Wcześniej taniej lato 2019 - rabat do 15%
RABAT
10 %
Sri Lanka - w herbacianym raju
Sri Lanka
Cena od:
6590 PLN
Transport  Samolot
Ilość noclegów14

Wybierz termin
Dane uczestników
Podsumowanie
Potwierdzenie
TerminZakwaterowanieCenaDostępność
04 - 20.01.2019 r.
Hotel pok. 2os.
6590 PLN
Program ramowy

Dzień 1 – Wylot do Colombo, przez jeden z portów tranzytowych.

Dzień 2 – Przylot do Colombo. Przejazd z lotniska do miejscowości Negambo. Czas wolny. Odpoczynek po podróży. Nocleg

Dzień 3 - Przejazd do miejscowości Habarana. Po drodze wizyta w sierocińcu dla słoni (Pinnawela). Pokaz karmienia małych słoniątek, następnie podziwianie z tarasu widokowego kąpieli stada w rzece. Przejazd do Dambulli – zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO świątyń wykutych w skałach, w których znajduje się ok 180 posągów Buddy.

Dzień 4 – Przejazd do Sigiriyi. Wyprawa na lwią skałę (jedną z największych atrakcji Sri Lanki), gdzie znajdują się ruiny fortecy i pałacu królewskiego. W połowie skały zachowały się freski przedstawiające postaci lankijskich kobiet. Przejazd do Parku Narodowego Minneriya: wycieczka jeepami na spotkanie z dzikimi słoniami. Nocel w Habaranie.

Dzień 5 - Przejazd do Anuradhapury. Zwiedzanie ruin antycznego miasta, stolicy założonego w IV w. p.n.e. pierwszego królestwa Syngalezów. Postój pod zaliczanym do najstarszych drzew świata (2250 lat), świętym drzewem Bo, które urosło z gałązki drzewa, pod którym Budda doznał w Indiach oświecenia. Zwiedzanie pozostałości okazałych niegdyś pałaców królewskich. Nocleg.

Dzień 6 - Przejazd do Tricomalee. Spacer po mieście, zwiedzanie ruin duńskiego fortu oraz światyń. Relaks na plaży.

Dzień 7 – Poranny wyjazd na przepiękną plażę Nilawale. Czas na relaks, plażowanie, kąpiele w morzu, snorklowanie.

Dzień 8 - Przejazd do Kandy. Po drodze wizyta w ogrodzie z przyprawami, gdzie rosną m.in.: drzewa cynamonowe, pieprzowe, krzewy kawowe, wanilia. Wieczorem zwiedzanie Świątyni Zęba w Kandy, w której przechowywana jest największa relikwia kraju – ząb Buddy. Następnie udział w tanecznym przedstawieniu, wykonywanym przez tradycyjnie ubranych przedstawicieli różnych plemion zamieszkujących Sri Lankę. Nocleg w Kandy

Dzień 9 – Zwiedzanie Kandy. Wizyta w królewskim ogrodzie botanicznym Peradeniya. Spacer alejami gigantycznych palm i innych wspaniałych drzew strefy tropikalnej. Czas wolny w Kandy.

Dzień 10 – Przejazd do Nuwara Eliya, określanej mianem Małej Anglii. Zwiedzanie plantacji herbaty, zapoznanie się z jej procesem produkcyjnym, degustacja i okazja do zakupu świeżej herbaty. Nocleg w Nuwara Eliya.

Dzień 11 – Wizyta w Parku Narodowym Horton Plain: spowitym mgłą płaskowyżu, który usytuowany jest na wysokości ponad 2000 m.n. p. m. To tutaj znajduje się potocznie nazywany przez mieszkańców Sri Lanki „koniec świata”, z którego rozpościera się przepiękny widok na wyspę, a przy dobrej widoczności również na Ocean Indyjski. Do punktu widokowego wiedzie turystyczny szlak (ok. 3-4 godziny marszu). Przejazd do pociągiem do Ellyi ( sama podróż pociągiem jest niesamowitą atrakcją), gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych wodospadów Sri Lanki. Po południu spacer na Mały Szczyt Adama, podziwianie zachodu słońca z góry.

