne części reprezentują różne style i nazwane są od imienia mogolskiego władcy, który je przebudowywał . Popołudniu czas wolny na ostatnie indyjskie zakupy. Kolacja i nocleg w hotelu w Agrze.

12 dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Delhi ( 220 km – 5 godzin) Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Mathura, niezwykle ważnej dla hinduizmu i buddyzmu. Zgodnie z tradycją przyszedł tam na świat bóg Wisznu w swoim ósmym wcieleniu - Kryszna. Miejsce położone nad brzegiem rzeki Jamuna wraz z przylegającym Brindawan (Lasem Wonnej Bazylii) stanowi bardzo ważne miejsce pielgrzymek hindusów i buddystów. Po przyjeździe do Delhi zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Obiadokolacja w hotelu. Wieczorem / nocą transfer na lotnisko oraz wylot do Polski.

13 dzień: Powrót do Polski przez jeden z portów tranzytowych.

Wyżywienie

W cenie wyjazdu zapewnione jest wyżywienie w postaci dwóch posików dziennie- śniadania i obiedokolacje.

Dobrze wiedzieć
 • w Indiach obowiązującą walutą jest rupia: 1 PLN = 17 rupii. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach (dolary i euro).

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:

Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.

Malaria : bardzo niskie zagrożenie

 • zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.
Miasta wyjazdowe/ Transport
Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Indii potrzebna jest wiza; koszt wizy indyjskiej ok 70 USD – evisa ( w przypadku wyrabiania wizy za pośrednictwem biura). Procedurę składania wniosków wyjaśni uczestnikowi pracownik biura. W przypadku zmieniających się regulacji wizowych, biuro będzie informować wszystkich uczestników wyjazdu. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Piloci

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Aneta Głogowska

  Energiczna i charyzmatyczna profesjonalistka. Jest pilotem wycieczek oraz podróżnikiem, a także miłośniczką aktywnego wypoczynku. Sympatyczna i urocza pod każdym względem ;) Wycieczki przez nią prowadzone to najczęściej egzotyczne podróże pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń, gdzie przygoda goni przygodę. Jak sama mówi o sobie- serce zostawiła gdzieś w Azji. Prywatnie miłośniczka sportu, mocnej kawy i tańca. Żyje, aby robić to, co kocha. Anetę spotkasz przede wszystkim na kontynencie azjatyckim: zabierze Cię do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Wszystkie programy przez nią realizowane to na pewno świetna zabawa i wspaniała przygoda.

  Cena:

  Kasia Sobczyk

  Studiowała prawo i politologię, ale odkąd zasmakowała w świecie podróży już bez nich nie potrafi żyć. Od kilku lat współpracuje z biurem podróży FUNCLUB: była rezydentką w Bułgarii, obecnie w sezonie letnim, można ją spotkać w malowniczej Czarnogórze. Po sezonie Kasia oddaje się w wir egzotycznych pordróży. Samodzielnie odbyła kilkanaście wypraw: Mongolia, Chiny, Sri Lanka, Azja południowo – wschodnia, Etiopia, Kenia, to tylko niektóre z dobrze jej znanych kierunków. Szczególnie pokochała Indie i Nepal, gdzie wraca najczęściej. Wędruje himalajskimi szlakami, medytuje i poznaje tajniki lokalnych kulinariów. Tam gdzie pojedzie, zawsze nawiązuje nowe przyjaźnie. Na miejscu chętnie zabierze Cię do najlepszej loklanej restauracji i w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny :) Uwielbia dzielić się swoim postrzeganiem świata z innymi. Jest autorką większości programów wypraw egzotycznych na naszej stronie. Zajmuje się nie tylko organizowaniem wypraw, ale też ich realizacją. Praca jako pilot i rezydent to jej prawdziwa pasja. Kocha to co robi i robi to najlepiej jak potrafi.

  Cena:

  Robb Maciąg

  Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi.Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Robba Maciąga. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Robba spotkasz głównie w Azji, jego ulubine kierunki to Indie i Nepal.

  Cena:

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.