Cena od:
2049 PLN
WyżywienieBB
śniadania
Ilość noclegów8

Średnia ocena 5/5
(7 ocen)
1Wybierz termin
2Dane uczestników
3Potwierdzenie
Termin
Termin
Zakwaterowanie
Zakwaterowanie
Koszty uczestnictwa
Cena
Dostępność
Dostępność
Rezerwuj
01 - 10.09.2017 r.
Hotel pok. 2os.
2049 PLN

Świadczenia

W cenie
 • Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • Zwiedzanie wg programu,
 • Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 6 noclegów w hotelu *** na Wybrzeżu Liguryjskim,
 • 2 noclegi na terenie Włoch,
 • 8 śniadań,
 • Opieka pilota.
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL, NNW : 50 pln/os.,
 • 8 obiadokolacji - 80 euro/os.,
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, wjazdy do miast, opłaty przewodnickie i inne konieczne do realizacji porgramu: ok. 80 euro/os. 
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.
Opcjonalne
 • Ubezpieczenie KR: 3-4% wartości imprezy,
 • Kup sobie spokój jest usługą, która pozwala bezkosztowo i bez podawania przyczyn zrezygnować z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem: 80 pln/os.,
 • Rezerwacja miejsc w autokarze: 75 pln/os.
Zakwaterowanie

6 noclegów na Wybrzeżu Liguryjskim w hotelu *** w miejscowości wypoczynkowej, 2 noclegi na terenie Włoch. Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych (według wyboru) z łazienkami.

Program ramowy

1 dzień - wyjazd z Polski w godzinach nocnych (z niektórych miast wyjazd po północy czyli 2 dnia). 

2 dzień - przyjazd do hotelu pod Mediolanem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

3 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Mediolanu. W programie zwiedzania: Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, La Scala, Castello Sfarcesco. Przejazd na obiadokolację i nocleg na Wybrzeżu Liguryjskim.

4 dzień  – dzień wypoczynku na Wybrzeżu Liguryjskim. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd na wycieczkę do księstwa Monaco. Na wzgórzu Le Rocher zobaczymy Pałac Książęcy, Muzeum Oceanograficzne i Katedrę Św. Mikołaja, gdzie pochowani są członkowie rodu Grimaldich. Jedną z 5 dzielnic księstwa jest Monte Carlo ze słynnym w całej Europie kasynem gry (możliwe wejście i gra w kasynie de Paris). Z Monaco pojedziemy do Nicei, piękną widokową trasą Corniche. Po drodze zatrzymamy się w Eze Village, w której znajduje się fabryka perfum Fragonarda - zapoznamy się z historią produkcji perfum (po krótkiej wizycie w muzeum możliwość zakupów). W Nicei - stolicy Lazurowego Wybrzeża - zobaczymy Promenadę Anglików nad Zatoką Aniołów i stare miasto, z barokową katedrą Św. Reparaty, wąskimi uliczkami oraz targiem kwiatowym w Cours Saleya. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

6 dzień - po późniejszym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Cinque Terre i rozpoczęcie jednej z najpiękniejszych przygód, jakimi uraczyć może Italia. Ludzie, tradycja, krajobraz, architektura zawieszonych lub wciętych w klify kolorowych wiosek. To wszystko zostało wpisane na listę UNESCO jako obszar chroniony krajobrazu kulturowego. W programie przejazd pociagiem lub statkiem do Riomaggiore, Manaroli oraz Vernazzy, znanych z wielu cudownych pocztówek. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

7 dzień  - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Genui, największego z włoskich portów, jednego z najbogatszych miast. W programie zwiedzanie gotyckiej katedry San Lorenzo, spacer obok domu Krzysztofa Kolumba na Piazza Ferrari, via Garibaldi z pięknymi pałacami. Przejazd do Portofino –jednej z najbardziej ekskluzywnych miejscowości wypoczynkowych we Włoszech. Spacer po mieście, czas wolny.
 Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

8 dzień - po śniadaniu wycieczka do San Remo, gdzie pospacerujemy słynnym bulwarem Corso Imperatrice z secesyjnym kasynem, odwiedzimy deptak Corso Matteoti. Zobaczymy słynny Teatr Ariston, prawosławną cerkiew Chrystusa Zbawiciela oraz odpoczniemy na tutejszej plaży. Po wizycie w San Remo przejazd do Imperii - spacer po starym mieście z katedrą San Mauricio. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

9 dzień  - po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Zwiedzanie uroczego miasteczka Sirmione położonego nad największym i najczystszym jeziorem Włoch- Gardą. Następnie przejazd na zwiedzanie Werony, która swoją popularność zdobyła dzięki roli w sztuce angielskiego dramaturga Wiliama Szekspira – „Romeo i Julii”. Dom Julii, a w szczególności jej balkon, to jeden z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. W trakcie zwiedzania planowany jest spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti.
  Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg na terenie Włoch.

10 dzień – po śniadaniu, wyjazd do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych (miasta Polski północnej - 11 dnia w nocy).

Osoby, które nie chcą uczestniczyć w punktach programu danego dnia mają możliwość zostania w hotelu i wypoczynku. Należy o takiej decyzji poinformować pilota. Cena w takim przypadku nie ulega zmianie.

Wyżywienie

W cenie 8 śniadań kontynentalnych. Obowiązkowo należy wykupić 8 obiadokolacji w cenie 80 euro/os. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w euro w autokarze lub w przypadku zaznaczenia płatności w pln opłata doliczana jest do rezerwacji.

