Skarby Itali komfort

Włochy
Cena od:
1190 PLN
Wyżywienie  BB
śniadania
Transport  Autokar
Lux
Ilość noclegów7

Średnia ocena  5/5
(3 ocen)
Przewodnik w PDF
Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
01 - 08.09.2018 r.
Hotel pok. 2os.
1190 PLN

Świadczenia

W cenie

 • brak nocnych przejazdów
 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
 • 7 noclegów w hotelach ***, w tym noclegi tranzytowe na terenie Czech
 • 7 śniadań
 • zwiedzanie Włoch wg programu: zwiedzanie Padwy, Florencji, Sieny, Rzymu, Watykanu, Monte Casino, Asyżu, Bolonii
 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
 • opieka pilota

Obowiązkowe

 • ubezpieczenie KL i NW: 50 pln/os.
 • dopłata do wyżywienia HB: 70 euro/os.płatne w autokarze u pilota lub 336 pln/os. przy rezerwacji w Polsce.
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe (ok. 15 euro), wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy łącznie około 105 euro/os.
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi oraz dopłatami paliwowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,
 • ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy.
 • rezerwacja miejsc w autokarze: 75 pln/os.

Zakwaterowanie

W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach***. 2 noclegi tranzytowe w Czechach, 1 nocleg w okolicach Padwy, 2 noclegi w okolicach Rzymu, 1 nocleg w okolicach Asyżu, 1 nocleg w okolicach Bolonii. W każdym z hoteli zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami.

Program ramowy

1 dzień (sobota) - wyjazd z Polski w godzinach porannych. Wieczorem przejazd do hotelu tranzytowego w Czechach. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień (niedziela) – po śniadanu i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Włoch. Po drodze zatrzymamy się na krótkie zwiedzanie Padwy. W programie zwiedzania m.in. wizyta w bazylice Św. Antoniego, spacer po historycznym centrum oraz Plac delle Erbe położony w samym sercu Padwy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień (poniedziałek) – po świadaniu przejazd do Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego), Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Następnie przejazd do Sieny, rozpoczęcie zwiedzania miasta, które przez wielu uważane jest za najpiękniejsze w Toskanii. Siena jest wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Legenda głosi, że zostało założone przez Seniusza, syna Remusa, dlatego na ulicach, podobnie jak w Rzymie, nietrudno znaleźć symbole wilczycy. Wszystkie drogi w Sienie prowadzą na Piazza del Campo, gdzie zobaczymy Katedrę oraz przespacerujemy się przepięknymi uliczkami Starego Miasta. Przejazd do hotelu na północ od Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień (wtorek) – po śniadaniu wyjazd do Rzymu. Autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach Rzymu. Panteon - rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie - na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum - odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata, Zamek św. Anioła. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień (środa) – po śniadaniu wyjazd do stolicy Kościoła Katolickiego - Watykanu. Autokar zatrzymuje się na przedmieściach, dojazd komunikacją miejską. Zwiedzanie Watykanu rozpoczniemy od Placu Świetego Piotra ze słynną kolumnadą Berniniego, przepiękną Bazylika św. Piotra - jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, zbudowana nad grobem św. Piotra Apostoła oraz Kaplica św. Sebastiana, w której został pochowany bł. Jan Paweł II. Dla chętnych opcjonalnie Bazylika św. Pawła za Murami z przepięknym dziedzińcem otoczonym delikatnymi kolumnami. Czas wolny, podczas którego możliwość zwiedzania Muzeum Watykańskiego. Następnie wyjazd do Monte Cassino. Miejsce bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Odwiedzą Państwo cmentarz wojskowy żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz Opactwo Benedyktyńskie z 529 roku, które wznosi się na szczycie wzgórza. Po zwiedzaniu, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień (czwartek) – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Asyżu – miasta Świętego Franciszka i Świętej Klary.W programie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka pochodzącej z XIII w. Bazylika zbudowana na Wzgórzu Piekielnym w całości poświęcona jest św. Franciszkowi. Następnie wizyta w Bazylice św. Klary gotyckim kościele powstałym na miejscu kościoła św. Jerzego i Katedry św. Rufina kościoła romańskiego z XIIw. Kolejno zobaczą Państwo Bazylikę Santa Maria degli Agneli zbudowaną w pobliżu Asyżu na polecenie Papieża Piusa V oraz kościół św. Damiana, gdzie znajduje się kopia cudownej ikony Krzyża z San Damiano. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Bolonii.

7 dzień (piątek) - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejedziemy na krótkie zwiedzanie Bolonii, miasta szynki, erotycznej fontanny, wieży oraz najstarszego i największego Uniwersytetu we Włoszech Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w Czechach na nocleg tranzytowy, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

8 dzień (sobota) – po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach nocnych.

Wyżywienie

W cenie 7 śniadań kontynentalnych serwowanych do stołu. Obowiązkowo należy wykupić 7 obiadokolacji w cenie 70 euro/os. Obiadokolacje serwowane, dwudaniowe. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze lub w przypadku zaznaczenia na rezerwacji doliczane jest w PLN.

Pozostałe informacje

Program został stworzony z myślą o tych, którzy nie gustują w nocnych przejazdach. Dwa noclegi tranzytowe na terenie Czech. Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące wycieczki.

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie.

Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Opłata dodatkowa za realizację kosztów programu (m. in. za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast i miejscowych przewodników) zbierana jest przez pilota przed realizacją programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki.

Prosimy o przygotowanie kwoty około 105 EUR/os.

Koszty uczestnictwa w programie mogą ulec zmianie w zależności od ilości osób realizujących program oraz od aktualnych cenników wjazdówek do miast.

Koszty uczestnictwa w programie mogą się zmniejszyć lub zwiększyć średnio o około 10%.

Miasta wyjazdowe/ Transport

Program został stworzony z myślą o tych, którzy nie gustują w nocnych przejazdach. Dwa noclegi tranzytowe na terenie Czech.

<p><br /> Transport komfortowym autokarem, bez nocnych przejazd&oacute;w. W trakcie wyjazdu 2 noclegi tranzytowe w Czechach. Przyjazd do Włoch w godzinach południowych. Powr&oacute;t do Polski w godzinach wieczornych.</p>

Obowiązkowa opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

Opinie


Średnia ocen:  
 3 opinii

12.05.2018 r.  przez Ewa Cichanowska

Witam bylam na w/w wycieczce na majowke tego roku, naprawde nie ma sie do czego przyczepic,meczoca ze wzgledu na napiety program ale biuro spisalo sie na medal

5/5

27.01.2017 r.  przez Alicja

Fantastyczny wyjazd i niezapomniane wrażenia, polecam wszystkim! Wygodne autokary i cudowni kierowcy. Nie można zapomnieć o fantastycznej Pani Pilot.

5/5

01.01.2017 r.  przez Stanisław Bręk

Bardzo dobry wyjazd. Pilotka okazała się dobrą specjalistką. Miała dużą wiedzę. Autokar bardzo wygodny. Kierowca Rafał bardzo miły i pomocny.

5/5

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.