Start promocji wcześniej taniej 15.10.2018

RABAT

25 %
Sentymentalne Kresy - Grodno - Wilno - Kowno - Druskienniki
Litwa, Białoruś
Cena od:
599 PLN
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów2

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
16 - 18.11.2018 r.
Hotel pok. 2os.
599 PLN

Świadczenia

W cenie
 •  2 noclegi w hotelach **/*** w pokojach 2-, 3-osobowych z łazienkami
 •  2 śniadania w hotelach
 •   opieka pilota
 •   Zwiedzanie według programu
 •   Przejazd autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
Obowiązkowe
 • Ubezpieczenie KL/NW - 30 PLN/os.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.
 • Koszty realizacji programu - 20 EUR/os. (opłata zbierana przez pilota w autokarze i nie podlega rozliczeniu)
 • Dopłata do obiadokolacji w hotelach- 25 EUR/os.
Opcjonalne
 • Kup Sobie Spokój: 60 PLN/os. daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi
 • Rezerwacja miejsca w autokarze - 30 PLN/os.
 • Ubezpieczenie KR - 80 PLN/os.
Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach 2-, 3-osobowych z łazienkami. Hotel położony w okolicach Druskiennik standard: 2/3

Program ramowy

Dzień 1 - Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Przejazd przez Polskę i kraje tranzytowe. W godzinach dopołudniowych przyjazd do Grodna. Grodno to miasto bardzo mocno związane z historią Polski, stolica Obwodu Grodzieńskiego, od 1413 było miastem powiatowym I Rzeczypospolitej. Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi:

Stary Zamek – był Królewską rezydencją Stefana Batorego w XVI w., i miejscem obrad sejmowych w XVII w., Nowy Zamek – XVIII-wieczna Królewska rezydencja i miejsce podpisania abdykacji przez Stanisława Augusta Poniatowskiego oznaczającego II rozbiór Rzeczypospolitej. Katedrę Św. Ksawerego - miejsce odprawienia mszy żałobnej po śmierci Elizy Orzeszkowej. Kościół Bernardyński - miejsce ślubu Piotra Orzeszko i Elizy Pawłowskiej. Po zwiedzaniu czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd na obiadokolację i nocleg w okolciach Druskiennik

Dzień 2 - Po śniadaniu udamy się do Troków, gdzie nadal zgłodniałym dane będzie spróbować kibinów (karaimskich pierogów). W miasteczku, zwanym krainą jezior, jednym z największych atrakcji turystycznych Litwy, zobaczymy słynny gotycki zamek na wyspie. Zapoznamy się również z życiem Karaimów . Przejazd do kolebki romantyzmu polskiego - Wilna. W miejscu, gdzie mieszkali, uczyli się i tworzyli: A. Mickiewicz, J. Słowacki, J. I. Kraszewski i W. Syrokomla, jednym z ważniejszych zabytków jest Uniwersytet Wileński, którego założycielem był król Polski Stefan Batory. Innym ważnym miejscem, wiążącym się z historią Polski, jest Ostra Brama, na której murach napisy w języku polskim dwukrotnie zastępowano łacińskimi, w obawie przed reakcjami władz rosyjskich. Będziemy również na zabytkowym cmentarzu Rossa, na którym spoczywa wielu wybitnych Polaków. „Matka i serce syna” – taki napis zdobi płytę z czarnego granitu, gdzie spoczywa matka oraz serce marszałka Piłsudskiego. Wieczorny wyjazd do hotelu w okolicach Druskiennik.

Dzień 3 - Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Druskiennik - najpiękneijszego i najbardzeij znanego litewskiego uzdrowiska. Możliwość skorzystania z licznych zabiegów relaksacyjnych i leczniczych. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do poszczególnych miast w godzinach nocnych (ew. nad ranem kolejnego dnia).

UWAGA! DO PRZEKROCZENIA GRANICY BIAŁORUSKIEJ WYMAGANY JEST WAŻNY PASZPORT! KAŻDA OSOBA PRZEKRACZAJĄCA GRANICĘ MUSI POSIADAĆ RÓWNOWARTOŚĆ MINIMUM 42 RUBLI BIAŁORUSKICH. PRZY DOKONYWANIU REZERWACJI OBOWIĄZKOWO NALEŻY UZUPENIĆ DANE PASZPORTOWE - NUMER PASZPORTU I DATĘ WAŻNOSCI DOKUMENTU

Wyżywienie

W cenie 2 śniadania w hotelach. Obowiązkowo należy wykupić obiadokolacje w cenie preferencyjnej 25 EUR/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Przejazd przez Polskę, Białoruś i Litwę. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.