Sanktuaria Europy
Portugalia, Francja, Hiszpania
Rabat do 400 PLN
1949PLN
Cena od: 2349 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów12

Średnia ocena  4.7/5
(3 ocen)
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
04 - 18.10.2019 r.
Hotel pok. 3os.
23491949 PLN
04 - 18.10.2020 r.
Hotel pok. 3os.
2349 PLN
Program ramowy
POLSKA - AVIGNON - LOURDES - SAN SEBASTIAN - OVIEDO - LA CORUNA - SANTIAGO DE COMPOSTELA - FATIMA - LIZBONA - SEWILLA - CORDOBA - GRANADA - ALHAMBRA - WALENCJA - MONTSERRAT - BARCELONA - LA SALETTE

1 dzień - wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem, przejazd przez Niemcy, Francję.

2 dzień - przyjazd do Avignon w godzinach południowych. To słynne miasto papieży znane z murów obronnych, romańskiej katedry Notre Dame, Pałacu Papieskiego oraz słynnego „niedokończonego mostu w Avignon“ – mostu św. Benezeta. Krótkie zwiedzanie. Wyjazd w dalszą drogę, w godzinach wieczornych przejazd do Lourdes - najsłynniejszego Sanktuarium Maryjnego na świecie. Krótkie zwiedzanie bazyliki Różańcowej i Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień. Dla chętnych możliwość udziału w procesji światła, obiadokolacja, nocleg

3 dzień - po śniadaniu kontynentalnym, wcześnie rano wyjazd do Oviedo, po drodze krótki postój w San Sebastian - zwanym "perłą północy" lub "rajem surferów". Główną ulicą - 31 de agosto, udamy się do Parte Vieja (starówki), na której króluje Plaza de la Constitucion, miejsce gdzie kiedyś odbywały się corridy. Nad zabytkową ulicą górują dwa najważniejsze kościoły w mieście: surowy gotycki San Vicente oraz bazylika Santa Maria. W okolicy Oviedo obiadokolacja i nocleg.

4 dzień - śniadanie, zwiedzanie Oviedo - stolicy Asturii, w programie najciekawsze w Hiszpanii kościoły (XII-wieczna katedra i otaczające ją pałace, uniwersytet, kościół Palacio de Santa Maria del Naranco i kaplica króla Ramira). Przejazd na zwiedzanie La Coruna - gdzie zobaczymy: Wieżę Herkulesa, Kolegiatę de Santa Maria del Campo, Museo Domus lub Casa del Hombre - pierwsze na świecie muzeum poświęcone w całości ludzkiemu organizmowi oraz Muzeum Archeologiczne. Przejazd do Santiago de Compostela, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Santiago de Compostela - jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii, znanego ośrodka kultu i celu pielgrzymek, zbudowanego ze złotawego granitu. Zobaczymy m.in.: Plaza del Obradoiro, Katedrę św. Jakuba z ogromną kadzielnicą i barokowym ołtarzem, kryptą, Plaza de la Quintana. Po zwiedzaniu przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium NMP w Fatimie. Po przeciwległych stronach głównego placu znajdują się dwie świątynie - Bazylika Matki Boskiej Różańcowej oraz Kościół Trójcy Przenajświętszej. Dwa obiekty diametralnie od siebie różne - zarówno pod względem historii, jak i architektury. Niemniej warto zajrzeć do wnętrz obu. W dalszej części dnia udamy się na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – Cabo de Roca. Na zakończenie dnia przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień - po śniadaniu przejazd do Lizbony. Według większości szacunków Lizbona jest starsza niż Rzym o około 4 wieki. Jest to druga najstarsza stolica europejska po Atenach. Wielu historyków uważa, że została ona założona przez Fenicjan ok 1200 r p.n.e., którzy wykorzystywali doskonałe możliwości komunikacyjne, które oferowało ujście rzeki Tag. W stolicy Portugalii zobaczymy: zamek św. Jerzego, klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, katedra. Po zwiedzaniu przejazd w okolicę Sewilli, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Sewilli, miasta flamenco, fiesty, sytości i ognistej pasji latynoskiej. Hiszpanie lubią powtarzać, że inni żyją, aby pracować, a oni pracują, być żyć. W Sewilli łatwo w to uwierzyć. Zwłaszcza w weekend, gdy mieszkańcy miasta z rodzinami i przyjaciółmi tłumnie wylegają na Alameda de Hercules oraz inne place i uliczki, by w słońcu cieszyć się pysznymi tapas, winem i dobrym towarzystwem. W stolicy Andaluzji zobaczymy: wieżę Torre del Oro, katedrę z przyległą dzwonnicą La Giralda, budynek giełdy - Casa Lonja. Po zwiedzaniu przejedziemy do hotelu w okolicach Cordoby na obiadokolację i nocleg.

