Start promocji wcześniej taniej 15.10.2018

RABAT

25 %
Indie - relaks dla duszy i ciała: Kerala i Bombaj
Indie
Cena od:
4990 PLN
Transport  Samolot
Ilość noclegów14

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
02 - 17.03.2019 r.
Hotel pok. 2os.
4990 PLN

Świadczenia

W cenie
 • przeloty wymienione w programie
 • transport podczas całej wyprawy (taxi, busy, tuk-tuki)
 • zakwaterowanie (14 noclegów) w hotelach 3* ze śniadaniami
 • pokaz teatru Katahali
 • nocleg na statku ( z pełnym wyżywieniem: śniadanie, obiad, kolacja)
 • opiekę pilota
 • bilety wstępu
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL i NNW (100 PLN)
 • opłaty przewodnickie, lokalne, zakwaterowanie, transport, napiwki i inne, płatne pilotowi na miejscu (950 USD) - dopłata nie podlego rozliczeniu, ani zwrotowi.
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego (200 USD) * w opcji dokwaterowania, w przypadku braku osoby do pary w pokoju dwuosobowym, istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego (200 USD) lub anulowania rezerwacji
 • jedzenie podczas wyprawy (obiady, kolacje ok. 80 USD)
 • lekcje yogi ( 5 dni x 1,5 godz ok. 35 USD)
 • lekcja gotowania ( 15 USD)
 • masaże ajurwedyjskie ( komplksowy masaż ok 20 USD)
 • wiza indyjska: wymagana do przekroczenia granicy, koszt 257 PLN, uczestnik wyrabia wizę we własnym zakresie lub za pośrednictwem biura (dodatkowy koszt : 100 PLN)
Zakwaterowanie

Hotele 3* (łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe.

Opis miejsca

„Podróż to środek do duchowego dojrzewania – poruszanie ciałem, przyczynia się do poruszenia duszą”

Tiziano Terzani

Kerala położona jest na południowo zachodnich krańcach subkontynentu Indyjskiego, nad wybrzeżem Morza Arabskiego. To najbardziej „uduchowiny” indyjski stan z przepiękną przyrodą i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Kerala słynie z tzw. backwaters, czyli malowniczych kanałów wodnych i pływających po nich domach-statkach, na których będziemy mieli okazję spędzić cały dzień.

Podczas wyprawy na Kerelę oprócz zwiedzania czeka na nas sporo relaksu oraz dla chętnych: warsztaty jogi, masaże ajurwedyjskie i lekcje gotowania.

Kolebką jogi są właśnie Indie, daltego podczas naszej wyprawy każdy będzie miał możliwość uczestniczenia w warsztatach, gdzie zapozna się z prostymi pozycjami ciała, które pomogą mu się zrelaksować. Zajęcia będą odbywały się pod okiem kwalifikowanych instruktórów jogi.

Program ramowy

Program wyjazdu:

1 dzień: Wylot z lotniska Chopina w Warszawie, przesiadka w jednym z portów tranzytowych.

2 dzień: Przylot do Bombaju w godzinach nocnych. Odpoczynek. Śniadanie. Spacer po mieście z pilotem.

3 dzień : Śniadanie. Przylot do Kochin. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Spacer po mieście.

4 dzień: Zwiedzanie miasta. Kochin to największe miasto Kerali, o bardzo ciekawej historii. Ze względu na strategiczne połeżenie miasto to znajdowało się w historii pod wpływami wielu różnych kultur. Byli to m.in. Chińczycy, Arabowie, Portugalczycy, Holendrzy oraz Anglicy. Podczas zwiedzania miasta spacerować będziemy urokliwymi uliczkami, podziwiać eklektyczną Keralską architekturę, zwiedzimy najstarszą synagogę w Indiach i zajrzymy do niejednego sklepu z najświeższymi przyprawami na świecie. Wieczorem zaprosimy Państwa na niesamowite przedstawienie Kathakali, czyli tradycyjnego Keralskiego teatru.

5 dzień: Śniadanie. Przejazd mikrobusem do miejscowości Munnar, położonej w samym sercu plantacji herbaty. Zakwaterowanie. Spacer po okolicy.

6 dzień: Śniadanie. Całodzienna przejażdżka auto rickshami po terenach plantacji. Przy odrobienie szczęścia możliwość zobaczenia dziko spacerujących słoni. Spacer po lokalnym bazarze. Możliwośc kupienia świeżej herbaty. Wieczorem spacer po okolicy.

7 dzień: Śaniadanie. Wyjazd do miejscowości Alapphuza, zwanej Wenecją Wschodu. Zmiana środka transportu z busa na klimatyczny dom-statek. Rejs po malowniczych kanałach i lagunach, gdzie w trakcie będą serwowane nam pyszne keralskie posiłki. Nocleg na statku.

