Biuro Podróży Funclub

infolinia61 66 28 616
Wcześniej taniej lato 2019 - rabat do 15%
RABAT
10 %
Indie - relaks dla duszy i ciała: Kerala i Bombaj
Indie
Cena od:
4990 PLN
Transport  Samolot
Ilość noclegów14

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
02 - 17.03.2019 r.
Hotel pok. 2os.
4990 PLN
Program ramowy

Program wyjazdu:

1 dzień: Wylot z lotniska Chopina w Warszawie, przesiadka w jednym z portów tranzytowych.

2 dzień: Przylot do Bombaju w godzinach nocnych. Odpoczynek. Śniadanie. Spacer po mieście z pilotem.

3 dzień : Śniadanie. Przylot do Kochin. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Spacer po mieście.

4 dzień: Zwiedzanie miasta. Kochin to największe miasto Kerali, o bardzo ciekawej historii. Ze względu na strategiczne połeżenie miasto to znajdowało się w historii pod wpływami wielu różnych kultur. Byli to m.in. Chińczycy, Arabowie, Portugalczycy, Holendrzy oraz Anglicy. Podczas zwiedzania miasta spacerować będziemy urokliwymi uliczkami, podziwiać eklektyczną Keralską architekturę, zwiedzimy najstarszą synagogę w Indiach i zajrzymy do niejednego sklepu z najświeższymi przyprawami na świecie. Wieczorem zaprosimy Państwa na niesamowite przedstawienie Kathakali, czyli tradycyjnego Keralskiego teatru.

5 dzień: Śniadanie. Przejazd mikrobusem do miejscowości Munnar, położonej w samym sercu plantacji herbaty. Zakwaterowanie. Spacer po okolicy.

6 dzień: Śniadanie. Całodzienna przejażdżka auto rickshami po terenach plantacji. Przy odrobienie szczęścia możliwość zobaczenia dziko spacerujących słoni. Spacer po lokalnym bazarze. Możliwośc kupienia świeżej herbaty. Wieczorem spacer po okolicy.

7 dzień: Śaniadanie. Wyjazd do miejscowości Alapphuza, zwanej Wenecją Wschodu. Zmiana środka transportu z busa na klimatyczny dom-statek. Rejs po malowniczych kanałach i lagunach, gdzie w trakcie będą serwowane nam pyszne keralskie posiłki. Nocleg na statku.

8 dzień: Po dopłynęciu do portu przesiadka ze statku do mikrobusa i przejazd do Varkali. Zakwaterowanie. Powitalna kolacja.

9-13 dzień: Pobyt w Varkali. Korzystanie z uroków piaszczystych plaż, restauracji ze świeżymi owocami morza, oraz z warsztatów jogi, zabiegów ajurwedyjskich i lekcji kulinarnych. (atrakcje dodoatkowo płatne)

14 dzień: Przejazd do Trivandum. Powrót do Bombaju. Odpoczynek.

15 dzień: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Czas wolny na zakupy. Wylot z miasta w godzinach nocnych.

16 dzień: Powrót do Polski przez jeden z portów tranzytowych.

Czytaj więcej o Indiach na blogu Wypraw Egzotycznych

Świadczenia
W cenie
 • przeloty wymienione w programie
 • transport podczas całej wyprawy (taxi, busy, tuk-tuki)
 • zakwaterowanie (14 noclegów) w hotelach 3* ze śniadaniami
 • pokaz teatru Katahali
 • nocleg na statku ( z pełnym wyżywieniem: śniadanie, obiad, kolacja)
 • opiekę pilota
 • bilety wstępu
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL i NNW (100 PLN)
 • opłaty przewodnickie, lokalne, zakwaterowanie, transport, napiwki i inne, płatne pilotowi na miejscu (950 USD) - dopłata nie podlego rozliczeniu, ani zwrotowi.
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego (200 USD) * w opcji dokwaterowania, w przypadku braku osoby do pary w pokoju dwuosobowym, istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego (200 USD) lub anulowania rezerwacji
 • jedzenie podczas wyprawy (obiady, kolacje ok. 80 USD)
 • lekcje yogi ( 5 dni x 1,5 godz ok. 35 USD)
 • lekcja gotowania ( 15 USD)
 • masaże ajurwedyjskie ( komplksowy masaż ok 20 USD)
 • wiza indyjska: wymagana do przekroczenia granicy, koszt 257 PLN, uczestnik wyrabia wizę we własnym zakresie lub za pośrednictwem biura (dodatkowy koszt : 100 PLN)
Zakwaterowanie

Hotele 3* (łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe.

