Start promocji wcześniej taniej 15.10.2018
RABAT
15 %
zaliczka 100 PLN/os.
Indie - w krainie Maharadżów: Radżastan, Delhi, Agra
Indie
Cena od:
4690 PLN
Transport  Samolot
Ilość noclegów14

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
22.02 - 10.03.2019 r.
Hotel pok. 2os.
4690 PLN
08 - 24.11.2019 r.
Hotel pok. 2os.
4690 PLN

Świadczenia

W cenie
 • przeloty wymienione w programie
 • transport podczas całej wyprawy (klimatyzowany bus, tuk-tuki w Delhi)
 • zakwaterowanie (14 noclegów) w hotelach klasy turystycznej ( pokoje dwoosobowe, z łaznienką, tv, wifi, AC lub wentylatorem)
 • opłaty za lokalnych przewodników
 • wszystkie atrakcje wymienione w programie
 • bilety wstępu do wszytskich obiektów wymienionych w programie
 • opiekę pilota
 • zwyczajowe napiwki
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL i NNW (100 PLN)
 • opłaty przewodnickie, lokalne, zakwaterowanie, transport, napiwki i inne, płatne pilotowi na miejscu (800 USD) - dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi.
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego (200 USD) * w opcji dokwaterowania, w przypadku braku osoby do pary w pokoju dwuosobowym, istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego (200 USD) lub anulowania rezerwacji
 • jedzenie podczas wyprawy (śniadanie, obiady, kolacje ok. 150 USD – we wszystkich hotelach znajdują się restauracje)
 • opłaty za fotografowanie
 • wiza indyjska: wymagana do przekroczenia granicy, koszt 257 PLN, uczestnik wyrabia we własnym zakresie lub za pośrednictwem biura ( dodatkowy koszt 100 PLN)
Zakwaterowanie

Hotele klasy turystycznej (łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe (dodatkowa opłata 200 USD)

Opis miejsca

Indie od zawsze zachwycały podróżników. Były celem i marzeniem wszystkich, którzy chcieli zasmakować azjatyckiego orientu. To kraj najpiękniejszych kolorów, orientalnych zapachów, majestatycznych zabytków, gwarnych miast, wspaniałych smaków i przede wszystkim miliardów uśmiechniętych ludzi. Radżastan to prawdziwa kwintesencja Indii: kraina niczym z baśni tysiąca i jednej nocy. Kolorowe miasta: różowy Jaipur, błękitny Jodhur i złoty Jaisalmer: majestatyczne forty, kolorowe sari i turbany, zapachy przypraw i najlepsze na świecie kardamonowe lassie.

Program ramowy

Program wyprawy:

1 dzień: Wylot z lotniska w Warszawie. Przelot do Delhi przez jeden z portów tranzytowych.

2 dzień: Przyjazd do hotelu na Paharganju. Zakwaterowanie. Odpoczynek, czas na śniadanie. Spacer z pilotem. Po południu zwiedzanie grobowca Humujana – miejsce ostatniego spoczynku władcy Indii z dynastii Mogołów wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

3 dzień: Wykwaterowanie z hotelu i dalsze zwiedzanie stolicy: Jama Masjid czyli Meczet Piątkowy – największy muzułmański obiekt sakralny w Indiach, zbudowany w latach 1654-1658 przez władcę mogolskiego Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, budowniczego Taj Mahal. Spacer z widokiem na Czerwony Fort ( bez zwiedzania wnętrza ) i powrót do hotelu na obiad i bagaże. W godzinach popołudniowych przejazd nocnym pociągiem do położonego na pustyni Thar – Jaisalmeru. Przejazd w wagonach sypialnych, w klasie klimatyzowanej drugiej albo trzeciej.

4 dzień: Przyjazd do Jaisalmeru około południa. Spacer po mieście z pilotem, zwiedzanie starych domów kupieckich.

5 dzień: Zwiedzanie z przewodnikiem fortu w Jaisalmerze – wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO fort, w którym do dnia dzisiejszego mieszkają ludzie. Na jego terenie znajdują się przepiękne domy, dżinijskie świątynie, wąskie uliczki, kolorowe sklepiki i restauracje. Po południu safari po pustyni Thar. Przejazd mikrobusem na pustynię Thar, zwiedzanie wiosek mieszkańców. Następnie safari na wielbłądach po pustyni . Zakwaterowanie na campingu. Poczęstunek (herbata, słodycze). Wieczorny pokaz folklorystyczny: tańce cygańskie, ognisko, wspólne zabawy. Kolacja ( kuchnia radżastańska, wegetariańska), noc w namiotach na pustyni.