Dzień 12 – Przejazd do miejscowości Mirissa (około 6 godzin) położonej nad oceanem indyjskim. Czas wolny na plaży.

Dzień 13 – Wcześnie rano wyjazd na spotkanie ze słynnymi lankijskimi rybakami, którzy wędkują siedząc na długich palach postawionych w wodzie przy brzegu morza. Rejs łódką po oceanie: wypatrywanie delfinów, latających ryb, żółwi oraz wielorybów. Przejazd do miejscowości Galle. Czas wolny i nocleg.

Dzień 14 – Poranne zwiedzanie Galle, spacer po forcie i klimatycznych uliczkach dawnej duńskiej kolonii. Wizyta w tradycyjnym warsztacie, gdzie rzeźbione są lankijskie maski. Przejazd do miejscowości Bentota. Czas wo4ny: relaks na plaży, kąpiele w oceanie, snorklowanie.

Dzień 15 – Wypoczynek nad oceanem. Dla chętnych: lekcje gotowania, masaże ajurwedyjskie (dodatkowo płatne)

Dzień 16 – Przejazd do Colombo. Ostatnie chwile nacieszenia się urokami wyspy. Po drodze niezapomniany rejs po rzece Madu, podziwianie przepięknej roślinności, w tym bujnych lasów namorzynowych. Nad rzeką mieszka również wiele gatunków ptaków, gadów oraz małp. Pływać będziemy po wąskich kanałach oraz lagunach i odwiedzimy 2 spośród 64 wysp rzeki: wyspę cynamonową oraz wyspę mnichów buddyjskich. Po rejsie przejazd do Colombo. Spacer po mieście, czas wolny na zakupy. Krótki odpoczynek w hotelu i transfer na lotnisko.

Dzień 17 – Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Czytaj więcej o Sri Lance na blogu Wypraw Egzotycznych

Świadczenia
W cenie
 • przeloty wymienione w programie
 • transport podczas całej wyprawy (klimatyzowny bus)
 • zakwaterowanie (14 noclegów) w hotelach 3* ze śniadaniami i kolacjami
 • opłaty za lokalnych przewodników
 • wszystkie atrakcje wymienione w programie
 • bilety wstępu
 • wizę lankijską
 • opiekę pilota
 • zwyczajowe napiwki
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Obowiązkowe
 • ubezpieczenie KL i NNW (100 PLN)
 • opłaty przewodnickie, lokalne, zakwaterowania, transport, napiwki i inne (1230 USD), płatne pilotowi na miejscu- dopłata nie podlega rozliczeniu, ani zwrotowi.
Opcjonalne
 • dopłata do pokoju jednoosobowego (200 USD) * w opcji dokwaterowania, w przypadku braku osoby do pary w pokoju dwuosobowym istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego (200 USD) lub anulowania rezerwacji
Zakwaterowanie

Hotele 3* ( łazienka, tv, ręczniki, wifi, AC lub wentylator), pokoje dwuosobowe lub jednoosobowe (za dodatkową opłatą 200 USD)

Wyżywienie

W trakcie pobytu 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja. Wliczone w cenę (USD i PLN) wyjazdu.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, checkpointy, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem.

Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Miasta wyjazdowe/ Transport
Opis miejsca

Sri Lanka wpada do Oceanu Indyjskiego niczym łza oderwana od Półwyspu Indyjskiego. Ta przepiękna wyspa kryje w sobie całe mnóstwo magicznych i czarujących miejsc. To tutaj przeplatają się kultury buddyjskie i hinduskie, pozostawiając po sobie tysiące przepięknych świątyń i tutaj też chrześcijański odcisęło swe piętno i pozostawiło mnóstwo kolonialnych zabytków. Cejlon to nie tylko historia, ale przede wszystkim wspaniała natura: górskie krajobrazy wypełnione plantacjami herbaty, rajskie plaże, bujna rośliność i dzikie zwierzęta. Rajska wyspa, która zauroczy każdego.

