Sanktuaria Europy
Francja, Hiszpania, Portugalia
Rabat do 7%
2185 PLN
Cena od: 2349 PLN
Wyżywienie  HB
śniadania + obiadokolacje
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów12

Średnia ocena  4.7/5
(3 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
04 - 18.10.2019 r.
Hotel pok. 3os.
23492185 PLN
Program ramowy

1 dzień - wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem, przejazd przez Niemcy, Francję.

2 dzień - Przyjazd do Avignon w godzinach południowych. To słynne miasto papieży znane z murów obronnych, romańskiej katedry Notre Dame, Pałacu Papieskiego oraz słynnego „niedokończonego mostu w Avignon“ – mostu św. Benezeta. Krótkie zwiedzanie. Wyjazd w dalszą drogę, w godzinach wieczornych przejazd do Lourdes - najsłynniejszego Sanktuarium Maryjnego na świecie. Krótkie zwiedzanie bazyliki Różańcowej i Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień. Dla chętnych możliwość udziału w procesji światła, obiadokolacja, nocleg

3 dzień - po śniadaniu kontynentalnym, wcześnie rano wyjazd do Oviedo, po drodze krótki postój w San Sebastian - zwanym "perłą północy" lub "rajem surferów". Główną ulicą - 31 de agosto, udamy się do Parte Vieja (starówki), na której króluje Plaza de la Constitucion, miejsce gdzie kiedyś odbywały się corridy. Nad zabytkową ulicą górują dwa najważniejsze kościoły w mieście: surowy gotycki San Vicente oraz bazylika Santa Maria. W okolicy Oviedo obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - śniadanie, zwiedzanie Oviedo - stolicy Asturii, w programie najciekawsze w Hiszpanii kościoły (XII-wieczna katedra i otaczające ją pałace, uniwersytet, kościół Palacio de Santa Maria del Naranco i kaplica króla Ramira). Przejazd na zwiedzanie La Coruna - gdzie zobaczymy: Wieże Herkulesa, Kolegiata de Santa Maria del Campo, Museo Domus lub Casa del Hombre - pierwsze na świecie muzeum poświęcone w całości ludzkiemu organizmowi oraz Muzeum Archeologiczne. Przejazd do Santiago de Compostela, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja,nocleg.

5 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Santiago de Compostela - jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii, znanego ośrodka kultu i celu pielgrzymek, zbudowanego ze złotawego granitu. Zobaczymy m.in.: Plaza del Obradoiro, Katedrę św. Jakuba z ogromną kadzielnicą i barokowym ołtarzem, kryptą, Plaza de la Quintana. Po zwiedzaniu przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień - śniadanie, zwiedzanie sanktuarium NMP w Fatimie, następnie przejazd do Sintry oraz najdalej wysunięty na zachód punkt Europy - Cabo de Roca, następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Lizbony: zamek św. Jerzego, klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, katedra. Po zwiedzaniu przejazd w okolicę Sewilli, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Sewilli: wieża Torre del Oro, Alkazar katedra z przyległą dzwonnicą La Giralda, budynek giełdy - Casa Lonja, następnie przejazd do hotelu w okolicach Cordoby, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień - śniadanie, przejazd na zwiedzanie Cordoby, gdzie zobaczymy dawny meczet, a obecnie katedrę oraz jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu - dzielnicę Juderia. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Granady, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień - śniadanie, zwiedzanie Granady i Alhambry, gdzie zobaczymy: ogrody i pałac sułtana Generlife, katedra z mauzoleum grobów królewskich. Po zwiedzaniu przejazd do hoteu w okolicach Walencji, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Walencji: katedra z Graalem, giełda jedwabiu, przejazd do hotelu w okolicach Barcelony, obiadokolacj, nocleg.

12 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Montserrat, najważniejszego miejsca kultu religijnego w Katalonii. Odwiedzimy Klasztor Benedyktynów, ktory wybudowano po tym jak w cudownych okolicznościach odnaleziono figurkę Matki Boskiej. Kontakt z La Morenetą ma magiczne właściwości - dotknięcie figurki powoduje, że w ciągu roku spełniają się życzenia i prośby, z którymi przyjeżdżamy do klasztoru. Następnie przejazd na zwiedzanie Barcelony, gdzie zobaczymy: najbarwniejszą hiszpańską ulicę Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, platformą widokową i obiektami olimpijskimi, perełki Antoniego Gaudiego: Pac Guell oraz Katedrę Sagrada Familia. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

13 dzień - po śniadaniu przejazd wzdłuż Lazurowego Wybrzeża do La Salette - położonego w Alpach, francuskiego miasteczka, w którym Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom - 19 września 1846 roku. Miejsce to jest dziś odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie Snaktuarium Matki Bożej Płaczącej, obiadoklacja, nocleg.

14 dzień - po śniadaniu wyjazd do Polski, przejazd przez Francję i Niemcy.

15 dzień - przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Pilot rozlicza się z wstępów. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania.