9 dzień - po śniadanie przejazd na zwiedzanie Cordoby, gdzie zobaczymy dawny meczet, a obecnie katedrę oraz jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu - dzielnicę Juderia. Cordoba stanowi połączenie przeszłości z nowoczesnością. To tysiącletnie miasto, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stanowi żywą spuściznę po różnych kulturach, które zamieszkiwały ją na przestrzeni dziejów. Niewiele miejsc na świecie może poszczycić się mianem dawnej stolicy regionu Hispania Ulterior za czasów cesarstwa rzymskiego oraz stolicy Kalifatu Umajjadów. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Granady, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Granady i Alhambry. „Kto nie widział Granady, w ogóle nic nie widział”. To hiszpańskie przysłowie jest bardzo wymowne. Stolica prowincji może poszczycić się Alhambrą, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli na całym świecie. Alhambra jest najwspanialszym zabytkiem Andaluzji i jednym z najważniejszych śladów panowania Maurów nad Półwyspem Iberyjskim. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Walencji, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Walencji. W tym niezwykle nowoczesnym mieście zobaczymy: Bazylikę Królowej Opuszczonych i barokowy kościół usytuowany na tyłach Katedry; w Katedrze przechowywany jest Święty Graal – legendarny kielich używany przez Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy. W dalszej części programu udamy się do La Lonja - jedynej w Europie starej giełdy jedwabiu. Na zakończenie zwiedzania odwiedzimy wizytówkę miasta - dzielnicę przyszłości, sztuki i nauki zwaną Calatrava. Na zakończenie dnia przejazd w kierunku Barcelony, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Montserrat, najważniejszego miejsca kultu religijnego w Katalonii. Odwiedzimy Klasztor Benedyktynów, ktory wybudowano po tym jak w cudownych okolicznościach odnaleziono figurkę Matki Boskiej. Kontakt z La Morenetą ma magiczne właściwości - dotknięcie figurki powoduje, że w ciągu roku spełniają się życzenia i prośby, z którymi przyjeżdżamy do klasztoru. Następnie przejazd na zwiedzanie Barcelony, miasta Gaudiego, które mogło mieć najważniejszy zabytek Paryża u siebie... Pierwotne plany zakładały wybudowanie Wieży Eiffla w Barcelonie. Miała ona zostać wzniesiona na Wystawę Światową w 1888 roku. Projekt został odrzucony, ponieważ jak tłumaczono był "zbyt drogi i dziwny". Rok później Eiffel zaczął realizować swój pomysł w stolicy Francji. W programie zwiedzania stolicy Katalonii umieściliśmy: Sagradę Famillia - najsłynniejsze dzieło Antonio Gaudiego oraz zaprojektowane przez niego kamienice: Casa Mila i Casa Batllo, które znajdują się na najsłynniejszej i najbardziej luksusowej ulicy Barcelony - Passeig de Gracia. Kolejne punkty naszego zwiedzania to: Barri Gothic (Dzielnica Gotycka), najsłynniejszy deptak - Las Ramblas, Plac Katalonii, Plac Hiszpański oraz Wzgórze Montjuic, skąd rozpościera się przepiękna panorama Barcelony. Na zakończenie dnia powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

13 dzień - po śniadaniu przejazd wzdłuż Lazurowego Wybrzeża do La Salette - położonego w Alpach, francuskiego miasteczka, w którym Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom - 19 września 1846 roku. Miejsce to jest dziś odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie Snaktuarium Matki Bożej Płaczącej, obiadoklacja, nocleg.