8 dzień: Po dopłynęciu do portu przesiadka ze statku do mikrobusa i przejazd do Varkali. Zakwaterowanie. Powitalna kolacja.

9-13 dzień: Pobyt w Varkali. Korzystanie z uroków piaszczystych plaż, restauracji ze świeżymi owocami morza, oraz z warsztatów jogi, zabiegów ajurwedyjskich i lekcji kulinarnych. (atrakcje dodoatkowo płatne)

14 dzień: Przejazd do Trivandum. Powrót do Bombaju. Odpoczynek.

15 dzień: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Czas wolny na zakupy. Wylot z miasta w godzinach nocnych.

16 dzień: Powrót do Polski przez jeden z portów tranzytowych.

Czytaj więcej o Indiach na blogu Wypraw Egzotycznych

Wyżywienie

Śniadania w cenie wyjazdu. Pełne wyżywienie podczas rejsu statkiem. Pilot będzie rekomendował na miejscu wypróbowane osobiście restauracje i tradycyjne potrawy.

Dobrze wiedzieć
 • w Indiach obowiązującą walutą jest rupia: 1 PLN = 17 rupii. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach (dolary i euro).

Pogoda:

 • temperatury w Kerali :
  • Październik – luty : od 20 do 30 stopni C, marzec : od 25 do 35 stopni C.
 • warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową, parasol, ciepłe ubranie na plantacje herbaty ( polar, sweter) oraz kremy z wysokim filtrem UV.

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:

Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.

Malaria : bardzo niskie zagrożenie

 • zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.

Rady:

 • Kerala jest ojczyzną tradycyjnej indyjskiej medycyny ajurwedyjskiej: polecamy masaże, a dla osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia wizyty u lokalanych lekarzy i naturalne kuracje – to działa !!
Miasta wyjazdowe/ Transport
Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Indii potrzebna jest wiza; biuro pomaga w uzyskaniu wizy w ambasadzie w Warszawie ( koszt 257 PLN + pośrednictwo biura 100 PLN) Procedurę składania wniosków wyjaśni uczestnikowi pracownik biura. W przypadku zmieniających się regulacji wizowych, biuro będzie informować wszystkich uczestników wyjazdu. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Piloci

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Aneta Głogowska

  Energiczna i charyzmatyczna profesjonalistka. Jest pilotem wycieczek oraz podróżnikiem, a także miłośniczką aktywnego wypoczynku. Sympatyczna i urocza pod każdym względem ;) Wycieczki przez nią prowadzone to najczęściej egzotyczne podróże pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń, gdzie przygoda goni przygodę. Jak sama mówi o sobie- serce zostawiła gdzieś w Azji. Prywatnie miłośniczka sportu, mocnej kawy i tańca. Żyje, aby robić to, co kocha. Anetę spotkasz przede wszystkim na kontynencie azjatyckim: zabierze Cię do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Wszystkie programy przez nią realizowane to na pewno świetna zabawa i wspaniała przygoda.

  Cena:

  Kasia Sobczyk

  Studiowała prawo i politologię, ale odkąd zasmakowała w świecie podróży już bez nich nie potrafi żyć. Od kilku lat współpracuje z biurem podróży FUNCLUB: była rezydentką w Bułgarii, obecnie w sezonie letnim, można ją spotkać w malowniczej Czarnogórze. Po sezonie Kasia oddaje się w wir egzotycznych pordróży. Samodzielnie odbyła kilkanaście wypraw: Mongolia, Chiny, Sri Lanka, Azja południowo – wschodnia, Etiopia, Kenia, to tylko niektóre z dobrze jej znanych kierunków. Szczególnie pokochała Indie i Nepal, gdzie wraca najczęściej. Wędruje himalajskimi szlakami, medytuje i poznaje tajniki lokalnych kulinariów. Tam gdzie pojedzie, zawsze nawiązuje nowe przyjaźnie. Na miejscu chętnie zabierze Cię do najlepszej loklanej restauracji i w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny :) Uwielbia dzielić się swoim postrzeganiem świata z innymi. Jest autorką większości programów wypraw egzotycznych na naszej stronie. Zajmuje się nie tylko organizowaniem wypraw, ale też ich realizacją. Praca jako pilot i rezydent to jej prawdziwa pasja. Kocha to co robi i robi to najlepiej jak potrafi.

  Cena:

  Robb Maciąg

  Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi.Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Robba Maciąga. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Robba spotkasz głównie w Azji, jego ulubine kierunki to Indie i Nepal.

  Cena:

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.