Świadczenia
W cenie
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 12 śniadań,
 • 10 noclegów w hotelach**/*** w trakcie zwiedzania,
 • 2 noclegi w hotelu klasy turystycznej w La Salette oraz Lourdes lub okolicach,
 • zwiedzanie wg programu,
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota.
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL, NW: 80 pln/os.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy około 135 euro/os.
 • dopłata do obiadokolacji - 120 euro/os. (płatne w autokarze).
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi.
 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy
 • rezerwacja miejsca w autokarze 75 pln/os.
Zakwaterowanie

Hotel **/*** - Pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, wyposażone w TV. Hotele ulokowane na peryferiach miast.
Hotele klasy turystycznej - noclegi w Lourdes i La Salette w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami.

Wyżywienie

W cenie 12 śniadań. Obowiązkowo należy wykupić 12 obiadokolacji w cenie preferencyjnej 120 euro/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Transport autokarem trwa około 20 godzin od granicy polskiej do rozpoczęcia zwiedzania. Przejazd przez Niemcy, Francję. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Przyjazd do niektórych miast dnia następującego po katalogowym zakończeniu imprezy. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

10°
13°
17°
20°
22°
23°
19°
15°
10°

Śr. opady

52mm
44mm
43mm
64mm
72mm
64mm
42mm
46mm
45mm
53mm
58mm
43mm
Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii jest paszport bądź dowód osobisty.

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Pozostałe informacje

Ważne: Dotyczy oferty na dokwaterowanie – w przypadku braku chętnych na dokwaterowanie (osoba tej same płci) wymagana jest dopłata do pokoju jednoosobowego na 14 dni przed wyjazdem - 800 zł.

Do uczestnictwa w wycieczce niezbędny jest ważny paszport lub dowód osobisty. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed rozpoczęciem programu zwiedzania. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 135 euro.

Dobrze wiedzieć
 • Według legendy w Santiago de Compostela znajduje się odnaleziony w cudowny sposób grób jednego z 12 apostołów - św. Jakuba Starszego. Ciało apostoła ściętego z polecenia namiestnika rzymskiego Heroda I Agrypy (42 lub 44 r. n. e.) umieszczono w łodzi bez wioseł, która została przeniesiona na skrzydłach anielskich aż do wybrzeży północnej Hiszpanii.
 • W La Salette Maryja po raz pierwszy ukazała się nie królom, biskupom, świętym czy ważnym dorosłym, ale dzieciom. Wybrała małych żebraków i nędzarzy.
 • Marmurową postać Maryi, zwaną powszechnie Matką Bożą z Lourdes, stworzył polski rzeźbiarz, którego rodzina wywodzi się spod... Wadowic.
 • Przy południowej bramie Sanktuarium Fatimskiego znajduje się pomnik wykonany z fragmentu berlińskiego muru.
 • Sam Kolumb, zabierając ze sobą w podróż wspomnienie tego miejsca, jedną z odkrytych wysp Małych Antyli nazwał imieniem Montserrat.
Opinie

Średnia ocen:  
 3 opinii

27.03.2015 r.  przez Eugenia

Polecam serdecznie taką objazdówkę z Biurem Podróży Funclub. Wycieczka na medal! Pilot Pan Grzegorz to osoba z wszechstronną wiedzą, sympatyczny i pomocny. Zrobiliśmy dodatkowo kilka punktów ponad programowych m.in. zatrzymaliśmy się 3 razy dodatkowo na pięknych plażach hiszpańskich na ok 2 godziny odpoczynku i relaksu. Był to dodatkowy plus, że oprócz objazdówki również było trochę plażowania. Komfort autokaru powodował, że trasa nie męczyła aż tak bardzo. Hotele o bardzo dobrym standardzie, zadbane, czyste i z miłą obsługa. W większości hoteli już znali Pana Grzegorza więc widać, że hotele sprawdzone. Skorzystam jeszcze nie raz z wycieczek.

5/5

04.03.2014 r.  przez Agata i Eugeniusz

PIEKNA WYCIECZKA! DZIEKI PANI MARCIE ZOBACZYLISMY NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA WIARY I ONA TAK ŁADNIE OPOWIADALA! NOCOWALISMY W HOTELACH GDZIE BYLY CZYSTE I LADNE POKOJE, GDZIE MOGLISMY ODPOCZAC. DROGA DLUGA I MECZACA, ALE BARDZO KOMFORTOWO JECHALISMY AUTOKARAMI FUNCLUB. DZIEKUJEMY! BRONIECCY

5/5

10.11.2013 r.  przez Marzena Pryber

Z mężem wróciliśmy bardzo zadowoleni, chociaż były obawy,bo w końcu dosyć sporo kilometrów i napięty program. Długa trasa takim luksusowym autokarem to przyjemność a zwiedzanie i realizacja programu bez zarzutu. Świetna pilotka p. Marta i sympatyczni kierowcy. Hotele ok, jeden we Francji miał trochę słabe śniadanie, ale inne posiłki bez zarzutów.

4/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.