14 dzień - po śniadaniu wyjazd do Polski, przejazd przez Francję i Niemcy.

15 dzień - przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

 • Obowiązkowa dopłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania. *
Świadczenia
W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 12 śniadań,
 • 10 noclegów w hotelach**/*** w trakcie zwiedzania,
 • 2 noclegi w hotelu klasy turystycznej w La Salette oraz Lourdes lub okolicach,
 • zwiedzanie wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL, NW: 80 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy około 135 euro/os.
 • dopłata do obiadokolacji - 120 euro/os. (płatne w autokarze).
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi.
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy
 • rezerwacja miejsca w autokarze 75 pln/os.
Zakwaterowanie

Hotel **/*** - Pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, wyposażone w TV. Hotele ulokowane na peryferiach miast.
Hotele klasy turystycznej - noclegi w Lourdes i La Salette w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 20 godzin od granicy polskiej do rozpoczęcia zwiedzania. Przejazd przez Niemcy, Francję. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Przyjazd do niektórych miast dnia następującego po katalogowym zakończeniu imprezy. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

04.10.2019 - 18.10.2019
PrzystanekDataGodzinaDopłata
Bolesławiec
Stacja Orlen, Łąka/Bolesławiec
04.10.2019 r.Piątek13:300 PLN
Bydgoszcz
Hala Łuczniczka, ul. Toruńska 59
04.10.2019 r.Piątek05:30100 PLN
Chodzież
Stacja Orlen, ul. Władysława Jagiełły
04.10.2019 r.Piątek06:20100 PLN
Gliwice
parking przy Mcdonald’s, ul. Pszczyńska 325, obok centrum handlowego Europa Centralna
04.10.2019 r.Piątek09:00100 PLN
Kalisz
Stacja Paliw STATOIL, ul. Podmiejska 22
04.10.2019 r.Piątek07:45150 PLN
Katowice
stacja paliw BP z McDonald's przy A4, kierunek Wrocław, ul. Górnośląska 55
04.10.2019 r.Piątek08:15100 PLN
Koszalin
Stacja BP Posejdon ul. Krakusa i Wandy 1E, 75-824 Koszalin
04.10.2019 r.Piątek03:30150 PLN
Kraków
STACJA PALIW ARGE, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic
04.10.2019 r.Piątek06:55130 PLN
Legnica
Stacja Orlen, Nowa Wieś Legnicka 44
04.10.2019 r.Piątek12:150 PLN
Łódź
parking przy stacji paliw E. Leclerc, ul. Inflancka 53
04.10.2019 r.Piątek05:0050 PLN
Opole
stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krapkowice przy drodze krajowej 45
04.10.2019 r.Piątek10:0070 PLN
Ostrów Wielkopolski
Stacja paliw SHELL z McDonald's ul. Kaliska 104
04.10.2019 r.Piątek08:15150 PLN
Piła
Stacja Paliw Lukoil, Aleja Poznańska 93, 64-920 Piła
04.10.2019 r.Piątek06:00100 PLN
Poznań
McDonald's Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2
04.10.2019 r.Piątek08:000 PLN
Rawicz
Stacja paliw BP, Dębno 1A, 55-140 Dębno
04.10.2019 r.Piątek09:450 PLN
Słupsk
Dworzec PKP
04.10.2019 r.Piątek02:30150 PLN
Szczecinek
Dworzec PKP, ul. Dworcowa 1
04.10.2019 r.Piątek04:45150 PLN
Toruń
dworzec PKP Toruń Miasto
04.10.2019 r.Piątek04:30100 PLN
Warszawa
Dworzec Zachodni (stanowisko międzynarodowe)
04.10.2019 r.Piątek03:0070 PLN
Wrocław
PARK HANDLOWY BIELANY, parking przy IKEA, ul. Czekoladowa
04.10.2019 r.Piątek11:150 PLN
Wyżywienie

W cenie 12 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 12 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 120 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka, którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Pozostałe informacje

Ważne: Dotyczy oferty na dokwaterowanie – w przypadku braku chętnych na dokwaterowanie (osoba tej same płci) wymagana jest dopłata do pokoju jednoosobowego na 14 dni przed wyjazdem - 800 zł.