Pogoda

Miesiąc

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Śr. temperatura

20°
21°
23°
23°
23°
22°
23°
21°
22°
21°
21°
21°

Śr. opady

80mm
85mm
92mm
164mm
219mm
98mm
66mm
80mm
134mm
279mm
314mm
247mm
Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Na Sri Lankę potrzebna jest wiza: wyrabiana jest drogą elektroniczną, biuro pomaga w procedurze wizowej. Cena 30$ wliczona w cenę wyjazdu. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

Dobrze wiedzieć

Na Sri Lance obowiązującą walutą jest rupia: 1 PLN = 36 rupii. Pieniądze można wypłacać w bankomatach, lub wymieniać w bankach i kantorach (dolary i euro).

Pogoda:

 • temperatury Na Sri Lance :
  • Październik – luty : od 20 do 30 stopni C, marzec : od 25 do 35 stopni C.
 • warto zabrać lekką odzież przeciwdeszczową, parasol, ciepłe ubranie na plantacje herbaty ( polar, sweter) oraz kremy z wysokim filtrem UV.

Zdrowie:

 • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Szczepienia:

 • Zalecane: WZW A i B, tężec, błonnica, polio, dur brzuszny.
 • Malaria : bardzo niskie zagrożenie
 • zalecamy zabranie i stosowanie repelentów na komary ( np. spray Mugga ) lub zakup takich środków na miejscu.
Piloci

Uwaga!!!

 • podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
 • wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
  Aneta Głogowska

  Energiczna i charyzmatyczna profesjonalistka. Jest pilotem wycieczek oraz podróżnikiem, a także miłośniczką aktywnego wypoczynku. Sympatyczna i urocza pod każdym względem ;) Wycieczki przez nią prowadzone to najczęściej egzotyczne podróże pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń, gdzie przygoda goni przygodę. Jak sama mówi o sobie- serce zostawiła gdzieś w Azji. Prywatnie miłośniczka sportu, mocnej kawy i tańca. Żyje, aby robić to, co kocha. Anetę spotkasz przede wszystkim na kontynencie azjatyckim: zabierze Cię do Tajlandii, Wietnamu, Kambodży. Wszystkie programy przez nią realizowane to na pewno świetna zabawa i wspaniała przygoda.

  Cena:

  Kasia Sobczyk

  Studiowała prawo i politologię, ale odkąd zasmakowała w świecie podróży już bez nich nie potrafi żyć. Od kilku lat współpracuje z biurem podróży FUNCLUB: była rezydentką w Bułgarii, obecnie w sezonie letnim, można ją spotkać w malowniczej Czarnogórze. Po sezonie Kasia oddaje się w wir egzotycznych pordróży. Samodzielnie odbyła kilkanaście wypraw: Mongolia, Chiny, Sri Lanka, Azja południowo – wschodnia, Etiopia, Kenia, to tylko niektóre z dobrze jej znanych kierunków. Szczególnie pokochała Indie i Nepal, gdzie wraca najczęściej. Wędruje himalajskimi szlakami, medytuje i poznaje tajniki lokalnych kulinariów. Tam gdzie pojedzie, zawsze nawiązuje nowe przyjaźnie. Na miejscu chętnie zabierze Cię do najlepszej loklanej restauracji i w odwiedziny do zaprzyjaźnionej rodziny :) Uwielbia dzielić się swoim postrzeganiem świata z innymi. Jest autorką większości programów wypraw egzotycznych na naszej stronie. Zajmuje się nie tylko organizowaniem wypraw, ale też ich realizacją. Praca jako pilot i rezydent to jej prawdziwa pasja. Kocha to co robi i robi to najlepiej jak potrafi.

  Cena:

  Robb Maciąg

  Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi.Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Robba Maciąga. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Robba spotkasz głównie w Azji, jego ulubine kierunki to Indie i Nepal.

  Cena:

Opinie

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.