6 dzień: Śniadanie na campingu i powrót do hotelu. Czas wolny na spacery po Jaisalmerze. W godzinach popołudniowych wyjazd do Jodhpuru pociągiem lub lokalnym autobusem ( 5 godzin). Przyjazd do Jodhpuru późnym wieczorem.

7 dzień: Zwiedzanie z przewodnikiem słynnego błękitnego miasta: fort Mehrangarh (największy w Radżastanie). We wnętrzach fortu znajdują się przepiękne sale pałacowe, muzea oraz galerie. Po południu jeep safari do tradycyjnych wiosek grupy etnicznej Bishnoi zamieszkujących zachodnią część pustyni Thar. Wieczorem wizyta w tradycyjnej radżastańskiej cukierni – dla chętnych możliwość spróbowania najlepszego kardamonowego lassie na świecie :)

8 dzień: Poranny wyjazd do Udaipuru ( 4 godziny) prywatnym minibusem. Po drodze zwiedzanie swiątyni w Ranakpurze – największej i najpiękniejszej dżinijskiej światyni w Indiach. Wieczorny spacer po romantycznym Udajpurze.

9 dzień: Zwiedzanie największego kompleksu pałacowego w Radżastanie położonego nad jeziorem Pichola. Udaipur, ze względu na swe jeziora, pięką architekturę, malownicze wzgórza uważany jest za jedno z najbardziej romantycznych miast Indii. Służył za scenerię dla wielu bollywodzkich filmów, tutaj także kręcona była 13 część przygód Jamesa Bonda. Po południu przejazd do Chittoru (2 godziny)

10 dzień: Zwiedzanie, spacer po ruinach twierdzy w Chittorze, zbudowanej w VIII wieku i przebudowanej w XIII. W obrębie twierdzy znajduje się słynny pałac księżniczki Padmini, która wraz damami dworu popełniła rytualne samobójstwo sprzeciwiając się przejęciu twierdzy przez sułtana delhijskiego. Po południu przejazd do miejscowości Ajmer ( 4 godziny), zwiedzanie muzułmańskiego miejsca kultu i pielgrzymek - grobowca Dargah Sarif. Przejazd do Pushkaru ( 3 godziny)

11 dzień: Pushkar to święte miasto hinduskie, będące miejscem kultu hindusów oraz wyznawców dżinizmu i sikhizmu. Znajduje się tutaj wiele świątyń, w tym jedyna w Indiach świątynia boga Brahmy. Jezioro położone w sercu miasta uznawane jest za cudownie uzdrawiające, gdyż według legendy właśnie w tym miejscu Bhrama upuścił kwiat lotosu ( od nazwy kwiatu, pochodzi sama nazwa miasta). O wschodzie słońca (dla chętnych) spacer nad jeziero w celu zobaczenia porannych ceremonii Hindusów. Następnie spacer po mieście z przewodnikiem, zwiedzanie świątyń, oraz czas wolny.

12 dzień: Poranny wyjazd do różowego miasta, stolicy Radżastanu - Jaipuru (2 godziny). Spacer po mieście z pilotem. Podczas spaceru odwiedzimy stare miasto, na którym znajduje się wielki bazar. Będziemy mogli obserwować gwarne życie lokalnych mieszkańców. Wejdziemy w uliczki z barwnymi materiałami, kwiatami, lokalną biżuterią i jedzeniem. Spróbujemy też najlepszej w mieście masala chai.

13 dzień: Całodniowe zwiedzanie Jaipuru: Pałac Miejski będący przykładem architektury radżpuckiej i mogolskiej; Pałac Wiatrów – najabrdziej charakterystyczny przykład architektury radżpuckiej w Jaipurze; Jantar Matar – obserwatorium astronomiczne z XVIII wieku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO; Galwh Bagh czyli malowniczo położoną świątynię małp; fort Amber – majestatyczny, połozony na wzgórzu fort, do którego chętni za dodatkową opłatą (900RS) będą mogli jak prawdziwi maharadżowie udać się na słoniu.

14 dzień: Poranny wyjazd pociągiem do Agry (5 godzin), miasta Taj Mahal – symbolu Indii, wpisanego na listę nowych siedmiu cudów świata Po przyjeździe do Agry, zwiedzanie rozpoczniemy od fortu, wybudowanego w XVI wieku. Z fortu będziemy mogli również podziwiać widok na Taj Mahal.