Wyżywienie

Śniadania w cenie wyjazdu. Pełne wyżywienie podczas rejsu statkiem. Pilot będzie rekomendował na miejscu wypróbowane osobiście restauracje i tradycyjne potrawy.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport
Opis miejsca

„Podróż to środek do duchowego dojrzewania – poruszanie ciałem, przyczynia się do poruszenia duszą”

Tiziano Terzani

Kerala położona jest na południowo zachodnich krańcach subkontynentu Indyjskiego, nad wybrzeżem Morza Arabskiego. To najbardziej „uduchowiny” indyjski stan z przepiękną przyrodą i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Kerala słynie z tzw. backwaters, czyli malowniczych kanałów wodnych i pływających po nich domach-statkach, na których będziemy mieli okazję spędzić cały dzień.

Podczas wyprawy na Kerelę oprócz zwiedzania czeka na nas sporo relaksu oraz dla chętnych: warsztaty jogi, masaże ajurwedyjskie i lekcje gotowania.

Kolebką jogi są właśnie Indie, daltego podczas naszej wyprawy każdy będzie miał możliwość uczestniczenia w warsztatach, gdzie zapozna się z prostymi pozycjami ciała, które pomogą mu się zrelaksować. Zajęcia będą odbywały się pod okiem kwalifikowanych instruktórów jogi.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

21°
23°
27°
30°
32°
30°
28°
28°
28°
27°
24°
21°

Śr. opady

13mm
12mm
14mm
39mm
86mm
371mm
435mm
369mm
221mm
106mm
66mm
17mm
Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Indii potrzebna jest wiza; biuro pomaga w uzyskaniu wizy w ambasadzie w Warszawie ( koszt 257 PLN + pośrednictwo biura 100 PLN) Procedurę składania wniosków wyjaśni uczestnikowi pracownik biura. W przypadku zmieniających się regulacji wizowych, biuro będzie informować wszystkich uczestników wyjazdu. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dobrze wiedzieć
 • w Indiach obowiązującą walutą jest rupia: 1 PLN = 17 rupii. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach (dolary i euro).

Pogoda:

 • temperatury w Kerali :
  • Październik – luty : od 20 do 30 stopni C, marzec : od 25 do 35 stopni C.
 • warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową, parasol, ciepłe ubranie na plantacje herbaty ( polar, sweter) oraz kremy z wysokim filtrem UV.

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:

Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.

Malaria : bardzo niskie zagrożenie

 • zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.

Rady:

 • Kerala jest ojczyzną tradycyjnej indyjskiej medycyny ajurwedyjskiej: polecamy masaże, a dla osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia wizyty u lokalanych lekarzy i naturalne kuracje – to działa !!
Wycieczki fakultatywne

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Aneta Głogowska

  Energiczna i charyzmatyczna profesjonalistka. Jest pilotem wycieczek oraz podróżnikiem, a także miłośniczką aktywnego wypoczynku. Sympatyczna i urocza pod każdym względem ;) Wycieczki przez nią prowadzone to najczęściej egzotyczne podróże pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń, gdzie przygoda goni przygodę. Jak sama mówi o sobie- serce zostawiła gdzieś w Azji. Prywatnie miłośniczka sportu, mocnej kawy i tańca. Żyje, aby robić to, co kocha. Anetę spotkasz przede wszystkim na kontynencie azjatyckim: zabierze Cię do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Wszystkie programy przez nią realizowane to na pewno świetna zabawa i wspaniała przygoda.

  Cena:

  Kasia Sobczyk

  Studiowała prawo i politologię, ale odkąd zasmakowała w świecie podróży już bez nich nie potrafi żyć. Od kilku lat współpracuje z biurem podróży FUNCLUB: była rezydentką w Bułgarii, obecnie w sezonie letnim, można ją spotkać w malowniczej Czarnogórze. Po sezonie Kasia oddaje się w wir egzotycznych pordróży. Samodzielnie odbyła kilkanaście wypraw: Mongolia, Chiny, Sri Lanka, Azja południowo – wschodnia, Etiopia, Kenia, to tylko niektóre z dobrze jej znanych kierunków. Szczególnie pokochała Indie i Nepal, gdzie wraca najczęściej. Wędruje himalajskimi szlakami, medytuje i poznaje tajniki lokalnych kulinariów. Tam gdzie pojedzie, zawsze nawiązuje nowe przyjaźnie. Na miejscu chętnie zabierze Cię do najlepszej loklanej restauracji i w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny :) Uwielbia dzielić się swoim postrzeganiem świata z innymi. Jest autorką większości programów wypraw egzotycznych na naszej stronie. Zajmuje się nie tylko organizowaniem wypraw, ale też ich realizacją. Praca jako pilot i rezydent to jej prawdziwa pasja. Kocha to co robi i robi to najlepiej jak potrafi.

  Cena:

  Robb Maciąg

  Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi.Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Robba Maciąga. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Robba spotkasz głównie w Azji, jego ulubine kierunki to Indie i Nepal.

  Cena:

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.