Do uczestnictwa w wycieczce niezbędny jest ważny paszport lub dowód osobisty. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed rozpoczęciem programu zwiedzania i jest bezzwrotna. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 135 euro.

Dobrze wiedzieć
 • Według legendy w Santiago de Compostela znajduje się odnaleziony w cudowny sposób grób jednego z 12 apostołów - św. Jakuba Starszego. Ciało apostoła ściętego z polecenia namiestnika rzymskiego Heroda I Agrypy (42 lub 44 r. n. e.) umieszczono w łodzi bez wioseł, która została przeniesiona na skrzydłach anielskich aż do wybrzeży północnej Hiszpanii.
 • W La Salette Maryja po raz pierwszy ukazała się nie królom, biskupom, świętym czy ważnym dorosłym, ale dzieciom. Wybrała małych żebraków i nędzarzy.
 • Marmurową postać Maryi, zwaną powszechnie Matką Bożą z Lourdes, stworzył polski rzeźbiarz, którego rodzina wywodzi się spod... Wadowic.
 • Przy południowej bramie Sanktuarium Fatimskiego znajduje się pomnik wykonany z fragmentu berlińskiego muru.
 • Sam Kolumb, zabierając ze sobą w podróż wspomnienie tego miejsca, jedną z odkrytych wysp Małych Antyli nazwał imieniem Montserrat.
Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

10°
13°
17°
20°
22°
23°
19°
15°
10°

Śr. opady

52mm
44mm
43mm
64mm
72mm
64mm
42mm
46mm
45mm
53mm
58mm
43mm
Opinie

Średnia ocen:  
 3 opinii

27.03.2015 r.  przez Eugenia

Polecam serdecznie taką objazdówkę z Biurem Podróży Funclub. Wycieczka na medal! Pilot Pan Grzegorz to osoba z wszechstronną wiedzą, sympatyczny i pomocny. Zrobiliśmy dodatkowo kilka punktów ponad programowych m.in. zatrzymaliśmy się 3 razy dodatkowo na pięknych plażach hiszpańskich na ok 2 godziny odpoczynku i relaksu. Był to dodatkowy plus, że oprócz objazdówki również było trochę plażowania. Komfort autokaru powodował, że trasa nie męczyła aż tak bardzo. Hotele o bardzo dobrym standardzie, zadbane, czyste i z miłą obsługa. W większości hoteli już znali Pana Grzegorza więc widać, że hotele sprawdzone. Skorzystam jeszcze nie raz z wycieczek.

5/5

04.03.2014 r.  przez Agata i Eugeniusz

PIEKNA WYCIECZKA! DZIEKI PANI MARCIE ZOBACZYLISMY NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA WIARY I ONA TAK ŁADNIE OPOWIADALA! NOCOWALISMY W HOTELACH GDZIE BYLY CZYSTE I LADNE POKOJE, GDZIE MOGLISMY ODPOCZAC. DROGA DLUGA I MECZACA, ALE BARDZO KOMFORTOWO JECHALISMY AUTOKARAMI FUNCLUB. DZIEKUJEMY! BRONIECCY

5/5

10.11.2013 r.  przez Marzena Pryber

Z mężem wróciliśmy bardzo zadowoleni, chociaż były obawy,bo w końcu dosyć sporo kilometrów i napięty program. Długa trasa takim luksusowym autokarem to przyjemność a zwiedzanie i realizacja programu bez zarzutu. Świetna pilotka p. Marta i sympatyczni kierowcy. Hotele ok, jeden we Francji miał trochę słabe śniadanie, ale inne posiłki bez zarzutów.

4/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.