Pozostałe informacje

OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO

W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży Funclub zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 10zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej po dacie 26.11.2016. Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji. Wyjątkiem są imprezy turystyczne odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie będzie możliwe wystawienie faktury na kwotę przeznaczoną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dobrze wiedzieć
Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed realizacją programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 80 euro.
Uwaga - Koszt realizacji programu w zależności od liczby osób i cen rejsów może ulec zmianie o ok 10%.
Transport

Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Podane godziny mogą ulec zmianie.

Select...
Opinie
Średnia ocen:
7 opinii
2017-06-13przezRyszard Jeruć

W dniach 26.05-04.06.2017r wybraliśmy się do Włoch W+Z nad Morze Liguryjskie i Lazurowe Wybrzeże. Podziwialiśmy miejsca, gdzie wysokie góry łączą się bezpośrednio z wodą. Zwiedzaliśmy miasta San Remo, Genua,Portofino, Nicea, Monaco, Mediolan, Verona. Poznaliśmy zakres bogactwa ze względu na zabytki ze względu na przyrodę. Wycieczka bardzo intensywna, ale z pewnością warta tego trudu wędrówki, bo tak bogatego programu w konkurencji nie znajdziemy. Pogoda dopisała wspaniale. Pani Aneta z dużą wiedzą opowiadała nam o historii, kulturze, ludziach oraz kulinariach tego regionu. Autokar A 31 oraz kierowcy to wysoka klasa, którzy pokonywali perfekcyjnie dziennie wiele kilometrów. Posiadali dużą kulturę osobistą, poczucie humoru, wyrozumiałość i cierpliwość przez co zyskali naszą sympatię. My, rodzina z Mazur jeździmy z Waszym Biurem już od kilku lat. Tym razem nie zawiedliśmy się również, za co Wam dziękujemy.

5/5
2017-01-27przezKrystyna

Nie zawiedliśmy się i z mężem skorzystam jeszcze z usług tego biura. Wycieczka zorganizowana bez zastrzeżeń. Fantastyczny program.

5/5
2016-05-11przezAgnieszka Kozłowska

Liguria to ciekawe miejsce na spędzenie wolnego czasu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Pasjonaci sztuki i architektury będą mogli podziwiać (podczas wycieczki) piękno Mediolanu, Genui, czy też liczne katedry i kościoły, jak np. w Imperii. Często będą to miejsca z niewielką liczbą turystów, poza szlakami powszechnie przez nas odwiedzanymi i bardziej popularnymi (Toskania, Umbria, Dubrownik, czy nawet Skandynawia). Miłośnicy przyrody będą mogli zachwycać się lazurem morza, roślinami, bogatą florą i fauną - Cinque Terre oraz jez. Garda. Piękne morze, z plażą piaszczystą, a nie tak kamienistą jak dalej na południu Włoch, czy w Chorwacji. Miasteczko Varazze przepiękne, prawdziwa wizytówka Ligurii - XIV -XVI wieczne kościoły i klimatyczne stare miasto. Fantastyczna przewodniczka - Pani Agnieszka, z dużą wiedzą o historii, kulturze i ludziach oraz oczywiście kulinariach. Serdecznie polecam tę wycieczkę dla osób, które zechcą poznać smaki Ligurii. Nie ustępują one wcale tym bardziej reklamowanym obszarom Włoch. Białe wina, małe - przepyszne oliwki - taggiasce, no i oczywiście makaron trofie z pesto liguryjskim, przepięknie zielonym, jak nigdzie na świecie.

5/5
2015-12-27przezWiesław Nowicki

Liguria jest bajecznie piękna. To taka trochę Chorwacja we Włoszech. Połączenie Lazurowego Wybrzeża ze skalistymi zboczami Chorwacji. Największe wrażenie zrobiło na mnie Riomaggiore i Manarola. Te miejscowości są obłędnie położone. Śliczna jest również Genua, a zwłaszcza jej historyczne centrum.

5/5
2015-11-12przezAgata i Robert

Pojechalismy z męzem 28.08 do 5.09.2015r, i nie zawiedliśmy się. Piękne miejsca, widoki niesamowite, przeźycia niezapomniane. Pani Dorota z duzą wiedzą i profesjonalizmem. Ogarnęła tyle osób, a to nie lada sztuka :) Dość intensywnie , ale my tak lubimy. Pogoda była wspaniała przez cały czas. Jeden dzień wolnego nad Lazurowym Wybrzeźem - super, opaliliśmy się pięknie przy okazji, chociaz do plaźy dość daleko. Kierowcy sympatyczni, szczególnie profesjonalni w drodze do La Salette, a tam trzeba odwagi. Niedrogo a hotele bez zarzutu, czysto i pachnąco. Polecamy:)

5/5
2015-10-15przezMarta

Świetny wyjazd, wspaniałe miejsca, przewodniczka z ogromną wiedzą. Polecam każdemu.

5/5
2015-06-21przezBożena

czerwiec 2015, wróciłam wczoraj - a jeszcze myślami jestem we Francji. wrażenia niezapomniane, krajobrazy bajkowe, lazur wody jak na pocztówkach. polecam gorąco. Pilot wycieczki, Pani Dorota - wyjątkowa, a kierowcy - chylę czoło, profesjonalizm. dziękuję za niesamowite chwile

5/5

Podobne oferty