15 dzień: Poranne zwiedzanie Taj Mahal - indyjskiego mauzoleum wzniesionego przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt bywa nazywany świątynią miłości. Po zwiedzaniu wyjazd do Delhi pociągiem (3 godziny). Wieczorny spacer po rządowej części Delhi (Parlament i India Gate)

16 dzień: Czas wolny na zakupy w Delhi. Po południu zwiedzanie kompleksu muzułmańskiego Kutub Minar, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kompleks słynie przede wszystkim z 73 metrowego minaretu zbudowanego z czerwonego piaskowca. Wieczorem czas wolny, wspólna kolacja i odpoczynek.

Nocny wylot z Delhi.

17 dzień: Powrót do Polski przez jeden z portów tranzytowych.

Czytaj więcej o Indiach na blogu Wypraw Egzotycznych

Wyżywienie

Bez wyżywienia. W każdym hotelu znajdują się restauracje. Podczas safari na pustyni pełne wyżywienie: trzy posiłki.

Dobrze wiedzieć

W Indiach obowiązującą walutą jest rupia: 1 PLN - 17 rupii. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach ( dolary i euro).

Pogoda:

 • temperatury w Radżastanie :
  • Październik – listopad od 25 do 30 stopni C, grudzień - luty : od 20 do 25 stopni C, marzecz: od 25 do 30 stopni C.
 • warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową, parasol, ciepłe ubranie na pustynne wieczory ( polar, sweter) oraz kremy z wysokim filtrem UV.

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:

Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.

Malaria : bardzo niskie zagrożenie

 • zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.
Miasta wyjazdowe/ Transport
Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Indii potrzebna jest wiza; uczestnik wyrabia ją we własnym zakresie (257 PLN) lub za pośrednictwem biura (dodatkowo 100 PLN), pracownik biura poinformuje szczegółowo o procedurze składania wniosków wizowych. W przypadku zmieniających się regulacji wizowych, biuro będzie informować wszystkich uczestników wyjazdu. Do ceny wizy, należy doliczyć koszt kuriera. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Piloci

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Aneta Głogowska

  Energiczna i charyzmatyczna profesjonalistka. Jest pilotem wycieczek oraz podróżnikiem, a także miłośniczką aktywnego wypoczynku. Sympatyczna i urocza pod każdym względem ;) Wycieczki przez nią prowadzone to najczęściej egzotyczne podróże pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń, gdzie przygoda goni przygodę. Jak sama mówi o sobie- serce zostawiła gdzieś w Azji. Prywatnie miłośniczka sportu, mocnej kawy i tańca. Żyje, aby robić to, co kocha. Anetę spotkasz przede wszystkim na kontynencie azjatyckim: zabierze Cię do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Wszystkie programy przez nią realizowane to na pewno świetna zabawa i wspaniała przygoda.

  Cena:

  Kasia Sobczyk

  Studiowała prawo i politologię, ale odkąd zasmakowała w świecie podróży już bez nich nie potrafi żyć. Od kilku lat współpracuje z biurem podróży FUNCLUB: była rezydentką w Bułgarii, obecnie w sezonie letnim, można ją spotkać w malowniczej Czarnogórze. Po sezonie Kasia oddaje się w wir egzotycznych pordróży. Samodzielnie odbyła kilkanaście wypraw: Mongolia, Chiny, Sri Lanka, Azja południowo – wschodnia, Etiopia, Kenia, to tylko niektóre z dobrze jej znanych kierunków. Szczególnie pokochała Indie i Nepal, gdzie wraca najczęściej. Wędruje himalajskimi szlakami, medytuje i poznaje tajniki lokalnych kulinariów. Tam gdzie pojedzie, zawsze nawiązuje nowe przyjaźnie. Na miejscu chętnie zabierze Cię do najlepszej loklanej restauracji i w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny :) Uwielbia dzielić się swoim postrzeganiem świata z innymi. Jest autorką większości programów wypraw egzotycznych na naszej stronie. Zajmuje się nie tylko organizowaniem wypraw, ale też ich realizacją. Praca jako pilot i rezydent to jej prawdziwa pasja. Kocha to co robi i robi to najlepiej jak potrafi.

  Cena:

  Robb Maciąg

  Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi.Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Robba Maciąga. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Robba spotkasz głównie w Azji, jego ulubine kierunki to Indie i Nepal.

  Cena:

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.